CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamia

KENAPE PEREMPUAN TAKNAK POLIGAMI.... (jawapan kat page 25)

Originally posted by miss_comel at 8-6-2006 03:58 AM
kalau laki aku kayo mcm sultan brunei ke, aku bagi je die kawin 2-3-4 sekali.. tapi kalau miskin.. ari2 aku psg kaset ceramah suh die tobat..mueheheh..

pssssttttttttttttttt.......kalu KAYO..............bukan suh kahwin lagi TAPI berbanyak berSEDEQAH n TOLONG oghang!!!

oang jantan kalo depa da ada satu bini , kalo dalam otak dia pikir boleh tambah satu bini lagik bila di rancang mampu serba serbi..better dia pendam dulu hasrat dia maksud saya jangan MADAHkan niat tuuu.. sebab jadik ke tidak nanti hati bini tu PASTI takkan sama dengan semalamnya..btuiii

any husband ada potensi untuk tambah bini..dan any wife pun pasti fikir mende ni bebila boleh berlaku...masing2 kire pendammmmm jek..tunggu cam kucing ngendap tikuih kan?

jadi ke tidak poligami, once mende ni dah open secret ..jadik sebaran umum di kalangan jiran kawan seme2 abissss laaa donia tak sama dah..esp kalo de anak..ciannnn budak2 tu tau haaa

statistik saya baca kat western for every 10 marriage 6 akan telungkup end up in divorce and i think rate tu dah naik kut..dan tak hairan satu masa nanti hari ni kawin minggu depan cerai di western tuh

saya tak paham la donia jantan laa nih..depa tau depa boleh depa mampu depa di halalkan lebih dari satu bini sampai 4 tapi kene bodoh beno dalam bab kempen amik ati kaum ibu esp bini depa sendiri?

saya tau depa takut bini mintak cerai kalo nak tambah bini..btui dak?

saya tahu ramai isteri stipulate awal2 bahwa kalo nak pasang lai satuuuu..boleeehhh banggg tapik cereikan aku dulukkk

btui dak? i think ramai isteri set set macam losol..mau baru kalo lepaskan yang ada..sedangkan manusia mau sentiasa LEBIH dan lebih dan lebih kan? nanti bila dah gini tok lebai mai menceceh ler or ostazah monopos mai bebel..tak bayekkk cam tuu..tuhah benciiii cerai2 nihh aaa bergegorrr arasyNYA tauuu..kamu takmo payung emas di akhirat nanti? panasss waktu tu tauuu..kunun2 kang hati awek tu lembut kutt..silap zaman laa i think..ni zamann putri amano ..boss depa dulu ada tae kwan do wachaaaaaaaaa...bukan set set ayu nangis2 ratu air mata punyo beb..hihihihi

saya selalu anggap kawin ni bende very2 personal, apa lagi isu poligami, pun personal. Molek pada satu oang belum tentu molek pada yang lain but DUNIA ISLAM penganut depa bodohkan diri mereka, depa pi kata mau sunna macam nabi so nabi bini banyak depa pun nak bini banyak tapi depa tak pi belajo kaji pemikiran akhlak kesejatian diri ke wibawaan nabi malah cite monogamy nabi pun depa tak tahu..depa ingat nabi lahir2 dari kecik sampai kawin trus poligami..and still nak cite pasal sunna..tak ke bodoh? kan?

dah tadak apa perlu di carik lagi, segalanya sudah tersedia, cuma perlu fikir dan usaha saja. kekadang mende tu kita tak suke but elok untuk selesaikan maybe masalah yang ada..bab ni gak quran de cite. kita tokleh dapat setiap apa kita suka dan paling penting dalam idup kekadang berlaku sesuatu di luar kawalan kita, beyond control.

sebab tu saya kata mende ni very personal. kalo kaum bapak nak kempen supaya isteri tak minta cerai bila depa mahu berpoligami kalo dah cukup seme syarat ketatnya, kempen laa molek2..adaa kaa cite pasal 'anu' hahahaha tak masuk akal langsung.

love is always greater than sex. Seks tu untuk buat anak saja.  camna lah agaknya nabi dengan bini berbelas2 tu ha? apaAisya duk pikir or bayang cam tu kaa bila giliran nabi pi lawat bini lain?

or Sarah bini nabi ibrahim duk pk bebukan ke bila dia izin nabi ibrahim nikai Hajar, hamba suruhan depa?

saya reject outrightly pandangan bahwa isteri taknak suami dia poligami pasal salu terbayang laki dia romen dengan madu dia..hihihihi katun ler

macam mimik kata, masa berbini satu tu pun ntah hape duk dalam kepala otak suami tu masa romen pun tuhan jek tahu, memang laa dari mulut kalo di beri tahu pada isteri tu..tadak muke lainnn lam otak abang yanggg..muka u jek laa..tentu lah bini dia suka..pompuan ni bukan kira btui ke tipu ke hape ke..masa sedap sedap tu selagi yang masuk tu sedap depa balun jekk hahahahahaha tu laaaa kene kenai pompuan btui2 kalo tak nanti jadik macam katun ler tau?

tadak pompuan dalam dunia mahu kongsi suami, tuhan maha mengetahui bab ni, dia yang cipta manusia , dia lebih tahu.
pasal tu tuhan tak cipta 4 pompuan sekaligus bila adam keseorangan dalam sorga, dia cipta hawa soang saja untuk sapa? untuk malaikat jibrail ka? hihihi of course laa untuk adam..so hawa di cipta untuk adam, 1 lawan 1. ASASI, fitrah, semulajadi, natural..ni asasnya kenapa pompuan tak suka berpoligami

tak suka tak maksud tak boleh macam quran sebut kekadang satu mende tu kamu tak sukaaa but ianya baik untuk kamu jadik nya manusia tu kene fikir dulu walo dia dah reacting camna sekali pun, so disini ler peri PENTINGnya AKHLAK lelaki or suami.

akhlak tu luas lebih luas dari alam ni kalo saya nak tejemahkan, bersabit semua isu, dari kata2 perbuatan2 idea kretiviti wibawa luar dan dalam, zahir dan batin segalanya..kene TIP TOP macam RASUL ALLAH yang akhir tuu..

now kalo sudah macam akhlak begitu dan isteri masih enggan, bukan boleh dipaksa jugak..kalo kita soroti kisah nabi ibrahim, Sarah sendiri pick up cue, Sarah offer now itu baru btui wanita abadi, ni nak cite soal redha pasrah korban, but kita kaum jantan asik cite korban nabi ibrahim dan ismail..korban Sarah bab kasih sayang nak kongsi ada jantan2 lebai cite dalam mesjid setiap jemaat????  dari korban ikhlas tu tuhan balas, baik dengan baik so dalam tua tua cam tu dia bleh masih mengandong, dia terkezut but tuhan maha besarrrr..kalo tuhan berkehendak tadak apa boleh halang so dia hamil dan ismail ada adik tiri nama ishak.

kene INGAT..seme ni berjalan dalam suasana 'halal' but perasaan naluri manusia tu tetap ada , contoh soal cemburu, so ni nak cite pasal cemburu plak. ni jugak nak ajo kalo berpoligami molek sesangat madu tu duk jauhhhhhhhh..kalo tadak depan mata tu lai baguss..untuk sesetengah pasangan ler..kalo macam Sarah hihihi.

Kalo kita kaji sendiri terperinci seme cite2 saya mention tu, tadak satu kaji bab 'anu' suami masa dengan madu dia hihihihi

seme bab soal asasi cemburu wanita, soal asasi wanita itu untuk lelaki, soal asasi wanita tak suka kongsi2 husband, tapi seme ni bukan bermaksud TAK BOLEH poligami, cuma INGATANNNN saja untuk kaum bapakk supaya bersediaaaa dengan ILMU mengatasi side effects dari perbuatan itu nanti, yang mana mungkin poligami itu sangat diperlukan , contoh ketiadaan zuriat dan bapak tu soang SULTAN , perintah satu negeri, rakyat risauuuuu raja depa tadak anak..ingat tak cite p ramlee Musang Berjanggut?

........ sambung next

Rate

1

Heh..panas lar kat sinih...

Wah..wah.. dah sampai 5 page... dalam satu hari.. dahsat...
satu soalan I nak tanya... tak der ker sesaper kat sini nak tanya soalan nih...\
" Macamana nak elak dari dimadukan???" hah.. soalan baik utk ari ni...

haaa cam tu ler kalo nak tenguk cite P Ramlee..gelak gelak gak but otak kene ligat sama fikir ler.

saya percaya kaum ibu ni jenis ikut laki depa. pompuan memang gitu, ciptaan ini sekuriti mode depa tinggi, Akad nikah tu bukti cap mohor bertulis dalam budaya manusia, masarakat bahwa pada ari ni ini sekian2 waktu ini, wanita ini adalah teman hidup lelaki ini, tadak dalam sejarah satu jantan nikah sekaligus 4 pompuan..masa akad nikah satu lelaki dan satu pompuan yang DALAM PERSETUJUAN ..so mende ni jadik bukti bertulis kuat macam apa tuhan cipta wanita itu untuk lelaki..

then dalam proses idup tu tup2 jantan sekor ni nak pasang satu lagi..abissss? aku ni sapa??? anakk baru gg susu dah nak bini lagik? lain kalo anak dah nikah, aku dah monopos tokleh beranak macam Sarah bini nabi ibrahim tuh..nak bini lagi untuk anak ke..lojik laa jugak otak aku nak pikir..aaa kan?

i still found masarakat kita very2 weak in analytical thinking depa, isu nikah kawin ni terlalu mudah nak pikir sebenonya but kalo isu mudah dan remeh cam ni bleh jadik berat ..isu btui berat cam anjakan dari lembah miskin ke lembah kekayaan zahir dan batin tu..langsung tak masuk otak kita kut kan?

poligami cuma A TOOL, setiap alat or tool ni ada MANUAL nya tersendiri. nak pakai tool ni plak kene sampai darjat dulu laa..bukan sebarangan oang buleh pakai taming sari, kalo sekadar pak pacak saja..ko tonyoh lembing or parang kontot udah ler..but kalo ko pendekar or ko panglima ada at least bertaun pengalaman aaaa buleh laa terima Taming Sari..btui dak?

dulu de kawan pompuan saya tanya pendapat saya bab pakwe dia. pakwe dia kapten askor..ada bini doh, bini dia anak general lagik tu..abang dia (abang ipar kapten tu) kolonel ..ni memang koge askor ler

kawan saya tanya ok tak dia pakwe2 ngan kapten tu sebabnya kapten tu nikah lama dah tapi takdok anok dan kawan saya cakap once kalo masa coupling tu bini tu mengandong maka dia akan back off..

saya cuma gelak2 macam along saja..toksah laa ko nak berdrama dengan aku ( dia junior saya, pakwe dia tu kenalan saya gak, saya kenal mat terap tu gak) kalo dia dulu satu bini laa ni dia nak dua bini bukan mustahil besok lusa dia nak tiga dan sampai ampat..besok bila dah bosan buang satu dari empat, amik lain cukupkan korum..ko tu kain basahan dia jek..toksah nak drama ngan aku..korang berkasihan cam lovers di belakang bini dia serupa jek macam budak2 lain, budak kolej kaa budak uni kaa or sapa pun ler.

akhirnya seme saya ramal  btui jua..apa nak buat yer dak? budak hingusan baru nak menapak dalam donia penuh lumpur seme nih hihihihihi

terus terang saya cakap oghe jate ni modal depa cuma perlu air liur basi jek..btuii..bukan harta karun pangkat degree ilmu keje bagus etc..pakai mulut jek..bangla carpet keling botoi apek sayur seme bleh jadik romeo pada pompuan melayu as long depa jantan tu terer 'mulut'

laaa ni depa nak misyar misyar..perghhhh oang kata apa tu..pucuk di cita bukan jek ulam mari, sambal belacan sambal udang satay nasik minyak apa saja turut mari hihihi

P Ramlee kata 'musti pandai berbohong, musti pandai temberang'  so ni sama ler saya kata oghe jate terer 'mulut' depa

kene plak kerjaya public, macam politician..jantan tu usung sana sini bini tua laa..bini formal..yang dia simpan sampai lagi 3 di merata cerok dalam negara or dunia dengan kebas elaun itu ini duit rakyat sapa tahu? kan?

poligami bukan galakan, ianya jugak bukan suruhanNYA but pada saya ianya sekadar PERINGATAN dari tuhan, kesahihan ianya halal diperlakukan but buat hanya bila yang baik tu melebihi yang buruk..so kene pakai otak

bukan sekadar cuma kata baik poligami pasal halal, dari berzina macam simpan pompuan..ni pada saya 'terlalu dangkal' untuk reason berpoligami.

so tu laa sikit banyak pendapat saya berkaitan poligami hihihi sikit banyokkkk..tu belum btui2 banyok hihihihi

ps. saya kene post 2 version pasal porem kata saya tulis lebih dari sebolehnya wakakakaka lantak ko laa labu hihihi

Originally posted by nayomi_992000 at 8-6-2006 07:50 AM
Wah..wah.. dah sampai 5 page... dalam satu hari.. dahsat...
satu soalan I nak tanya... tak der ker sesaper kat sini nak tanya soalan nih...\
" Macamana nak elak dari dimadukan???" hah. ...

nak elak dimadukan?

sonang jek..tok sah kawin laaa..single mingle wakakakakaka

aaaai sonanggnyaa dalam atiii bilaa tiadaaa bini
poi kemana tiada yang gari kakiiii..ouuulaa laaaa

admired sungguh dengan posting abg aji...penuh kata2 hikmah.....

Follow Us
sweet tumpang lalu..

setakat nih no komen...

:nerd:

Sebenarnya topik ni memang panas dan sensitif kepada kaum isteri2... memang tiada seorang perempuan pun di dunia yg fana ni berdoa.. " Ya ALLAH.. berikanlah aku seorang madu.." tak der nyer... dan tiada soarang perempuan pun di dunia ni yg berdoa " Ya ALLAH, kawinkanlah aku ngan suami orang.." tak der jugak...
Semua yg datang dan terjadi adalah dari ALLAH.. kita tak boleh mempersoalkan hukum ALLAH... jodoh datang dan pergi.. dan termaktub dalam qada dan qadar seseorang itu walau sekuat mana pun kita cuba utk mengelak...
Perasaan mencintai dan ingin dicintai itu datang kepada semua manusia ini dengan kuasa ALLAH...terpulang atas niat seseorang suami itu utk membina perkahwinan kedua tu atas sebab apa.. kerana cinta, kerana membela nasib wanita itu atau kerana menunjukkan gahnya kerana dia seorang lelaki... yg semestinya hanya kerana niat yg ikhlas berlandaskan agama sahaja yg benar dan tidak boleh dipersoalkan..
Seperti yg I penah nyata dlm posting dulu2.. yg I duk baca2 dari buku2 agama, setiap manusia ini sntiasa diuji oleh ALLAH... ujian dari utk perempuan ada 3 pertama2 ialah suami, kedua anak dan ketiga ialah harta... semua itu adalah pinjaman kepada kita.. percayalah bila malaikatul maut datang menjemput.. sama ada kita bersedia ataupun tidak.. suami , anak dan harta kita akan tinggalkan... yg mengiringi kita hanya amalan kita dan doa dari anak2 dan keredhaan suami kita... pernah tak kita ingat tentang keredhaan suami semasa kita hidup?? Apakah kita sudah cukup memberi sedangkan selama ini kita hanya mau menerima??
Memang poligami menyakitkan... tapi adakah cukup menyakitkan seperti semasa kita dijemput Tuhan??Selama kita hidup kita asyik mau mempertahankan hak kita.. di manakah hak kita sebagai hamba ALLAH.. adakah solat kita cukup?? Ada tak kita buat solat sunat sepanjang kita berkahwin?? Adakah tak kita membaca Al-Quran dalam waktu2 senggang kita?? Maka bersedialah kita utk diuji ALLAH... ALLAH uji kita utk mendekatkan diri kita kepadaNYA... bila kita diuji kita akan berdoa dan sentiasa mengingatinya.. dan kepada kaum HAWA.. suami lah ujian kita yg maha hebat...maka pada masa itulah kita menangisi nasib kita.. kenapa lah jadi begini dan begitu.. nak minta cerai dan sebagainya... dan kita lupa bahawa suami hanyalah pinjaman.. anak2 adalah pinjaman.. yg NYATA dan KEKAL ialah ALLAH yg mencipta kita.. maka lebih elok kita abadikan diri kita kepadaNYA kerana dialah CINTA yang KEKAL ABADI...tidak akan meninggalkan kita....dan tidak akan membiarkan kita..
My point is ... poligami ialah suatu yg dibenarkan ALLAH sebagai suatu cara yg halal utk para suami kerana ALLAH tahu siapa hamba2nya... DIA tahu apa yg terbaik utk hambanya.. kalaulah ditakdirkan ianya berlaku juga kepada kita walau sekuat mana dan sehebat mana kita mengelak.. terbaik ialah kembali kepada ALLAH kerana cintaNYA adalah selama2nya untuk kita...

saya tau depa takut bini mintak cerai kalo nak tambah bini..btui dak?

saya tahu ramai isteri stipulate awal2 bahwa kalo nak pasang lai satuuuu..boleeehhh banggg tapik cereikan aku dulukkk

ALASAN ini adalah di kategorikan sebagai NUSYUZ. (sebab tak bley di terimer)
Tak cium syurga weh....... :lebai:

Originally posted by nayomi_992000 at 8-6-2006 08:13 AM
Sebenarnya topik ni memang panas dan sensitif kepada kaum isteri2... memang tiada seorang perempuan pun di dunia yg fana ni berdoa.. " Ya ALLAH.. berikanlah aku seorang madu.." tak der nyer... dan tiada soarang perempuan pun di dunia ni yg berdoa " Ya ALLAH, kawinkanlah aku ngan suami orang.." tak der jugak...y ...

Ini DOA main main......................:geram:

Kebanyakkan oghang men:pray: seperti ini...............

"Ya Allah............beri lah aku KEBAHAGIAN di duniya dan juga KEBAHAGIAN di akhirat. Dan lepas lah aku dari api neraka!!" Setiap kali lepaih solat.

Tup tup Allah swt TAKDIRkan dier di madukan.......KERANA itu adalah KEBAHAGIAN utk diri nya di duniya dan juga akhirat.!!!

Sesungguh nya seseorg itu TIDAK TAHU apa yg di RAHSIAkan olih Allah kpd diri nya!
Itu lah di namakan seorg HAMBA yg REDHA terhadap KETENTUTAN TUAN nya!

Waallahua'lam

andaian, jikalau isteri di benarkan memiliki lebih dari satu suami sampai empat suami, agaknya ramai suami melolong tak kalo misal bini dia kata..u ni busan laa bang..lembik cam kuih ketayap jekk..dah tu 2 minit mee segera jek..saya de duit saya nak pasang satu lagi suami yang powerrr rangerrr..ramai bangla hensem2 mamat nepal sasa di luar sana..awak izin ke tidak saya nak bersuami lagi satu nih haa cik abang? suka ke tidak nasib lu ler..kawin tetap kawin wakakakakakaka camno???

moral disini,

kalo kita tak suke diperbuat sesuatu oleh orang lain maka kita tak wajar perbuat apa oang lain tak suka ler..mudah cam subjek tadika jek kan but manusiaaaaaa maklum lerr hihihihi

toksah laa cipta alasang nusuz kusus usus musuz keee misyar mosyar masdar ke..apo saja laaa labuu weiiii hihihihi

Originally posted by ajinomotonosuga at 8-6-2006 10:23 AM
kalo kita tak suke diperbuat sesuatu oleh orang lain maka kita tak wajar perbuat apa oang lain tak suka ler..mudah cam subjek tadika jek kan but manusiaaaaaa maklum lerr hihihihi

toksah laa cipta alasang nusuz kusus usus musuz keee misyar mosyar masdar ke..apo saja laaa labuu weiiii hihihihi  ...

:setuju:

ps: apsal abe aji tak kawin2 lagik ek? ... masih sedang mencari ker? :hmm:

Originally posted by kikilalat at 8-6-2006 10:28 AM

:setuju:

ps: apsal abe aji tak kawin2 lagik ek? ... masih sedang mencari ker? :hmm:

Jangan tanya kiki..mesti abe aji banyak alasanggggg...key abey aji????

ish..siapa le yg suka2 rela pasal poligami ni..
semua pompuan kalau boleh elak..nak elak...

hmmmm....

kalau mampu kawin jer lah lagi 3 pun tapi dgn yg sorang tu pun tak leh nak jadik ketua keluarga yg baik... tak leh nak didik isteri dan anak2.. tunggang langgang , lintang pukang, solat tak sempurna, puasa lobang2, zakat tak pernah bayar, haji pun tak pi lagi, mampu ker gitu nak jadi ketua pada sebuah lagi keluarga?

senang cite, jd abg aji..toksah kawin..

Originally posted by Lily_Savage at 8-6-2006 11:23 AM

taw tak pa savage .. hihihihi

ko ni lilik..takdok nick lai cume nak pakei kaa..adaa ka savage? setau aku aa mamat gosti apa tu WWFF yer ? yang ada nick randy the savage tu..sebijik macam gorila kene lenyek steamrolled body dia..leper tapi sasa..cam aku skit ler but aku kureng bulu laa...bulu idung aku abis aku cabut hihihihi

Originally posted by niceghost2005 at 8-6-2006 08:28 AM

ALASAN ini adalah di kategorikan sebagai NUSYUZ. (sebab tak bley di terimer)
Tak cium syurga weh....... :lebai:

:hmm: pasti ker ?? heh, semudah tuh ker ?

Originally posted by BingkaUbi at 8-6-2006 11:56 AM

:hmm: pasti ker ?? heh, semudah tuh ker ?

Sila kelih kembali SYARAT2 seseorg isteri yg di bolihkan meminta di ceraikan, BingkaUbi

Originally posted by Lily_Savage at 8-6-2006 11:23 AM

huh...lagilah tak elok..
tak kembang zuriat dr darah daging sendiri..

takde companian..takde teman berkongsi segalanya..