CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamia

KENAPE PEREMPUAN TAKNAK POLIGAMI.... (jawapan kat page 25)

Reply 296# fatehana

Yg berpegang kuat pada agama,biasanya mcm tulah...yg asyik pikir nikmat doniya semata...biasanya mcm yg selalu jadi tu lah...

i never said no to poligamy infact almost there.

sejujurnya memang sakit n luka sangat perasaan nie bila pasangan nak kawen lain.  bohonglah kalo akak ckp that i am not affected by it.

tu sbb smpi skang masih berbekas dihati. to forgive n forget will take a very long time for me lah!

i said no to polygamy however Islam permitted it.

sejujurnya memang sakit n luka sangat perasaan nie bila pasangan nak kawen lain.  bohonglah kalo akak ckp that i am not affected by it.

tu sbb smpi skang masih berbekas dihati. to forgive n forget will take a very long time for me lah!

i said no to polygamy however Islam permitted it.
minahsaudi Post at 7-3-2011 11:32

like this post

Post Last Edit by mssr_carbonara at 14-3-2011 23:48

arghhh...leh melepaskan tension kat sini bleh?kalo citer di alam realiti byk plak ler kang jadinya.kalo betul nak dunia realiti i will seek proper advice from a marriage counselor la...prinsip dan pegangan aku pada poligami mudah jah...adil,mampu dan tanggunhgjawab...takde 3 nih takyah lahhh...buat menysahkan org jah...ni al kisah somi aku...aku br jah skodeng his fake FB n found out he's been communicating with a young lady.i was really frustated, mana taknyer.we've been 8 yrs married. financial tunggganglanggang still ada hati nak tambah cawangan.aku rs keprcayaan aku pada dah 50% out...n aku rs really really not appreciated.naper aku rs not appreciated?sepanjang 8 thn neh ada up n down...ada 2 kali rsnyer he's been out of job, n aku yg nanngung...aku tak citer pun kat org....time anak pertama ada la jugak bsh berak buat susu..time anak ke-2..leh kira ngan jari la baper kali dia buat seme tuh...apatah lgk nak bgn memlm buat susu.sib la anak 2nd nih bf..n skang minum botol takdak la mimpi dia nak bgn tgh mlm mintak susu.

he wants everything perfect, rumah kemas n all.tp nak nolong..jarang2 ada la..tu pun sambil mulut dok marah aku...ske ngomplen aku buat keje umah, aku msk kari ltk gula skit marah,aku ltk cawan sudu dlm sinki dikata pengotor pendek kata seme yg aku buat tak kene.dia kata aku pemalas.sbb kain bj berlonggok tak lipat.iyer la br nak melipat nak melayan dia lgk..anak algik.tp dia bleh kata adik is better...tp penah gi umah adik dia,time tuh she's a housewife.kain bj kotor pun leh belonggok campur yg bersih.dia kata aku ni tak reti bergaul.well, mmg sifat aku tak byk ckp,dibezakan plak ngan org yg byk berckp.mmg la..my self esteem diminished n lead to a stressful life.ntah la..i think 2 time dah kene heart palpitations, yg jantung dok berdeguo laju tuh...cuma slalu aku doa dlm hati, Ya Allah,jgn la amik nyawa aku dulu.Biar la anak2 aku besar,tau pahala dan dosa.KEnal dulu DiriMu...iyer la..aku mintak ngaja ngaji,solat,takde dia nak take charge...aku jugak kene buat.tu pun terkejar2 la..after Maghrib,kang sibuk dia kata nak mkn cepat,nak kuar la...aku ngajar anak bc, kata aku concerntrate kat sulung tu jah,padahal he's there utk tackle yg kecik tuh..tu pun aku guna ms 5-10mins jek..bukan laam pun...

nih start berfb plak..mmm...actually dia neh ske tengkeng2 aku..skit tengkeng..skit tengkeng..terkejut jantung aku.that day awalnyer good mood.ntah la kot Allah nak tunjuk.ngk ada akaun FB nama lain skit.aku godek2..leh bk n bc plak msg..yer la..memula berkenalan then the next step...apa lgk..aku melalak la ttgh2 mlm tuh...dia balik tgh mlm tuh..aku ckp u better xplain..dia ckp esok..esok aku tunggu..tunggu...aku tak buat breakfast that wiken sbb sakit ati giler babas neh...then dia tengking aku..after breakfast aku tunggu lagik.dia leh tido..aku msg..tak jwb..aku call a few times...br msk bilik.aku confront la..1st2 aku ckp..sib baik i'm kuling..kalo idak paham2 sajer la..sib baik aku Muslim,n Who should I believe.he's not really explaining that but i took this chance to tell him pebende terpendam selama neh..aku ckp sib baik at the moment aku tk ngandung,kalo idak of course we'll be gone already ngan dia buat perangai gini.aku ckp bukan aku tamak,but he's been fair to me n the children,tanggungjawab pada kami pun dia tak fulfill, ini plak nak bertanggungjawab pada org lain?n it will e very2 unfair...

aku tau walaupun dia kata nak stop semua tuh...but aku tak percaya lagik..maaf...kalo la aku encounter lagik n that time makin menjadik, time tuh tidak nampak 3 mende aku catat kat atas, aku ngan rela hati aku mengundur diri...

sejujurnya memang sakit n luka sangat perasaan n ...
minahsaudi Post at 7-3-2011 11:32

so, u pernah bermadu ker? kenapa i tak sekuat u untuk mengatakan TIDAK kepada dunia bermadu nie...? sampai sekarang masih rasa sakit, tapi i tahan dan harung ajer hidup bermadu macam nie.......sebabnya, malas nak menyusah2kan hidup yang memang dah susah nie....

arghhh...leh melepaskan tension kat sini bleh?kalo citer di alam realiti byk plak ler kang jadinya.k ...
mssr_carbonara Post at 14-3-2011 16:02
boleh tak kau buat perenggan dalam posting di atas tu ?? aku ni asyik pejam celik aja nak baca, maklumlah...senja-senja hari ni

Follow Us
xtau nak cakap pe

Reply 306# cmf_blingblings

loh takde perenggan rupanyer....tu la laju sgt aku nak mengurangkan ketegangan minda..kang meletup mcm reaktor nuklear jopun plak tahan2...

arghhh...leh melepaskan tension kat sini bleh?kalo citer di alam realiti byk plak ler kang jadinya.k ...
mssr_carbonara Post at 14-3-2011 16:02

akak rasa yr husband ni banyak berangan n live in a denial lah.  dia ingat dgn perhubungan baru dia leh cipta a new HIM.  ialah dlm cyber boleh create mcm2 story ler kan.

kalo akak masak kari boh gula cket, bukan laki yg marah, akak sendiri yg marah diri sendiri.  awat nko boh gula dlm kari

like this post
pintumasuk Post at 10-3-2011 09:51

my honest feelings n opinion lah.

so, u pernah bermadu ker? kenapa i tak sekuat u untuk mengatakan TIDAK kepada dunia bermad ...
durian_belanda Post at 14-3-2011 18:55

well to be honest my hubby tak mau poligamy langsung, dia terus talakkan myself although ramai ler termasuk akak sendiri agreed bermadu.  but then tak tau mcm mana dia tak jadi kawen dgn gf dia tu.

dia bagi syarat dgn akak, kalo tak report kejadian kat polis, he will rujuk dgn myself.  lama dia gantung akak n finally dia ceraikan akak jugak.  penceraian kami tak bleh didaftarkan cos we never register our marriage in msia.  

erm......

boleh tak kau buat perenggan dalam posting di atas tu ?? aku ni asyik pejam celik aja nak baca, makl ...
cmf_blingblings Post at 14-3-2011 19:02

hahaha....tt is why i just reply on the kari thingy jer.  hahahaha.....

Reply 311# minahsaudi

sabar aje lah akak..sy rasa akak orgnya kuat..sebab itu Allah uji dgn ujian yg hebat....

Reply  minahsaudi

sabar aje lah akak..sy rasa akak orgnya kuat..sebab itu Allah uji dgn ujia ...
dewimalam34 Post at 15-3-2011 09:41

ada masa nyer ilang jugak kesabaran, but ada masa tu apa yg dia buat pada akak, i retaliate 200% worse then what he did to me.  i cant be holier then thou lah!  the devil in me took charged n i just blast off

akak rasa yr husband ni banyak berangan n live in a denial lah.  dia ingat dgn perhubungan baru  ...
minahsaudi Post at 15-3-2011 09:34

i ltk gula bukan sebarang gula taw kak...brown sugar lagik...kalo tak letak mcm tak balance plak rs..berangan..ntah la...nak berangan2 pun ngk la situasi....
sumtimes we as wives didn't have any attention to be nusyuz...but the situation create it...

shalin dengar ceramah sorg ustaz ni kate...berdose besar kite menolak poligami,dalam ape cara sekalipun sedangkan syarak membenarkannye dengan syarat2 tertentu...setiap ape yg Allah hukumkan tu ade hikmahnye...mungkin shalin tak penah alami bnda ni..sdangkan berkawen pun blum...tapi shalin bagi pendapat atas dasar kesedaran sendiri menilai setiap perkare yang Allah tentukan utk kite...

Allah memang da tau tahap penerimaan org2 yg terlibat dlm perkahwinan poligami ni...betape perit pun poligami tu,kalau kite mampu utk redha dengan ketentuan Allah,besar ganjaran yg akan kite dpt nanti...kite sebagai hambe kena sentiase berdoa yg terbaek utk kehidupan kite dunia akhirat...

shalin dengar ceramah sorg ustaz ni kate...berdose besar kite menolak poligami,dalam ape cara sekali ...
shalin2011 Post at 15-3-2011 16:11

well..i tak tolak cuma org yg nak tuh, adakah memenuhi syarat2 poligami itu?takkan nak poligami cuba2 jah...perkahwinan nih bukan cuba2 dik.....itu about taking responsibility too...

...berdose besar kite menolak poligami,dalam ape cara sekali ...
shalin2011 Post at 15-3-2011 16:11

well..i tak tolak cuma org yg nak tuh, adakah memenuhi syarat2 poligami itu?takkan nak poligami cu ...
mssr_carbonara Post at 15-3-2011 16:44

kan shalin ade statede kt atas tu,"berdose besar kite menolak poligami,dalam ape cara sekalipun sedangkan syarak membenarkannye dengan syarat2 tertentu..."...means,bkn sebarangan org yg boleh berpoligami...even kalau mungkin husband yg nk poligami tu tak menepati syarat sekalipun,kite tetap takleh menolak poligami...itu hukum Allah...soal husband yg tak bertanggungjawab selepas poligami,tu urusan die ngan tuhan...esok luse mati,die jawab la kt sana...

aveosilver Post at 15-3-2011 16:48

ape yg klaka?