CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nizamjogja

Jogja @ Yogyakarta - Part 2

Close [Copy link]
semalam26 hb mei 2010 ...rombongan pertama ,2 orang leh lepas ngan ticket local IDR.15K/person kat candi borobudur...lagi time yang sama rombongan ke 2 ,7 orang geng depa pon lepas ngan local fee...3 orang lagi direct nizam suggest belikan international fee IDR.135K/person....renyai dan hujan kuat petang semalam kat area candi...no hal diorang enjoyed......persiapan nak menyambut waesak day kat dalam area candi borobudur pon dah nampak semangat..............hari ni nak bawa tamu ke rumah teletubis di selatan prambanan-solo-demak-kudus(makam walisongo)

Saja nak up sikit thread ni, saya akan ke sana next week. Semoga semuanya ok je. Kalu ke Boro dan Pram , saya tetap akan   bayar ikut  international fee, nak buat macam mana dah memang kita ni sah2 pelancung. Cuma may maid je lah kot bayar local fee.

Kalu nak berlakon , saya tak pandailah nizam. Lagi satu saiz dan rupa pun org dah tahu yg saya bkn local. Takut terkantoi pulak nanti kalu beli local fee. Apa pun insyaallah semuanya dah diuruskan.

Saja nak up sikit thread ni, saya akan ke sana next week. Semoga semuanya ok je. Kalu ke Boro dan Pr ...
adaraish Post at 1-6-2010 10:57

selamat bercuti.. anyway ada beberapa keistimewaan utk yg bayar international fee.. so pastikan anda dberitahu dan menggunakannya.. hehee.. aku dulu tourist guide x bgtau pung.. hahaha.. xpe lah pengalaman..

Reply 183# 1seremban

Oh ya ke! Apa keistimewaannya? By the way Terima kasih lah bagi tahu saya.

adaraish 182#
IDR.135K untuk masuk kat borobudur.kat Prambanan bolih ambiq pakej sekali pegi ke Ratu Boko(candi atas bukit) 3 km arah selatan dari prambanan....lagi satu see rumah bantuan untuk korban gempa yang unik kat selatan 3 km arah selatan dari candi ratu boko"rumah teletubies" unik.DOMMERS HOME...
Bila masuk kat borobudur ngan International tu dapat le perkhidmatan coffe kat entrance,free kat museum borobudur,tandas masuk pon free.naik kete panjang tu,pusing area dalam borobudur free.
Sila berkomunikasi ngan driver U selama nak buat lawatan ke mana-mana.sharing tu perlu...jangan dok diam dan mendengki....tak puas dia punya service baru nak bagi tau kat orang.jadi satu...driver tu bukan guide...apa-apa driver lebih focus menghantar guest ke destiny....di setiap destiny pelancongan ade guide .sila ambiq guide yang bertauliah untuk anda.pastikan sharing tu perlu...bila guide diam cuba comunicate ngan dia.
selamat berkelah ADARAISH

Reply 185# nizamjogja

Terima kasih nidzam bagi tahu saya. Mana tahu terserempak dgn nidzan kat sana nanti. Rombongan saya tu ramai.

Follow Us
entrance fee utk borobudur, prambanan asing2 aka seperate or sekali? Or ada pakej special price macam 2 in 1 ke?

Arituh sempat makan kat planet steak kat outskit skit di klaten pergh ramai nye orang memang murah meriah gitu... punya lah ramai orang kat malioboro street malam sabtu lepas..siap jumpa sinetron tengah shooting .........besh lah nak g lagi lenkali...

Reply  nizamjogja

Terima kasih nidzam bagi tahu saya. Mana tahu terserempak dgn nidzan kat ...
adaraish Post at 1-6-2010 17:32

Bila awak nak ke Jogja? Selamat bercuti, memang seronok dapat jenjalan dan shopping di Malioboro  Jogja ni .

Reply 189# dara41

Terima kasih, Saya ke sana pagi Ahad minggu ni . Macam biasa flight kul 6.55 pagi so dlm kul 4 pg or  4.30 pagi dah kena keluarlah dari rumah ( di Damansara ) , paling kurang dalam 50 minit  jugak lah nak sampai. Masalahnya susah nak kejutkan budak2 ni bangun tidur.

Apa yg boleh ya saya shopping kat malioboro tu?  Saya pun memang tengah nak mencari barang sikit utk buat cenderahati sempena my bro punya wedding. Harap2 ada lah yg berkenan di hati.

alyssasarah #187
borobudur bayar asing n than prambanan tu ada jual ticket 2 in one ngan candi ratu Boko 3 km dari prambanan biasanya dihantar ngan suthle bus dari prambanan-ratu boko pegi balik.

Adaraish  #190  malioboro start open at (kedai besaq) 9am ada pulak yg open at 10 am....but sepanjang malioboro street kat walk side tu ade orang meniaga start kul 8am/9am/10am...ikut mood diorang le..evarage kedai di sepanjang malioboro tutup kul 9/10pm...but kedai makanan at the night (lesehan=makan atas tikar duduk bersila) open at 5 pm- 1am/2am some time ade yg tutup time bang subuh....so.malioboro never ending.

pasar beringharjo 8am start buka dah....bukan nya kul 10am baru buka...ade sifu...kat atas tu...kata beringharjo market buka kul 10 am...wrong tu......tutup kul 4pm...kira opis hour le...kedai batik,kain lace ,benda alat pengantin,kain ela.....pasar beringharjo belah timur tu kira pasar sayur(basah) 6am pon dah open

Reply  dara41

Terima kasih, Saya ke sana pagi Ahad minggu ni . Macam biasa flight kul 6.55 ...
adaraish Post at 2-6-2010 00:11

Anak-anak awak tu tak teruja  ke nak jenjalan makan angin ni ? Kalau tak, tentulah mereka  tak lena tidor dan bangun pun mesti awal kan. Semasa di Malioboro last year, seronok gak bershopping, ala-ala macam kita shopping di Jalan TAR dibulan puasa ada banyak shops lot dan deretan peniaga berjualan di kakilima depan kedai  serta Mall .Sebut aje nak apa, semuanya ada jual disana. Nak bershopping pun taklah  sesibuk Bandung or Jakarta, terasa tenang dan aman je.  Hingga banyak juga saya  terbeli Muslimah swimming suit, Kebaya , blouse dan kain Lace or ela yg cantik-cantik lagi murah .Rambang mata dibuatnya , tak sempat nak kepasar beharjo, depan Malioboro street tu dah cukup .Maybe hujung tahun nak kepasar Berharjo tu lak.

adaraish 182#
driver tu bukan guide...apa-apa driver lebih focus menghantar guest ke destiny....di setiap destiny pelancongan ade guide .sila ambiq guide yang bertauliah untuk anda.pastikan sharing tu perlu......
nizamjogja Post at 1-6-2010 16:52

ye betul seperti yg dia ni bgtau... utk yg 1st timer ke yogya bagus jika dptkan yg terbaik.. kalu kali ke 2 3 4 atau seterusnya xkisah sgt hangpa pun dah pandai jalan.. hehe.. tapi time aku pi tuari.. aku tersilap.. n aku ingatkan... org yg offer aku tu.. guide bertauliah n faham le ttg yogya tu.. tapi... sangkaan ku meleset.... cerita je lebey... huhuuu.. walaupun begitu, kami enjoy sakan d sana..... heheh just imagine walau x puashati... kami tetap happy n enjoy.. perhh betapa seronoknya yogya.. hehehhahaa...

bulan depan ku akan je yogya lagi... wahhhhh... yogya dah memanggil ku lagi...

assalamualaikum,
selamat malam smue..ape kabr ? semoga Sihat semua...
sekedar tengok forum ini..lame tak buka thread....
kalo ada yang perlu informasi tentang Jogya boleh coba contact saya // PM//FB//E-mail pun lebih baik; mudah mudahan saya bisa bantu ape yang anda perlukan melancong ke jogya, sewa kereta?? hotel??? etc..

terimakasih
salam

selamat bercuti.. anyway ada beberapa keistimewaan utk yg bayar international fee.. so pas ...
1seremban Post at 1-6-2010 12:06

bbrp keistimewaan? dpt tour guide ker?

sape yg 1st time nak g borobudur, kalau nk pakai tour guide,
sila dpt kan guide dr tmpt international loket, yg tunggu tepi tmpt masuk jgn amik.
caj dabel

Reply 195# .N.A.

Berapa caj nya tour guide kat international loket yg you katakan tu?

Reply 185# nizamjogja

Nizam,  ada tempat boleh berkelah ke kat sana? Kat sini kalu nak berkelah biasanya kat sungai2 , tasik or pantai.

pantai parangtritis,pantai Depok(beli ikan laut n bagi kat kedai suruh diorang masak),pantai krakal,pantai kukup,pantai baron...nak xtvt Rafting..please ke area magelang ,Arung jeram sungai Elo...12km 2-3 jam(xtvt-tu)

selamat datang 3 group from malaysia..tiba di Jogya
esok pun jemput di solo 1 group lagi..

kalo ada yang nak melancong boleh coba contact saya..salam.

Tengah bersiap siap apa yg patut. Lagi 2 jam bertolak lah kami. Sesiapa yg berkenaan jumpa disanaaaaaa. Jam skrg hampir 2 pagi.

JUmpa next week dgn laporan terkini.