CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: poshbabe01

Perihal Penyakit Busung...

jie...depe mmg pakai ilmu hitam pun utk melakonkn watak2 cm tu..same gak ngn citer org2 seberang tu..sume pakai ilmu kebatinan.....

bab kisah busung ni...bukn cite yg kecil utk diambil ring ...
pu3_fiona Post at 8-12-2009 20:02

hah??
blakun pon pkai ilmu itam sguh ke??
huh..

hmmm..2 la..
busung mmg ngeri la impak dia...smpai bole bwk mati kalo lmbt dirawat....

Ada yang gunakan katak yang disalai, semakin besar mengembung perut katak tu, semakin besarlah perut simangsa.
Nak kenakan seseorang, curi lihat dulu semasa dia makan nasi, berapa suap yang dia suapkan semasa makan nasi sampai habis. Kemudian ambil butiran beras sebanyak bilangan suapan tadi. Dan...... (tak boleh ceritakan......)

Ada yang kunci bontot sepaya tidak berak dan kentut... makan membusunglah.

kwn2... katne tempat terbaik nak rawat busung yg baru nk start? dan doktor pun x dpt kesan punca pada bdn dia nii

arwah nenek sy meninggal akibat busung... sedih sangat bila ingat semula

Follow Us
cian nazurah org takkan percaya selagi x kena pd org sekeliling dia kan

Post Last Edit by Santeira at 8-12-2009 19:46

Sebelum saya bercerita lagi,saya ingin menasihati ...
poshbabe01 Post at 9-5-2009 19:00

salam poshbabe... memandangkan thread ni dh lame pendam, rasenyer dh lebih 2 taun rasenyer, ade le elok aku upkan balik thread ni... skrg ni, aku duduk sekejap ngan makcik aku kt flat taman kosas, blok C, ade gak bersembang ngan dia sal kisah busung ni...mak cik I ckap, mmg ade org meninggal kt blok B dlu, tp mak cik I dengar2, yg arwah nya kena penyakit syphillis, dia tak tau la plak kot2 arwah kena busung, anyway, nanti I sembang2 lagi ngan dia pasni.....

sepanjang duduk kt sini dh lebih sebulan, sal I ngah wat praktikal kt area ampang point tu, mmg majoriti penduduk Indonesia yg kuasai tmpat ni, siap smpai leh wat niaga lagi tu... ade gak warung air yg ngadap blok C klau tak silap, ade sorg akak indonesia niaga kt situ, friendly gak la akak tu.... golongan diorg ni, klau kite wat baik ngan diorg, insyallah, diorg akan lebih baik lg ngan kita...

mak cik I pun pesan, diorg ni dtg ke malaysia, 'ilmu' penuh didada, tak dtg ngan tngan kosong je, so hati2 la ngan diorg.... cm I ckap td, majoriti org asing mmg bnyak kt sini, jiran sebelah nyebelah umah makcik I pun org asing, sorg melayu kemboja, sorg lagi Indonesia, wlaupun cm tu, hubungan jiran2 alhamdulilah ok takat ni

kwn2... katne tempat terbaik nak rawat busung yg baru nk start? dan doktor pun x dpt kesan punca pad ...
salwani911 Post at 22-10-2010 18:13

salwani, kat Darul Saka pun ada rawatan untuk busung kan?
    sekarang pusat rawatan dah bercambah...
    boleh pilih mana satu..cuma sediakan duit dan masa je...
    sembuh atau brapa peratus kesembuhan terpulang kpd Allah..
    Ada yg lambat, ada yg cepat sembuh, dan ada jgk yg tak sembuh2 langsung..

penah tengok orang kena busung. adik to my neighbour

cerita dea, ade sorang kakak neh (arwah dah) pernah couple dengan sorang mamat neh (pelakon suam-suam kuku). dorang couple agak lama jugak then suddenly dorang clash because of si arwah tuh kahwin dengan mat salih and duduk dekat oversea.

pastu yang aku ingat arwah tuh baru jer bersalin anak no 2 (comel giler mata biru, kata pun mix kan?) then suddenly perut dea terus membesar keras je. Then cari lah orang-orang yg pandai mengubat neh, and semua cakap dea kena busung but the worst part is busung neh dihantar by her ex bf and orang yang buat neh sakai orang asli + siam. so agak susah nak buang.

Arwah kakak neh pun kira macam redha gak walaupun puas cari orang berubat. but still x boleh

then finally arwah pun meninggal and badan and muka dea masa tuh kuning giler and perut agak besar jugak macam pregnant 9 month. Family semua menangis macam x dapat terima hakikat pulak.

and masa nak kebumikan si arwah neh, masa nak masuk liang lahad tuh perut arwah terus kempis and bawah badan arwah tuh macam basah berair. tuh je yang aku tengok.

1 week later, suami arwah pun dah balik ke oversea masa tuh, ex bf dea datang dekat blok aku sambil menjerit2 nama kakak si arwah neh tadi. Semua terkejut lah! And finally si ex bf neh mengaku dea punca si arwah neh jadi camtuh. dea bengang because of si arwah neh tinggalkan dea and ade say something kot? But dea x sangka pulak boleh sampai meninggal. Pelik kan? sebelum buat tak pk pulok.

Tuh je lah yang aku ingat. hehehehe. tapi benda jadi depan mata kan? memang agak cuak lah.

kerana mulut badan binasa.

penah tengok orang kena busung. adik to my neighbour

cerita dea, ade sorang kakak neh (arwah dah) ...
MiameliaKA Post at 24-5-2012 16:35

kenapa la ada manusia yg dengki sampai cenggini? T_T
tapi kalao org nak membusungkan org ni mesti p buat ngan bomoh sakai/org asli....dulu arwah member sebelom dia 'pergi' dia pun kene busung xbf dia jugak buat kat bomoh org asli...haih..

al-fatihah untuk mereka yg telah pergi...

Reply 110# MiameliaKA

ni buat org sampai ninggal camnor nak mintak hampun dan maaf nehh?iskk...iskk..

Reply 112# honeybee1802

ntah lah. tuh antara allah swt dgn si penghantar kot?

Post Last Edit by jefrilza at 24-5-2012 17:42

busung ni selalunya, org yg nak pedajal orang tu kna curi kain yg selalu dipakai orang yg nk didajalkannya lalu diberi kpd tok moh dajal... lalu di jampi dan diletakkan di laluan air, mcm mana air tu tersekat takleh pi mana... mcam tulah juga air dlm badan orang tu.. tu yang terkumpul smpai kembang, sembab dan sebagainya... orang pun pompuan pun jaga la dgn seluar dalam yg dijemur... takut dicuri oleh orang yg tak puas hati ngan anda... takut nanti busung sbb darah haid terkumpul...
aku ngan husband adalah tolong seorang pakcik ni actually pak mentua abang ipar aku, sakit membusung, dibuat orang... katanya.. adik beradik sebelah rumah je... diorang gunakan kulit keli yang direndam dalam air, dijampi dan di tanam di laluan pakcik tu... satu hari mungkin badan pakcik tu lemah dan dia terus jatuh sakit... aku dan husband bawak dia berubat... mcm2 dugaan gakla... nk cari satu bahan utk penawar (aku lupa apa nama benda tu) tp kulit lembu la.. punyala susah... nk pi bawak dia berubat... kereta kami tiba2 temperature tinggi nasib baik hujan waktu tu... kalau tak mesti dah berasap kereta... cara rawatan kulit lembu tu dibakar dan abu dimasukkan dalam secawan air lalu diminum.. namun sayangnya pakcik tu meninggal sblum kami sempat bawa dia utk rawatan selanjutnya.. lepas dia minum air tu dia dah kembali sihat.. tp orang jahat tu mungkin tambah lagi sihir dia, satu malam dia mengadu sakit perut,  lepas tu dia terbatuk sampai tersembur darah dari mulut dia... lepas tu badan dia semakin lemah... dan dia pun meninggal... innalillahi wainnailaihi raji'un... habis semua rongga badan dia keluar darah.. bila di post mortem, doktor kata dia sakit kuning... wallahu a'lam... kadang2 doktor kna bg reason yang lojik.. takkan nak tulis atas surat mati tu... sakit kna buatan orang tak lojik kan...

Post Last Edit by jefrilza at 24-5-2012 17:58

ye lah... even you sakit hati mcmana pun, jgn la smpai mcm tu kat orang... membawa smpai ke mati tu, arwah tok saya pun meninggal kerana buatan orang, merana smpai membawa mati... tp alhamdulillahla... even tok saya tu jahil, tak reti sembahyang, tak reti mengaji, tp waktu dia nak meninggal takla teruk.. aman je... mungkin pahala orang yang buat kat tok saya tu Allah beri kat tok saya... saya pernah ajar dia sembahyang dan mengaji tp dia kata "uci dah tua, dah dungu sangat smpai yong ajar apa pun uci tak dapat" sedih sangat, saya beli dia kaset mengaji supaya dia selalu dengar... (saya panggil tok saya dgn pangilan uci; kami orang rawa)... untuk pengetahuan u alls orang yang buat jahat kt tok saya tu kuat sembahyang, tiap2 petang mengaji.. anak2 pun semua dihantar ke sekolah agama tapi tak tahu kenapa sembahyang dia tu tak boleh nk menyembuhkan penyakit busuk hati dia... tp yelah kan hidayah tu milik Allah... wallahu a'lam...

oni313 replied at 26-6-2011 06:22 PM
salam poshbabe... memandangkan thread ni dh lame pendam, rasenyer dh lebih 2 taun rasenyer ...

Aku pun duduk area ampang nie.mmg betul banyak orang Indonesia.tapi bukan area ampang jer yang banyak,rasanya seluruh Selangor skrg nie dipenuhi warga asing

oni313 replied at 26-6-2011 07:22 PM
salam poshbabe... memandangkan thread ni dh lame pendam, rasenyer dh lebih 2 taun rasenyer ...

Yer..pendatang ni bkn kosong.. sbb dorang nk bertapak ..nk survive..gi tu lah kata dorang. So bykkan berdoa dgn Allah. Dan baca ayat pendinding

saya pernah kena busung. bln julai tahun 2007. g berubat merata.. arwah pak sedara saya tolong tawari(proses utk x bg ia makin membesar).

selepas bertahun tahun mengalami kesukaran, last last, saya merawat diri sendiri. saya nmpk proses buat busung tu.. saya nmpk nama saya dlm bilik di wat siam cuma tinggal bbrp kaki je lagi(dh hampir sembuh).

tok imam selempang kuning, jumpa sami siam di awal pagi, utk perbaharui semula penyakit busung saya, saya terdengar suara riuh rendah jiran kat belakang ingatkan utk bawa kain(mgkin ayahnya tertinggal) utk lilit mulut tempayan yg berisi darah dan usus.