CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Pr|nCeSS^M|cKeY

[MERGED] DIABETES (KENCING MANIS)

boleh try rendam kacang lendir / ladies finger /okra. Rendam semalamam 2-3 biji kacang lendir dalam air. pagi esok minum. try seminggu dan Insyallah.

boleh try rendam kacang lendir / ladies finger /okra. Rendam semalamam 2-3 biji kacang lendir dalam air. pagi esok minum. try seminggu dan Insyallah.
nica Post at 12-3-2010 14:50

kcg lendir tuh bendi ker...?

just wanna share... keturunan i tak de diabetes tp i jadi diabetic kerana kesan dari ubat-ubatan asthma i yang mengandungi steroid... sbb tu ada gula dlm darah i... kalau i minum pepsi setengah tin je gula i blh naik sampai 25!! or kalau i minum milo secawan kecil pun gula i blh naik sampai 25 jugakk... now i makan glucophage XR alhamdulilah... i makan sekali sehari selepas dinner..and gula dlm darah i dah turun 6.7 to 7.. dalam masa sebulan i ambil glucophage tuu...

cubalah....mana tau ubat ni serasi dgn anda...

kalau bleh tak nak smpai amik ubat......kalau ada petua bleh share untuk reduce sugar dlm blood ok juga.....

aku makan VIVIK -shaklee kencing manis turun gila.Cubalah tapi mahal RM 380 kalau jadi ahli

sape2 yg tau ubat tradisional utk turunkn kencing manis......

Follow Us
org kater minum teh pegaga ke peria ek nak tuurnkan gula dl darah ni?... nak carik kat mane?

kalo kencing manis ni berapa bacaan gula ye??

org kater minum teh pegaga ke peria ek nak tuurnkan gula dl darah ni?... nak carik kat mane?
True-X Post at 19-11-2010 16:10

produk hpa rsnya ada teh pegaga..jus pegaga pun ada..

Reply 288# ikangpiana

kencing manis = 7.0 mmol/l dan keatas.

utk kencing manis disyorkan cogent db....[size=100%]Mengimbangkan lebihan gula dalam darah, membantu membaiki fungsi hati dan buah pinggang pada pesakit diabetis dan tiada unsur-unsur toksin

Salam..

Blend belimbing buluh + peria dan minum.  Minum setiap hari.  InsyaAllah boleh turunkan paras gula.

salam.. aku tengah boring2 ni tetiba ternampak thread ni.. memangmenarik la sebab aku ade diabetis.. bapak aku dah kene amputate sebelah kaki.. memang keturunan aku 2-2 belah ada diabetic ni la..

bapak aku makan ubat dah sampai tak tau baper banyak dah cube.. last time sebelah kiri kaki dia pulak doc nak potong.. aku tak kasi.. sebab bila dah kene potong.. memang dia akan jadi depress.. kadang2 doc ni dia nak senang kerja je.. so aku bawak balik.. aku cakap kat mak aku.. biar macamane pun aku akan usaha..

last time mase belah kiri kaki dia.. terus terang aku cakap.. kitorang abis lebih dari 70k.. buat sume jenis rawatan yang orang kata ok.. paling banyak abis buat rawatan ozon.. huh.. membazir jer.. last2 takleh selamat gak.. kene gak amputate..

last year tiba2 kaki dia bengkak kat betis.. kencing manis ni jahat.. bila dah sampai tahap macam tu.. tak luka tak ape pun tibe2 dia leh bernanah or mula2 dia jadi macam berair macam kene api.. then luka tu membusuk.. so kaki babak aku ni tetiba jer membengkak dan bila di check.. dalam betis dia tu ada nanah.. mula2 doc cume masukkan salur kecik and sedut keluar.. tapi still ada lagi.. then doc cakap nak kene potong sampai pangkal peha..

aku bawak dia balik and aku try usaha cara lain.. sama tu kitorang bawak jumpe doc pakar.. dia cakap tak boleh nak janji tapi dia akan usaha.. so dia belah peha bapak aku tu.. buang daging yang rosak.. maksudnya daging kat peha bapak aku tu dah abis la.. si after that kitorang waiting je la untuk dia recover.. doc cakap just doa and try our best la.. dalam pada tu baper ramai orang bawak itu ini untuk bapak aku telan.. tapi nampak macam tak berubah langsung.. peria katak la.. ape la.. habbatus sauda la.. tapi still tak ok..

lama la gak bapak aku dalam hospital.. hospital pakar tu dah macam umah kedua dia.. aku as the first child in the family and lelaki plak tu.. kadang2 sampai depress and putus asa.. tapi seriously aku memang kene berlakon kuat supaya orang lain pun tak putus asa..

sampai la satu tahap.. aku siap doa kat Allah kalau bapak aku tak boleh nak baik.. amik jer la dia dari dia tanggung kesakitan and tekanan..

akhirnya mungkin Allah makbulkan doa kami semua.. kami jumpe la 1 produk yang dapat buat pemulihan dia lebih cepat.. aku pun memang tak percaya mula2.. sceptical la sangat sebab kdg2 orang nk melariskan produk diorang.. mcm2 diorang cakap kan? that time.. memang macam dah nak give up.. so aku pun benarkan la diorang buat..

Alhamdulillah.. setelah 2-3 kali berubat alhamdulillah.. syukur sangat pada Allah sebab mendengar doa kami.. walau dia tak pulih sepenuhnya.. tapi luka tu jadi kering and sekarang.. walau dia belum bileh berjalan sendiri.. tapi dia dah lebih ceria sekarang.. dah bleh pergi family trip already..

aku tak nak cerita la produk ape yang dia guna.. sebab nanti orang cakap aku create cerita jer.. tapi kalau nak tau leh la pm aku.. nanti aku bagitau sape orang yang leh korang contact.. aku takde komisyen ape2 tapi kalau dapat tengok satu lagi family yang gembira aku dah cukup happy.. sebab aku tau macamane perasaan nyer bila dah sampai ke tahap ni..

kesimpulannye.. jangan putus asa.. doa la banyak2 pada Allah.. pasti ada jalan.. mungkin ape yang bapak aku guna ni tak berkesan pada orang lain.. aku tak jamin yang ia pasti berkesan.. tapi tak salah mencuba..

dr betes pun ok sangat...

keluaran doctor rozmey tu... coz pak mertua ai pun adalah salah seorang testimoni dr betes...
cepat turun bacaan gula dalam darah bila amalkan dr betes ni...

kalo amalkan petia katak + epal hijau diblend setiap pagi dan malam..

insya Allah dalam masa dua bulan paras gula dari 29 boleh turun sampai 7.

murah dan mudah..usaha kena lebih...ubat doktor perlu diteruskan..

sian kat yang kena diabetes ni, mil kaknab pun ada diabetes juga, malam2 dia cucuk insulin, memang disiplin makan  ubat xpernah miss langsung, makan pantang, kalau makan apa2 yang memang dia kena kontrol dia cakap jamah je, orang johor kan kata jamah la kalau orang utara kata makan sikit je lah. kdg2 dia sendiri check paras gula dia, pandai dan berani kaknab selute lah sebab cucuk sendiri kat perut insulin tu. hari tu buat mata dia ada tompok2 darah tu, buat laser, sekarang dah okay mata pun dah terang. dia kena diabetes tahun 1990 kira dah 21 tahun lama juga tu, tapi sebab rajin makan ubat xkena potong lagi lah, dia memang takut kena potong, sebab tu cukup disiplin.

kalo kaki kebas..selalu doktor bagi ubat apa ..

cuba minum intra......dr lifestyle

just wanna share... keturunan i tak de diabetes tp i jadi diabetic kerana kesan dari ubat-ubatan ast ...
kiahbosan Post at 29-3-2010 15:22

nko amik steroid makan ke inhaler?grrrr....aku amik inhaler neh..mak aku sipi2 diabetes..but under control lagik la...ni pun dah tua2 baru la ada...nak tanya kalo kat gomen, kalo ada penyakit kronik like diabetes n hypertension neh ada dia terangkan tak baper kali kene pi check?apa yg ptt dibuat?sbb MIL diabestes 20...hypertensi 220/xxx....pi klinik desa just monitor ukur blood pressure n glucose level...mak aku pi KK dia kata ada booklet....

kadang org ambil kesempatan nak laris kan product,cadangan cuba ambil herba tempatan