CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wniizzati

YO SOY BETTY LA FEA [ANA MARIA OROZCO,JORGE ENRIQUE ABELLO]

mzzenma replied at 28-2-2015 12:18 PM
Dulu2 dah tengok..skang tengok lagi
Still lawak and best cite ni
X sabar tunggu betty transform

kannnn.....mmg lambat nak transform
yg nyata armando suka betty sejak belum bertukar lagi pun

eddlisa_uyuk replied at 5-3-2015 01:09 AM

Sampai hari jumaat ni baru episod 80... masih lama lagi nak tamat. Episod hari ni lawak la... Patty kena tahan polis sebab dianggap bawa barang bersenjata. Marcela lak tak boleh nak tolong dia. Nak mengintip Armando tap last2 kena musibah haha.

Mrzzz200 replied at 5-3-2015 01:46 AM
Sampai hari jumaat ni baru episod 80... masih lama lagi nak tamat. Episod hari ni lawak la... Patt ...

lamalagi tuh...lagipun tv punya version dah jadi lagi pnjg........

eddlisa_uyuk replied at 5-3-2015 01:09 AM

tak sabar punya pasal tengok kat tenet
tapi subtitle x paham huhuh
dapat tengok reaction diorg nampak betty lawa pun dah cukup walaupun x paham diorang cakap apa

mzzenma replied at 5-3-2015 08:42 AM
tak sabar punya pasal tengok kat tenet
tapi subtitle x paham huhuh
dapat tengok reaction diorg n ...

armando laa kesian....sbb betty tak nak percaya dia lagi

eddlisa_uyuk replied at 5-3-2015 07:22 AM
lamalagi tuh...lagipun tv punya version dah jadi lagi pnjg........

Episod hari ni 79 di astro Bella. Tapi scene yang ada kat episod hari ni ada di episod 74 di youtube. Agak confused... Sedangkan astro Bella tayang ikut duration 1 jam bukan 30 minit. Hope astro Bella tak ada buat kesilapan seperti tayangan telenovela sebelum ni... nanti tak pasal2 lagi lama nak habis.

Follow Us
Mrzzz200 replied at 6-3-2015 03:21 AM
Episod hari ni 79 di astro Bella. Tapi scene yang ada kat episod hari ni ada di episod 74 di youtu ...

kan ada seketika tuh tayang 30 min je....tp jap je...

biasa laa plus2 iklan bagai lagi sbb tuh extent tmbh lg

eddlisa_uyuk replied at 6-3-2015 07:37 AM
kan ada seketika tuh tayang 30 min je....tp jap je...

biasa laa plus2 iklan bagai lagi sbb tuh  ...

Bermakna tayangan telenovela YSBLF di astro Bella ni masih lama lagi la nak habis episod nya berbanding episod yang di youtube.

hi saya baru di sini...

memang happy sangat tengok ada forum discuss tentang betty ni..dulu tgk betty bila umur 12...sekarang dah 25.. masih lagi show favourite i...

I pernah tengok betty 2 tahun lepas tanpa sarikata tetapi dengan written synopsis so faham la apa mereka cakap.. tapi sekarang lagi senang..tapi sarikata astro bella nih tak begitu accurate la..banyak meaning spanish dia tak translate betull..macam dalam episode bila armando gaduh dengan roman.. armando kata " hormati dia.." bukannya "Hormati aku".. dan another one.. bila mario tanya macam mana awak boleh berasmara dengan betty tanpa insipirasi armando kata " Ia adalah satu gerak hati" tetapi astro tulis "Saya tidak tahu"..haih susaah lah astro nih...

tapi best part dalam cerita nih ... Bila armando jatuh cinta gila gila terhadap betty walaupun betty masih hodoh..i think itu memang menunjkkan armando cinta betty kerana hati dia bukan sebab appearance dia..cinta ikhlas la tu..

oh lagi satu i lupa nak tambah.. sebenarnya time betty ini hugo dan betty in real life sudah pun berkahwin tetapi dalam process penceraian..sebab itu kalau kita notice scene mereka memang selalu panas dan ada juga scene di mana mereka tiada dalam satu frame..sebab memang tak boleh tahan each other la..lol ... dan bila Ana Maria(betty) dan Julian Arango( hugo) kahwin sebelum betty .. Jorge Enrique( Armando) merupakan "Best man" dalam wedding mereka la.. sebab ketiga-tiga memang kawan akrab.. dan Ana Maria pula merupakan "maid of honour" dalam perkahwinan Jorge Enrique( Armando) dengan isterinya dulu.. So memang pelik sikit hubungan offscreen show nih..

sebab itu juga recently Jorge Enrique(Armando) telah ditanya kenapa tidak menjalinkan hubungan Ana Maria(Betty) selepas kedua dua pun bercerai..? jawapannya adalah kerana dia hanya tengok Ana Maria sebagai kawan dari dulu lagi dan dia juga jadi best man dalam perkahwinannya..so bagaimana pula nak jalinkan hubungan...

holybasil replied at 8-3-2015 01:28 AM
oh lagi satu i lupa nak tambah.. sebenarnya time betty ini hugo dan betty in real life sudah pun ber ...

Pasal perceraian Julian-Ana Maria ni memang saya tau jugak pasal ni sebab pernah tengok dokumentasi tentang Betty La Fea ni dulu. Jorge ada cakap yang waktu Julian-Ana dalam krisis rumah tangga, ada scene yang mengharuskan Jorge-Ana berhubungan intim. Dia cakap waktu tu antara waktu yang paling sukar sebab nak kena buat adegan intim sedangkan Julian-Ana tengah bermasam muka dan dia respect Julian sebagai Husband Ana tapi sebagai pelakon dia harus bersikap professional. Julian ni antara pelakon lelaki popular di Colombia sebelum citer Betty ditayangkan. Cinta lokasi antara Ana Maria-Julian sejak lakonan mereka dalam Perror Amor. Tapi lepas Julian pegang watak Huga dalam citer Betty terus nama dia jatuh dan nama Ana-Jorge lak me-lambung2 msa tu.

Mrzzz200 replied at 8-3-2015 02:07 PM
Pasal perceraian Julian-Ana Maria ni memang saya tau jugak pasal ni sebab pernah tengok dokumentas ...

ya.. dalam Perro Amor memang scene Jorge dgn Ana Maria memang best because dalam show tu pun dia panggil Jorge "Doktor"..hahah...

Tentang Julian tu.. actually i pun memang terkejut because masa perro Amor nih Julian Arango memang popular..so entah kenapa dia choose Hugo.. tapi character Hugo nih memang banyak impak sebab ramai orang yang tak tahu tentang actor tersebut ingatkan dia nih memang real life gay...

holybasil replied at 8-3-2015 01:21 AM
hi saya baru di sini...

memang happy sangat tengok ada forum discuss tentang betty ni..dulu tgk b ...

ini betul....lisa mmg fed up subtitle astro nih
nasib lisa faham spanish gak....so ok laaa

byk translate tuh lain macam je
tak kena mcm yg awak bgth laa

holybasil replied at 8-3-2015 01:28 AM
oh lagi satu i lupa nak tambah.. sebenarnya time betty ini hugo dan betty in real life sudah pun ber ...

yaaa ini betul .... mmg betty - hugo kapel in real life
& tgh gaduh time berlakon tuh

sedih betul tengok episod minggu ni..terutama yang bila betty dah tau Armando tipu dia..
kesian Betty..

ixora80 replied at 21-3-2015 12:50 AM
sedih betul tengok episod minggu ni..terutama yang bila betty dah tau Armando tipu dia..
kesian Bet ...

Sedih sangat... especially time Betty tepuk dada dia sambil berkata 'Mereka mempersendakan saya, Mereka menolak saya, Mereka mempergunakan saya' di hadapan Cecilia. Woah memang moving arr part ni.

saya ni punyala tak sabar nak tau..sanggup carik dalam youtube yang ada subtitle english..hihi

ixora80 replied at 23-3-2015 02:09 PM
saya ni punyala tak sabar nak tau..sanggup carik dalam youtube yang ada subtitle english..hihi

actually memang takda episode dengan subtitle english.. tapi kalau memang interest sangat boleh baca summary episode dalam website nih

https://12smarg.wordpress.com/2010/07/16/sixty-two-seventyone/

dia dah translate word by word apa yang mereka cakap dalam episode tuh ..dan translasi dia memang tepat dan lagi bagus dari yang astro nih yang lari maksudnya...

korang rasa bila Armando memang jatuh cinta ngan Betty nih? actually debate nih masih panas kat youtube..fans betty masih lagi ada opinion masing masing bila armando jatuh cinta..

kalau untuk saya.. maybe saya rasa memang armando nih ada soft corner ngan betty sebelum penipuan nih..dia defend betty bila orang bully dia.. tetapi dia sedikit demi sedikit jatuh cinta bila dia defend betty daripada Roman sampai terlibat dalam pergaduhan tu... lepas tu first night mereke memang dia sudah jatuh cinta la.. apa rasa u all?

holybasil replied at 25-3-2015 10:11 PM
korang rasa bila Armando memang jatuh cinta ngan Betty nih? actually debate nih masih panas kat yout ...

bila dia dah tau kisah betty kena tipu tuh pun mcm armando dah nyesal & suka / kesian betty
tp sbb mario yg asyik ckp bukan2 je
pastuh... lagi2 bila betty pergi...nmpk armando mmg dah cintakan betty