CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10491|Reply: 85

Kongsi washing machine with non-Muslim

Assalamualaikum...salam Jumaat,

Yani ada soklan kat sini. Currently i'm staying with non-Muslim girls. Then macam mana ya kalau share washing machine?
and about kain telekong, dah cuci asing meaning tak guna washing machine. So macam mana ngan baju2 harian tue?

my non-Muslim housemate is:
1. Chinese.
2. Kristian-Sabahan.

Pls advice ya kekawan...Thanks.

kl ko anto g dobi pon same gak nyahhhh situasinyerr...

kl ko anto g dobi pon same gak nyahhhh situasinyerr...
True-X Post at 12-2-2010 14:07

ye lah kan..tak terpikir plaks..sbnr nyer anto dobi tu kan sama je depa balun kain kite dgn washing machne tu..ker...depa ada saperate kan washing machine utk kegunaan muslim or non muslim.. sape2 yg jadik tokey dobi xde yg tolong explain ke

ye lah kan..tak terpikir plaks..sbnr nyer anto dobi tu kan sama je depa balun kain kite dgn washing machne tu..ker...depa ada saperate kan washing machine utk kegunaan muslim or non muslim.. sape2 ...
silkywhite Post at 12-2-2010 14:25

aku rase yg tuh ko kene tunggu " KEDAI DOBI MUSLIM".. khs utk muslim je kekdahnyerr

tu pon masalah ke..
basuh guna tangan je la...

ada jugak zaman studi dulu anto stok2 kain baju kat dobi melayu, tapi xpenah plak ter tanyer kat mkcik tu, mkcik kain sya ni kongsi washing machine dgn org cino ke...?
sekarang xpenah anto dobi dah...beli mesin basuh saiz King utk guna 1fmily

Follow Us
walaupun tuanpunya doci melayu..customers hantar dobi tu bukan semua melayu
x pernah plak org tanya
lagi la ramai guna satu machine..

kawan baik aku bukak kedai dobi di shah alam siap tampal lagi "FOR MUSLIM ONLY". sebab dia nak jaga kebajikan org2 islam. mula2 aku pelik gak. dia pun cerita sebab ada non muslim ni bela anjing jadi bulu anjing melekat kat pakaian. atas alasan itu dia tampal "FOR MUSLIM ONLY" walaupun ada permintaan dari non muslim.

kyani83, pada pendapat saya kalau cuci asing tak jadi masalah walaupun guna mesin yg sama. tapi kalau was2 tanya ustaz ye.

kawan baik aku bukak kedai dobi di shah alam siap tampal lagi "FOR MUSLIM ONLY". sebab dia nak jaga kebajikan org2 islam. mula2 aku pelik gak. dia pun cerita sebab ada non muslim ni bela anjing jadi b ...
sushiqueen Post at 12-2-2010 15:43

ya....itu yg yani terpikir. insyaALLAH will fwd this to any Ustaz. Thanks for the comment yer kekawan...

kawan baik aku bukak kedai dobi di shah alam siap tampal lagi "FOR MUSLIM ONLY". sebab dia nak jaga kebajikan org2 islam. mula2 aku pelik gak. dia pun cerita sebab ada non muslim ni bela anjing jadi b ...
sushiqueen Post at 12-2-2010 15:43

sebab tu la tak payah was was.....tuhan tak soh pikiaq sampai ka lagu tu...kalu gitu pakaian hok angpa beli tuh tak mustahil ado pompuan cina yg bela anjing pi jamah2 baju tuh masa dia tgh melipat pakaian kt mall, sementara tangan dio masih ada bulu2 babi masa dia tolong pak dia sembelih babi kt umah gitu...logik dak?

takajut ai dengaq, for muslim only...ni jaman nazi ka atau feeling2 dok dekat afrika selatan? lagipom bnd2 mcm bulu anjing gitu suma tu khilap jah...tak porlu nk besusah payah bagai takot suma....dkt negara2 lein ramai muslim bela anjing....tak payah la nk feeling2 maksum takot bajju kena bulu anjing belaan non muslim

kalau was2 tak leh la syer

cucikan saja washer machine tu dgn air lalu 3kali

tak de hal share washing machine ka, share utensils ka, tak pakai tudung depan depa ka (asalkan sejenis la). Aku pun dok kat negara non-muslim la ni, makan pun kat kantin, mana dan nak samak semua sudu garpu.
Dalam banyak2 bendalah yang paling aku tak boleh terima bila pompuan bagi tau yg dia kena pakai tudung depan pompuan non-muslim sebab depa tu ajnabi. Adoi!

neeway.. kl dah pikir sampai tahap gitew kan...

adetak korunk pikir korunk makan kt luar tuh camne..paling senang laaa  KFC.. MEKDONEL.. ,.. bukan sumer pekerja dia muslim..... camno tuh..... sayur ikan ayam itik yg mak ayah atau korunk sendiri beli kt tesco giant... .. camne tuh....

then? what is the problem?

semua students malaysia dok kat  accomodation halls yg ada pelbagai pelajar dari pelbagai negara dok guna 4 washing machine 3 tumble dryers semua

okay jer ..... tak der masalah....

so saya tak nampak apa masalahnya kat sini?

then? what is the problem?

semua students malaysia dok kat  accomodation halls yg ada pelbagai pelajar dari pelbagai negara dok guna 4 washing machine 3 tumble dryers semua

okay jer ..... tak d ...
mbhcsf Post at 14-2-2010 10:53

problem nya dia punya ajaran kata org cina tu najis...pasai bela anjing.ai ada penah jumpak tok2 gundu yg kata mcm ni:geram:

ok kalau dia was was yer ok pi beli machine basuh baru.
i think ws was tu dah ada  then kenapa nak tanya sebab kalau once kita dah was was  jadi adakah pertanyaan kita akan  a) ,mengubah rasa was was itu b) menidakkan fakta yg kita was was itu atau c) nak melegakan hati ?

i dunno still apa masalah sangat  yg baiknya dok lah dengan org islam sendiri tu sahaja kot  jalan penyelesaian.

17# mbhcsf
Abih la duit. Lari budget. Basuh manual aje lah!
Ekceli ada juga yg was2 guna mesin basuh otomatik. Tak suci katanya! Alasan, air yg sama digunakan. Unlike mesin semi auto. Depa leh bilas dgn tangan guna air yg mengalir

Sesungguhnya org-org musyrik itu adalah najis.

At-Taubah: 28.

WALLAHU A'LAM.

dkt negara2 lein ramai muslim bela anjing..

Kalau mengikut ajaran suci penganut tauhid rububiyah, bukan setakat anjing je, babi pun boleh bela. sebab kekdahnya takde larangan khusus dlm Quran &Hadis. bodo punya ajaran.

WALLAHU A'LAM.