CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: istiqamah2004

[MERGED] KENANGAN LALU DI GEYLANG

serikandi This user has been deleted
Originally posted by Jonah at 16-12-2004 12:31 PM:
Mekaceh sume! Mekaceh!

Aku rasa sungguh terharu biru membaca kembali segala kenangan lalu korang tu.  Sebenarnye, aku tak banyak sangat kenangan tu, sebab aku pindah KL taun 1971.  Duduk Geylang ...

when was de last time u turun geylang?  i rasa u baik turun lagi sebelum ianya dirombak for new look.  ambik foto tempat2 yg meninggalkan kenangan manis ke...

[fly]:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju::setuju::setuju:[/fly]

Originally posted by serikandi at 2004-12-16 12:39 PM:
when was de last time u turun geylang?  i rasa u baik turun lagi sebelum ianya dirombak for new look.  ambik foto tempat2 yg meninggalkan kenangan manis ke...

eh...dorang nak robohkan the whole area eh?..joo chiat?kampung melayu tu semua??...

Originally posted by SweetCandy at 16-12-2004 10:40 AM:

ha'ah Dep.. apa yg ko ckp pasal kawasan onan rd.. sama jugak dgn arwah nenek aku.. dolu2 arwah nenek aku tinggal kat haig rd.. pun selalu pesan kat kitaorg kalo ke onan rd.. hati2 aje.. tu jam ak ...

hah, orang2 melayu dulu begitu prihatin pasal Qadiani...

apa aku tahu sejarahnye....tahun 30an, 40an , 50an gitu, pendakwah2 Qadiani datang dari India...so mereka pegi Spore & Msia dan start bukak kelas2 agama... so tu ah, jadi perdebatan besar zaman tu, kat Spore tak salah ada debat besar kat stadium Jalan Besar or something, antara Alim Ulamak ngan pendakwah Qadiani ni.. Kat Msia lak, sampai ada debat depan Sultan Selangor and all that...
So lepas tu Msia ban Qadiani sebagai agama sesat, tapi Spore negara Secular, so tak boleh ban.....
sebab tu pegi kubur Pusara Aman ada satu lot terkeluar sikit dari kubur Islam those are the Qadianis....

Originally posted by SweetCandy at 16-12-2004 10:42 AM:
lagi satu kat panggung singapura tu skrg kang dah jadi Macdonald.. dulu2 aku ingat cuma KFC aje.. tu pun KFC tak bz sngt mcm Macdonald.. no matter wat aku suka gi pasar geylang pasal nanti kat sana ...

Kenangan Geylang part 3...

Makan2 kat hawker center.
Yang ko cakap kuah rawan tu kan, memang a few shops ada tapi aku paling suka kat dalam pasar tu ada gerai Sinar Menanti or something...sebelah dia pun ada kedai similar, and also opposite dia...
Dulu2 kalo masa aku sorang kat rumah, aku cuma pegi sana beli lauk ayam masak lemak cili padi.:love::love:
Thats it, bawak balik makan ngan nasik...
Sana nasik padang nasik campur semua fight.
And then ada makcik gerai Nasik Melaka, sampai skarang aku blum try....
Of course nasik ayam international.

Then kat the other end, ada kedai makcik jual Laksa, kalo beli bungkus nanti dia tanya" nak asing ke campur " hehehe sedap... dia kedai hujung the one end.
Then row tu , ada jual nasik rawan semua...then ada kedai jual ayer, dulu ada anak makcik cun tolong mak dia.
Then ada yang bahagian gerai kayu tu , kat belakang hawker center tu, rojak india best gile, then sebelah dia ada abang pakai songkok tu, ah mee basah dia pung sedap...ni first gerai korang nampak kalo korang masuk dari arah Changi Road OCBC bank.

Row Kueh
Ni la paling susahkan aku row ni la...pasal kat situ makcik2 jual kueh about 4 or more gerais, then semua jual sama...then cammana, aku beli goreng pisang kedai ni, nanti makcik2 sebelah nengok..
Aku always feel guilty...
so ends up, beli goreng pisang $1 kedai ni, pegi kedai sebelah epok2 sadin $1, kedai sebelah bakar berlauk $1, so kira support all the makciks....

Air Cheng Teng / Chikong
Ni kedai aku mesti miss, korang tau kan dia kat entrance/exit gitu kat pasar tu... Dia nanti jual chen teng panas or sejuk...
Sedap sey....    Dari aku kecik sampai skarang........
Paling lama pun setahun skali mesti beli Cheng teng kat gerai ni.....

Originally posted by myra81 at 16-12-2004 02:12 PM:
eh...dorang nak robohkan the whole area eh?..joo chiat?kampung melayu tu semua??...

tak la myra...

panggung spura.
flet2 jalan pasar baru.
and the pasar and hawker center.

kira that plot of land kat tengah tu aje....

Follow Us
Originally posted by Jonah at 16-12-2004 12:31 PM:
Mekaceh sume! Mekaceh!

Aku rasa sungguh terharu biru membaca kembali segala kenangan lalu korang tu.  Sebenarnye, aku tak banyak sangat kenangan tu, sebab aku pindah KL taun 1971.  Duduk Geylang ...

Java Road tu is it lepas dorang robohkan semua, then ganti baru is Kallang Gaswork??
Then the Kallang Gaswork itself pun dah roboh, skarang empty land.

or is it yang kat katong sana? sorry ah ni area aku tak tahu, tapi orang2 dulu cakap Java Rd cam tempat melayu jugak...

[ Last edited by deaf4ever on 16-12-2004 at 02:45 PM ]

Originally posted by SweetCandy at 16-12-2004 10:55 AM:
lagi satu pasal kenangan Geylang.. kalo sesiapa ade yg nak buat majlis perkawen.. nak cari bunga2 atau daun nak buat sirih dara.. mesti gi beli barang2 dia kat makcik ni.. makcik ni dah betul2 fofu ...

SC,
is it skarang anak dia dah takeover????? aku rasa anak dia la kot.
Dia skarang gerai kayu pertama kita nampak kalo kita masuk dari depan OCBC Bank kan?
kat row buah2 tu kan?

Dulu aku kalo pegi pasar Geylang , tak tahu korang ingat tak?
Ada nenek ni dah bongkok tiga ah, dah tua habis,  tapi dia masih jualan tempeh. Sapa2 dulu mesti perasan this nenek jual tempeh mentah....

UWAAAAAA!!!!!!!!:cry::cry::cry::cry:

matz_rockz This user has been deleted
Originally posted by deaf4ever at 16-12-2004 02:40 PM:

Java Road tu is it lepas dorang robohkan semua, then ganti baru is Kallang Gaswork??
Then the Kallang Gaswork itself pun dah roboh, skarang empty land.

tak salah dulu ada hindu temple kat sana........

Originally posted by matz_rockz at 16-12-2004 02:44 PM:

tak salah dulu ada hindu temple kat sana........

kalo hindu temple sebelah kallang gasworks, ada lagi matz.....

kadang2 kalo majlis besar2 eh, nampak dorang buat khemah besar2 kat open land sebelah tu....

Originally posted by deaf4ever at 16-12-2004 02:47 PM:

kalo hindu temple sebelah kallang gasworks, ada lagi matz.....

kadang2 kalo majlis besar2 eh, nampak dorang buat khemah besar2 kat open land sebelah tu....

dah lama tak masok sana.....thanks for the info....

Ohh... nenek ni ehh....
aku ingat....

tiap kali aku pi geylang time tu... aku mesti sound ngan makcik aku (makcik aku ni sebaya ngan aku).... kesian nenek tu ehh...

Originally posted by deaf4ever at 2004-12-16 02:43 PM:
Dulu aku kalo pegi pasar Geylang , tak tahu korang ingat tak?
Ada nenek ni dah bongkok tiga ah, dah tua habis,  tapi dia masih jualan tempeh. Sapa2 dulu mesti perasan this nenek jual tempeh mentah....

Originally posted by deaf4ever at 16-12-2004 02:35 PM:

tak la myra...

panggung spura.
flet2 jalan pasar baru.
and the pasar and hawker center.

kira that plot of land kat tengah tu aje....

oh kisahnya....mekacih for the info abg dep :tq:

Originally posted by deaf4ever at 16-12-2004 14:32:

Kenangan Geylang part 3...

Air Cheng Teng / Chikong
Ni kedai aku mesti miss, korang tau kan dia kat entrance/exit gitu kat pasar tu... Dia nanti jual chen teng panas or sejuk...
Sedap sey....    Dari aku kecik sampai skarang........
Paling lama pun setahun skali mesti beli Cheng teng kat gerai ni.....
aku selalu lalu tapi tak pernah singgah.. walaupun ramai yang beli dan terus minum kat situ.. aku geli lah.. nyonya yang jual.. seperti biasa fikiran aku apa lagi kalau tak pasal istinja'...:puke::puke:

Originally posted by sutera_abadi at 16-12-2004 03:09 PM:
Ohh... nenek ni ehh....
aku ingat....

tiap kali aku pi geylang time tu... aku mesti sound ngan makcik aku (makcik aku ni sebaya ngan aku).... kesian nenek tu ehh...[/fo ...

hah!! ko tahu kan nenek tu.......   dah lama punye ceta, tapi sapa2 pegi pasar geylang up to the early 80s mesti tahu nenek tempeh ni....pasal dia tua betul....

Kenangan Geylang aku lagi...

Pasar Basah

Before the present pasar basah geylang and hawker center dibina.....
Kira this is quite new jugak....
Dulu the original pasar basah Geylang Serai is at the present Joo Chiat Complex ..tu jam aku kecik2 betull.....
Then semua pindah kat pasar present.

Then satu rekod yang pasar Geylang serai ni pegang,
takde kedai jual daging babi..:bgrin:. takde kedai jual apa2 kena mengena ngan daging babi. Ni la satu rekod Geylang Serai dari dulu sampai la nak roboh....:lebai:

And then, aku pernah terdengar jugak, ada desas desus worries, pasal takut bila Pasar Geylang modern dibina semula...
Is it maintain cam skarang, every hawker center stall Halal, & no pork at wet market...
Kita tunggu saje.......:pray::pray::pray:

Klinik
Kat Geylang Serai ada berapa klinik ah orang melayu suka pegi?
- Klinik Burhani...ni aku tak pernah pegi.
- Klinik Changi, ah ni yang bawah blok mengadap Joo Chiat Complex.
Ni Klinik klassik pasal doktor lelaki tua, and anak pompuan dia pun doktor, and the nurse...semua cakap melayu cam air....
Kalo pegi klinik dia , cam kat tempat melayu, semua pesakit orang melayu....
So sapa2 nak jumpa doktor both lelaki or pompuan, tapi nak yang cakap melayu bleh pegi sini....And they are very nice people....
Doktor tua tu aku bingit sikit...  jumpa dia aje, dia suruh aku kuruskan badan...boring sey...:kant::dia::dia:
- Klinik Maju....hehehehe ni kat Geylang pun dulu dia ada kot?
Dulu2, masa kampung melayu ada, Klinik Maju kat sana....the present Jalan Telaga tu, naik tu slope, kat situ la klinik dia....
Klinik Maju Jalan Eunos la tempat aku kena sunat wakakakakakakakaka!!!
Sentimental siot...:cry::cry:

Originally posted by Browneyes at 16-12-2004 05:23 PM:
aku selalu lalu tapi tak pernah singgah.. walaupun ramai yang beli dan terus minum kat situ.. aku geli lah.. nyonya yang jual.. seperti biasa fikiran aku apa lagi kalau tak pasal istinja'...:puke:: ...

ye la yang jual apek ngan nyonya....tapi aku nengok alrite aje....

lagi pun customer dia semua melayu dari dulu apa........so aku tak was was...

Originally posted by Browneyes at 16-12-2004 05:23 PM:
aku selalu lalu tapi tak pernah singgah.. walaupun ramai yang beli dan terus minum kat situ.. aku geli lah.. nyonya yang jual.. seperti biasa fikiran aku apa lagi kalau tak pasal istinja'...:puke:: ...

aku tak was was jugak...aku shoot aje.....

Jonah This user has been deleted
Sonok dengan cite def ni.  Mekace lagi skali kane teubat gak ati Jonah ni.

Originally posted by Jonah at 17-12-2004 13:00:
Sonok dengan cite def ni.  Mekace lagi skali kane teubat gak ati Jonah ni.

entah entah masa kecik kau pernah main dgn deaf ni..