CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pentium_catz

MERANCANG UTK DIET & MENU SIHAT

xder menu diet tapi lagi simple?pastu menggunakan bahan2 yang senang nak dapat

tak makan nasi berhari2 me tak kesah..
tp probnyer suke bantai makan mushroom n chicken pie kat dome tu..

eisyah This user has been deleted
Originally posted by linb at 2-9-2006 03:54 PM
Sharing some info..

IKAN TENGGIRI KUKUS CILI

Bahan A:
5 potong ikan tenggiri
5 ulas bawang putih - dicincang
5 biji cili ...

wow.....sedapnya.ni yg kena try ni.:mll:

Originally posted by eisyah at 2-3-2007 11:44 AM

wow.....sedapnya.ni yg kena try ni.:mll:

yummy..yummy..selalunya masak utk family ikut selera mereka...untuk I yg berdiet ni, last sekali..selalunya tak sempat nak buat canggih-canggih...apa yg I buat...
ambil alluminium foil..letak ikan (apa-apa ikan yg sedap dibakar), taburkan sikit lada sulah, sikit lada hitam, sos ikan, perah limau, tak payah letak garam sebab sos ikan dah masin, lepas tu bakar..makan, cicah dengan kicap campur dengan sos... simple kan!!!

Originally posted by hanieliza at 11-6-2006 03:47 PM

tula pasal..:geram:
camner nak diet..
ade jer plan nak menerai resepi baru...
so apa yg baiknya rasanyalah....
tukarkan ke  menu yg kiranya khas untuk diet..rebus..panggang..kukus..sup ta ...

kak liza...saya dulu macam tu gak...sebab kita nie kan suka masak kan!, kalau takat makan nasi sesudu tu, dah cuba..tapi susah sebab sekeliling kita banyak dugaan..tapi nak share laa cerita saya..bukan nak promo tapi real...saya nie, pernah gak ambil kelas kurus badan..so dari pengalaman..kalau kita tak boleh nak control makan, yakni nasi..toksahlaa habiskan duit...kelas tu sebenarnya hanya untuk trimkan bentuk badan ajer..kat sana dia suruh gak kita sekat makan..kalau belum bersedia, tak payah...sejak kakak saya rekomenkan susu kocak jenama **** (nak tahu pm saya)..since last dec saya tak lalu makan nasi..kalau termasuk sebutir tu dah boleh rasa, fobia, buang balik...tapi yg muncul ialah..sejak tu saya rajin masak..buat kek la..tapi bukannya saya makan..jiran2 laa yg kenyang ..kalau makan pun, sekadar jamah ajer..pas tu saya suka tgk buku @ majalah memasak..I ckp dengan hubby..tu tandanya I lapar, tapi bukan nak makan..kehidupan harian sekarang ni..nak senam pun dah rajin, bdn rasa cergas, makan pun sekadar alas perut..saya tak bergantung dgn susu tu ajer, sebab tips nye kena makan seimbang...tak boleh digunakan sebagai single meal...pagi-roti bakar, tgh-ikan bakar ke, sayur rebus ke, ayam rebus ke..selalunya oat ajer..petang dalam kul 5.30, dah start makan utk dinner...kuantiti lebih sikit sebab nak tahan sampai malam...selalunya macaroni sup @ pasta style mat salleh..air suam..berbotol-botol..sebab tulaa tak lapar kot...

amboi lynn nie..nk berahsia-rahisa erkk...
ermm..baguslah idea lynn nie..
tapi saya nie kategori maleh nk diet..main bedal aje apa yg ada depan mata...hehe...

Follow Us
Originally posted by Kacip_Fatimah at 2-3-2007 06:14 PM
tapi saya nie kategori maleh nk diet..main bedal aje apa yg ada depan mata...hehe...

kalau dah kurus tak per laa nak bedal apa saja....badan kita naik sejak buat sales...asyik entertain ajer...now dah berhenti..bukan nak berahsia..takut kena tapis dok moderator lak...

Originally posted by lynnhassan77 at 2-3-2007 07:40 PM

kalau dah kurus tak per laa nak bedal apa saja....badan kita naik sejak buat sales...asyik entertain ajer...now dah berhenti..bukan nak berahsia..takut kena tapis dok moderator lak...

kalau nk berkongsi tak apa..
tak salah aihh...saya ok per...ahakk..ahak...tersedak plak dah...hihihi...
pstt...tunggu sat nk PM lynn lah..

Originally posted by Kacip_Fatimah at 2-3-2007 06:14 PM

chemp pun bukan jenis suka diet ni....tapi kalau dah naik badan....marathon makan sayur dan makan pedas......
tapi since selalu exercise juga, selalunya lepas exercise tu tak la lapar........

sebab suka cuba-cuba recipes ni, chemp sebolehnya cuba masa weekdays dan bawa office, jadi tak makan atau pun makan sikit saja......

SUP KAILAN DAN AYAM

BAHAN:
*kailan- potong suka suki
*garlic-tumbk
*halia-tumbuk
*ayam potong sederhana kecik
*daun ketumbar
*air
*black or white pepper-tumbuk
*garam gula to taste

*rebus ayam dgn garlic, black pepper dan halia sampai masak
*masukkan kailan dan tggu hingga kailan masak
*masukkan daun ketumbar dan adjust rasa..siap!

product tu nama dia RELIV....minum dia, letak 1 scoop, air 250ml, shake...tapi now dah tak bergantung sangat dengan susu nie...sebab dah boleh kawal...minum seminggu 2 kali ajer...bestnyer susu nie, dia buatkan kita start kawal makan...lepas tu you all...dah bolehlaa tinggalkan nasi..now I fobia nasi..lepas minum susu nie...minum air suam 500ml...tak sampai 1/2 jam, sure kita nak kencing..pas tu minum lagi air suam, proces tu akan berulang...tapi tak boleh bergantung sgt dengan susu nie, dlm instruction pun kata kena ambik makanan lain...so makan seimbang..ikan bakar ke, ayam bakar ke..sup sayur ke..since guna awal bulan 12, now almost 10kg dah reduce...

eheh kami ni baru bercadang nak mula diet
nak tanya

apa resepi nak masak oat bagi menyelerakan sikit takdelah boring jaa?

thanks

rebus oat ngan ayam/daging/bilis or seafood...jgn lupa letak kiub ayam/ pape jer la...
pastu.kalu nak masuk sayur pun bole..pastu last sekali tabur daun bawang & bawang goreng......rasa cam bubur ayam mc d pun ader!!hehehe..mmg menyelerakan...saya selalu  mkn cenggini..mmg kenyang dan senang berak!!!gu 4  your heath especially jantung anda!!cuba lah

Originally posted by GubRa_80 at 6-3-2007 05:50 PM
rebus oat ngan ayam/daging/bilis or seafood...jgn lupa letak kiub ayam/ pape jer la...
pastu.kalu nak masuk sayur pun bole..pastu last sekali tabur daun bawang & bawang goreng......rasa cam  ...

wah ni first time dengar...........cam menarik
nak gi cari seri aji la gini

aduh,,,sedapnya tgk...ni semangat nak diet balik nih...

kalau I, oat tu I beli yg kena masak...masukkan 5 scoop oat, 250ml fresh milk, 1tbsp milo, 1tbsp gula...senang ajer kan...selalu tulaa menu lunch I ...kalau tak letak apa-apa...tak boleh telan laaaa..

Originally posted by lynnhassan77 at 7-3-2007 05:11 PM
kalau I, oat tu I beli yg kena masak...masukkan 5 scoop oat, 250ml fresh milk, 1tbsp milo, 1tbsp gula...senang ajer kan...selalu tulaa menu lunch I ...kalau tak letak apa-apa...tak b ...

kalu mkn senggini saya tak bole masuk..rasa x sedap!!tapi kalu wat berlauk...mmg superbbb..satu mankuk besau pun bole abis!!!!!

Reply #142 lynnhassan77's post

habis telan terus ke...ke kena masak jugak...

Originally posted by lynnhassan77 at 2-3-2007 05:13 PM

kak liza...saya dulu macam tu gak...sebab kita nie kan suka masak kan!, kalau takat makan nasi sesudu tu, dah cuba..tapi susah sebab sekeliling kita banyak dugaan..tapi nak share laa cerit ...

bestnya ada susu..at least buat semangat nak diet..
diet kakliza dah lama hancus leburrrrrrrrrr....

cramartgirl This user has been deleted
Tumpang tanye.. Kalau seminggu tak makan nasi tapi hari2 amik scramble eggs 2 biji.. ok tak? hehehehe.. cam ketagih lak makan scramble eggs ni... huhu..