CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 11776|Reply: 22

Tekanan Darah Rendah

Saya ni ada tekanan darah rendah. Kadang2 boleh berlaku secara tiba-tiba. Pernah jugak kena semasa tengah memandu. Paling teruk dulu pernah kena mujur masa tu dah sampai depan pintu rumah. Buka je pintu & kunci semula, saya baring atas lantai & rasanya pengsan sebab bila sedar jam dah berubah.

Bila saya dapat low blood pressure ni, mata akan rasa kabur, telinga berdengung kiri kanan. Kadang2 rasa pening. Apa ye cara untuk mengelakkan penyakit ni & ada ubat tak. Bila jumpa doc dia kata bila telinga berdengung tu, kita akan hilang keseimbangan badan.

Semalam pun saya kena jugak. Bangun je dari tidur, nak ke dapur dah rasa lain macam. Kemudian saya minum & baring. Ingatkan ok, bangun balik jadi semula. So saya teruskan baring & minum.

saya pun kdg2 kena camni gak..
pernah kena kat opis dulu...masa tu baru lepas sarapan pulak...heavy breakfast lagi..
tetiba pitam..member bawak p klinik..check BP, doc kata tekanan rendah..
tp, doc cuma bagi mc je...takde rawatan susulan...

then, last week me kena migrain..
bila migrain, selalu rasa mcm nk tumbang
check BP ok...tapi nadi plak rendah..

doc cuma suruh control pemakanan...
masalahnye, apa yg bleh dimakan dan apa yg tak leh dimakan?

Berapa ye bacaan kalau nak dikategorikan sbg tekanan darah rendah

bacaan tu tak tau le. sbb bila pi check doc tekanan dah normal. tapi salah satu reason terjadi tekanan darah rendah adalah sebab kurang kandungan gula dalam badan.

saya noticed ni sebab banyak kali kejadian berlaku mmg saya adakalanya tak ambil gula or less sugar. tapi macam semalam tu, kejadian berlaku saya dah sarapan dengan tosai, kuah dal. cuma minum air kosong je lah. masa kejadian tu pulak tengahari. bangun tidur suddenly je rasa semacam. pandangan tu nampak macam kekuningan. telinga berdengung.

sekarang ni pulak sebelah telinga saya berdengung. dah 4/5 hari berdengung. tak tahu kenapa. dulu ada jugak jadi macam ni. tapi dah lama sangat banyak tahun dulu.

since last 2 weeks lak saya tak bernafas properly. cepat penat. bernafas tu macam tak lepas je.

5# shidaaziz

Setahu saya, low blood pressure pon mempunyai simptom mcm high blood pressure gak..... pemakanan tentu sahaja puncanya..... saya difahamkan kolestrol bukan sahaja penyebab high blood... tetapi juga low blood bila aliran darah mulai perlahan apabila tersekat oleh lemak atau plak pada salur darah...

Memang doktor di klinik atau hospital tak buat pemeriksaan menyeluruh, apatah lagi doktor di bilik kecemasan. Jalan terbaik, buat temu janji dengan doktor. Malam sebelumnya, pukul 10 malam dah puasa... jangan makan apa-apa. Pagi besok terus jumpa doktor.. ambik darah.... buat tekanan darah.. tengok kanduangan kalestrol...gula....buat gak pemeriksaan ECG....

Baru jumpa..... itupun kalu tak takut la jumpa doktor....

Follow Us
saya ada tekanan darah tinggi.. tp dgr citer kalau tekanan rendah lg bahaya... wallahualam... apapun semua penyakit berbahaya kalau x dirawat..

1# shidaaziz

itu tanda-tanda masalah peredaran darah dimana sel dan tisu tubuh pada organ tidak dapat diperbaharui kerana terdapat banyak timbunan toksin dalam darah.

cara yg paling baik, murah dan berkesan ialah dengan pengambilan Extract Ginkgo pada kadar tidak melebihi 200mg sehari dibahagi kepada 3 setiap waktu makan bergantung kepada tahap imunisasi tubuh seseorang

makan ginkgo ni boleh merawat Vertigo (dizziness - pening pening), Tinnitus (bunyi berdengung dalam telinga)

percayalah akak pernah mengalaminya...sekarang dah hilang tapi masih makan untuk mengekalkan kesihatan ketahap maksimum

8# norbaya

tq cos sudi kongsi idea
nnt i try jugak mkn ginko nihh

5# shidaaziz  

Setahu saya, low blood pressure pon mempunyai simptom mcm high blood pressure gak..... pemakanan tentu sahaja puncanya..... saya difahamkan kolestrol bukan sahaja penyebab high bloo ...
SangSaka Post at 25-1-2010 02:13 PM

tapi saya dapat macam ni since umur belasan tau. bukan baru ni je. masa sekolah dulu lagi le. panas je pun boleh pitam.

1# shidaaziz  

itu tanda-tanda masalah peredaran darah dimana sel dan tisu tubuh pada organ tidak dapat diperbaharui kerana terdapat banyak timbunan toksin dalam darah.

cara yg paling baik, m ...
norbaya Post at 25-1-2010 02:48 PM

tq norbaya. tapi mana nak beli ginkgo pil tu ye?

dari segi pemakanan, saya tak banyak ambil makanan bergoreng, low in carb sebab saya on diet. banyak amik makanan rebus je.

11# shidaaziz

kat farmasi ader jual brand Thomson kotak warna hijau tapi mahal la skit sebab sebotol tu cuma ada 30 tablets jea nak kena makan 3 biji sehari sebab sebiji tu ada 40mg jea

sebab mahal akak bertukar pada Royal Ginkgo makan sebiji jea sehari dalam tu ada 60 tablets dan sebiji ada 250mg cukup utk keperluan sehari :pompom:

kalau nak cuba akak masih ada sebotol yg baru tak bukak lagi

bila tekanan darah rendah, akak makan seafood...kerang lagi bagus.. sayur bayam.
Alhamdulillah...darah kembali normal tapi lama pastu darah rendah plok...makan kerang lagi..heheh

13# norbaya

berapa harganya kak? kat mana boleh baca kebaikan giknko ni kak?

bila tekanan darah rendah, akak makan seafood...kerang lagi bagus.. sayur bayam.
Alhamdulillah...darah kembali normal tapi lama pastu darah rendah plok...makan kerang lagi..heheh
ratna Post at 27-1-2010 11:25 AM

takut nak makan seafood selalu sangat. takut kolesterol tinggi . bayam tu ok le.

15# shidaaziz

ginkgo di boleh didapati dimana-mana farmasi..akak baru balik dari guardian perasan ada satu produk ginkgo tu..60 biji 40mg RM 78.00 lepas diskaun..mak ai mahal giler..

ikut budgetlah masing-masing budget lebih beli yg mahal budget ketat beli yg murah skit sebab tak semestinya murah tu tak elokkan

kalau nak cuba yg akak makan tu murah skit tapi cukuplah utk keperluan harian..benda ni nak kena makan selalu

kalau beli makan sekali dua baik tak yah bazir duit beli kan

8# norbaya oh..thanks...akan try..
moi ingat low blood pressure ni keturunan...my mum ade..moi pon since zaman skolah dulu..slalu jer pitam..and tak leh statik lama sgt..klu tgh kena sembelit lama sgt duduk kat toilet nanti mase bangun trus langgar dinding..tak dpt kawal..hihi

cmne TT leh diagnos dri sendiri ada drah rendah, ntah2 ada pnyakit lain, simptom tu cm kurang gula dlm drah je, just amik bnda manis bila rasa cmtu

ada tak rasa mcm gigil dan penat.?

12Next
Return to list New