CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kinki

Do you think you're not pretty/attractive?

I just have my good & bad days.

Hahaha.. terbaca posting MN sendiri kat sini..

Anyway, beauty is effort... rajin dan pandai jaga, maka lawa lah jadi nya.. iols skang ni usaha jaga hygiene, jaga ideal weight badan, kulit and keterampilan utk suami je lah.. i nak jadi pasangan yang dia bangga ada di sisi

I tak rasa I ni cantik.
Tapi attractive tu maybe. Jenis pi mana2 semua orang pandang.
I ni jenis muka melayu and kulit tan.

Dari yg berkahwin sampai bujang cantik I cantik. Tapi I tak tahu cantik kat mana.
Pergi oversea pun orang cakap cantik.

Entah...alhamdulilalah. Cuma I rasa I ni attractive saja la. Cantik tu bukan

I tak pernah rasa diri cantik and selalu try to avoid tgk cermin kalau pegi mana2. Kat rumah pun sama. Tengok bila perlu je. Even husband, anak2 slalu ckp cantik, i mcm tak percaya lgsg sbb ye la...dah nama husband sendiri kan.

Pernah merasa ugly suatu ketika dulu. Zaman kanak2 sampai la ke zaman remaja. Kulit gelap sebab bersukan 24/7. Spek mata besar kalah betty. Masa tu tak tau kenapa hidung bulat, gigi mcm kedepan sikit..ha..ha..sebab masa tu muka kecik kot n gigi besar. Muka tak develope sepenuhnya. Masa tu memang tak de sorang pun makhluk yang bergelar lelaki yang nak tegur dan sembang dengan i. Memang keyakinan diri tu rendah sangat. Jalan depan budak2 lelaki pun selalu tunduk je, sebab takut kena ejek hodoh. Masa sekolah rendah memang selalu je kena ejek macam tu.

Tapi selepas melepasi umur 18 tahun. Tiba2 i rasa nak berubah. Tak mau dah jadi budak  belemuih. Masa masuk matrikulasi, I stop segala sukan2 ni semua. Start jaga kulit. Actually kulit I ni bukan la gelap..tapi disebabkan bersukan, kulit burn kalah kulit orang India gelapnya. Bukan hina orang kulit gelap..tapi nak bagitau betapa gelapnya kulit I masa tu.

Setahun kot ambik masa kulit nak kembali ke asal. Lps tu masa lepas SPM, I tak jaga makan sangat. Tiba2 badan membulat. So time masuk matrikulasi tu I start jaga makan semua. Hari2 main ping pong dengan kawan. Sampai ada orang panggil budak yang badan cantik. Gituh..

Tiba2 muka makin cerah, hidung yang bulat dulu tiba2 jadi mancung (ikut gene ayah). Boleh kata I glow up tiba2 lepas masuk adulthood. Time tu jugak la 1st time seumur hidup, ada makhluk yang bernama lelaki yang kirim slam kat I. Rasa mcm tak percaya masa tu.

So sekarang...I tetap la nak menjaga aset yang ada, muka dan badan. Sebab dah merasa mcm mana teruknya jadi orang yang digelar hodoh..Tak la secantik artis. Tapi boleh la..sederhana la kot...ha..ha...

I rasa I cantik pasal ada dimple dari kecik ramai orang pandang dan selalu kena ngorat. Sampai besar malas nak diurat I make myself ugly in many ways - no make up, no dress up, no more high hills and just bigger size of dress or jubah. Still orang kata muda dari umur sebenar....and happy with my job as educator, wife and mother of 3. Bagi I less is more.

Follow Us

I am hotness! Haha

Edited by iraizz at 12-3-2023 03:06 PM

Entahla, mak sendiri iaitu mak kandung pun cakap aku tak lawa, tak pandai bergaya,  masa masuk matrik, masuk U, tak pernah kena ngorat takde boipren, so maybe betul la kot kata2 mak aku yg aku memang hudoh banding anak perempuan dia yg sorang lagi.. Tapi nasib ada orang nak buat aku jadi bini, mak mertua aku plak kata aku lawa sebab kalau tak lawa anak dia tak mau kawin dgn aku... Gituu plak, tak tau la mana satu yg betul, tapi tak pernah la orang over puji, aku ada orang kata aku kecik molek je, dan tak pernah la orang kutuk2 aku kata aku hodoh kecuali mak aku sediri... Sedih wooo...  Tapi baru2 ni bila pi satu kedai runcit dgn laki aku ada sorang lelaki ni duk curi2 pandang aku dari aku dalam kereta sampai dah masuk kedai tu, bila dia dah kantoi dgn aku sebab curi2 pandang aku terus dia lari2 diri.. Hahaha, macam kelakar.. Dah tua baru ada orang usha, ini bukan perasan yer, memang nampak jelas, aku pun naik segan tapi sampai ke hari ini aku tak cerita kat sesapa kecuali kat forum ni je, kat suami aku pun aku tak cerita... Hahahah, muda belia remaja tak pernah ada orang usha pun, aku asyik dengar je cerita kawan2 aku kena usha..aku plak takde sapa nak usha..

bukan lah nak angkat bakul tp i rasa i ada rupa, pandai bergaya dan bentuk badan cantik, bg i kecantikan ni perlukan pengorbanan besar bukan setakat keluar wang tapi usaha nak jaga kecantikan tu jugak, kalo boleh nak makin tu makin gojes,

Edited by cheada89 at 28-3-2023 03:01 PM

tak cantik tapi manis. hahahaha. ada pakcik tu cakap jerawat kat muka aku ni pemanis muka. dulu masa sek menengah , g merayau dgn member masuk kedai baju, kawan aku saje tanya apek tokey kedai sape paling cantik, apek tu ckp aku. padahal member aku bertiang lawa dr aku. tak tahu lah kalau dia rabun ke.
kalau tanya laki aku dia kata aku comel. mujur dah kahwin gak walaupun masa remaja dulu takde laki yg gila gilakan aku.

Sederhana jer, tak cantik dan tak jugak buruk...ada kwn2 rapat kata dulu2 meols hot...meols reply dgn ayat kepala hotak ko!! Haha....skrg kalu ada org puji2, mesti meols reply, I dah tua.....

Edited by gadis_tulip at 13-4-2023 03:12 PM

I masa sekolah rendah, memang comot je memanjang. Dah la gelap, kurus keding pulak tue. Appearance pulak macam tomboi, lasak memang takde la sape nak pandang kan? Tapi ade pulak secret admirer kat sekolah, siap bagi kad raya and surat cinta.

Bila masuk sekolah menengah, dah pandai jaga diri sikit. Kulit yang gelap beransur cerah sikit walaupun masih dalam kategori tanned. Tapi i still consider kurus keding jugak. Appearance pon dah tak tomboi, mungkin sebab dah period. Yes, i period lambat, form 3.

Masa high school (form 4-5), time nie memang entah kenapa tetiba ramai la budak2 junior nak jadikan i kakak angkat. Perempuan ada lelaki pun ade. Siap bagi gambar, surat, hadiah, bunga. Lagi pelik, ada budak dari girl school nak kawan dengan i, sedangkan i sekolah campur. Entah mana dia dapat contact i.

Mungkin, time nie movie 'Ada Apa dengan Cinta' baru keluar. So, ramai je yang panggil i 'dian dian dian'. Rimas jugak sebenarnya. Haha

Cuma seingat i masa kecik2, setiap kali balik kampung my dad, mesti my uncle suruh i jadi artis bila besar. Katanya sesuai sangat.
So, nak kata cantik tue entah la. I pun tak tau. Mungkin manis itu ada.

I have been told so many times in different ways that I am not pretty or beautiful so I don't believe that I am beautiful at all.

Page88 replied at 21-8-2023 12:18 AM
I have been told so many times in different ways that I am not pretty or beautiful so I don't believ ...

I believe cantik ni terpulang kepada mata yg melihat.

Miss World pun kalau orang yg melihat dia tu rasa tidak cantik so tidak cantik jugak.

Ada orang yg sekali pandang terus orang cakap dia cantik. Tapi lama-lama baru perasan tak cantik mana pun.

Ada orang yg dari jauh nampak cantik tapi bila kita face to face rupanya biasa2 saja. Orang panggil " cantik gunung "

Ada orang yg ambil masa orang nak perasan kecantikkan dia. Bila dah lama berkawan baru perasan. Ada manis and uniq dekat dia.

Beauty is in the eye of the beholder.

Yang penting bagi i.. cukup sekadar pleasant looking, presentable di depan orang

Biar cantik jelita seksi sedap memandang di mata HUSBAND

Rupa tak berapa cantik tak apa chuols..janji kita jaga penampilan. Tu yang penting. Ada dulu amoi kat ofis iols ni. Dari segi rupa dapat B- je. Tapi penampilan dia A+. Jadi secara overall kita nampak dia cantik...So..jaga penampilan biar nampak kemas wangi.

more on personality..shine thru that..gtuu

inner beauty?