CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

magpie5672 posted on 10-4-2014 10:21 PM
Tadi saya ada terperasan olyd ckp AP boleh dibuat dalam sedar atau separa sedar... boleh explain t ...

Bagi saya ap dalam keadaan sedar(mata kasar terbuka) ini merujuk kepada seseorang yang sudah expert dalam ap...yang mana orang ini mampu merubah gelombang/frekuensi otaknya ke tahap yang diperlukan untuk ap pada bila-bila masa dengan mata terbuka dan posisi tubuh apa sekalipun..sepatutnya saya katakan ap ini boleh dilakukan dengan keadaan mata tertutup atau pun terbuka..

theflash posted on 3-4-2014 10:50 AM
penah buat lucid dream. best

tp kes sy. agak seram

so x pernah try lagi lah selepas tu?

olyd88 posted on 10-4-2014 10:33 PM
Ap boleh dilakukan pada bila-bila masa yang terluang dan tidak kira di mana pun kita berada...tapi ...

Wahh.. sedap betul cerita ko ni. Aku memang minat aktiviti mencabar mcm ni. Mcm dalam blog tuan kelarias tu. Apsal ko tak wujudkan je senapang masa bergelut tu. Kasi settle teruihh.. hahah

Actually aku mmg ada niat nak belaja AP ni sbb ilmu ni sebahagian dari ilmu metafizik. Sebab aku rasa kita ni tak habis explore diri sendiri. Banyak sebenarnye filem barat yg cerita pasal paranormal yg pelik2 tapi sebenarnye KITA bole buat. Contohnya mcm cerita Jumper. Aku dengar jumper ni mmg ada. Cuma tak tau siapa. Tu blom cerita pasal ada org yg bole time traveller. Dari zaman ke zaman. Org macam ni pun mmg ada.

Tapi itulah. Ilmu ni org tak percaya sbb dia tak rasa. So back to topik. So far aku dah try 5 hari. Semuanya gagal. Mungkin sbb aku lebih concentrate untuk tido dari nak buat AP kot. heheh. Tapi takpe. Aku try buat sambil duduk kat sofa. Benda2 mcm ni pun sebenarnye win-win situation. Kalu jadi alhamdulillah. Kalu tak jadi pun alhamdulillah (bole tido)

Aku ni pun sibuk bukak website omputih sbb diorg pun ajar teknik ni. Banyak cara sebenarnye. Takpe aku buat slow2

eiyoei posted on 11-4-2014 04:41 PM
Wahh.. sedap betul cerita ko ni. Aku memang minat aktiviti mencabar mcm ni. Mcm dalam blog tuan ke ...

ye...nak blajar ap ni...memerlukan kesabaran yang sangat tinggi, actually saya dulu pun collaborate ngan org putih gak, time tu masih sceptical sikit...pahtu attempt tanpa putus-putus...saya ader gak beberapa kali rasa hampir nak stop practice jer sebab zero result..but kesabaran saya menyelamatkan saya, sehinggalah berlaku pengalaman ap pertama yang saya anggap sebagai miracle....atau buah dari kesabaran...

olyd88 posted on 11-4-2014 08:36 PM
ye...nak blajar ap ni...memerlukan kesabaran yang sangat tinggi, actually saya dulu pun collaborat ...

Olyd88 saya ada bertanya dengan beberapa orang yang ada sedikit ilmu mengenai meragam sukma. Katanya, Astral projection bahaya sbb kalau tak kuat roh or sukma kita akan sesat atau di culik. Tubuh fizikal juga mungkin dalam bahaya kerana kemungkinan akan di ambil alih oleh makhluk or roh lain. Boleh tak bagi pandangan awak tentang ni? Terima kasih.

kwn ioll claim sheol selalu buat gini..masuk dlm astral untuk study..sbb sheol kata masa dkt astral lebih lama..lebih2 lagi kalau study last minute..ioll pernah buat sekali..kali kedua buat kena tindih..lepas tu tak berani buat dah..

Follow Us
Bnyk gak forum2 luar yg kata, kalau minum air ketum (kratom juice) boleh dapat lucid dream ni.. So far, tak penah lak alami lucid dream ni lepas minum ketum. Mungkin dos yg diminum tu sekadar utk meredakan tekanan darah tinggi...
Encik Olyd, prnah tak berjumpa dgn org yg encik kenal semasa dlm AP tu? Lagi satu, dgn AP ni bleh tak kita melihat@ mengetahui serba sedikit tentang peristiwa masa depan? Samada, event yg bakal berlaku kpd diri sendiri, keluarga atau dunia?

magpie5672 posted on 11-4-2014 11:08 PM
Olyd88 saya ada bertanya dengan beberapa orang yang ada sedikit ilmu mengenai meragam sukma. Katan ...

soalan ini pernah saya ajukan pada seseorang kawan di luar negara dulu...masa tu saya belum tahu apa-apa lagi, risau sangat kalau keluar tubuh dan terus diculik atau ada roh/syaitan masuk ke dalam tubuh kasar semasa di luar tubuh...so apa yang dia beritahu saya masa tu, memang betul setelah saya berjaya melakukan astral projection ni..dalam semua pengalaman saya, tidak ada satu pun perkara di atas pernah berlaku kepada saya...

Kalau saya tanya member lain pula, mereka pun cakap hal yang sama juga, tidak ada gangguan, tidak ada keadaan yang mana kita sukar untuk kembali ke tubuh..

Namun saya tidak akan menolak kemungkinan akan berlaku sesuatu yang tidak diingini sekiranya seseorang itu mempelajari ap ini  melalui cara yang salah, iaitu dengan menggunakan bantuan jin, perjanjian dengan jin/syaitan, mempelajari ilmu dari guru yang sesat dan sebagainya. Saya juga tidak menggalakkan seseorang yang pernah mengalami kerasukan atau mempunyai saka pendamping turun temurun untuk mendalami ap ni,atas sebab-sebab tertentu.

Berbalik kepada soalan kamu tadi yang roh atau sukma akan diculik kalau roh tak kuat, bagi saya itu bergantung pada tempat yang kita alami, ataupun dimensi/alam yang kita lawati..alam yang berada di tingkat terendah dihuni oleh makhluk yang sangat zalim dan tidak mempunyai belas kasihan, pergi ke tempat ini umpama pergi ke medan perang yang mana kita tidak dapat ketahui nasib kita, samada hidup atau mati, nak hidup kena lawan atau tinggalkan tempat tu ke tempat yang selamat..

Manakala makhluk-makhluk di tingkat terendah ini pula mempunyai kelemahan iaitu, mereka tidak mampu untuk pergi ke dimensi tingkat tinggi, dan itulah salah satu jalan keluar daripada tempat itu iaitu pergi ke alam yang lebih tinggi tingkatnya..TAPI
hal ini bukan senang dilakukan oleh seorang yang baru dua tiga kali mengalami pengembaraan ap, ia memerlukan latihan dan kesabaran dan pengetahuan mendalam tentang hal-hal ghaib..

Supaya lebih faham, seseorang yang mempelajari ap secara natural tanpa menggunakan mantera atau bantuan jin tidak akan terus keluar mengembara pada percubaan awal kerana tubuh dan roh belum bersedia, setelah membuat latihan demi latihan, badan dan roh akan berubah frekuensi secara perlahan-lahan sehingga ke tahap yang akan membolehkan kita melakukan astral projection.

Hal yang kedua pula yang selalunya sangat berbahaya ialah apabila seseorang guru yang berilmu tentang ni membantu seseorang yang tidak bersedia secara fizikal, mental dan rohani,untuk keluar dari tubuhnya...di sini biasanya berlaku 'kejutan budaya' terhadap pengalaman baru yang tidak pernah dialami dan kalau guru itu tidak membimbing orang itu semasa pengembaraan dan balik, sudah pasti perkara yang tidak baik akan berlaku dan sekiranya orang itu berjaya kembali ke tubuhnya, ia mungkin akan mengalami trauma ataupun hilang akal waras...so persediaan itu amat lah penting..

najib888 posted on 13-4-2014 12:37 PM
Bnyk gak forum2 luar yg kata, kalau minum air ketum (kratom juice) boleh dapat lucid dream ni.. So f ...

Ketum?...saya tidak pernah menggunakan alternatif untuk melakukan ap nie, sebab kuncinya ada dalam diri kita sendiri,

Seingat saya, saya tidak pernah berjumpa dengan sesiapa yang saya kenali di dunia nyata semasa melakukan ap, saya tidak terfikir untuk mencari saudara ataupun kawan, sebab tempat-tempat yang saya pergi biasanya berbeza dan lebih bermanfaat lagi kalau mencari tahu isi dalam sesuatu alam itu..

Tentang hal melihat masa depan ini, saya memilih untuk pasrah terhadap ketentuan Allah, walaupun saya dipermudahkan sedikit tetapi saya tidak mahu menyalahgunakan apa yang Allah beri, sebab bagi saya mencuba melihat masa depan adalah satu tindakan yang tidak wajar,tidak sopan dan tidak menghormati kekuatan dan kekuasaan Allah. Sedikit kesilapan yang kita lakukan akan merendahkan 'tingkat' diri kita di sisi Allah, itu yang saya nak elakkan..dalam kata lain menghindarkan diri daripada keinginan untuk melihat masa depan, Allah itu maha kuasa, mungkin Allah melarang umat manusia untuk melihat masa depan tetapi ia menganugerahkan firasat yang sempurna kepada kita, cukup untuk kita ketahui apa yang bakal berlaku sebaik sahaja kita melangkah keluar dari pintu rumah...

olyd88 posted on 14-4-2014 01:34 PM
Ketum?...saya tidak pernah menggunakan alternatif untuk melakukan ap nie, sebab kuncinya ada dalam ...

Terbaik... terima kasih yer..

magpie5672 posted on 14-4-2014 10:33 PM
Terbaik... terima kasih yer..

Sama-sama ...

Happy travelling...

awal2 td baca, salah satu yang memudahkan untuk ap ni adalah apabila mengalami lucid dream. hmm, sy bnyk kali gak ada dpt lucid dream, tp takdala dpt mengembara ke apa.. bila dah baca semua pengalaman2 dan perbincangan yang ada dalam ni, tertarik plak nak mengalaminya jugak

farahferrari posted on 16-4-2014 06:14 PM
awal2 td baca, salah satu yang memudahkan untuk ap ni adalah apabila mengalami lucid dream. hmm, sy  ...

bagus lah kalau selalu dapat lucid dream...xper..kat dalam thread ni banyak teknik bleh follow...yang penting, tidak putus asa...

Dulu beberapa kali jugak kena "tindih" sampai one day terfikir "asek kena tindih je, bak datang aku pulak menindih". Sedar sedar, rasa macam terkeluar dari badan, tapi dalam posisi mengiring. Bergolek golek, sampai dinding. Pastu trai bangun, bole. Pastu trai untuk gerak tangan, rasa ringan macam tiada komposisi bahan kimia dan biology (susah nak terangkan tahap ringan ni), kemudian nak bukak mata (masa ni pakai niat) tiba tiba rasa panas kat bahagian muka.

Rasa mata bole bukak, tapi x berani bukak sebab rasa diperhatian. Sebab firstime dan xde bacaan ilmiah, maka saya rasa takut dan niat "pulang ke badan", terus rasa vacum dan tersedar. Tengok jam, rasa macam baru melahu dalam 5 - 10 mins tapi dah langsung tak rasa mengantuk, masa tu jam 2am. Terus x lelap dinihari tu. Rare...

Now dah faham concept dia, maksud "bunyian2 aneh" dan "perasaan diperhatikan" itu, tiba2 rasa nak buat balik.

Tengs.

olyd88 posted on 16-4-2014 09:07 PM
bagus lah kalau selalu dapat lucid dream...xper..kat dalam thread ni banyak teknik bleh follow...y ...

malam td i was having another lucid dream.. pastu terbangun n bila try tido balik.. between sedar dan tidur, sy mcm rasa ada vibration sekitar badan n mcm rasa nak keluar dr something. mata mcm nampak something yang bercahaya, td tak jelas (sy rabun). tapi sy boleh berfikir time tu. ni ke proses initiation untuk astral projection ni. tp jadi mcm confuse nak teruskan ke x. n lepas tu x jadi. keadaan berulang dua kali dalam jarak yang dekat. tapi tak jadi

farahferrari posted on 25-4-2014 03:03 PM
malam td i was having another lucid dream.. pastu terbangun n bila try tido balik.. between sedar  ...

memang lah ini salah satu simtom awal dalam ap, biasanya kalau kita baru belajar, kita akan ada melalui keadaan seumpama seperti vibration dan ternampak cahaya dan bermacam lagi, tapi harus diingat setiap kali melakukan latihan ap ni, jangan lah terlalu mengharap atau menginginkan vibration tu datang sebab ia tidak akan datang selalu..biasanya kalau kita dah biasa melakukan ap, pengalaman itu akan berlaku secara langsung tanpa perlu menunggu simtom/tanda stage awal sebelum kita 'keluar tubuh'. -happy practicing..

salam...ape dah jd dgn thread ni, adakah tt blom balik dr pengembaraan mimpi?
tolong la sesape yg aktif dulu...reply...

masa umur sy 15thn (1994), sy selalu kena fenomena 'kena himpit' ni, hmpir tiap2 hr, sy lwn, lwn, lwn tp benda tu selalu dtg walaupun bln puasa dia tetap ganggu, sampai sy tk percaya yg bln puasa syaitan kena ikat, tp sy tk jumpa makhluk yg ganggu sy tu. sampai la satu hr tu ntah mcmmana sy dpt tangkap makhluk tu berupa bentuk manusia lut sinar ( mcm predator time dia lutsinar), lps tu adela dlm 2 bln tk kena ganggu.
Tapi lepas tu kena balik. Pastu sy buat tk reti je ngan benda ni, lantaklah, ko nk ganggu ko ganggu la...
Setelah 22 thn berlalu, baru sy jumpa thread ni & fenomenanya sama mcm sy kena. Dan lebih pasti lg od 3 thn lps kalo tk silap, sy da mls nk lwn benda ni, sy ambil cara dgn biar je ape nk jd, last last terlena sendiri gak...tapi ada satu hari tu ( tengahari ) waktu sy tido, sy dpt kawal mimpi sy, sy jd kagum, sy terbang semahunya kemana je sy nk pegi, masuk utan, belukar, padang, terbang tinggi di langit, masuk dlm air, semua bole tembus...& sy dpt rasakan yg mimpi kita bole dikawal...perghh memang mengujakn..

cikcikcot replied at 16-2-2016 10:23 AM
masa umur sy 15thn (1994), sy selalu kena fenomena 'kena himpit' ni, hmpir tiap2 hr, sy lwn, lwn, lw ...

hi,

maaf lama sgt x update thread, skg dah busy dgn kehidupan, masa tuk berporem pun x sprti dulu lagi,

hehee...nak hupdate xperience pun xlarat..lol, skg nak lagi jadi SR..;D

adakah sy mengalami obe jugak??? masa sekaloh menengah dulu selalu kene di siang hari.. dah keje skang ni ade masa kene gak.. masa tido time mlm2.. nak2 bila penat..mesti jd mcm ni.. bila dah terlelap je.. tiba2 terjaga.. tapi badan tak boleh bergerak.. mata terbuka..boleh nmpk sekeliling dlm bilik tido.. tak nmpk mende pelik2 pun.. normal je..tp kepala sakit mcm dgr bunyi berdesing..dlm hati nih dah meronta2.. ade yg ckp sy kene tindih jd mcm tuh.. tp takde smpi sesak nafas lak.. ade yg ckp kene tindih boleh sesak nafas le.. dan lg satu.. skang nih sy mengalami perkara ni lak.. bila tersedar dari tidor mesti nmpk objek melayang atau terbang secara perlahan2... objek mcm pelik.. ade yg nmpk mcm bentuk obor2 laut.. objek lain tak tau nak terangkan.. sbb objek tu hilang mcm tu je...bila sy dah betul2 sedar..