CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dilaOHdila

RUMAH BANGI 4

218# maxxsa

maxx, dorang pilih2 org kot.

masa kita dtg, dressing sempoi jek hehehe

dilla just nak sharing xprience dilla gi outing ke Kuala Gandah ni
kalau cuti sekolah nanti atau hari weekend boleh lah bawak family datang sini
tempat yang menarek. Boleh pergi 3 tempat sekaligus. DEERLAND, Pusat pemeliharaan gajah dan tempat relax2 hutan lipur Lanchang. Perjalanan tak sampai 2 jam pun.

untuk masuk ketaman pemuliharaan gajah ini TIDAK DIKENAKAN sebarang bayaran. Tapi sekiranya kita hendak menderma amat dialualukan. Show bermula jam 2 petang. So kalau nak gi tu budget lah masa dulu. Gi melawat DEERLAND dulu ke. Pagi2 cahaya banyak. So kalau nak shoot gambar kat DEERLAND pagi2 tu memang cun aaa. Kalau dah petang agak gelap. Sebab kawasan DEERLAND tu ala ala JUNGLE

pengunjung dari luar negara pun ramai
org puteh ni kan suka benda2 macam ni
gajah2 yang dilatih tak lah buas sangat macam kat hutan tu
Ada yang kaki gajah kudung sebab terkena jerangkap samar
sedeh lak nengok nya

195# AnisSuraya  
Cik Anis,
sila kasi list restoran yg marbeles di sekitar Sg Merab dan Kg Limau Manis...ke komer tak penah makan kat luor
maxxsa Post at 30-1-2010 08:05 AM

yeop Maxsa,
list restoren yg marbeles erkk sekitar sg merab dan kg limau manis....ada ke erkkk?..
maybe jelira seafood tu boleh lah dicuba set dia, not bad lah...dulu anis suka makan somtam kat sini...sedap...
anis sekeluarga ni jarang benor makan kat luor...so mmg tak tau list kedai makan yg marbeles...biasa kalau celebrate besday pun...anak2 suka pi SR atau makan masakan ibu deme jer...hihihihihihihihi
Soho yg kat sebelah institut perguruan islam tu pun ok...set menu dia pun sedap...

224# AnisSuraya
somtam tu gappo Anis ooi? adik beradik tom tom bak ka

222# dilaOHdila
Dilla, kasi sket direction ke tempat Deerland ni...kalu highway LPT, exit Lanchang, pahtu nak terjah mano?

Follow Us
224# AnisSuraya  
somtam tu gappo Anis ooi? adik beradik tom tom bak ka
maxxsa Post at 5-2-2010 11:07 AM

somtam tu makanan org kelate rasanya....sedap yeop maxsa....anis n yeop kalu pi jelira tu mesti order somtam nih....isi dia mcm ada betik muda, mangga muda kot....mmg sedaplah.....hahaha

jelira tomyam dia tak "kick"..ikan pun tak berapa nak fresh
bukan nak kondem lagipun owner dia kenkawan aku gak..tapi tekak aku ni jenis memilih sikit

anis..restoren kat kolam pancing astana dugang tu dah bukak blom ??

salam owang Bangi, semua sihat ka

jelira tomyam dia tak "kick"..ikan pun tak berapa nak fresh
bukan nak kondem lagipun owner dia kenkawan aku gak..tapi tekak aku ni jenis memilih sikit

anis..restoren kat kolam pancing astana dugan ...
boyak Post at 5-2-2010 09:54 PM

start 8/2/2009 operasinya....apa nama dia ntah...coffee village ke village coffee ...nanti nak test ngeteh kat sana dgn hubby....nak try menu special dia aper..

Kat jelira tu nasib2...so far anis makan kat sana sekali dua dalam setahun, dapat ikan siakap yg segar bugar...anis suka siakap masak  tom kha...tomyam dia mula2 dulu mmg kick tapi last makan last week..ampehhhh....tak sedap...menu lain ancus...udang butter dia kelakar....muak siottttt....tak mahir lagi kot....owner dia pun kekawan kitaorang, anak dara dia best friend my doter...

222# dilaOHdila  
Dilla, kasi sket direction ke tempat Deerland ni...kalu highway LPT, exit Lanchang, pahtu nak terjah mano?
maxxsa Post at 5-2-2010 11:08

salam maxx
hang masuk tol Lanchang
ada signboard ke Kuala gandah masuk kanan terus jek
macam jalan nak gi Hutan......

Morning semua

Pagi ahad di Tasik Cempaka

Rate

1

morning bangolls

218# maxxsa

maxx, dorang pilih2 org kot.

masa kita dtg, dressing sempoi jek hehehe
hanezz Post at 4-2-2010 08:44

so far i pegi ariani ok je,kelakar pulak dengar SA berlagak..kalau engineer ke lawyer berlagak takpela jugak..tak sedar makan gaji..tak sedar pelanggan tu lagi banyak duit dari diorang.

so far i pegi ariani ok je,kelakar pulak dengar SA berlagak..kalau engineer ke lawyer berlagak takpela jugak..tak sedar makan gaji..tak sedar pelanggan tu lagi banyak duit dari diorang.
whiteroses77 Post at 9-2-2010 20:53

sedikit pembetulan...takde sorang manusiapun kat donia ni yang boleh berlagak..kalau dia banyak duit, masih ramai lagi yang banyak duit dari dia...kalau dia berjawatan tinggi, masih ramai lagi yang lebih tinggi jawatannya

pangkat, kedudukan & kekayaan bukan lesen untuk berlagak

sedikit pembetulan...takde sorang manusiapun kat donia ni yang boleh berlagak..kalau dia banyak duit, masih ramai lagi yang banyak duit dari dia...kalau dia berjawatan tinggi, masih ramai lagi yan ...
boyak Post at 9-2-2010 23:34

of course sapa2 pun tak bole berlagak

i compare kan SA dengan lawyer je,i mean kalau lawyer atau engineer,tak semua orang bole apply keje tu tapi SA,sapa2 pun bole apply..so sapa SA ariani tu nak pandang rendah kat customer?jangan nak manipulate ayat,dont dig it deep

bukan nak manipulasi bukan nak gali dalam..cuma ingin berpesan2 bahawa SA itu insan dan lawyer itu juga insan
kalau SA tak boleh pandang rendah pada lawyer\engineer sebab dia tak layak keje tu..lawyer\engineer juga tak boleh pandang rendah pada SA hanya sebab dia dapat keje tu

ampun maaf andainya pesanan ini mengguris perasaan SA\lawyer\engineer

p/s tadi borong tudung kat pasar malam

ok,noted.

cuma tak payahlah nak betulkan orang tak tentu pasal,awak bukan kenal saya pun.saya bagi komen pasal SA kat ariani tu je,yang berjela2 awak bersyarah ni kenapa?macam la saya tak tau pasal hukum berlagak2 ni,tak payah la buat conclusion sendiri,tak payah melatah.saya pun tak suka orang berlagak,saya siap ada buat thread pasal orang berlagak.kawan saya sendiri ada keje SA.-end-

sori OT,tak suka dengan orang bagi komen macam bagus,padahal i reply secara casual je.

morning urang bangi..............
Ceriakan dengan suasana yang harmoni.......

BOY, MAXX
end feb ni kat TASEK cempaka ada pameran bunga
betul ke? kakak aku cakap tadi. dia kata neighbour sebelah ni bagi tahu.
Best ni.................