CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 8439|Reply: 36

Bagaimana mengubat hati yang terluka?

Jika ada sesiapa yang sudi beri pendapat, tolonglah macam mana saya nak cuba melupakan peristiwa pahit yang pernah suami lakukan pada saya?

Walaupun saya dah maafkan kesilapannya dan berbaik semula dengannya tapi sukar benar diri ini nak melupakan peristiwa pahit itu.  Lagi2 bila segala yang berlaku di depan mata saya.
Sudah hampir setahun peritiwa hitam itu berlalu namun masih segar kat ingatan.

Tolonglah...pada sesiapa yang pernah melalui badai besar dalam rumahtangga berkongsi pengalaman dan tips mengatasinya.  Terima Kasih.{:2_73:}

Rate

1

maafkan lah dia..
nescaya hati mu akan sentiasa tenang..
the memory is gift.appreaciate it with jdkan ia sesuatu yg hepi,even ia menyakitkan jd maafkan la dia..
bila hepi,kita akan tenang..
maafkan la dia..
forgive not mean forget..note it..

amik yang positif jerrrrr
yang negatif tolak tepi.... contohnyerrrr,
kalu terase teringat2 kisah pahit tuh cube istihgfar banyak2
ckp kat diri sendri, syaitan jerrr tuh menghasut aku

ape yg suami dh buat...dia wat naya dpn awk dgn wat per??...tolong perjelaskn...apa yg blh aq nasihatkn....bnykkn beristifar..ingt Allah senantiasa...Allah bersama dgn org yg sabar...realiti kehiduan..begitulah lumrahnya...

a'ah ape somi ko dah buat.. cuba citer details skit bole??....

Klu masa teringat tu cube alihkn kepada pkara baik yg suami buat....

feel free to visit www.mohdazmanahmad.blogspot.com

Follow Us
as i was typing ni aje mcm dah nk nangis...he had an affair.
N i found all the evidence of his affair. Pix, clips, message log, sms...meet d oth women in person.
Itu yang perit sangat nak terima sedangkan mahligai yang dibina dah lebih 8 tahun.

Masih ada affair atau dah ditamatkan ?

Kalau dah ditamatkan, ambik iktibar je
Tak perlu dikenang-kenang buat sakit hati jiwa merana je

time will heal....

dun wori dear...ms adalah ubat yg paling mujarab tuk merawat hati yg terluka...setaun ku kira baru lagi tuk ko heal mende nih...its take time a longggggg timeeee sbb ia berkait ngan kepercayaan... its okke tuk ko rs cam nih kurang2 mende nih akan buat ko berhati2 in future...memafkn op koz la but melupakan its hard dan ku kire x kan dpt lupe sbb mende tuh stil berbekas lam hati kite...

ko nak nages carry on nages jek biar lega hati ko... bg aku reaksi ko nih kene ngan ape yg ko alami..sedih, terasa, kecewa... tuh pakej pd kecurangan pasangan, reaksi yg wajar ku kire... kalo ko yakin yg laki ko dah sedar dan x kan mengulangi mende nih baik pelan2 pujuk hati tuk redho ngan ape yg jadi... sbb skang ko maafkn jek ko blum smpi tahap redho...

cume ku mau tya la kalo ko rs nak jwb silakn ler...kalo x pm jek aku jgn memaluala2 mandatori gtuh..... dia curang juz fizikal jek kan bukan smpi tahap bercengkerama...sbb kalo kene kat aku bercengkerama bagai sah2 aku angkat kaki... x dulik dah kalo aku ngan anak2 kene makan lauk telor jek dek x der laki...ittuh lebih baik dr bersekongkol ngan maksiat... tuh kalo lebih dr skendel feeling ler...tp kalo takat skendel feeling jek take ur time tuk terima sumer nih ngan redho...anggap nih ujian tuk umatangga ko..kurang ko dpt tau dan dapat perbaiki dan tune in balik laki ko tuh...dan Alhamdulillah juga umahtangga ko dpt diselamatkn...

umahtangga mane x diuji dan diduga....ade bahagian gembira dan ade bahagian kecewa..tuh mmg pakej idup x kire umahtangga or personal life... kalo manjang bahgia mane la kite nak tau kuat mane pasangan dan diri kite menghadapi idup nih...kebal ker ala2 lilin gtuh... bila ade satu ujian yg menimpa kite... tuh petanda Allah menguji sekuat mane iman dan jua jiwa kite deal ngan dis ting...yakin nih yg terbaik Allah bg tuk kite lam idup janji kite x jauh dr DIA...

apsal la aku beria bebel kat PP sejak 2 menjak nih....dah cam kaunselor PP kekdahnye:kant:

amik wuduk, bace AL-QURAN~~(ni klu tuan umh adelah ISLAM)

ALLAH xkn bg ujian yg diluar kemampuan kite, tp adelah salah kite klu kite xdpt nk menempuhi ujian ALLAH itu......

Wallahu a'lam~

sedih nyeee...hmm kalo redha dgn ape yg terjadi tt xakan terkenang2 lagi...kalo dier dah berubah dan tt dah maaf kan dier...stat la dgn chapter yg baru....yg xbaik xusahla dikenang2....k??

Senang je...bermuhasabah diri... jgn sekali2 anggap diri anda tu MAKSUM & SUCI lagi INNOCENT... sbb tu anda mengharapkan pasangan anda seorang yg MAKSUM & SUCI jugak.

Kdg2 apa yg terjadi ni ada hikmah walopun amat perit utk dilalui... tp inilah caranya Tuhan nk sedarkan diri anda bahawa you are not that perfect. Kita bukan maksum... adalanya kita x sedar kita ada buat something yg Tuhan x suka or berdosa. Sbb tu la Tuhan turunkan ujian. Sedangkan insan yg taat dgn suruhan Allah pun diuji, apalagi kita yg biasa2 ni... kita kena redha.

So, andainya anda sgt sygkan pasangan anda, terimalah dia seadanya setelah dia memohon maaf & anda telah memaafkan dia. Setiap org pun pernah berdosa termasuk diri anda. Lupakan perkara2 yg sedih tu... cuba ciptakan kenangan baru. Andai anda x berdaya setelah puas mencuba, perpisahan adalah perkara terbaik daripada anda terus menyiksa perasaan anda sendiri. Gud luck!

aku pun takde pengalaman berlaki bini.. sbb kalau bf curang.. boleh main tinggal jek,.. tp kalo dah kawen, situasi tu dah jd lain.. walau pun kita tau, perempuan zaman skrg independent tp ikut pengalaman kekawan yg lain, once pegang status isteri, suami tu lah tempat berlindung.. kalau kasih sayang kita ikhlas, belajar lah memaafi.. insyaallah kita akan dpt balasan yg baik jugek..  tp ada jugek org berpesan, terluka jari/kaki/ kepala.. kita boleh tahan lagik tp kalau terluka hati.. besar akibatnya.. yg pasti slps ni tentu kepercayaan tu semakin pudar..

mmg take time..bykkan bersabar yer...{:1_147:}

jgn fikir sgt pasal tu... fokus kepada benda2 laen cth improve diri sdrik ke.. hubungan.. keluarga ke.. agar semakin baek, makin elok, makin chantek...

mcm org len ckp jugek... mende nih amek masa.. lama2 akn hilang seiring dgn masa..

dah cuba..
tp masih tak mampu nak buka hati...
susahnya...
dh maafkan..
tp tak bererti memberi peluang...
tak terpujuk lg hati ni...

redhakuatkan hati

TT bawak bnyk bersabar..dekatkn diri dengan Allah..bnykkn baca al quran sbb al quran adalah jalan terbaik untuk tenangkn fikiran..selalu la baca doa penerang hati...
masa akan menentukan n mengubat hati yg terluka..

12Next
Return to list New