CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: truesonic

kalau perempuan kahwin suami orang..apa pandangan anda

Originally posted by damiqula at 4/9/07 05:20
pada dami memang la secara zahirnye tak suke.

Saya pun tak suka unless -- wife no.1 tu memang kaki maki hamun dan tak reti hormat suami sendiri dan mencanangkan hal rumahtangga kehulu dan kehilir. Pendek kata wife no.1 tu memang queen contol habis.

tapi jodoh pertemuan di tangan tuhan.nak elakkan pun tak boleh.

Setuju. Kalau dah berpuluh kali elak -- tapi terkawin juga, tu baru lah boleh dikatan jodoh pertemuan dari Yang Esa. Yang kalau sekali bercinta dgn suami orang terus nak kawin -- tu saja menempah malang

tapi seboleh2nye elakkan la dr berhubung ngn somi org.

Setuju sangat. Cari lah pasangan dari bangsa lain -- bertambah sikit umat Islam dan banyak dpt pahala ajar dia orang ni ugama kita.

sbb kite pompuan pikir la,kalo org buat camtu kat kite,ape kite rase?

Perempuan ada 99 nafsu and 1 akal .... tu yang payah tu

So kpd yang membaca thread ini --  Kumbang bukan seekor.

Originally posted by jestna at 4/11/07 00:02
erm..sama mcm ngn kwn aku...nikah ngn hsbn org...sian sgt2 kt wife n 2 ank org tu....laki tu ceraikn wife dia tu semata2 nk nikah ngn kwn aku

Hanya kerana seorang perempuan dia sanggup cerai kan wife dia? Ish ..lelaki macam ini memang tak layak jadi suami dan menjadi bapa. ak menjadi contoh teladan utk anak anak langsung!

Originally posted by truesonic at 11-4-2007 13:47
sam a la citer mcm best friend aku...katanya laki org ni tak macm laki lain...pandai amik hati dia, tapi bila ajak kawin tak sanggup nk ckp dgn wife dia..huhuhuhu sadis je bunyi

Crita aku plak; laki org tuh ajak kawen dulu
the bayo denda, pastuh baru nak kasitau his wife & famili

izline79 This user has been deleted
tumpang baca jek

cubalah elakkan kalau boleh kerana pandangan masyarakat memang pada perempuan saja.
selalu yang menderita pun perempuan jugak, tak kira no 1 atau no 2.
hati kita sendiri takkan senang rasanya kalau kita merosakkan rumahtangga orang lain.
selalunya lelaki ni kalau dah dua nak tiga pulak. jadi bersedia jelah kepada sesiapa yang
merosakkan umah tangga orang tu. hidup ni ibarat roda. tak kena kat kita anak cucu kita.

Originally posted by truesonic at 6-4-2007 01:49 PM
kalau pompuan kawen suami org first impression mesti nk slahkan perempuan kan? pihak lelaki mcm ada shield...sampai bila?

aku pun kalau perepmuan kawen laki org mesti tak suke

pandangan?

for me..i dont judge people by whom they married to...

i judge people for who they are jer...so, kalau perangai elok tapi kawin dgn married man, i will definitely wont hate her...
tapi kalau perangai cam hampeh jer..kawin dgn org bujang pun, aku still benci..

Follow Us
i dont care dia kawen ngan saper pun..tu bukan masalah aku..asalkan dia tak menyusahkan aku..its orait with me beb..

Reply #27 midori88's post

tak suka perampas atau pengganggu kebahagiaan org lain...
tapi kalau dia yg membahagiakan sesebuah institusi keluarga tu so tak tau lah nak ckp apa...terima je laa

saya tiada masalah dgn org pompuan yg kawin dgn laki org. Nak kawin dgn laki aku pon bule. TAPI tolong jgn menyusahkan dan menganiayai org lain di kemudian hari. Yg tu dia jawap dgn Tuhan, bukan dgn aku.

aku memang tak suka perampas..dia kena fikir alo that guy sanggup buat camtu kat isteri dia, so x mustahil dia akan wat camtu gak kat perampas tu bila da bosan..
hi..hi.. wat u give uget back.

tapi nak kutuk lebih2 sgt x boleh jugak..kdg2 benda cam ni mmg da tertulis..

klu boleh elak, elak le
byk lg pilihan diluar sana
statistik kat Malaysia ni blum ketandusan lelaki bujang lg

Reply #31 mawarbduri's post

betul2..
tp kan kdg2 semua tu kerje Tuhan. Dah nak tersangkut nak buat mcm mane
Doa je lah byk2 yg bujang dpt bujang.. amin...

benny_07 This user has been deleted
cuba kita tukar soklan...apa perasaan dan pandangan kalau orang kahwin dengan laki kita....

Perasaan kasih, sayang, cinta , benci dan rindu boleh dikawal  oleh diri kita....

anggapan..cuma..kalo boleh ..
i tanye dia...knp tak try cari yg bujang..
kalo 1 day asben u lak kena rampas,,camner..lak perasaan..u

itu yg dikatakan pandangan prejudis masyarakat kot...
sume akan memandang serong pada pompuan yg kawin ngan suami org ni....
knp yer?

nak share skit...mase skolah dulu saye ade sorang cikgu...yg dah berumur 30 an tak kawin lagi....setiap tahun die mmg akan ngajar saye....n setiap tahun jugak die akan bercuti berminggu...sbb menjalani pembedahan....die ni ade cancer....die cakap mende tu tak leh hilang....cancer rahim ni merebak jer...kene operate....tak leh stop kot...mmg die cakap die tak leh beranak...

tup tup die bgtahu die dah kawin...baru kawin...but jadik wife num 2....die kawin ngan pegawai insurance...itu pun die jumpe laki tu sbb nak amik insurance...die kan sakit....dari situ lah dorang kenal...so laki ni tau die kene kanser rahim...tapi laki ni kawin jugak ngan die....sbb nak jaga die....die plak dok sorang kat umah sewa...laki ni kesian kat die...sanggup terime die wlwpun die sakit...

tapi...cikgu2 pompuan kat skolah saye ni kan...sume pulaukan die lepas die kawin jadi 2nd wife....dorang kate die rampas suami org....

kesian die....

benci betol tgk..mcm takder laki lain hikhik

HAHHA..aku gelak bukan apa..nasib perempuan ni kadang2 malang sungguh..

bila tak kahwin, org dok tanya..bila nak kawin?? nak kawin macam mana? takde org ajak dia kawin...

tapi bila terkahwin dgn laki orang...kena sumpah seranah sampai ke tua pulak...sbb
kawin ngan laki orang? reason dia : takde laki bujeng ngorat dia...

kalau tak kawin..jadi andartu..kena sindir sarat gaks sampai ke tua...siap mak bapak kat kampung kena kutuk sama...sbb anak dara tak laku..

jadi janda pun kena kutuk rapat gaks...

bila dah kawin tak bleh beranak...kena kutuk gaks...

kesian kan pompuan?

eh, aku terkuar topik ke?

aku nak benci ke tk dgn perempuan kawin laki org tgk condition gak,kalau dh tau laki tu berbini tp tk cuba elakkan nk gak kawin and plg nyampah kalau suruh cerai firstwife plak...itu mmg aku tk bleh terima.....

aku nye kisah benar, b4 aku kawin dulu ade 2 laki org cuba nak tackle aku, yg first tu boss sendiri mcm2 dia buat nk kasi aku cair, tp sbb aku kenal bini dia so full stop...no excuses jgn layan....lama2 dia bosan dia pandailah dok diam2...

yg laki org lg sorang aku dh couple dgn dia dlm 3 bln dh tp aku mmg tktau langsung dia laki org, sbb aku kt KL dia di seremban....tp slalu dtg Kl jumpa aku, mcm2 alasan dia bg tk kasi aku call dia tp biar dia call aku, dn mcm2 lg lah yg buat aku curios, finally aku ada baca sms dlm hp dia yg mmg proven dia laki org and at the same time best friend aku sendiri bumped dgn dia and his wife....so aku tinggal bulat2...walau ade dia merayu, mintak maaf bagai still nk kt aku..oh please:@ ....so bg aku buat ape nk lukakan hati kaum sejenis kita?...bg yg belum ade suami mmg tk akan terasa sgt ....mcm aku skrg dh kawin and aku selalu terfikir mcmana kalau aku terima laki2 org yg nk ngan aku dulu, sbb aku skrg dh jd sorang isteri aku faham perasaan isteri lain...so tuhan bg otak fikirlah baik.....tk boleh nk serah kt takdir semua benda...kita kena usaha gk utk tk menjahanamkan marriage org lain...luckily skrg aku dpt husband yg bukan hak perempuan lain dan very understanding:love:

aku cam terpanggil nak share 1 kes yang kene kat kakak aku sendri..
kakak aku jande anak 3...diceraikan suami semasa hamil 7bulan  kerane seorang 'betina'..
skang ni..ade seorang hamba allah yg sanggop melamar kakak aku sebagai madunye setelah mendapat tahu penderitaan hidop kakak aku selame die bersuami dulu..
so..skang nih die sedang uruskan turun naik mahkamah utk setelkan kes poligami utk suami die....
yang aku betul2 cam tak pecaye...die,hasben die,anak2 die(5 orang),famili hasben die sume terlalu sayangkan kakak aku...
aku terfikir..masih wujud lagi wanita seperti ini yg inginkan payung emas disyurga pd zaman sekarang ni....

Reply #39 kakiza's post

wah...bagusnyaa wanita yg sanggup bermadu, semoga diorang bahagia, tp yg betina yg jd punca keruntuhan rumahtangga org mmg aku rase tkde ati perut, mau perut lembu agaknya lam perut dia, sanggup dia tgk pompuan ngandung 7 bln diceraikan sbb dia, and lelaki yg buat mcm tu mmg layak pas ni bini baru dia tu curang ngan laki lain baru sesuai dgn muka dia..:@