CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2549|Reply: 6

Bila raya tanpa org yang tersayang

apa perasaan bila beraya tanpa org tersayang...

nie first raya yg hubby kene g oversea so first time tanpa dia.. rasa sedih and tak lalu nak makan....
tapi rynn dah biasa kene tinggal kira sedih skit jerk

tp MIL dgr hubby tak balik raya nie sebab sabtu dah nak kene fly terus suara dia sebak dan sedih. rynn plak yg meleleh air mata dgr suara mil dalam phone yg sayu tue. sebab raya ketiga nie sil nak nikah tp abgnya tak der. and hubby anak kesayangan MIL.

kira situasi skang org paling sedih adalah MIL. dan rynn pun sedih gak cuma sembunyikan kesedihan tue tak mo hubby sedih gak....

Reply #1 errynn's post

rynn..............

ko jangan lah sedih sangat...sian kat hadif tu, nanti dia tak syok nak beraya...............

aku dedulu masa kecik2 pun sedih gak sebab selalu tak dapat beraya dengan ayah aku...............

ayah aku dulu askar...slalu masa raya, dia kena masuk hutan.................

Erryn,

Its good to know..eventhough they are not around, they still loves you..

Rather than..

You beraya dengan orang yang you sayang, but you know dia dah confirm tak sayang kan you lagi.. ..

Kawan aku kerja petronas (pelantar)

kalau raya dia tak nak balik.. pasal time tulah dia nak kerja, petronas bagi triple overtime... kalau sejam rate petronas dalam rm30, x 3= 90 x 8 jam = rm810 x 2 =rm1620... perghhhh kaya pokcik..

Lepas tu baru dia balik beraya, dah banyak tahun dah dia buat cam tu.. Bini ngan anak dia tak sedihpun.. dgn keriangan bagitau laki dia kerja..

errynn mmg sukar utk 1st time... lelama u biasa.
at least u tau dia jauh sbb mencari rezeki, rindu terubat bila u boleh jumpa lagi. cuba bandingkn dr kita dgn anak2 yatim piatu dan malang.. sampai bila2 merindu ibubapa mereka dan rindu tu takkan terubat.

at least u dah besar dan tau menilai... i kesian kat some yg tak merasa kasih syg tu. teringat i kat anak bingkaubi  yg baru berusia 4 bulan, mak dah meninggal papa pula diperantauan... sedihhh

aku punya citer sedih plak....
lom setaun kawin, dpt dok sama2 5 bulan, aku kene fly balik mesia, dah 4 bulan tak jumpa, tak dpt beraya sama2
sedih tuh mmg sedih
tapi nasib baik aku dok ngan mak ayah... kurang sikit rasa sedih

tapi kalo aku dok obersea .... rasanya aku dah lama meraung kot sbb rindu kat mak ayah

bila jauh2 nie baru aku perasaan, aku kasih sayang aku kt mak ayah tertinggi berbanding somi
sbb kat obersea dulu hari2 aku nangis sbb rindu mak ayah
kat mesia nie.. lom penah plak aku nangis sbb rindu somi
cuma syahdu jer hehehheh

alhamdulillah... aku jauh dari somi.. tapi Allah dekatkan mak ayah...
kalo dok sorang2.. dah lama aku mereng

konklusennya...
walopun raya nie aku sedih somi takde... tapi aku hepi jugak sbb beraya ngan mak ayah... dpt makan ketupat... lemang kuih raya.. fuhh beshnya

Follow Us
dah tak tercakap dah kalau nak kata sedih ke tak raya jauh dr keluarga..
raya sini lagi tak best, dah lah jauh dr families, mak me cakap tahun ni
semua makcik pakcik me balik rumah, mesti meriah gila..

lepas tu me malaysian tunggal kat sini, lepas tu kawan muslim pun tak da..
so tak rasa raya langsung... so pendek kata.. me tak tunjuk sedih depan laki me
kalau tak laki me serba salah nanti.. tapi kalau dia tak nampak, melaung jugak me rindu sesangat nak raya reramai..

satu lagi, walau me daftar ngan embassy, tak pernah embassy nak jemput me join apa apa dorang buat, sedih betul..

tapi agaknya sbb tu tahun ni laki me bawak me travel kot, tak mau bagi me nangis