CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bukannasigoreng

Geng tak laku - single umur lebih tiga puluh tahun

well I pon da 30 taun nie..boyfriend pon takde..I buzy keje je..nak buat mcm mana jodoh tak sampai..nasib baik family I takde yg bising I tak kawin..takpe la kawin lambat asal dapat suami yang baik..cuma kawan keje I je yg bising I tak kawin..masa single better la enjoy dulu..nt da kawin da ada anak tak boleh nak enjoy da..

SedihPedih replied at 5-8-2021 04:10 PM
kenapa nk label orang tak laku pulak ni?

zaman sekarang i know ramai strong ladies out there yg p ...

Jangan marah, saja je tulis macam tu, baru nampak ramai nak menjawab persoalan bawah tu.

Aku jenis percaya single or tak tu pilhan masing-masing dan tak ada istilah lambat pun, semua tu pilihan.

Just saja nak tahu kisah masing-masing kenapa pilih untuk single.

Yang dah kawin dan suka tuduh single kena itu ini, tak bahagia ke?

Kami yang single umur 30an ni terlebih bahagia sebenarnya, duit dah banyak nak enjoy just sekarang tak boleh dine in je.

bukannasigoreng replied at 9-8-2021 09:22 AM
Jangan marah, saja je tulis macam tu, baru nampak ramai nak menjawab persoalan bawah tu.

Aku je ...

x marah sis..

i cakap lebut2 aja..

seriuosly, jgn risau if belum ada jodoh... Semua Allah dh aturkan..

if nk berkawan, kawan dengan elok2, kenal hati budi betul2..

if nk enjoy singlehood, enjoy aja jgn ambil kira pendapat org sekeliling..yg penting diri sendiri tau apa yg mau dan perjuangkan..

sebab nk hidup ikut normalisasi masyarakat sekeliling ni tak kan habis..

bukannasigoreng replied at 4-8-2021 11:57 AM
Setuju, tak faham dengan konsep jangan cerewet dan terima je, single or ada pasangan tu kan piliha ...

ada..rules makcik2 kampung..mcm mak kwn aku, umur masuk 25 stress paksa anak kawen..kesian yg lelaki baru habis belajar

Bukan tak laku, dah tolak beberapa pinangan. Belum jumpa yg I rasa excited tiap masaa. Bukan jodoh

siputpepel replied at 7-8-2021 08:24 AM
in 20s, tak minat ada boyfriend. lebih berminat nak cari duit, hang out dengan kawan-kawan, experien ...

Setuju. Overqualified kita sendiri rasa taknak continue, so blah dulu. Underqualified, iols tak  layan..

Follow Us
aku pulak kategori andartu junior la..walaupun aku x rasa yg aku ni andartu..forever young kekdahnya huhuhu

aku pilih x nak stress..enjoy the flow...plus dah x de org ngorat mcm mana nk kenal huhuhu
mana2 aku pergi dr zaman belajar smpai bekerja, majoriti org sekeliling aku ingat aku dah berpunya..so x berani nak tegur...itu kata mereka la..bila aku kata aku single x pernah couple, x de sorang pun nk percaya..konon ingat aku ni acah2 low profile, merendah diri..ntah pape

satu lagi, perangai aku bila ada lelaki, auto jadi berat mulut..x pandai berbual, end up org jadi boring kot...kadang2 org ingat aku ni mcm budak2, x ambik serius dgn sekeliling

aku nasib baik family  x de nak push dan kawan2 pulak bukan jenis toxic

Single sebab tak jumpa lagi dengan lelaki yg rasa percaya nak berkongsi hidup dengan dia.
Banyak yg nak jadi perosak je. Bukan nak jadi pelindung.

aku tak stress jadi andartu
orang tanya bila nk kahwin
panggil aku andartu pun aku tak terasa setakat ini
but hati aku betul2 tak terbuka langsung nak kahwin
atau mungkin sebab tak jmpa lagi doktor hati
but yes, kadang2 kau sunyi dan perlukan org dekat nak bercakap dan meluah
parent aku tak ada sebut2 suruh kahwin
cuma aku tahu depa risau
since umur depa pun mungkin dah tak panjang lagi
jauh di sudut hati aku tau depa risau nak tinggalkan anak perempuan depa berseorangan
ya, ada adik beradik tapi semua dah kahwin
dan tak sama kita nak menumpang sayang dan senang

bila terfikir kalau mak ayah tak ada nanti
itu memang buat tersentak dan sedih sangat

Annaquinn009 replied at 9-8-2021 11:42 AM
aku pulak kategori andartu junior la..walaupun aku x rasa yg aku ni andartu..forever young kekdahnya ...

Aku percaya! Kisah hidup kita sama lah. hahaha. So tak lah sentiasa aku sorang je rasa aku sorang je macam ni. Ada je sama.

bukan kategori tak laku, 'masalah' aku ni suka sesama perempuan jugak tapi ni pun masih 'tak laku' sbb memilih kot, n circle 'kategori ni' banyak yg nak main2 je, susah nak cari yg serius, dah jumpa yg ala2 nak serius last2 tak serasi pulak.. maka single n tak laku la aku sehingga kini

masih mencari, though takde la terdesak.. kalau ada, ada la, kalau takde apakan daya

good luck pada yg lain2, moga ketemu bahagia yg didamba

iols dulu selalu date tapi semua x de jodoh.. mmg rasa down sgt.. iols perasan laki yg iols x suka mesti beria nk settle down tapi bila iols jatuh hati dekat dia tiba2 dia menghilang mcm tu jer.. mak iols mesti la susah hati terus heret iols pegi jumpa ustaz.. ustaz ckp iols kene sihir pelalau & penyakit ain. so skrg ni iols berubat jer la lebih pada kuatkan pendinding diri dgn ayat al-quran.

so skrg iols masih single malas nk sakitkan hati sendiri & rasa enjoy hidup single boleh habiskan masa dgn family..

Setuju, tak faham dengan konsep jangan cerewet dan terima je, single or ada pasangan tu kan piliha ...

betul kaka.. x kan nk main sauk jer mana2 laki kene gak siasat background dia.. kalau dpt kaki dadih & kaki pukul x ke naya.. lagi pun kita x boleh selfish kita kene pikirkan naseb anak2 kita kalau dpt bpk x bertanggungjwb.
family iols x kesah pun iols x kawen2 lagi suka agaknya iols ada 24/7 dgn dorg.. tapi org sekeliling pulak yg panas hati tgok iols single.. mcm2 la dok mengata walhal anak dorg berlakikan biawak hidup & kaki pukul..

siq replied at 11-8-2021 06:18 PM
bukan kategori tak laku, 'masalah' aku ni suka sesama perempuan jugak  tapi ni pun masih 'tak l ...

kaka u lesbian kew

edayildiz replied at 14-8-2021 12:35 AM
kaka u lesbian kew

comelnya soalan ni

nak mencapub jgk wpn bwh umo lg
enjoy ur life..chill..i pun mak tanya jgk tamo kawen lg ke..tp xjumpa yg mcm i nak..yh boleh terima diri ini seadanya sbb i ni complicated yach..i rasa kena cari lelaki yg penyabar la kot
kat office dulu i crush kt senior tp heols whoareyuskan jer i..heols asyik mengelak jer..mslhnya i takde pulak mengaku suka dia..dia mengelak..sanggup lari..dh knp..pastu dia tamo lyn kalau dia call department i..dia ckp tamo ckp ngn i..benci sguh kot..kosser..
pastu kitorg selalu gaduh..i xblh jmpa heols...butterfly dlm perut..kdg i jeling jer kt heols tu....dah la office suka sambut birthday..meeting apa semua selalu heols ada..tp heols mmg xsuka i sgt..terserlah kat muka dia..mcm la handsome sgt..
dh lama xjmpa..dh hilang kot rasa tu
i dh move on

siq replied at 14-8-2021 12:39 AM
comelnya soalan ni

xjwb pun soalan kita
tnya jer haha

Adoi la…simple mcm ni. Kalau sekolah, org lain dah habis spm tp ko terkedek2 repeat smpai org lain dah keje. Ko kira lambat la

Sama jgk dlm kes nk org lain dah beranak pinak ko tak kawen lg. Xpayah la nk positif sgt

edayildiz replied at 14-8-2021 12:51 AM
xjwb pun soalan kita
tnya jer haha

ye la adik bawah umur, ya ya

ada soalan lagi? kalau ada, pasni kena bayar la kalau nak tanya

btw, betul ke dah move on tu? jeng jeng jeng

bukan sbb tak laku tp yg berkenan dgn aku.. yg berani nak berkenal tu semua nya  muda dari aku.
aku tak berapa suka pakwe mude..  kawan2 boleh laa...
orang2 yg tak disangka2 nak berkenal dgn kita..
paling muda pernah kita kawan beza 11 tahun..
gila laaaa