CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4080|Reply: 26

..adik tanak ke sekolah..

hyie sume..

thn nih supposely adik laki aku PMR, tp dari bukak sekolah aritu, dier xpi pon sekolah. so, rsnye dier mmg xleh amik pmr la sbb xdaftar kannn...

aku dari broken family.. so ayah mmg xnak amik tau pasal kitowg.. mak plak dah tatau cane nk wat ngan adik ittew..

its a long story ekceli, tp hope ade yg bleh bg idea cane aku nk men'saiko' adik ku ittew... nk belasah plak xbleh sbb aku bknnye ade black belt, sudahnye aku plak yg akan dibelasah nnti.

hope ade yg sudi berkongsi pendapat. kalu dah ade thread canni b4, momod tolong la merge kan ek... aku xlarat nk jogging smpai ke belakang

Reply #1 switnesz's post

apa citer yg sebenarnya?

Originally posted by alangGIRL at 28-2-2008 03:58 PM
apa citer yg sebenarnya?

cte yg sebena?? erkk.. ko nk tau ape ek?? aku pon tatau nk cte ape benanye.. huhuu~~

canni... masalah nih start dari ujung thn lepas...
sblm nih aku mmg ngam ng adik aku... smpai la satu mase tuh aku kne move out, dok umah sewa berdekatan ng opis..
pastu aku dah jarang blk umah sebab ade bende yg xleh dielakkan...
masetu la, adik aku start berkawan blk malam sume.... pastu dh stylo pelik n nakal.. so kat sekolah dier mule la wat pangai... ade satu cikgiu tuh, dier kawan ayah aku... pastu dier bleh keco kat satu kelas n cikgu2 yg adik aku jd jahat sbb bapak aku abaikan dier... so adik aku cam malu la sbb satu kelas dh tau... dier pon start ponteng.. nih menurut adik aku la, tatau la kalu sekadar alasan ker aper....
so, mak aku pon cadang nk pindahkan dier pi skolah len... ade 2 option... satu sekolah agak jauh, kne nek bas.. satu sekolah lg, just sebelah skolah lame... dipendekkan cte, adik aku nk pindah sekolah sebelah tuh je...
tapi, aku tatau la lahabau mane yg hasut adik aku, dier soh adik aku blaja kat giat mara... setau aku, giatmara utk lepas spm je kannn??? aku dah ckp kat adik aku soh skolah biase dlu, tp dier cam berat ati.. pastu sejak tuh dier mmg xnak pi sekolah..
aku dah tatau cane nk ckp kat adik aku. mak aku pon dh pening. dier skang nih dah macam bangkai idup kat umah... xpi skolah, melepet je la kat umah. nk kuo xleh sbb mak aku xbg duwet

sekian, terima kasih

since adik lu pun dah besar...and dia ngam ngan lu...why not lu ajak dia duk ngan lu....cari sekolah yang berdekatan ngan kawasan rumah lu la pulak...
at least lu boleh la monitor dia lebih kurang...

kalau dia tak de problem ngan mak lu...ajak la mak lu sekali....rumah mak lu tu buat sementara waktu ni lu sewakan...nanti adik lu dah tamat PMR...mak lu and adik lu boleh la pindah balik....

sementara tu lu cari la memaner ustaz yang boleh kasik air penawar...buat lembutkan hati adik lu....tak pun mak lu pun masa nak sediakan makanan dia or minuman dia...baca la ayat ayat pelembut hati...

Education ni penting... trylah sedaya upaya, pujuk ke, selidik ke, apa ke... at least kene jugak dia habiskan sekolah.

Aku nak cakap solution pon tak reti.. bile main dengan remaja nih.. dan seribu juta macam masalah kat luar nun.... tapi harap ko jangan putus asa suruh adik ko sekolah.. kalau tak, kesian dia, at least kite kene bukak peluang untuk dia.

Cubalah sedaya-upaya, tak makan tak apa, tak belajar, sayang...

Originally posted by cantthinkofany at 28-2-2008 07:22 PM
since adik lu pun dah besar...and dia ngam ngan lu...why not lu ajak dia duk ngan lu....cari sekolah yang berdekatan ngan kawasan rumah lu la pulak...
at least lu boleh la monitor dia lebih kura ...

mmg ade plan nk dok skalik, tp aku dok umah sewa pompuan.. nk pindah umah baru plak ade byk masalah len, financial, tempat keje, dsb.. nk sewakan umah famili skang nih, mmg xbleh.. sebab kitowg mmg supposely kne  move out ASAP, sbb umah tuh atas tanah laki-mak-aku, n dier dh jual.. so far, kitowg mmg xdapat pa pe pampasan and mak aku pon xdapat nafkah utk jd modal move out.

yg aku hangin tuh, dlu mak aku tanye adik aku tuh nk pindah sekolah maner, dier ye ye je ckp nk sekolah kat sebelah tuh. pastu ble dh start skolah ckp nk msk giatmara watsoeva. kalu ckp awal2 bleh la arrange msk hostel len... kirenye mmg thn nih dier xleh amik pmr la kannnn... sbb xregist. registration awal thn kannn...

hmm... pasal air pelembut ati tuh... gud idea.. thanx!
nape la aku xtepk before. huhuu~~~

Follow Us
adik tak nak g sekolah????

aku ade cite ..dulu adk aku sekolah tadika memanjangnya mak aku kene tunggu..

mak aku takde mula mengelabah...ade sekali tu mak aku dah balik, die tengok mak aku takde...

die nak keluar kelas, cikgu die halang...lepas tu korang tau die buat ape???

die gigit tangan cikgu tu....bayangkan....

tapi Alhamdullilahla.. adik aku yang paling cemerlang diantara kami semua..

Reply #7 me_xy82's post

weh, takkan la adik die dah beso panjang nak kene tunggu kat kelas pulak....

Originally posted by switnesz at 29-2-2008 09:16 AM

mmg ade plan nk dok skalik, tp aku dok umah sewa pompuan.. nk pindah umah baru plak ade byk masalah len, financial, tempat keje, dsb.. nk sewakan umah famili skang nih, mmg xbleh.. sebab kito ...

ishk...lu ni suker buat confuse gua la babe....laki-mak-lu...bukan ke bapak lu....mender la.... ...

susah gak ek...cari la rumah sewa....pastu kalau mak lu pandai....jual nasi lemak depan rumah...leh la support sewa rumah tu...tak pun...kalau mak lu rajin...offer la jaga anak jiran ker....

tentang registration tu...cuba la lu buat rayuan kat kementerian pendidikan...

switnez,
my friend ada masalah adik tak mo ke sekolah gak.
tapi adik perempuan dia tu baru menengah 3 tak silap.
bercampur ngan budak2 nakal dan kekadang tak balik rumah, dah tak mo gi sekolah dan sebagainya.

mak kawan I nak masukkan dia ke TUNAS BAKTI REMBAU.
ada sesiapa ada info psl tempat nie?
ada sesiapa tau procedure dan samada berkesan tak tempat ni untuk budak2 yg bermasalah eh?

Originally posted by cantthinkofany at 29-2-2008 01:19 PM

ishk...lu ni suker buat confuse gua la babe....laki-mak-lu...bukan ke bapak lu....mender la.... ...

susah gak ek...cari la rumah sewa....pastu kalau mak lu pandai....jual nasi lemak d ...

aku assume mak pak dia bercerai ler tuh yang dia kata dorang came from broken family tuh..

kalau dah mender2 mcm neh tak tersusun, dan mother tak bersedia dari all aspect, memang ler yang jadi mangsa anak2 kan?

agaknya, jiwa adik dia tak begitu kuat kot.. masih malu bila orang tau family dia mcm mana etc etc.. feel so useless gitu kaaa..

aku blom dapat gambaran penuh ler dari tuan topik mcm mana keadaan dia.. keadaan emak dia tuh aku dah faham n so with her brother..

just keep reading

Originally posted by cranko21 at 29-2-2008 01:22 PM
switnez,
my friend ada masalah adik tak mo ke sekolah gak.
tapi adik perempuan dia tu baru menengah 3 tak silap.
bercampur ngan budak2 nakal dan kekadang tak balik rumah, dah tak mo gi sekolah ...

ni gua curious jer la....kalau budak bermasalah dimasukkan dalam persekitaran yang memang ada budak bermasalah...adakah budak bermasalah itu akan dapat keluar dari permasalahannya????....atau akan timbul permasalahan baru dalam diri budak yang sememangnya dah ader masalah???....

macam baju lu pakai hari ni...ada bau parfume and bau peluh...lu masukkan dalam bekas baju yang ada berisi baju kotor yang lain...dalam dua tiga jam kemudian...lu realize lu ada tertinggal duit dalam baju tu...lu pi selongkar balik bakul tu and cari baju tadi....bau aper yang paling menyerlah...adakah bau parfume yang wangi atau bau parfume yang semakin tengik dek bau peluh atau bau peluh itu lebih significant?.......

Reply #12 cantthinkofany's post

tulah I pun ada gak ckp ngan kawan I camtu..
takut kang makin teruk kerana dlm tu ada otai yg lebih kronik kan??

tapi apa lagi yg boleh di buat eh cant?
I dah tak tau apa nak kasi usul to kawan I tu...
nak diamkan adik dia tu.. takut kang makin jadi liar pulaks?

suh adik masuk sekolah muzik..busuk2 jadik kassim selamat..tak pun amy search, awie wings or mana tau menang akademi pantasia jadik cam mawi, jutawan segera haaa

leh kawan ngan artis..lawo lawoooo haaa, gelemes, sensasi..nanti kat bod gossip cari.com kuo nama dia haa..beshh tuh

Aku pernah dengar-dengar solution orang buat antar anak dia ke sekolah asrama... tak tau detail apa cerite, or extend of the problem.. tapi try-try laa kot kot jadik... cariklaa yang asrama dia bagus....

Sekadar mencuba memberi idea

Reply #15 NtahSapaNtah's post

adik kawan aku tu makin teruk sejak masuk asrama lah
memula tu dia ok jer...
masuk asrama terus jadi violent, dok maki2 .. siap dia leh maki "p*k* mak"
kat mak dia sendiri...

kawan aku tu sedih giler arrrrr...

Originally posted by cranko21 at 29-2-2008 03:30 PM
adik kawan aku tu makin teruk sejak masuk asrama lah
memula tu dia ok jer...
masuk asrama terus jadi violent, dok maki2 .. siap dia leh maki "p*k* mak"
kat mak dia sendiri...

kawan aku tu  ...

Aiyo itu macam plak... adus adus...
Kene tengok kot asrama cap apa, cap ayam ke cap ikan mas

Patut kalo camtu meh kite reramai sula warden tuh, yeh yeh mari!!!

Originally posted by NtahSapaNtah at 29-2-2008 02:46 PM
Aku pernah dengar-dengar solution orang buat antar anak dia ke sekolah asrama... tak tau detail apa cerite, or extend of the problem.. tapi try-try laa kot kot jadik... cariklaa yang asrama dia b ...

how bagus is bagus ek?....and how do we rate it is bagus?....curiosity arises quite too often today.....

Originally posted by cantthinkofany at 29-2-2008 03:34 PM

how bagus is bagus ek?....and how do we rate it is bagus?....curiosity arises quite too often today.....

Biasanya tengok reputation sekolah tu, asrama tu macam mana laaa.
Kalau dah depan sekolah duk ramai pelajar merokok, projek etc etc, kita sendiri pon seram nak masuk
Normally the best of course asrama penuh, tapi banyak jugak yang asrama harian yang have good reputation, discipline level is quite good, and stress on education.

Originally posted by NtahSapaNtah at 29-2-2008 03:37 PM

Biasanya tengok reputation sekolah tu, asrama tu macam mana laaa.
Kalau dah depan sekolah duk ramai pelajar merokok, projek etc etc, kita sendiri pon seram nak masuk
Normally the ...

sajer curious nak tanya...lu pernah masuk asrama tak babe?.......

12Next
Return to list New