CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 65717|Reply: 441

product salindah

assalamualaikum....
nak tanya pendapat forumers kat sini...sape2 lah ada experience amik product nih masa dlm proses mengandung...and amik juga utk senangkan proses bersalin...betul ker??....sebab saya ada kawan amik product tuh Alhamdulillah senang....tak tau lah samada memang rezki dia bersalin senang atau product tuh pun ada faktor penyumbang skit2....adik saya pun amik gak....adik saya yg bersalin sulung ari ahad semalam pun Alhamdulillah senang....masuk ward tgh...doc. jangka maghrib...tapi kol 5 ptg dia dah bersalin...tuh yg saya teruja nak try...tapi doubt tuh ada skit lah...so sape2 ada exp. harap2 boleh share lah....

terpulang pada individu nak try atau tak..cam oyeen tak berani nak amik..
my friend is a dr..dia nasihat kan oyeen jgn amik sebarang ubat tanpa pengawasan dr..walaupun salindah ni based on herbs tp kita tak tau kesan jangka panjang ..sebab rasanye belum ada lagik baby salindah yg dah lebih dari umo 5 tahun..wallahualam

1st time sy dgr pasal salindah ni pd tahun 1999...jd...kalo budak tu lahir tahun ni...so sekarang dah 6 tahun la...tp...rasanya produk ni dah lama ader sebelun 1999 lagi....cuma baru dlam 3/4 taun lepas je baru femes

tu ler tak berani nak katakan sebab produk tu atau memang dah rezeki dia senang nak beranak... kalau ikut pengalaman kwn pulak, memang dia amik salindah since 3 months pregnant tapi tak la senang nak beranak pun , mcm biasa gak dia ckp ( dia amik salindah waktu anak kedua, anak pertama tak amik) sakit juger...and at the same time, yg tak amik salindah pun senang juga nak bersalin, masuk lab kul 9, kul 10 dah bersalin... emmm.. anyway kalau nak amik pun takde masalah terpulang kpd kepercayaan kita masing2 la...

Originally posted by dideal_2004 at 14-7-2005 03:55 PM:
tu ler tak berani nak katakan sebab produk tu atau memang dah rezeki dia senang nak beranak... kalau ikut pengalaman kwn pulak, memang dia amik salindah since 3 months pregnant tapi tak la senang n ...

:setuju:...kira cam sendiri amik sendiri mau tanggung lah ..heheheheh

Zu mmg ambik produk ni, Al-Hamdulillah mmg senag bersalin. 6.30 am pecah ketuban, 7.20 am dah bersalin. Apa-pun zu percaya tak semstinya produk ni yang help, mungkin ini rezeki masing2x. satu lagi, zu banyak minum air kelapa muda..dan rajin-rajinlah basuh toilet. Insya-Allah

Lagi satu jangan lupa amalkan ayat ni;

Doa Nabi Yunus semasa terperangkap di dalam perut
> > > Ikan Nun...
> > >
> > > "LAA ILA HA ILLA ANTA SUBHANAKA INNI KUNTU MINAZ
> > > DZALIMIIN" (Surah
> > > Anbiyak)

Follow Us
Originally posted by zurin_79 at 15-7-2005 11:26 AM:
Zu mmg ambik produk ni, Al-Hamdulillah mmg senag bersalin. 6.30 am pecah ketuban, 7.20 am dah bersalin. Apa-pun zu percaya tak semstinya produk ni yang help, mungkin ini rezeki masing2x. satu lagi, ...

:hmm:musykil jugak ..apa kaitannya ke'rajin'an basuh toilet dgn senang beranak???:hmm:

sebenarnya salindah nie product dier camana?

selalu denga, but i dont bother to take note. tp kalinie kenalah amek tahu....hihihi..anybody care to share?

aku amik salindah.... tak berkesan kan aku kot... dekat 2 hari aku tahan sakit nak beranak hehehehehehe....

saya amik salindah semasa anak pertama saya sakit bersalin + turun darah dr pkl 9 pagi tetapi pkl 4 ptg esok baru bersalin

masa anak ke-2 tak amik sakit bersalin pkl 6 pagi pkl 12 t/hari dah bersalin

so kesimpulannya ianya membantu saya atau tidak saya tak pasti bagi saya mungkin berkesan pada sesetengah org tapi ada jugak yg tidak terserah pd diri sendiri sama ada nak mencuba atau tidak

Originally posted by tina^^ at 15-7-2005 01:59 PM:

selalu denga, but i dont bother to take note. tp kalinie kenalah amek tahu....hihihi..anybody care to share?

homeopati

Originally posted by pink_frog at 15-7-2005 01:50 PM:

:hmm:musykil jugak ..apa kaitannya ke'rajin'an basuh toilet dgn senang beranak???:hmm:

:lol :lolHe..he..actually banyak dengar org yang sehari sebelum diorang basuh toilet...baut kerja rumah banyak2x...esoknya diorang dah bersalin...dan sakit tak lama....kalau tak salah dlm forum ni pernah terbaca begitu...so apalagi...zu pun rajinlah menggosok toilet sejak akhir2x pregnant ari tu.....mungkin sebab kita aktif kut sebab tu baby cepat turun....

[ Last edited by zurin_79 on 16-7-2005 at 11:26 AM ]

Originally posted by tina^^ at 15-7-2005 01:59 PM:

Cuba try search kat sini...

http://www.salindah.com/

ajuz pun amik salindah utk anak ke-2 dulu. utk mengurangkan masalah spt krem & sembap...walaupun dah ambil kalsium..senang atau susah bersalin ni ikut rezeki masing2 cuma kita berusaha utk mengatasi segalanya. ada jugak kawan2 ajuz yg amik salindah bersalin operate...

kite pon operate gak after 2 long days of painful contraction

kite pon operate gak after 2 long days of painful contraction

skang ni kancil dah start amik salindah...pil yg B1 tu...   

Zu punyer salindah b5 dan b6 tak sempat makan sebab bersalin awal 3 weeks....hanya sempat makan sebji b6 utk sakit setiap 15 minit...then gi hosp. masuk labour room...terus dh nak bersalin......Al-Hamdulillah.........:pray:

Sesiapa yg tinggal di penang ambil peluang berjumpa dgn Prof. DR Azizan. Perumus SALINDAH ni.

Era edar akan mengadakan program kecemerlangan untuk anak-anak untuk kawasan Pulau Pinang (Kompleks Tabung Haji Bayan Lepas). Sesiapa yang berminat boleh lah hubungi saya untuk keterangan lanjut.
zarazilla - 012-5990721. Ada door gift.

amek salindah sumer nie under doc supervision ker ?