CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gutes_madchen

apa yg best kt taiping

100# amirhamzah11

ooo..kat mana 2 ye..??

dekat depan new club padang esplanade..kat near bukit d.o ada kat situ...

ape ke bende nye..??

dekat area lake garden laa

aku x pernah nampak pon...

kalu ko orang tepen..ko miisti tau bukit d.o kat mana..dari simpang mess camp askar ranger 9 tu jalan naik bukit nampak newclub ada tennis court..tugu tu betul2 kat simpang  atas tu jalan nak naik bukit tu ramai orang jogging  naik situ

Follow Us
serius aku xpernah amik pot pasal tugu ww1 ade kat situ...bukit d.o 2 pon aku jarang naik...last aku panjat ms short-cut nak pg pesta taiping..hehehe..

apa tu?? mcm nama group gangster ja
gutes_madchen Post at 3-11-2009 13:19

gutes, tu bukan nama group gangster la..
tu moto sekolah king edward...
so, ada budak2 edwardian x kt sini??

family aku semua kat kg bukit jana, kamunting... mak, abah + adik2 aku... aku dok kl + jarang2 balik tepen... tapi nak gak share pasal tepen ngan tuan tanah...

aku sekolah rendah kat all saint kamunting... darjah 1 jer... sekolah ni depan sekolah long jaafar yg jadi tempat pembuangan undi... hehehe... pastu aku sekolah kat kg... sekolah menengah kat ipoh... form 6 kat smdb... masa ni baru aku banyak habiskan masa kat tepen... baru tau cashier... hari2 lepak situ lepas sekolah sbb choices of drinks mmg besh... tapi mungkin ada orang tak ske sbb tuan punya kedai tu orang cina... kotiaw goreng kat atas larut matang yg mmg sedap giler tapi tatau ada lagi ke tak.. food bawah larut matang mmg ada banyak sgt pilihan... mau juling wooo... kotiaw dolly aku penah pegi sekali jer sbb aku tak berapa berkenan... tatau kenapa orang gilerkan sgt kotiaw dolly tu..

burmese pool... mmg besh!!! hampir tiap weekend aku g terjun kat situ... ni kat taman suria... sungai utk bermandi mandi dengan gumbira... bukit larut aku penah naik 3,4 kali jer sbb mak aku tak bagi pegi selalu... tapi aku selalu pegi swimming pool kat kaki bukit larut tu... tak silap aku itu the only swimming pool kat m'sia yg guna air dari bukit... ni orang yg jaga swimming pool yg bagitau aku.. hohooho... pegi swimming pepagi mmg sejuk... besh!!!

lake garden mmg tempat yg paling besh utk beriadah... jogging ker.. dating tawaf satu lake garden ke... ni aku tak penah buat tapi kalau aku ada bf kat situ mesti aku dah buat... hahahha... kalau nak bergambar mmg besh sesangat kat lake garden tu... banyak sgt spot cantik utk dapatkan gambar yg akan jadi kenangan sepanjang hayat.. wahhh gitu... jgn lupa tangkap gambar kat kubur peringatan askar yg mati perang on the way nak ke bukit larut tu... cantik tangkap gambar kat situ.. bukan kubur betul... hanya batu nisan sebagai peringatan... tapi memalam kalau g lake garden banyak pondan berpeleseran... rasanya sampai skang masih camtu kots...

bangunan kat tepen mmg banyak bangunan lama so kira tepen photog punya heaven... kalau dtg tepen tak bawak camera mmg rugi sungguh!!

cam korang yg lain mmg banyak ingatan yg lekat dalam kepala ni berkisar tentang tepen zaman 80an + 90an dulu.... skang tepen mmg banyak perubahan... tapi perubahan tu lebih kepada persisir tepen sbb tepen tak leh dibangunkan since dah jadi bandar warisan... skang dah ada tesco + tepen sentral yg giler jem time weekend... giant aku tak penah pegi lagi + tak tau kat mana...

cakap pasal hujan... dah sah la tepen tempat paling lembab di msia so mmg hari2 akan hujan... tapi bukan seharian... dan hujan tu tak lama + bukan di setiap pelusuk tepen... kira hujan tu bergerak la... dan mmg btol tepen tak penah banjir...

hahahha... tetiba jer nak kongsi memorykan...

tuan rumah... kalau nak cari umah sewa utk family duduk cuba la cari kat kg jambu cam disajes @ kg boyan... kalau kat kamunting cari area expo @ bukit jana....

aku setuju ngan pendapat orang lain yg cakap pasal kalau duduk kat tepen lambat laun akan jatuh cinta dengan tepen + tanak pindah dari situ tapi kalau diberi pilihan... aku prefer dok persisir kl... hehehehehe....

good luck mencari rumah tuan tanah + do enjoy living in tepen..

tumpang jengah.....hehehe

109# aYuGiLeR

nama lain bagi taman suria==austin..aku pon taktau kenapa orang panggil tempat tu austin..hehehehe
kolam renang kat bukit larut tu is the 1st public swimming pool in malaysia believed or not??hahahah

109# aYuGiLeR

Kg boyan...rumah mak bapa aku.
smdb.........sekolah bapa aku ajar dulu. Kalau sebut mesti kenal kot.
tmgs.........sekolah aku dulu  & lepas tu ke serata ipoh
kl..............tempat kerja
shah alam...rumah aku

taman suria aka austin...tempat aku belajar berenang sampai lemas2...hehe

Tepen ada Night Safari...
Kuetiau Doli..

tepen ada mi kombat .....

tepen ada ais kacang

tepen ada ais kacang

stormyrain Post at 13-11-2009 17:18

sedappppppnyerrrrrrrrrrrrrrrrrr

memang sedap kak ... kat sebelah ais kacang ni plak ada popia ella ...

mengancam tak kak ?