CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: budakecik

Mengapa Ramai Wanita Yang TIDAK Berkahwin ? Semoga Dapat Bertemu Jodoh

Balas #500 sekngucing\ catat

Buat apa nak mengurat sebelum kawin ? Baik mengurat lepas kawin . Lagi selamat dan menyakinkan

Originally posted by Jesse_Mccartney at 3-12-2008 07:53 PM
sian ler .. nak wat cam ner ....
stok2 lelaki baik dah makin kurang ....   ..
sebagai pempuan rebutlah stok2 baik sblm dikebas org ...
nak tunggu 30 thn ba ...

yep..itulah realitinya..dalam majalah mane ntah aku lupe..aku baca dalam tahun lepas...sebab ramai wanita tak kawin adalah lelaki BERKUALITI  semakin kurang....yg tinggal semuanya mat rempit,mat-pit, mat kepit, buaya tembaga(virgin hunter), kaki kikis, graduan pusat serenti atau melanjutkan pelajaran di penjara kajang dan cawangan diseluruh nagara,kaki tipu dan mat despatch berlagak kaya..yg stok baik2 semua dah kena kebas...dah ada anak 5...

Balas #502 penjejakbadai\ catat

Teringat haku akan lagu sepuluh budak hitam . Last2 dari sepuluh tinggal lah seorang

Balas #501 AboNawas\ catat

tak menurat cmne nak kenal? nak tahu latarbelakang? cmne nak kawin? kurang2 ckp dulu2 ke

Balas #504 sekngucing\ catat

Pi jumpa mak bapak dia .kata nak petik bunga di taman . Walau pun keliling rumah dia tak der pokok bunga

Originally posted by penjejakbadai at 25-12-2008 09:08 AM

yep..itulah realitinya..dalam majalah mane ntah aku lupe..aku baca dalam tahun lepas...sebab ramai wanita tak kawin adalah lelaki BERKUALITI  semakin kurang....yg tinggal semuanya mat rempit,ma ...

yep aku setuju..ni lah punca utamanya...lelaki berkualiti sudah semakin pupus....semakin ramai jadi andartu lah camni

Follow Us
Atau paling baik , miss call tiap2 pagi sebelum masuk solat subuh   Nescaya teringatlah dia pada ko

Balas #505 AboNawas\ catat

la, maksud aku nak kenal mula2 kena bertegur sapa dulu kan? kira mengurat la tu, takkan tgok dari jauh, berkenan, tiba2 pegi tanya mak ayah dia, terkejut la demo tu

Balas #507 AboNawas\ catat

Jangan sampai dia tutup nset dah . Tukar nombor lain . Buat aniaya jer

Balas #508 sekngucing\ catat

Berapa ramai yang dah berkenalan sampai kejinjang perkahwinan ? Rasa2 haku rami yang sampai berkhalwat kat hotel dan tempat2 sunyi . Lepas tu tak jadi kawin

Mana tak kawin ? Depa dah kawin sebelum buat kenduri .

Balas #510 AboNawas\ catat

la jgan la jumud, bercinat dibolehkan dlm islam tapi kena tau batas dan had la
-aku pun bercinta mcm org biasa gak tapi agak luar biasa sebab aku tak pernah naik motor sama2, masa dtg rumah, bwk adik sekali
-masa keluar, tak pegang tanga, masa makan, duduk bertentangan, pakaian kami plak mcm remaja biasa cuma tutup aurat, masih pakai jeans tapi tak la ketat
-pegi di tempat2 yg ramai org je, masa berckp, ckp hal2 yg penting2 je takde hal2 erotik atau lagha

Balas #511 sekngucing\ catat

Haku nak cari isteri tanpa perlu jumpa dia . Cukuplah dia kata Allah menjanjikan keselamatan bagi ku untuk mencari suami sebagai pelindung dan pembimbing  ku .

Originally posted by penjejakbadai at 25-12-2008 09:08 AM

yep..itulah realitinya..dalam majalah mane ntah aku lupe..aku baca dalam tahun lepas...sebab ramai wanita tak kawin adalah lelaki BERKUALITI  semakin kurang....yg tinggal semuanya mat rempit,ma ...

tmbh lg.. yg gay...

Balas #512 AboNawas\ catat

aku tak reti buat mcm tu, utk pengetahuan kau aku memang agak pemalu dgn pompuan, jadi susah nak ngorat la
-gf aku tu aku kenal masa kat sekolah la, kenal lama baru je nak berkawan2 lastw jadi rapat

Balas #513 gediks\ catat

Tak kisah ler siapa yang tinggal . Katakanlah cukup Allah tu sebagai Penjaga ku

Balas #515 AboNawas\ catat

Ko ni lakik ker ? Haku ingat pompuan

Originally posted by sekngucing at 25-12-2008 09:24 AM
la jgan la jumud, bercinat dibolehkan dlm islam tapi kena tau batas dan had la
-aku pun bercinta mcm org biasa gak tapi agak luar biasa sebab aku tak pernah naik motor sama2, masa dtg rumah, bwk ...

kenapa malaysia tak buat macam arab saudi ye..kalau pompuan nak keluar rumah kena ditemankan ahli keluarga..

Balas #517 ultra78\ catat

tak perlu buat mcm arab saudi la, atas inisiatif kita endiri la, nanti puak2 liberal kata apa pulak, jadi isu pulak
-memang bagus gf aku ni, pandai jaga diri, dia tak percaya kat laki sampai la konfirm jadi suami dia
-padahal aku ni baik dan naive sangat

Originally posted by ultra78 at 25-12-2008 09:36 AM

kenapa malaysia tak buat macam arab saudi ye..kalau pompuan nak keluar rumah kena ditemankan ahli keluarga..

Buat apa nak ambik contoh Arab Saudi yang berfahaman Wahabi ? Ambillah contoh bagaimana Rasululah mengaturkan perkahwinan utuk umat2nya .

Sampai lelaki di Madinah dari puak Ansar yang sanggup menceraikan isteri ( bagi yang ada lebih dari seorang  isteri ) untuk dikahwinkan dengan lelaki kaum Muhajirin ( Mekah )

Ok lah aku minta diri untuk urus kebun . Kalau asyik berporem , alamat tak berasap la dapur aku tu . Tambah pada harga buah sawit rendah.

P/s = aku makan kat luar jer . Sebab tu dapur tak berasap . Anak2 dan isteri balik kampung