CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamia

KENAPE PEREMPUAN TAKNAK POLIGAMI.... (jawapan kat page 25)

Mimik, ko punya ayat buat mag punya server down. dasat.

Originally posted by mamia at 7-6-2006 12:32 PM
Kenaper ye....????

Kenape perempuan tak sanggup berpoligami ..sedangkan terang terangan tahu si suami bermain kayu tiga diluar sana....bergelumang dengan maksiat, berzina...

Kenape tidak diha ...

saya percaya nilai sharing pompuan lebih tinggi dari lelaki...bab acceptance.

i firmly believe pompuan boleh di bentuk untuk ikut kata suami nya PROVIDED suami tu TAHU apa perlu dilakukan terlebih dahulu.

ianya bukan absolute setiap pompuan takmo kongsi or setiap lelaki tak sanggup berpoligami, kerna pada saya bergantung situasi, hari ini takkan pernah sama dengan esok luse tulat dan sampai meletup donia nih.

i think kalo kaum ibu ni disyarahkan bab kasih sayang bebetui kendian kaum adam plak depa cuba sebaik mempraktikkan apa depa syarah seme tuh..bukan mustahil terbina sorga di dunia.

yang penting pada saya , manusia wajar selalu bersikap terbuka, melihat situasi dan kemampuan malahan segala galanya wajar di analisa terperinci sebelum buat keputusan. Contoh..satu masa bila kedapatan ramai ibu tunggal janda laki depa mati dalam perang menyebarkan risalah Islam dulu, kesiannn cik kak tuuu tadak kawan nak sembang2 so apa salahnya berpoligami lebih2 lagi kalau cik kak yang lai satu tu setuju.

saya suka nak pakai pendapat stephen covey , macam dalam buku 7 habits of successful ppl, yakni sebelum individu tu menghargai perkongsian dia wajar dibiarkan rasa memiliki, perasaan or the need to posses tu biarkan berlangsung seketika, then bila sudah ada sense of possession baru dia sanggup pinjamkan barang dia, in this case i meant kongsi suami.

after all  tadak satu antara kita memiliki apa pun, setiap apa jua tu milik pencipta  so apa wajarnya mahu kedekut taik idung masin sampai bebila kan? hihihi

setiap apa tuhan halalkan , tuhan izinkan seme tu bagus untuk manusia, cuma bila manusia tu tak bagus..kasik bunga pun dia pijak2 macam beruk..susah lah nak cite yer dak?

rather cite pasal kemanusian, pasal humanity kita orang islam asyik cite bab hukum hakam, pakai tudung nampak jambul berkurun2 takkkkkk abis abis, susah lah cam tu, kerna nanti dunia islam di lihat cacat, padahal agama tu dah sempurna, manusia tu jek masih kotor..pasal tu bab kesufian penting esp ilmu zikir.

takdak kita sini cite apa tu bab redha, camna redha? apa tu bab pasrah camna pasrah? apa tu bab acceptance camna acceptance tuuu?

life to me is open ended, kedua hujung dan pangkal selalu terbuka, wajar begitu kerna keadaan dunia ni tak penah tetap, tak penah sama soang manusia dengan yang lain maka jua tak penah sama hari ini dan besok etc.

oleh sebab itu, hanya tuhan saja yang mutlak or absolute. kita boleh kata takmo dimadukan or memadukan hari ini but besok luse kene uji bab begitu..camna persediaan kita kalo hidup ni fikiran kita close minded?

macam becerai..mende ni tak sihat, buruk lebih dari baik..arasy tuhan pun begegor kalo sapa2 bercerai but tak maksud tak boleh dicuba cerai dengan sebaik baiknya, still berkawan, amik berat kebajikan anak2 kalo ada..bukan tak boleh yer dak? sama ler macam poligami, i think buruk lebih dari baik esp zaman kini but kalo tak amik risk bukan hidup ler namanya kan?

Rate

1

Originally posted by mamia at 7-6-2006 03:20 PM
pergh..........pedas giler....

lorr.. tuh baru statement aku pendek nak defen hak aku tuh.. dah ko kepedasan?

aku rasa, kalau ko jadik madu aku, mau ko terbakar agaknya wakakaka

tapi, aku doakan ler.. kalau ko dapat madu kang, dapat yang supan santun jalan berkepit gitu ler ek.. yang gigil kalau dengar laki dia kasik alasan 'subahat' dalam hal laki dia bermaksiat tuh.. dan mungkin gak pompuan yang teruja ngan payung mas ker.. maklumlah, sekarang emas pun harga melambung

Originally posted by NURMIMIE at 7-6-2006 03:03 PM

subahat kepala hotak dia larr :kant:

dia subahat ngan setannn gondol ada lahh!! aqad nih kat mulut sapa?? mulut bini kaaa?? dia takut bini ka, takut tuhan ka??.. yang gf subahat dia buat mak ...

:lol :lol :lol

Selepas membuat sedikit KAJIAN, teman dapati bahawa sanya.....oghang pompuan nie TAK SUKER SESANGAT di madukan KERANA:

1. dier bley TERBAYANG akan LAKI nya sedang berasmara/bersetubuh dgn pompuan lain di atas ranjang pada malam tersebut.(giliran madu nya) Itu yg membuat dier SEDEY n CEMBURU sesangat.

Salam

[ Last edited by  niceghost2005 at 7-6-2006 03:40 PM ]

Originally posted by niceghost2005 at 7-6-2006 03:30 PM
Selepas membuat sedikit KAJIAN, teman dapati bahawa sanya.....oghang pompuan nie TAK SUKER SESANGAT di madukan KERANA:

1. dier bley TERBAYANG akan LAKI nya sedang berasmara dgn pompuan lain di a ...

dan sebab lain lagi apabila tiba gilirannya pula si suami tidak seghairah dahulu lagi kerna sudah kekenyangan
org kata makan buat syarat je..

Follow Us

errrkkk..salah satu sbb utama gak yang ada dlm diri aku napa aku tak sanggup bermadu.

tahu pun.........dan, byk lagi sbbnye nice....

ko buat kajian kat mana antu?.. kat forum nih ka? kat thread nih aja ka? berapa ramai jumlah pompuan kat mesia ni? kalau ratio tuh tak melambangkan even 10% pun, ko masih tak leh kasik kesimpulan jawapan taw! the one n only jawapan lak tuh

aku tak kesah nak kongsi kuih batang buruk tuh.. tapi, alasan nak kawen lain tuh, kena kukuh ler sekukuh cinta aku pada nya.. kalau sampai aku cemburu, sampai aku makan hati, sampai aku terluka, mesti ler aku sayang n cinta maut kat laki aku kan?.. tak leh ker kasik alasan educated sikit selain dari alsan tak cukup makan tuh dan tak mau kasik aku kongsi dosa tuh? awal2 lagi dah nak kasik orang kongsi apa hey? kongsi pun, kongsi dosa lak tuh.. :geram:

haaaaa.. nak kongsi boleh! tapi kena tengok reason duluk k! kalau alasan tahap longkang, wajar ler aku sepak jerk coz mmg taraf tinggal kat longkang jerk!!

no laa..

when it comes to sex, bab bayangan dalam kepala otak , it is more to lelaki bab sex ni rather to pompuan

i think pengaruh mata (visual) pada brain, lebih cepat terjemahan berlaku dari misal input dari telinga, misalnya dengo lagu etc.

kire dalam bab forming image di kepala otak jantina tu, lelaki lebih cepat banding dengan pompuan, kemungkinan lelaki ni geared much towards problem solving, kire kaum lelaki ni penyelesai masalah, 'nampak' masalah jek kene settle cepat

banding dengan pompuan, depa bleh dondang sayang dulu pusing sana sini kona situ nun baruuuuu last2 cite apa ke hei sebenonya masalah dia

pompuan depa wajar merasaikan ada build up trust baru depa open up so kire bab in decision making, lelaki lebih prone to make mistakes compare to pompuan

another aspect i think kalo kita tenguk kisah adam dan hawa, bukan susah tuhan nak cipta lebih dari satu pompuan untuk adam but pesal tuhan hadirkan hawa saja, bukan ada jugak hawi howo huwa di samping hawa?

so ni bab nature, soal PASANGAN, satu untuk nko, satu untuk aku, dua untuk nko dua untuk aku aaa gitu and this natural instinct is inbuilit dalam setiap jantina baik lelaki or pompuan.

lagi satu aspect sharing, pompuan to me lebih rela jujur dan sanggup share berbanding lelaki, kemungkinan besar lojik ni saya fikir dari kejadian wanita sanggup share dalam rahim dia another soul untuk di kandung selama 9 bulan , so depa semulajadi ada nilai rahim, pengasih , kalo depa bleh kandung satu jiwa lai dalam perut, apaaa lah salahnya share another so called jiwa/madu

apa pun seme bergantung otak si jantan gak..pompuan ni asasnya mengikut..cuma buat depa suka jek susah, once depa dah suka cam baby dapat candy, suh lompat katak ke lari dalam guni pun depa suka nak buat..just for her man

saya anggap , 'kesusahan' wanita menerima untuk di madukan or di poligamikan itu sekadar ujian untuk jantan tu, dia disuruh BUKTIKAN..macam haji bakhil dalam nujum pak belakang cite...aaaa BUKTIKannnn

laaaa ni bukan nak buktikan lagik dah..siap nak larik dari pembuktian..misyarrrr ooo misyarr thooo neehiiii hihihihi

[ Last edited by  ajinomotonosuga at 7-6-2006 03:48 PM ]

Originally posted by lmokhtar at 7-6-2006 03:19 PM
Teringat member sorang...bila laki tanya dia boleh tak dia kawin lagi, dia kata boleh tapi bersyarat. Syaratnya anu laki dia mesti ada dua...sebab dia takmo share. Dia kata dia selfish. ;) Mampuih  ...

dalam erti kata lain...dia tak bagi la tu....

Originally posted by magdalina at 7-6-2006 03:38 PM

dan sebab lain lagi apabila tiba gilirannya pula si suami tidak seghairah dahulu lagi kerna sudah kekenyangan
org kata makan buat syarat je..

ngeeeeeeeeee :bgrin:

betul tuh mag.. selama nih, ramai gak isteri takat basah tekak jer.. tapi, tak pernah komplen pun.. gamok nya, kalau dah bermadu tuh, silap2 haribulan, takat lelehkan liur jerk wakakaka

Originally posted by neisya at 7-6-2006 03:40 PM

tahu pun.........dan, byk lagi sbbnye nice....

Memang ler alasan yg lain tu ada............TAPI yg di atas tu adalah ALASAN UTAMA nya...

Oghang business kater...MAIN CLAUSE......yg lain lain tu hanya lah SUB CLAUSE jer..
Kui kui kui kui kui...

Komer kena ler terima walaupun PEDEY jawaban nya.

To Mimie....ini BUKAN lah alasan tahap longkang or parit. :

Originally posted by ajinomotonosuga at 7-6-2006 03:43 PM

no laa..

when it comes to sex, bab bayangan dalam kepala otak , it is more to lelaki bab sex ni rather to pompuan

i think pengaruh mata (visual) pada brain, lebih cepat terjemahan ber ...

haaaaaaaa.. baca memolek apa bang aji tulis tuh antu!!

kalau sungguh gini bang aji in reality, then bang aji tuh jadik laki aku lak, jangan kan nak kawen lagik satu, nak tambah lagik tiga pun aku no hal.. wakakaka..

kongsi2 pedulik hapa.. laki aku bayangkan main ngan bini dia yang lain, aku bayangkan jerk main ngan sawyer citer lost tuh wakakakakaka.. aduhhhhhhhhhh salehaaaaaa :lol

Originally posted by mamia at 7-6-2006 03:17 PM

ok noted.....

harap mod boleh buat sesuatu....:love:

takpe kot...board lain2...

Originally posted by niceghost2005 at 7-6-2006 03:44 PM

Memang ler alasan yg lain tu ada............TAPI yg di atas tu adalah ALASAN UTAMA nya...

Oghang business kater...MAIN CLAUSE......yg lain lain tu hanya lah SUB CLAUSE jer..
Kui kui kui kui ...

entah la nice....but buat masa sekarang..memang tak leh nak terima....

Orang yang dah kawin buat maksiat hkumnya bunuh saja
daripada menyusahkan banyak pihak

Originally posted by neisya at 7-6-2006 03:57 PM

entah la nice....but buat masa sekarang..memang tak leh nak terima....

jangan mudah nak tune nak terima tuh neisya.. pahit tuh satu hal, lelaki pun, kena terima gak hakikat pahit yang ramai anak2 yang bermasalah adalah datang dari anak2 yang broken family mcm tuh.. broken family tuh pulak, mostly, masalah berbentuk pengabaian anak2 setelah ayah/mak bercerai atau ayah kawen lagik.. tak kira, family orang kaya ka, family orang miskin ka.. so, kalau sayang pada masa depan anak2, pepandai ler pertahankan hak tuh.. sesambil tuh, jangan lupa kukuhkan ikatan keluarga yang ada sekarang nih sekuat mungkin supaya tak der hal2 berbangkit dari mana2 sudut pun..

hayaaaaaaa.. kawen susah, tak kawen pun susah :geram:

heh heh mr. niceghost, tupun satu sbb, apa kata kalau lelaki bayangkan bininye di'ratah' dek org lain? skait ati tak? mesti sakit kan.. fuhh pedihhh samalah.. walaupun kita berbeza jantina, kita punye perasaan.. apa org kata, kita menjaga territory kita...

Originally posted by LostSoul at 7-6-2006 04:03 PM
heh heh mr. niceghost, tupun satu sbb, apa kata kalau lelaki bayangkan bininye di'ratah' dek org lain? skait ati tak? mesti sakit kan.. fuhh pedihhh samalah.. walaupun kita berbeza jantina, kita pu ...

kui kui kui.................komer nie laaaaaa.

Dah tersurat yg om pompuan tak bley kahwin lebey dari satu buat satu satu masa weh.