CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Pr|nCeSS^M|cKeY

[MERGED] DIABETES (KENCING MANIS)

nk tanya ....kalu bacaan gula selepas makan 7.7
adakah dh kena kencing manis?....

takut juga sb ...
raze86 Post at 13-12-2009 10:16

saya pun baru ni gi klinik bacaan gula masa puasa 8.11 dan doktor srh wat test kencing manis dgn minum air gula yg pekat likat lepas dua jam amik darah semula dan next week nya result jadi 19 terkejut betul.....

Reply 301# cikglemer

ko makan nasik banyak sangat kot. cuba exercise.

Reply  cikglemer

ko makan nasik banyak sangat kot. cuba exercise.
schtupyou Post at 3-8-2011 16:48

memang makan nasi mcm biasa ajer...x tau plak ada dibetes lagi pun dlm family history x der pun yg dpt penyakit tu, sekarang kena kontrol makan dan minum x amik air bergula dah...

produk ni amat berkesan utk kencing manis....dgn permulaan 1 sachet sahaja anda akn mendapati kandun ...
debunga_zazz Post at 4-5-2009 17:19

apa nama produk tu...cuba nyatakan munkin dpt membantu yg lain2...

macam mane puasa orang ade diabetic ek?
kalu yang cucuk insulin cucuk berape kali sehari jadinya?

adakah puasa berkesan untuk control diabetes?

just nak berkongsi pengalaman....last 3 weeks badan aku habih gatal2 nak kata alergic mkn udang tak  ...
rizz76 Post at 21-2-2008 16:06

Aku pun mcm tu gak dulu gatal2 ingatkan alergic makan sambal belacan sampai mulut pun bengkak2....kwn2 kata munkin kencing manis tapi aku x cayer hinggalah gi ke klinik wat test darah memang 8.11, nak tanya ni macam mana daun tenggek burung tu nak juga cuba...

Follow Us
u makan jek macam biasa, tapi amalkan makan supplement terbaik kat dunia, USANA.

Essentials + Pr ...
pinko Post at 31-3-2008 10:23

saya amik USANA dah sebulan tapi kesannya belum berapa nampak lagi dua hari lepas gi klinik chek glucose 7.1 tapi berdasarkan result blood test utk kcg manis 19 terus dr suruh makan ubat tapi saya cuba jaga pemakanan dulu sebelum start amik ubat...

Salam semua

Saya ingin mencadangkan sahabat mencuba produk USANA ()  yang terbukti berkesan meraw ...
nurazuwa Post at 19-6-2008 09:58

berapa lama amik USANA boleh nampak perubahan pada kcg manis dan drh tinggi.

Reply 303# cikglemer

jangan lupa exercise.

ni ada sesaper pakai insulin yg injek2 pakai novo pen tu tak?bese korang beli supply jarum dia kat ner?penah skali beli kat guardian mak aih..rm60 kot..then balik kg visit auntie kat husm, anak2 dia ckp kat pharmacy tuh just rm38 jah..sbb situ ada klinik diabetes...kat belah kl selangor ni kat ner leh dpt price price gitu?kalo dpt best price utk jarum tester accucheck n strip dia lgk hocayy la...

Diabetes juga sering kali mengakibatkan kehilangan penglihatan. Dari segi statistik, pesakit diabetes sering mempunyai kesan kekurangan penglihatan mata selepas 10 tahun. Salur darah akan mudah pecah dan mengakibatkan buta dalam banyak kes. Banyak pesakit diabetes di Malaysia yang mengidap diabetic retinopathy. Adalah dinasihatkan semua pesakit diabetes pergi periksa mata setiap tahun. Untuk maklumat lanjut, boleh pm saya.

salam.......
pengalaman mak sendiri yg kena diabetes berbelas tahun hinggakan dah kena potong 3 jari kaki. sebarang ubat atau supplement yg dimakan tp klu pemakanan kita sendiri tak jaga, tak kan membantu. yg penting amalkan gaya hidup sihat. pemakanan yg seimbang. bunyi mmg mcm cliche tp ini yg sebenarnya yg penting.

dan jgn ambik mudah penyakit ni, sbb dlm diam penyakit ni blh mendatangkan penyakit yg lagi berbahaya, contoh sakit buah pinggang. w/pun rasa badan tu mcm sihat saja, tp dalam kita tak tahu. elok la selalu wat pemeriksaan kat klinik klu dah pernah dapat bacaan yg tinggi.

dan satu lagi nak minta tolong sapa2 yg tahu.
mak aku guna insulan dan injek guna novo pen tu.
klinik mmg dah bagi satu, masalahnya mak aku guna 2 jenis insulin yg berbeza.
klu sape yg guna pen tu tahu lah yg selagi tube insulin tu tak habis, tak digalakkan kuarkan dari pen tu. so skang dia terpaksa guna novo pen tuk satu jenis insulin, dan satu lagi guna injection yg biasa mcm doktor injek kita time demam tu.
yg aku risau bila tak de org kat rumah sbb dia tak bape pandai guna injection biasa tu.
yg pen tu dia dh tahu guna.
nak minta satu lagi dari klinik/hospital dh tak leh sbb peruntukan hanya satu je tuk setiap pesakit.
dh cari kat farmasi, yg ada yg dh siap dgn insulin. aku nak pen je.
sape tau mana ada jual pen tu saja. klu tahu tlg bg tahu ye.
sbb jarang2 dpt msk forum ni, tlg email kat rinie_jy@yahoo.com.
tima kasih bebanyak

Post Last Edit by DrCure at 31-1-2012 16:54
dan satu lagi nak minta tolong sapa2 yg tahu.
mak aku guna insulan dan injek guna novo pen tu.
k ...
renee Post at 9-9-2011 10:07

selamat tinggal kencing manis. terbukti berkesan dalam masa 4hari.

salam.. sy dr Dr R Resources..sy just nk bg tau n berkongsi dgn puan/cik..

puan/cik blh bce psal produk ni kt sni :
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.108315912623256.10575.100003345438322&type=3

testimonial:

klik disini unutk vedio testimonial

ade pesakit kami 1minggu lg yg nk potong kaki, tp lps cube produk ni mkcik tu xjd potong kaki.

fungsi supplimet ni adalah menampal kebocoran pada saluran
pada saluran makanan supaya tenaga dan glukosa dapat disalurkan dan digunakan sepenuhnya pada kadar optimum bagi mengaktifkan semula fungsi pankreas bagi menghasilkan insulin dalam

badan pada paras normal dan MEMULIHKAN(bkn mengawal) kencing manis.

klu puan/cik nk bawa mak jumpe doktor ke pusat rawatan kami blh dtg ke No.13 Lorong Salak, Cabang Tiga 21000 Kuala

Trengganu.

rawatan adalah PERCUMA.

untuk keterangan lanjut blh lawati :

http://adidrcure.blogspot.com/

atau

http://www.facebook.com/drcurekencingmanis

kalau yg guna novo pen tuh jarum dia boleh beli kat farmasi HUKM...ada 7 jarum dlm satu paket n satu paket just rm3.50 sahaja..rasanya novopen pon adajual jugak but harga tak sure....

kawan saya ada penyakit diabetes.
baru2 ni beliau terjatuh dari tangga dan tulang kakinya patah.
beliau akan dibedah dan skru akan dipasang pada tulang kakinya.

saya nak tau risiko pembedahan terhadap pesakit diabetes.
adakah risiko mendapat jangkitan atau luka kakinya lambat sembuh??

Salam, sesiapa yg ada kencing manis, cuba amalkan supplemen nutrilite double X.. so far saya tengok berkesan to my husband.

sbb utama penyakit kencing adalah pankreas yg rosak........kalau yg masih baru kena dan yg nak kena potong kaki ke.....baik try tgk www.produksne.com.my

Jika anda sedang mencari supplemen untuk menolong mengawal tahap gula dalam darah, layari vitamintogo@blogspot.com.

Shaklee mempunyai supplemen yang menolong menurunkan paras gula dalam darah, juga minuman yang mempunyai indeks glisemia yang rendah . Ingin tahu lebih lanjut boleh email pada vitamintogo2012@gmail.com

takde yg boleh jawab soalan saya ke?