CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 29984|Reply: 37

English Course @ British Council

Aku plan nak amik kursus english for adult kat British Council. Coz aku nak amik exam TOEFL..
Englsih aku boleh laaa...takat nak paham apa yg org cakap n apa yg aku baca takder prob. Tapi masalah aku, taim aku nak cakap mmg ada prob.

So nak tanya sapa2 ada pengalaman amik kursus kat sana...boleh bg tips tak dari segi kebagusan dan jugak fee dia..dlm website dia aku tak jumpa plak fee yg dikenakan.

TQ

Rate

1

bagus laa amik kat BC....boleh upgrade ke uk tu pun kalau nak laaa....

sebelum apply tu dieorang akan bagi satu test....pastu diorang tentukan kelas mana yang sesuai....ada part time dan full time....

rasanya kos bahasa inggeris anggaran dalam 700-1000 lebih.....

[ Last edited by  abgboroi at 15-9-2008 06:07 AM ]

Rate

1

Originally posted by aks_berhad at 15-9-2008 02:22 AM
Aku plan nak amik kursus english for adult kat British Council. Coz aku nak amik exam TOEFL..
Englsih aku boleh laaa...takat nak paham apa yg org cakap n apa yg aku baca takder prob. Tapi masala ...

bagus la nak ambil english course ni di sana
memang mahal sikit kat BC compare to some other places in KL
but i reckon it's worth it -

all the best -

dulu masa form 5 - saya pun ambil extra english course
sebagai persediaan TOEFL - sebab nak masuk U di
canada / usa / uk perlukan TOEFL -  masa tu english
saya memang macam kambing - nak cakap pun tak tahu
kalau writing tak ada masalah sangat -

so lepas ambil course tu - result TOEFL pun okay juga-
tak ada lah dapat 700 tapi  doable la -

kalau nak post in english and just practice here and there
boleh masuk ke board School Problem - and post di thread
english post only -

practice makes perfect -

yang penting jgn belajar guna LINGUAPHONE :@

Originally posted by dexa at 15-9-2008 07:00 AM

dulu masa form 5 - saya pun ambil extra english course
sebagai persediaan TOEFL - sebab nak masuk U di
canada / usa / uk perlukan TOEFL

Yap..mmg plan nak sambung blaja kat oversea. Plan nak g German atau UK. Tp first choice German la...Bole drive merc. Hehehehe...InsyaAllah kalau ada rezeki...
Lgpon aku gov servant. Gov ada bg peluang kalo nak sambung belajar.Mcm2 biasiswa disediakan..pastu ada short course pon g oversea. Tapi kena amik exam TOEFL dulu.

tahun lepas pernah ambil dengan BC nih..Company sponsor. Mula-mula tuh memang kena ambil test..objektif...then ade la diaorg test sembang2 sikit..sebab nak tahu kemampuan kite dari segi kefahaman dan jugak public speaking. http://www.britishcouncil.org/malaysia-courses-and-programmes-english-for-adults.htm. dia ada macam-macam course. Pilih la yang bersesuaian. Macam aku, ambil English for adults. Dalam rm 700.

Pengalaman aku, terus terang aku katakan, ia tak membantu aku langsung. Aku nih pun idak la bangang sangat dalam BI, kire ok la, cuma tang speaking tuh, rasa macam KO. Bila dalam kelas, dia banyak bagi latihan, menulis, kefahaman. Speaking pulak tak sangat. Ini bergantung pada siapa yang nak bercakap. Kalu orang tuh jenis malas nak cakap, so senyap jugak la...tak de la nak practice sangat...

Tapi, ada classmate aku kata, ni semua depends on cikgu dia...nasib la kan...masa aku tuh dapat cikgu malas. tu yang boring jek..tapi kalau dapat cikgu best, rajin, diaorg kata, memang membantu.

Follow Us
salam all... nak selit skit ler....n nak tumpang tanya alang dah adr thread British council nih

i baru nak apply British Chevening scholarship (apply tru online british council) for study postgraduate in UK.......
nak tanya kot2 sapa kat sini penah apply n been offerd for this scholar?

yer ler dari segi interview nyer...is that tough?
how much i sthe living allowance given if we were to be offered the scholar?
what if kalu kita ter"extent"?will they give us any extension  allowance  or will they just bug us off?

kalu sapa 2 ader any idea pasal nih...boleh shahre skit?

Reply #6 myhazil's post

pengalaman i masuk english class tapi bukan kat m'sia....kat zurich masa tu....memang bagus!!
sebabnya rata2 kita nie ada masalah nak converse saja, writing u belajar continously rite...

masuk aje class kami akan bercakap, buat short story and talk, talk, talk....ada tv time, we watch and talk abt the movie..talk and talk and talk...ada bekfas time with teacher, u talk..and talk..and talk dlm masa 2 bulan, walla.....

masa nie ramai sgt kawan2 dr serata dunia...rusia, brazil, german, italian...hahhaha, slang nyer jgn cakaplah ...macam2 keluar

opsss, sorry ekk keluar topic

Originally posted by my-alja at 16-9-2008 07:43 AM
pengalaman i masuk english class tapi bukan kat m'sia....kat zurich masa tu....memang bagus!!
sebabnya rata2 kita nie ada masalah nak converse saja, writing u belajar continously rite...

masu ...

teringat citer Mind Your Language...kelakar tapi tersirat ilmu....

Originally posted by abgboroi at 16-9-2008 08:09 AM

teringat citer Mind Your Language...kelakar tapi tersirat ilmu....

btul tu.....i pun suka gak tgk

belajar language nie kena ada persekitaran yg membantu...bukan tipikal class, yg cikgu saja bercakap kat depan...student ambik notes

kena cakap, cakap dan cakap....

masalahnye cik 'M' (malu) tuh..esp org melayu.. bila salah mulala rasa takut sgt.. seram sejok kembang je kpala nehh

aku memula pon ada jugak rasa malu.
Tp member aku bg nasihat cakap je. xyah malu..coz dia kata byk org yg kita dgr ckp omputeh tu lancar, semua auta je. Tunggang langgang. gramer hampeh...

So aku pon tak la malu..kalo gramer aku lari aku tak kisah. Kalo tak betul, sila la betulkan. Asalkan diorang paham..tu je.

Tapi aku nak amik kursus ni coz nak amik exam TOEFL. Takla aku amik sia2...

ok lah harga..kalau pegi language centre yg lain,takdernye kurang dari seribu yurannya..mau ke 2000..

biliv r not

dulu ada aku join british council nih..kat 9 bln gak la aku bertapa..kat sinun..
tp aku bulan amik direct sampai 9bln..tp on-off gak le..tuh yang lambat..
b4 aku join BC nih..mmg english aku thap bangang punye gaban laa..seriusly..tp lani bukan la
expert gila babas gak..biasa je yela bukan bhs ibunda kita..so aku jarang practice..
tp yang aku nak tekan kan kat sini..ada baik n buruk gak le..
baiknye..aku confident la sikit nak cakap english berbanding dgn dulu yang aku pemalu sangat nak cakap..
dapat kwn foreigner..bule la nak spekang spekong...practise la konon..honestly..improve banyak gak le..
tp kalau dipikirkan balik..ada baiknye baca je material dalam english..paper ke magazine ke..
tak rugi sangat..yuran dia mahai nak mampossss..
14hari..rm680.(untuk 1 level)..kelas hari2 mon-friday..3jam sehari..ini time aku study kat sini dulu arr..la ni mugkin lagi mahai..
then lecturer mmg omputih la..then dia ajar untuk cakap ala2 slang..
bukan manglish naa..
tp yang buruknye kat sini..abis kopak duit bro aku..hahaha...takpa kalau aku dah banyak duit nanti aku balas balik..
eheeh so pikir2 le yer..mana baik dan mana buruknye..

Rate

1

mak aih...mahalnye.
Tapi keburukannya satu jela. Duit kopak..hehehehe.

Kebaikan banyak...improve kitenya english, bole dpt ramai kawan, kalo nak trabel memana senang, bole further stadi..etc

Kalo nak blaja sendiri tu bole, tapi org kata lebih baik belajar berguru. Kalo kat situ takkan dia ajar kita cakap je. Mesti ada dia ajar pasal grammar, poem etc kan? Kalo setakat cakap je, baek aku cakap depan cermin je..huhuhuhu

Balas #15 aks_berhad\ catat

actually..
dia ajar yang basic jer..(bergantung pd pre test b4 nak masuk BC tuh)
mula2 kena amik wrting test n oral..macam spm tuh..
pastu then dia decide la kita masuk level mana..
and dia tanya plak kita nak improve ape dsb..
tp so far aku dok dalam kelas tuh..mula2 takut giler..smpai terkebil2 bijik mata aku bila lecturer tuh tanya aku yela sekali dia tanya aku berabuk english giler mau terberak aku nak menjawap..pastu sume dok diam dok tgk tang aku..
tp seriusly..walaupun kita cakap salah dia tak gelak then bagi support lagi..
then lepas tuh ape jer org matsaleh cakap nih..aku dah paham la walaupun laju mcam ketapi..kalau laju sagat macam jet tuh..aku tak bule paham la..org gile ja kot paham..sebab dengaq bunyi ja hahahah...
dia ajar bercakap+grammar..
grammar tu yang peting kata dia..hat poem suma tuh exercise dia bagi soh buat kat umah..then kat class dia soh bincangkan..
tp dia akan bg sume orang dalam class bercakap walau mcamne pun..
kalau tak cakap tak bule naik level..

tapi lupa nak bagi tau..
sebijik macam mind your language dalam tv tuh..
sebab banyak foreigner dalam kelas..tp yang paling best..kelas dia memang selesa gile..colourful..meransang minat untuk belajar..fuhhh
aku pun kekadang belasah jer gelak kat dalam kelas..
sebab derang pon gelak gak..bila banyak slang sangat dalam kelas..
hahahah

aku nya english taklah perfect mana, tapi taklah sampai tak blh becakap...kira blh le nak hidup. Aku rasa lebih confident speaking dgn mat salleh atau bangsa asing drpd ckp english dgn org msia, mungkin sbb malu klu salah.
Dulu2 klu ckp dgn mat saleh, dorg speaking punyalah laju, tak smpt nak tangkap...  aku suruh le ckp slow2, aku bgtau english aku poor, takde pun digelakkn aku, dia pun ckp le slow2, dr situ aku belajr, mmg byk mmbantu klu ada kwn mat salleh atau kwn yg taktau ckp bhs melayu atau bhs kita, so nak taknak kita trpksa speaking, hasilnya sekarang ni aku pula yg ditegur ckp laju sgt..

ni ada learn english free online, dulu aku suka g baca n buat rujukan, klu rajin blh gak belajar online dgn cikgu tu, jadi student dia..

http://www.learnenglish.de/

Rate

1

best gak belajaq online nih..

Reply #19 damieniman88's post

mmg best, daripada kita ronda2 kat internet tanpa arah tujuan, boleh gak gunakan masa sejam dua sehari atau bersesuaian dgn kita utk fokus belajar english melalui online, ada  gak hasilnya. Cuma english ni mmg kena bercakap, bercakap, brckp....lama2 jadi biasa, dah tak payah duk pk nak buat ayat dah smuanya keluar dgn sndiri sampaikn kita rasa lebih senang nak terang atau ckp sesuatu dlm bhs inggeris...

12Next
Return to list New