CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamia

KENAPE PEREMPUAN TAKNAK POLIGAMI.... (jawapan kat page 25)

Post Last Edit by kopisuam at 6-6-2011 09:17
rasanya somi2 byk mengalah pada isteri yg tua karna dirasakan tindakan memileh org kedua telah byk melukakan hati yg tua..
ParinAmat Post at 3-6-2011 11:34

Salam...

ambo tambah sikit lagi beb...

hehehe...moga2, biler mengalah tu jgn sampai menzalimi hak isteri2 yg lain. Adil kena tetap adil seadanya. Hak sebagai isteri, setiap No1=No2=No3=No4.  

Kalau sudah tahu melukai hati isteri, gunakanlah segala kelebihan akal, tenaga dan perasaan sebagai suami untuk merawat hati isteri, tapi jgn sampai menzalimi isteri2 yg lain. Hehehe...takut2, akibatnya jadi takut bini, seterusnya diqueen controlkan. Kalau dah sampai diqueen controlkan, xpayahlah nak berpoligami. Buat malu nama Islam dan company lelaki aje.  

Reply 661# kopisuam

org2 lelaki nie boleh berlaku adil.. bukannya tak boleh, cuma tak diberi peluang..
maaf cakap, biasanya isteri2 yg bangga menghalang somi melaksanakan keadilan yg spatutnya..
somi bertegas, alamatnya tido luar karna pintu dikunci.. dihalau dari umah, lebih menyedihkan.. siap bgtau somi tak adil sebab yg belah sana dapat itu ini..

inilah masalah istri2 zaman skang, tak takut somi hihihi..

Reply 658# intanz_109

amboi...amboi...dah kawin tak bg tau akak ek....
cer siter..cer citer...

Reply 662# ParinAmat

patut la kecoh ada obedient wife club.....

Reply 664# yayaji

obedient tu mesti datang ngan terma dan syarat,
"taat kami pada somi hanya jika beliyau tidak memilih org lain" hihihi

Salam

...."Bini tak takut Somi..."    menarik jugak tu...

ni mungkin angkara seperti di bawah :

1. Salah pilih bini  
2. Salah didik bini
3. Memang bini tak takut mati a.k.a bini brani mati
4. Tapi selalunya salah si suami sendiri

Hehehehe...yg dituntut bukan bini takut suami, tapi yg dituntut antaranya ialah bini mentaati suami kecuali didalam perkara maksiat dan memelihara kehormatan dirinya dlll.

Follow Us
Reply 665# ParinAmat

hanya...dan jika hanya...

Reply 666# kopisuam

semua tu betul....tp bila dah masuk fasa matang...byk perkara asas dilupakan...

Reply 666# kopisuam

pasal tu aku tak setuju, bila most istri hanyasanya taat pada somi dgn adanya syarat tambahan no 3, kesinambungan dari taat Allah dan menjaga maruah diri hihihi..

ntahla, mebi syarat ketiga tu lebih Islam dari yg Islam kot..

Tanggungjawab suami amat besar sekali tapi kalau awal2 sudah tidak jujur dari situ kita boleh nampak ...
intanz_109 Post at 5-6-2011 11:43

betul tu.. aku setuju 200%..

pada aku ler, kalau dia awal2 kasitau aku bakal akan berkongsi dia dgn dua yg lain tu dan aku tetap nak kawin dgn dia, aku blh terima.. tapi dia awal2 x jujur, citer belit2..

aku byk kali cakap ngan dia, aku mmg dah x blh hidup dgn dia.. kepercayaan aku dgn dia dah xde lgsg, begitu jugak rasa hormat aku, aku xnak berdosa tapi aku x mampu handle perasaan itu maka baiklah bercerai, aku ni manusia biasa jer yg penuh dgn pelbagai emosi dan perasaan, ada pmpuan yg blh berkongsi tapi ada yg x blh, even Rasulullah sendiri pun x sanggup Fatimah dimadukan.. aku kasitau dia lagi, lps cerai pun aku xnak bermusuh dgn dia sbb kami ada anak2 yg perlu diberi kasih sayang dan perhatian, kalau ditakdirkan jodoh kuat, pasti kami akan bersama juga akhirnya walaupun dah bercerai.. tapi masa tu maybe aku akan lbh ikhlas terima dia sbb aku dah tau kedudukan aku mcmana.. tapi dia tetap xnak lepaskan.. dia kata aku hak dia sampai mati..

aku perlukan perhatian seorang suami 100% kerana aku manja dan kuat cemburu...  rasanya tak tenang hidup aku kalau ber share-share ni...  maybe aku rasa mcm tu sebab skrg aku muda lagi kot

besok umur aku dah 40 tak tahu la kan... agaknya time tu dah malas nak layan laki, so lantak

Post Last Edit by kopisuam at 9-6-2011 12:05
aku perlukan perhatian seorang suami 100% kerana aku manja dan kuat cemburu...  rasanya tak tenang hidup aku kalau ber share-share ni...  maybe aku rasa mcm tu sebab skrg aku muda lagi kot

besok umur aku dah 40 tak tahu la kan... agaknya time tu dah malas nak layan laki, so lantak
wanitajelita Post at 8-6-2011 20:26

Salam WJ...

xmengapalah mungkin sekarang jiwa WJ masih bergelora. InsyaAllah dimasa hadapan, perasaan itu akan menjadi tenang.

Suami bukanlah matlamat hidup, yang harus menjadi matlamat hidup setiap insan itu adalah keredhaan Allah, pengakhiran yg baik di akhirat kelak.

Reply 671# wanitajelita

hahaha...kelakarla...

Reply  wanitajelita

hahaha...kelakarla...
Nurul8001 Post at 9-6-2011 13:12

sense of humor kan

seminggu  nak khatam benang ni..
tu pon ade yg skip2
aku sesak gile baca post dari cikpuan amazed tuh
byk2 post pon alih2 poin die tanak share batang buruk tuuuu..
ape punyi pikirannn daaaaa..
sudah la bahasa - ya alllahhh aku kdg2 rase tak sanggup nak baca sampai habis
aku just screen tuk point2 apa yg die nak sampaikan
end up aku jumpe - sbb tanak share batang buruk itew..yakss..
tadek poin layennn.

teringat kata ustazah or ustaz dalam rancangan agama dlm tv dulu "Musuh wanita itu adalah Wanita itu sendiri"

duncon posted on 3-12-2013 05:26 PM
teringat kata ustazah or ustaz dalam rancangan agama dlm tv dulu "Musuh wanita itu adalah Wanita itu ...

aku rasa musuh wanita adalah diri mereka sendiri..

wanitajelita posted on 8-6-2011 08:26 PM
aku perlukan perhatian seorang suami 100% kerana aku manja dan kuat cemburu...  rasanya tak tenang h ...

ye betul.sbb ko muda lagi.sok2 anak dh ramai,ko mmg x nak dah nk betempek dgn laki.

Pasal apa la ada orang mudah je cakap macam ni " isteri pertama lagi sanggup biarkan suami main kayu tiga daripada bagi suami kawen lain".  FYI orang yang cakap macam ni...KEDUA_DUANYA PUN KAMI TAK SANGGUP.  Tapi dengan alasan yang kukuh bermadu mungkin boleh diterima walaupun dalam hati masih tak sanggup. Ada pepuan kalau jadi bini no dua sanggup, tapi bila suami nak tambah yang ketiga..tau plak mengamuk. kalau aku senang je...bagi je kawin ngan popuan tu dan bebaskan aku. Aku lagi sanggup cari lelaki lain daripada hidup bermadu. Lagi tenang hidup. Lelaki kalau nafsu pun tak boleh kawal, pergaulan dengan perempuan tak dijaga, awal2 lagi aku tarik diri nak berpoligami. Rasulullah dan sahabat takde pergi dating2 dulu baru bagitahu bini nak kawen lagi oii.. Kebanyakan lelaki zaman sekarang ni, duit sewa rumah, bil api air, beli barang dapur semua2 pun tong2 lagi ngan duit gaji bini...ada hati nak cakap pasal poligami... piggiii dahhh(hanya ditujukan kepada lelaki tak sedor diri, kalau anda tak tergolong sila jangan terasa)

ada perempuan yg mengamuk2 dan sanggup bercerai sebab laki kawin lain tapi bila dah bercerai tengok2 boleh pulak kawen dengan laki orang jd no 2 ke no 3 ke...