CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1901|Reply: 9

Apa selepas Ramadhan ???

Assalamualaikum wrt....

Setelah 30 hari berpuasa... apakah yang anda lakukan selepas Ramadhan ni... ?

Kalau di Ramadhan kita solat berjemaah.... sekarang camne
Ramadhan kita solat terawih sampai 20 rakaat...
Solat Witir selama 30 hari...   
Qiamullail pula....Sekarang macam mana ?

Ramadhan kita jaga tutur kata, jaga tingkahlaku, jaga mata dan telinga.... sekarang masih lagi ke ?
Ramadhan kita baca al-Quran, dengan tazkirah dsb .... sekarang bolehlah teruskan.....

Ramdhan kita pemurah.... derma sana, sedeqah sini.... teruskan.....

30 hari dapat berpuasa.... camne dgn 6 hari di bulan Syawal.... besar benar pahalanya.... Jom kita puasa 6 pula...

Sekadar renungan..... sila tambah supaya hati kita sentiasa terbuka ke arah kebaikan...

Semoga puasa kita diterima Allah...

abessramdankitapuasaenamlapulakkk .... hehehhe komuter style ...

yg mane kene ganti posa jgn lupe ep...

just to share..

http://drmariyam.blogspot.com/2008/10/perjuangan-bermula.html

sama2lah kita bermujahadah..insyaAllah

Balas #1 bayi\ catat

Selepas Ramadhan ialah Shawal (puasa 6),pastu ZulQaedah, kemudian ZulHijjah (bulan Haji).  Musim Haji lah pula.  Sesapa yg dah diperkenan mnjdi tetamu Allah, akan pergilah tunaikan Haji.  Sesapa yg belum tu, menabunglah agar satu hari akan dpt jua bersujud di hdpn Baitullah.
Tentang amalan harian, lakukanlah spt apa yg kita buat selama Ramadhan melainkan solat tarawikh n witir.  Teruskan bersedeqah, baca alQuran, buatlah perkara2 yg tidak mengundang fitnah tetapi lebihkan kpd amal.
Mudah2an hasrat untuk mnjdi umat yg soleh/solehah akan sentiasa
dirahmati Allah.  Wallahu wa'lam.

Originally posted by bayi at 6-10-2008 01:28 PM
Assalamualaikum wrt....

Setelah 30 hari berpuasa... apakah yang anda lakukan selepas Ramadhan ni... ?

Kalau di Ramadhan kita solat berjemaah.... sekarang camne
Ramadhan kita solat terawih  ...

dalam banyak2 bulan posa,nih tahun la bulan posa paling mencabar dalam hidup aku.
macam2 masalah dan "tragedi" idup aku samada mengenai perkerjaan aku,cinta yang macam ada macam takde,persahabatan dengan kawan2 baik aku...etc.
dan setelah beberapa tahun aku menjauhi tikar sembahyang,pada awal bulan ramadhan aku start mengingatiNya.
sudah terlalu banyak kesedihan aku lalui di bulan ramadhan,tapi aku redha.
aku rajin kan diri bertarawih,walaupun taklah lengkap 30 hari....dan solat ku yang kadang2 tertinggal dek pekerjaan aku yang memang tak boleh nak bergerak.....(tapi aku qada la....)
bulan ramadhan tahun nih la yang telah membuka hatiku untuk bersujud pada Allah...mungkin ini kah hidayah yang Allah berikan aku dari kesedihan dan sakit hati dalam hidup?
tiap2 kali aku ada masa di bulan ramadhan tahun ni,aku rajinkan diri baca yaasin....selepas tarawih...minta diampunkan dosa,diterima ibadah ku dan puasa ku...
selepas bulan ramadhan berakhir,buat pertama kalinya dalam hidup ku aku rindukan bulan ramadhan,bulan pintu syurga percuma dibuka.....
betul2 aku rindu pada bulan ramadhan,entah kenapa.....sebelum nih takde la macam ni...
sampaikan disebabkan aku rindu bulan ramadhan,aku berpuasa enam.....dan selepas buklan ramadhan,aku pun rajin bersolat,mana2 solat ku tertinggal secara tak sengaja,aku akan qada.....
aku bersyukur pada Allah,bulan ramadhan tahun ni la yang betul2 membuka pintu hati ku bersolat semula....
disebalik kepahitan ku dalam perasaan dan hidupku,ada hikmahnya......
semoga Allah makbulkan doa2 ku dan diberikan hari2 bahagia dan gembira...
tapi yang penting....
aku rindukan ramadhan!

Follow Us
rasa kosong lepas ramadhan.. mcm tak berseri hari yg di lalui, kalau la Allah suruh puasa sampai 3 bulan..

rindunya langit Ramadhan........

Originally posted by ctredzuan at 29-10-2008 02:17 AM
rasa kosong lepas ramadhan.. mcm tak berseri hari yg di lalui, kalau la Allah suruh puasa sampai 3 bulan..

rindunya langit Ramadhan........

ALLAH itu MAHA MENGETAHUI serta MAHA BIJAKSANA........hanya kita saja manusia yang kadang kala itu bersifat agak extreme. dah diberi sebulan, mengharapkan 3 bulan pula.

setiap tahun selepas ramadhan, cuba pilih satu penambah baikkan amalan untuk dijadikan kebiasaan sampai bila-bila.

Tak perlu amalan besar, yang kecil-kecil pun cukup, ikut kemampuan.

Seperti contoh pilihan saya banyak tahun dulu - sebelum tu saya selalu solat kadang2 pakai baju kadang2 tak pakai baju (time bujang dulu), so lepas ramadhan tahun tu, saya azam nak pakai baju setiap kali solat - alhamdulillah sehingga kini tak pernah dah solat tak pakai baju selepas tahun tu. Semenjak tahun tu, saya cuba cari satu amalan kecil untuk dijadikan habit setiap kali selepas ramadhan.

Sama juga dengan tahun ini, semoga Allah beri kekuatan untuk laksanakan azam saya untuk tahun ni, iaitu...

selalunya pada bulan2 ramadhan yang lalu,aku cuma pigi solat tarawih and taklah mengamalkan mana benda yang sunat nih.....

tapi bulan ramadhan tahun nih la yang betul2 membuka pintu hati dan hidayah pada aku....
dari awal ramadhan,samapilah hujung bulan ramdhan,aku mengamalkan membaca yasin selepas tarawih....
and alhmadulillah,sampai la skarang nih,tiap kali lepas solat,asal ada masa,aku akan baca yasin atau quran....lapang hati......mungkin disebabkan aku rindukan ramadhan...

last ramadhan hari tuh,tiba2 aku menangis....seolah2 aku menangisi pemergian seorang sahabat yang rapat tapi jarang ditemui.....aku rindu ramadhan kah?