CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12840|Reply: 113

Kecurangan aku.......

salam sume...aku nk mntk pendapatla kt cini.....

cmni...aku ngan awek aku,A da kapel hmpir 5 taun da...skang ni msh study lg...final year da...huhu....

dulu sblom aku kapel ngan A ni..aku ade kapel ngan sorg pompuan ni,B..sayang la kt die..tp xsmpi setahun die mntk clash...alasan die,ade kwn aku cter kt die aku ade pompuan len..waahh...sakit ati beb..kwn tikam belakang...aku xbuat pon bnde tuh...pastu clash..2mggu pastu die nk kapel blk...tah...aku sakit ati...die kate die xsengaja mntk clash..boleh plak...cm haram...aku pon konon2 nk terimala...sbb still sayang...tp sehari pastu aku ckp kt die aku xle teruskan..sbb sakti ati xilang..haiyo....then start dari tu akulah PLAYBOY...sume awek aku men2kn...tp xle seteruk pure playboy...juz bg die jatuh cintan,pastu aku tggl...jahat kn aku?

then aku jumpe A ni kt mtrix...kami kapel la..n aku sayang gle kt die...sume bnde yg aku wat dulu aku da tggl...da xde ape pon aku wat...aku da jd budak baik start dari aritu...kami kapella cm biase...hari2 yg berlalu begitu indah..aiyakk...

then tahun kedua die wat hal...die mntk clash...alasan die aku xberi perhatian pd die sepenuhnya...haduii...mcmmane aku nk bg 100% tumpuan...aku pon ade keje len...stadi,aktiviti U...bnyk aktiviti...alasan die tu wat aku sakit ati gle...then xsmpi 3jam die ckp die nk kapel blk...mak ai...aku sakit atila beb...rs cm peristiwa lama berulang kembali...terus aku wat xtau jek kt die sminggu....

dlm ms seminggu tu...aku dok rapat ngan sorg pompuan nih,C...kwn rapat...leh sembang2...so aku pon sesembangla ngan die...tp die da tgkp cintan sama aku...aku bkn hensem pon..sweet talker?jauh skali..aku ckp xde nk manis2 nih...tp xtaula cmne die tgkp cintan...hensem gak aku ni kot...hehe...

aku ngan kesakitan atiku teruskn jela keje aku...men2kn ati org..perangai lame berulang kembali...jahat gle...pastu ble da rindu kt A,aku try kontek die...n kami bersama semula...yg C tu,aku ckp kt die kite kwn jek...tp die xphm...die ttp anggap one day aku akn pergi kt die...but pd aku,die juz kwn jek...n pastu aku xpnah wat cmtu lg dh....tu jekla...sbb A,aku jd org len...huhu....

but after 2 tahun...tbe2 A tau perbuatan aku ngan pompuan nih dulu...waktu kami bergado...tah mane die tau...aku pon xtau...so aku terangkanla hal sbnr....but die xnk pcye dh kt aku...hilang segala kepercayaan die pd aku...die ckp mgkn die leh terima aku...tp ilang segala rs hormat n percaya pd aku...aku ckp kt die aku pasrah klu itu hukuman yg aku perlu terima...sbb aku sayang sgt2 kt die...n ape yg berlaku tu da lame...silap aku sbb xjujur pd die...niat aku sbb xmau die sakit ati n kecewa sbb aku mmg xde ati lgsg pd pompuan tu...tp tahla...bnde da nk jd....

so aku pon tryla ntuk wat die yakin ngan aku...aku phm keadaan die...skang ni lg die perlukan perhatian 100% dr aku...tp yela...ngan final sem,ngan projek,ngan aktiviti aku sndiri..mane mungkin aku leh bg komitmen 100% wlaupon aku da cube...tahla....

after sebulan (arini la)..aku xtau da nk wat cmne..sbb dlm waktu sebulan ni,tiap kali berjumpa,ble aku anta die blk,die mst marah2...even hal  kecik jek...smpi emosi xterkawal...aku da xtau nk wat cmne...mmgla aku leh terima....tp ade ayat die yg wat aku rs aku ni beban pd die...aku mcm pentingkan diri sndiri...die smpi pernah ckp "awk xnk cari pompuan len ke..."
mcm aku ni memaksa die untuk teruskan hbgn ngan aku....tahla....aku da xtau....

skang ni...aku rs cm da xde kemesraan dlm hbgn...ble kuar,aku bnyk berdiam...sbb aku rs bersalah sgt pd die...die pernah ckp akula lelaki plg teruk yg pernah die jumpe...n die rs bf org len lg bek..mmg aku rs sgt2 bersalah pd die,sbb aku wat cmtu dulu ngan sbb aku cm nk soh die pertimbangkan aku....aku skang ni da rs xlayak ntuk die...even sayang,tp cm da xde kemesraan....tahla....

skang ni ble ngan die,aku da xjd cm aku...segala ape yg kuar dr mulut aku,sumenye bertapis...segala kemahuan die aku kene ikut...sbb aku xmau die kecewa...tah...aku xnk jd hipokrit...tp skang ni rs cm die lyk ntuk dpt lelaki yg lbh baik dr aku....btol ke aku rs ni?patut ke aku rs cmni?aku rs xlayak ntuk die...tp die xmau...n die ttp nk aku...tahla....aku xtau ape yg aku pikir skang ni...nk tggl sayang...nk teruskan seksa...

what shud i do guys??

[ Last edited by  MeLaMaL at 3-3-2009 02:33 PM ]

hurmmmm...jap lg aku sambung baca aku komen la...
pening jap baca ni...awek banyak sgt...
x de tulis awek A,B,C

aku pun pening gak,byk tul koleksi kau yer

Balas #3 bulat81\ catat

hehe...mane ade koleksi...adoi...nk edit aku pon pening gak..japla..hehe..

wakakak same le mcm aku .... jap lagi aku komen... pening bace..tak abis lagi

Sori Bro ! Sejujurnya, aku rasa diri ko sendiri yang bermasalah......Pening kepala dengan ayat dan ganti nama diri yang lintang pukang.

Anda kena masuk kelas Bahasa Melayu.

ADIOS.

Follow Us

Balas #6 masjoker\ catat

ok2...da edit da...klu xphm lg sila bgtau ye....

"then start dari tu akulah PLAYBOY...sume awek aku men2kn...tp xle seteruk pure playboy...juz bg die jatuh cintan,pastu aku tggl...jahat kn aku?"

jawapan aku:

memang ko jahat....ko menghukum kerana kesalahan n kesilapan org lain yang buat kan ko rasa sakit hati n ko nak org lain rasa aper ko rasa. :@

bagi pendapat aku lak:

aku faham aper yg aweks ko rasa...

bagi aku....mulut pompuan memang senang lafaz kata putus bila gah marah gila...bila rasa

diri dikhianati..bila rasa diri tak dihargai...dan kerana itu lah hak lafaz CERAI tak diberikan pada POMPUAN..... kalo tak hbslah institusi kekeluargaan kat dunia nie...

aper yg GF ko rasa sekarang...

tu yang aku rasa juga sekarang...

aku dah bertunang....

sekarang tunang aku ader kursus so memang sibuk sgt2.....

aku tahu...tapi aku kdg2 tak leh terima KESIBUKAN MELAMPAU  dia tu...

kerana benda kecil pun yg leh buat aku rasa tak dihargai ...tak diambik tahu...seolah2 dia dah

berubah kasih....

sebab benda tu jer ktorg selalu sgt bergaduh....

niekan awk yg lum ader ikatan....erm tu lah yang aku rasa hingga ader saat aku rasa nak pergi

jauh dari dia...bukan sebab tak sayang ....tapi kdg2 terasa hati....n bila baik lik nanti....mesti

rasa macam dah mesra macam dulu....kalo msg jawab tnya banyak jawab 1 perkataan jer...

sedih tau perasaan macam tu...

bagi aku bukan senang nak jaga hati org....

dan

jgn sesekali hilangkan kepercayaan dan rasa hormat org yg kita sayang kat pada diri kita.......

bagi aku lah...

aku rasa GF ko sayang kan ko.......

cuma ko kena bersabar sebab tu memang salah ko............

sebab ko pernah curang dengan pompuan lain....

SABAR...tu jer yang pastinya.......................

itu pun kalo ko suka n sayang lagi kat GF ko tu.............

:@

eh silap lak ader icon :@ :@  nie....sorry erk tuan umah yang icon last tu tak bermakna

Balas #8 six_heart\ catat

sis...jgn mrh...aku da tggl lame da bnde tu...da baik sket skang ni..

"aku rasa GF ko sayang kan ko.......

cuma ko kena bersabar sebab tu memang salah ko............

sebab ko pernah curang dengan pompuan lain....

SABAR...tu jer yang pastinya.......................

itu pun kalo ko suka n sayang lagi kat GF ko tu............."

aku still sayangkn die....sayang...tp xde kemesraan...aku rs bersalah sgt...n rs die bleh dpt lelaki yg better than me....aku xtau aku leh idup cmni x....

carik lainlah beb...katanya ensem senang pompuan terpikat...

buang masa je melayan kalau hati tak ikhlas nehh..

Balas #7 MeLaMaL\ catat

Bro..jgn pening2 sangat pasal pompuan ni...study dulu & ringan2 dah le, ko dah keluar U nanti byk benda lagi yang akan membuatkan ko bukak mata . Trust me.

aiseh man.....ader rupe macham cerite aku.
tp aku sebagai  gf ko skg, n ko sebagai bf aku skg...
camne aku bley pcaye kat bf aku even suatu ketika dahulu die playboy terhebat???
n aku juge sebenarnye dulu dlm senarai yg ingin dpermainkn but die trus tgkap cintan ...

okeh2, sbb aku percaye ngan die...

1st, die bgtau sume2 sejarah di dulu...bgtau sape yg pnah die kapel, die maen2 kn, yg merayu dok nak kapel ngan die....dari A~Z die bgtau aku AWAL2. kire antare kami tiade rahsia.
bf aku bgtau sume2, n aku bgtau sume2....ingat, JUJUR itu sgt pnting...PERCAYA juge very important.

yg buat aku lg percaye ngan die....x amik pusing sejarah die dulu2...sebab die dgn semangatnye jumpe parents aku...berani giler bersemuke ngan ayah aku yg garang. aku da lah anak daddy. die jumpe parents n family n sedare mare aku. giler aku salute....family, ayah, sedare mare sume suke die...hehehe

pastu, smpai skrang pon kalu de awek nk kenal ngan die ke, die knal ngan awek baru ke, die akan kenalkn pade aku juge. die akan bgtau awek tuh awal2 die da ber-gf. dolu2, aku ckp gak cam awek ko cakap kat ko. xmo ngorat polan tu ke. xnk carik gf laen ke. die cakap pe tau

"ha, cakaplah mcm tuh. jadik doa tau. nak ke? elok2 da saye sayang awak, nak plak doa saye wat prangai lame."

terkedu aku. terus aku x cakap walau sekali pun camtu....cube ko try test ckp camtu kat awek ko gak
hahahahah....slamat mencube

[ Last edited by  fluffyneo at 3-3-2009 02:48 PM ]

Reply #1 MeLaMaL's post

mmm..pompuan mmg mcm tu,. sbb aku pon pompuan, aku dpt rasekan ape yg die rse,.
skali lelaki pernah curang, n selamanya perasaan xpercaya tu akan wujud,.

menurut citer ko, ko sayangkan lg awek ko, tpi mslhnyer skrg cume ko berlakon jd hipokrit sbb ikutkan je kemahuan die,.

now, cube ko tnyer die :

1. sebenarnyer ape yg die nk dri ko??

2. btol2 ikhlas ke die cintakan ko atau ko ni hanya sandaran ketika bosan saje (sory, sebb aku cakap berdasarkan pengalaman aku)

ko cube slow talk baik2, xde manusia yg perfect,. klu die masih syangkan ko dgn ikhlas, die mesti kena terima kau seadanya walau mcm mane pun kehidupan ko yg lepas,. ko playboy ke, ko gigolo ke,. die kena terima,. benda yg dh lepas, bt pe nk dikenang2,. mulekan hidup dan suasana perhubungan yang bru. ok, gud luck.. :victory: :victory: :victory: :victory: :victory:

[ Last edited by  cq at 3-3-2009 02:48 PM ]

Balas #11 [azam]\ catat

ssh bro nk cari pompuan skang ni...aaku sayang sgt awek aku ni...tp tahla....kdg2 sikap org pompuan ni (maaf ye gurls) yg bile emosi terus xle kwl wat aku rs nk jd gay..wakakak~!!xdela..memain jek...tp tu la...emosi dorg ni la yg wat aku nk jd player...haiyopoo....

Balas #12 animaniac\ catat

yess u r rite..ade gak terpikir cmtu...tp...........tahla.....ssh.....

aku faham jugak... tapi byk repetition... hehhehe

Balas #13 fluffyneo\ catat

sume yg ko cter tu cm same jek ngan aku la...huhu....aku da jumpe parent die..die da jumpe parent aku..haiyo...tahla....aku sayang kt die..tp rs kemesraan tu cm ssh jek nk pupuk....

Balas #14 cq\ catat

cmne nk tnye....aku xde kekuatan nk tnye "awak xnk cari lelaki len ke?"

aku xde kekuatan nk khlangan die...tu jek...sayang..ttp sayang pd die...n aku tau die pon sayangkan aku...tp leh ke hidup ngan pnuh kepura2an?aku xle jd diri aku...kene jage ati die sentaias...mmg aku patut bersabar n terima akibat dr ape yg aku buat...tp smpi ble??smpi ble aku leh bertahan?smpi ble aku leh xnk kecewakn die?xnk wat die sdeh?smpi ble aku leh bg 100%perhatian?haiyooo....

Reply #15 MeLaMaL's post

ko dok planet mana neh...bersepah je pompuan dalam donia neh..jgn kecikkan pandangan...luas lagik laut kat depan tuh haa..pegi je pancing lagik...mana tahu kot2 dapat yang lebey baik lagi ke..