CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dunhill.

MERGED : All About Phuket, Thailand

kebayan ada jual package to phuket ker?

nanti leh pm shebby tak?

one more thing, phuket funtasea tuh kalau tak mau tengok show dia, just nak
tangkap gambar kat luar2 dia jer leh kerr?

or alau nak beli any sourvenier phuket funtasea, kena masuk dlm kerr?

Reply #121 sheebby's post

ade.. nanti bayan pm

boleh jek gi sana tangkap gambar.. tapi kat bahagian luar biase2 jek.. takde ape pun. just imagine cam kite gi sunway lagoon tak masuk dlm tp tangkap gambar kat luar jek.. camtu ah.
kalau nk beli merchandise kene masuk dlm baru ade jual.. luar tadak!

alerr,,,yer ker,,,ingat cam disneyland ,,tak masuk pin, leh tangkap gambar, beli souvenier,,,,,

nanti u pm me yer abt travel pckg

Wanita Kedah Menjadi Wira Perang Di Salang

Oleh: WAN SHAMSUDIN MOHD YUSOF

PHUKET kata asalnya

Rate

1

anymore about phuket?

Reply #125 tobby's post

kalau jumpa nyahh..pastikan kita greet dgn 'sawaadee Haaa..'

kalau sawa de kup tu utk lelaki..mau kene pelempang dgn nyah

Follow Us
Phuket banyak katoeyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy..

lilo & hubby nak pegi phuket 31hb ni tapi kitaorang tak book mana2 hotel lagik. Konon-konon kat sana baru nak carik hotel. Korang boleh recommend mana2 hotel yang korang pernah stay?..

Reply #128 lilo1979's post

aku baru balik dr phuket last week..time aku pegi tu full giler semua hotel..sbb skrng musim pelancong europe dtg bjemur..lg satu, ko nak hotel bajet berapa?

Reply #129 girl_power's post

nak hotel yg murah & selesa..hehe..baca review kat travel advisor ada hotel yang 3 star tp lagik teruk dari hotel 2 star..ko duduk hotel mana?

Reply #128 lilo1979's post

aku pun masa christmas kat phuket. hotel fully book. aku drive kereta dari kl ke phuket dgn family. stop penang 1 malam, pagi tu lterus ke sana. stop hat yai bfast, pastu stop krabi. sampai phuket kat maghrib.time2 macamni memang hotel mahal. nak murah masa bulan may sampai oktober. paling murah time tu cos mat salleh tak ramai lagi pun time tu asyik hujan. time ni mahal berganda2.apalagi chinese new year. aku sarankan u tinggal kat patong area cos banyak hotel. lagi pun ada shopping mall baru ala2 the curve buka kat situ. ada carrefour n robinson. anyway berapa bintang hotel u nak? area mana? i boleh cuba bagi bayangan macammana tempat atau hotel tu.. i tinggal kat sheraton laguna. hotel tu agak jauh dr patong lebih kurang 1/2 jam drive. lagi pun ada kampung muslim kat situ namanya kampung bangtao. makan oklah sikit coz ada gerai makan tepi jalan kat masjid. org kat phuket yang warga emas byk yang boleh cakap melayu coz diaorang asal dari langkawi. kalau tak hari2 belasah kfc or jadi vegetarian.  ada jugak banyakrestoran arab tapi halalnya tak terjamin coz ada jual arak.i sarankan u book hotel kat internet. kalau tak nak book, boleh jugak cari hotel, takut banyak masa u terbuang kerna cari hotel. anyway, area patong bersepah hotel,guest hse,motel,resort.

[ Last edited by  inez at 10-1-2008 07:22 PM ]

Rate

1

thanks inez..aku dah booking safari beach hotel sebab aku rasa mcm crowded jer..giler la wehh ko drive from kl to phuket!!ko pakai kereta apa ek?tu la ada jugak org bagitau kat patong susah nak carik halal food tp baru2 ni kat tv1 ada rancangan "kembara makanan halal" so dia tunjuk la kat mana ada halal food kat phuket...so senang ler sikit..iieee..tak sabarrnya nak pegi..

aku baru pergi december hari tuh...stay dekat alloha villa hotel,,,mmg best sgt hotel tuh and i recommend pada sapa yg bawak family or yg bukan style backpackers,,,sebab hotel bersih and yet very easy utk walking distance ke patong area....dekat dgn bangla road (kawasan plg happening) but yet bukan dlm bangla road itself,,,so, agak secluded sikit hotel dia,,,tapi depan main road,,,paham tak apa aku ckp?

breakfast pon okay la,,,hari2 aku mkn boiled egg and toast,,,

nbak jalan kaki ke shopping complex baru (junceylon)  pon tak jauh,,,dekat aja....nak massage pon keluar2 hotel aja dah berlambak kat tepi2 jalan,,,

just nak ke pantai kena jalan dlm 10 mins,,,tuh pon tak terasa jauh pon,,,

Reply #133 sheebby's post

tp.. kalo nak ke phuket ni.. agak2 bulan berape yang peak hah??? sbb ingat in july or august nak ke sana honeymoon.. takut waktu tu peak season.. mahal sgt... heheh

Reply #134 shaf's post

Aku tgk kat website dia ada 3 season - peak,high & low. Peak season biasanya time christmas & new year. High season is january to 1st May. Low season is May to October. Kiranya kalau ko nak pegi bulan 7 or 8 tu memang tgh murah giler2 laa..rate hotel pun half dari high/peak season. Tapi member2 aku yg biasa pegi kata time tu musim hujan..hehehe...

hujan tu selalu nye belah senja ke malam.. kekadang sampai awal pagi.. nasib tak baik hari2 hujan, kalau makan tido,makan tido hotel oklah

[ Last edited by  inez at 13-1-2008 11:16 AM ]

my pleasure lilo, saya bawa nissan mpv gi sana. dulu 8 tahun lalu pegi sorang bawa kancil sampai phuket. sekali isi minyak dr hatyai terus sampai. petrol mahal kat sana. kat kl kalau isi minyak katakanlah rm 70, kat phuket jadi rm120/130. harga minyak super95 kat sana 320bht seliter.sewa keta murah. vios kalau tak silap rm110 sehari. toyota fortuner rm170. big bike easy rider 500cc pun murah. jangan lupa sewa keta coz banyak tempat yang cantik,drive gi phanga bay or ambik tour. banyak pulau2 yang cantik. kat patong especially banyak hantu kopek  ramai sangat (ramai yang topless). kalau malam hari, ke soi bangla (antara tempat maksiat tersohor). dia orang sampai meraba2 benda kita kalau kita jalan kat area sana..tak malu.. pelacur murahanlah  katakan, mujur masa saya disana waktu itu dilarang minum minuman keras dikhalayak ramai, jadi bar2 jadi sepi.. orang tetap ramai tapi cuma jalan2 saja sebab pada waktu itu pilihanraya di thailand, pemerintah tidak mahu rakyatnya mabukkan takut sampai lambat atau tidak pergi mengundi. so dua harilah tak boleh minum. cuma di dalam hotel 4/5 bintang saja dibenarkan. hotel safari memang superb location. sepanjang jalan bersepah dengan makanan laut. semua cuma jalan kaki , depan pantai tinggal nyeberang jalansaja. memang molek sangat2 locationnya, hotel tu baru direnovasi selepas tsunami coz letaknya dekat sangat dengan pantai. saya cadang nak tinggal kat hotel tu tapi fully booked, lagi pula dia tiada parking. area tu payah nak cari public parking coz banyak kereta untuk disewa park kat situ. nak makanan yang halal ada, ada food court kalau anda keluar dari depan hotel arah ke kanan dan terus jalan sampai ke impiana resort lebihkurang 5 minit disitu ada food court open air tepi pantai tapi gerainya bercampur dengan gerai yang tak halal dan sebelah menyebelah. kalau tak silap ada 3/4 gerai muslim(pakai tudung) sebelum tsunami. sekarang tak tau pulak saya tapi yang pasti ada muslim food macam tomyam, nasi grg dll. kalau ke phuket town ada banyak shopping mall macam tesco, big c n central festival tapi rasanya kat patong dah cukup coz u cuma jalan kaki 5 minit ke junceylon mall, mall terbaru dipatong.. cantik jugak mall tu.jangan lupa ke phuket fantasea di kamala beach (area tempatnya ramai keturunan mahsuri). shownya best dan makanan seafoodnya gila2 banyaknya.. lagi satu jangan cari pasal dgn org thai tak kira dimana pun dalam thailand, majoriti bawa  senjata api dalam poket/dibadan. pistol senang dibeli disana.ramai kawan2 saya sebagai peniaga mempunyai pistol. katanya untuk mempertahankan diri jika apa2 berlaku. u boleh cuba belajar menembak kat phuket shooting range. ada segala macam senjataapi rifle boleh dicuba.. tak mahal tak sampai rm100 pun. Kat phuket juga masih ada perkampungan al arqam dibiayai wanita muslim kaya dari chengmai kalau tak silap.ada sekolah belajar agama kat area tu. areanya terletak on the way to phuket aquarium.phuket beach area so far selamat coz masing2 ada kerja sendiri dalam bidang pelancongan beach boy, beach massagge,buat beading rambut , pemandu tuk2, dsbnya. (pemandu tuk2 tu ramai yang muslim.).mereka berdisiplin dalam mengambil hati pelancong. peramah dan hormat .itulah periuk nasi mereka. saya tak suka shopping kat tepi jalan coz harga yang dibukanya melampau2.. kena ada skill menawar, tawar sampai harga tu menjadi 40% dari harga asal... dan kebanyakkan pekerjanya orang nepal,india bangla dsbnya.  tak macam kat malaysia sombong2, layan mat saleh jer lebih(kebanyakkan).maksud saya orang thai ni ramah.. polis ramai kat tourist area,insyaaallah selamat. apa2 pun puket memang tempat happening. kalau bawa anak remja 15tahun kebawah elakkan soi bangla pada waktu malam kerana maksiatnya melampau2..  kalau honeymoon no problem.. diphuket anda bebas lakukan apa saja selamat bercuti..

[ Last edited by  inez at 13-1-2008 11:14 AM ]

Rate

1

Reply #137 inez's post

cayangnyerr kat inez nih..banyak betul info yg ko bagi..haa..ada lagik nak tanya..ni first time aku holiday outside malaysia..hehehe..so tak sure pasal money withdrawal kat atm. Kalau kita cucuk duit kat atm sana ada kena interest apa2 ke?and kalau nak tukar duit rm to baht, kat mana boleh dapat rate yang bagus?..pastu kat mana tempat shopping yang murah ala-ala rantau panjang or padang besar?

Reply #137 inez's post

mahalnya sampai 320 baht seliter ??? 32 baht lah..

Maknanya dalam RM 3.20.. di Bangkok dlm harga RM 2.90 ~ RM 2.99 seliter..  memang mahal minyak kat sana..

Rate

1

Reply #138 lilo1979's post

kalau cucuk kad atm, itu tak pasti tapi kalau kredit kad boleh tapi interestnya tinggi. i tak pasti kalau meps/bankard online seluruh dunia.kene check dgn customer svc bank you tu. rasanya tak boleh cucuk kot. kat phuket di patong, karon or kata beach memang dia bukak harga mahal2.. mesti kena pantai tawar. bayang kan seliper alal2 seliper jepun dibukaknya harga 90 ringgit!! kat petaling st. agak2nya baru 15 ringgit!! sakit hati kekadang dgn penjual tuy tah org nepal ka or india kah.. memang harga kat area tu agak mahall walaupun ditepi jalan.. kalau nak beli pun cari yang ganjil yang tak ada kat kl. biasa lah tempat banyak mat saleh coz duit diaorang besar.. tempat macam padang besar atau rantau panjang tu rasanya tak ada kat phuket. tu kat cuma ada special border malaysia/thai hehehe..  kalau nak cari barang murah kat phuket, rasanya kene pergi phuket town coz tempat tu agak jauh dari tumpuan pelancong lebih kurang 15km dari Patong, tapi i tak pasti ada tempat yang murah macam pasar2 ti. phuket sebenarnya bukan tempat yang sesuai untuk shopping sakan. kalau takat2 pakaian sukan tu oklah kot. kalau saya selalunya saya beli barang yang ganjil. macam bila i ke Phuket barusan banyak juagak barang yang di beli macam barang dapur, pakaian, groceries, pinggan mangkuk,periuk,baju baby, buah2an dan macam2 lagilah coz bawa ketalah katakan.. kebanyakkan i beli kat robinsons, carrefour, big c, n central bukannya apa, malas nak gaduh2 gan budak bangla yang meniaga tu asyik nak cekik darah i ,buang masa. kalau pergi mall senang, harga dah aada siap, kalau murah rasa nak beli, beli, kalau tak nak dah.. senang. ada jugak beg2 tu i beli kat tepi jalan macam kedai hello kitty( boleh gila tengok barang2nya)..tak payah nak bayar overweight bab tukar duit tu, tak digalakkan tukar kat phuket, dia tak pandang sangat RM. dia cuma pandang US/EURO/SIN/YPN.  bukannya apa tukarannya amat rendah kat sana. waktu saya tukar kat hatyai 100bht lebihkurang RM9.980 kalau di Phuket 100bht  lebih kurang RM9.600 ada yang ambik RM9.200!! i rasa tukar kat kl lagi bagus.. hah, lilo kalau apa2 nak tanya bolehlah tu pun kalau saya tahu hehehe.. anyway u boleh check kat tripadvisor wsite pasal phuket n laman web lain. kalau nak shopping, pergilah hatyai.. ok per.. makan senang, pinggan mangkuk pun banyak, hotel murah2 banyak..

[ Last edited by  inez at 16-1-2008 03:57 PM ]

Rate

1