CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nizamjogja

Jogja @ Yogyakarta - Part 2

Close [Copy link]
Mula2 saya tepekkan dulu  HOTEL DUTA GARDEN yg kami menginap:

Ini bahagian mula2 masuk hotel , macam kawasan rumah je. Yg nampak kerusi meja
tu adalah bahagian lobby. Disitu ada disediakan free internet.

Ini tempat makan dan bersebelahan dengan swimming pool.

Saya ambil 2 bilik yg connecting  no 311 dan 312 ( st double dan st 2 single ).
Seterusnya adalah sarapan pagi yg disediakan , nasi goreng , mee or bihun goreng
adalah wajib .

rugi tak klu guna card credit kat jogja?ada pa2 charge tak?

Ini pula adalah gambar2 masa hari pertama :

Di TRIWINDHU FLEA MARKET : yg byk jual barangan antik. Kecik tpt nya.

Salah satu pasar di solo. Byk batik

Di area PARAMBANAN  Dan gerai2 yg terdapat disekitarnya.

Reply 242# keyboardmouse

Biasa je kalu guna CC. Saya guna masa beli kat MIROTA. Tak ada pulak depa caj apa2.

Sambungan lagi pada hari pertama :

Mencanting batik kat BATIK PLENTONG. Harga dia lagi
mahal dari batik keris. satu lagi Batik Beteng

Di panatai PARANGTRITIS. Ramai org pd petang tu. Seronok naik kuda ni.

Ada kolam mandi air panas kat pantai

Pengamen ( penghibur jalanan) yg sdg menghiburkan my husband.
Bukan main lama nyanyinya. Hubby cuma bagi 5K je.

Pada hari ke 2 pulak :

Di BOROBUDUR                                             Di KETEP PASS. Nak masuk kena bayar

Di KALIURANG : BUNKER ( tpt persembunyian dari lahar gunung berapi ) dan
kawasan untuk melihat lava merapi di hujung sekali.

Di KALIADEM: Taman rekreasi yg terdapat dan jualan btk2 haiwan yg diperbuat dari
akar pokok.

Follow Us
Pada hari ke 2 juga kami makan tengahari di BAYONG KALENGAN

Stail makan cara lesehan. Sambil2 mkn bagi ikan makan sekali.

Sambil makan ada pelukis yg melukis gambar my anak2.
Setiap potret campur dgn bingkai kayu dan cermin di kira 90K
Tapi masa buat potret anak2 di Chiang mai lagi nampak real.

Tatkala mengunjungi pondok turi tempat salak.
Dijual sekilo dalam 5k , besar sikit sekilo 8K.

esok pagi dah nak bertolak ke jogja.....

Reply 248# keyboardmouse

Selamat berangkat. Masa saya sampai kat LCCT jam 5.30 pagi, org punya lah ramai. Check inn masa tu kat kaunter  S22 DAN S23.
    Masa kat BORO nanti you pasti kena serbu dgn macam2 paparazi. Saya sampai naik rimas dan dah mula meninggikan suara . Mana tidaknya sampai nak jalan pun tak boleh , kiri kanan depan belakang  dikelilingi paparazi. Ada yg akan kata beli sama SITI  ya , nanti kalu sudah pusing2 jangan lupa beli sama SITI ya. Tapi percayalah ramai SITI kat dalam dan luar tu. Sampai saya bertanya , SITI NURHALIZA ada. Kalu ada saya beli sama dia.

Jalan keluar dari BORO nanti akan membawa you ke deretan kedai2 jualan. Kalu tak hendak masuk jalan je terus walaupun  ada guard akan tunjuk jlan keluar ke arah kedai2 tu. Tempat ni bulat, last2 jumpa kat jln EXIT gak. Kat muzium ada ditunjukkan org yg paling kerdil di dunia.

Seterus nya pic masa saya kat DIENG PLATEAU ( HARI KE 3 )

Di rakam dari salah satu puncak di DP

Di kawah Sikidang.Air sentiasa mengelegak

Gerai2 di kawah sekidang. Byk jual ubi kentang. St bakul tu ada 3 kilo lebih. Harga sebakul
8K . Cili tu seikat 2.5K. Saya bawa balik 3 bakul kentang. Macam tak ada kat malaysia tapi
saja suka2.

Telaga warna.

Kenderaan kami semasa di Jogja

Ini lah supir kami PAK NUR yg sedang mencangkung nak beli buah
caripaya ( tak tahu lah ejaan betul ke tak ) iaitu betik kecil tapi rasanya
masam. Gerai ni depan pintu masuk telaga warna.

Seterusnya hari ke4 ( Free & easy )

Inilah yg kami naiki pd hari ke 4. Kereta kuda dan beca. Bukan main lagi maid saya posing.
Pd hari itu kami sewa 4 beca.

Antara hasil rampasan :

Kotak tisu warna hijau tu ( 13 K), bakul2 rotan ( 6K), bekas lilin ( 2K). Ini semua untuk doorgift
masa kenduri nanti. Saya beli 100 pieces setiap satu except kotak tisu. Bersebelahan
adalah barangan kayu.

Fridge magnet dlm 6K . Bunga sebelah tu 15K

Masa pergi menyaksikan RAMAYANA BALLET

Pintu masuk dan dinner yg style buffet dgn 70k seorang.

bestnya adaraish! berbaloi tak gi yogja masa krismas nanti? dah ada tiket KL-bandungingat nak depart dari yogja ke KL. tujuan gi bandung tu sbb nak ikut kehendak parents, diaorang nak shopping. tapi kat yogja ni nampak best sbb scenery... risau overcrowded la pulak.. mcm mana ye

Makasih Azreen(backpackers)....tour 1 hari (18hb june by Air Asia)n stay kat umah member kat muntilan.
..............................................................................................................................
Makasih En Hashim & Tengku.by MAS 18hb june .tour 1hari di tarikh 19hb june,memang susah nak cari makan yang serba kari...tu pon kalau ade ...cuma kat Rumah Makan Padang.
............................................................................................................................................
sepanjang hari ni jogja (19hb june) tak hujan.
.............................................................................................................................................
isnin depan around 26hb june ,start cuti sekolah kat Indonesia
.........................................................................................................................................
maaf keluar topic...nizam suka ngan Team dari Belanda....for world football di afrika selatan

Kak khu,Rohin ,Anis,Kak na....lagi 2 orang..lupa plak nama....18hb june free n easy n gi spa kat Griya shiat szu.....19hb june ..U all gi solo by pramex .IDR.9K/person...perjalanan one way adalah 1 jam.esok 20hb gi borobudur,rafting xtvt......21hb gi Dieng plateu.start di awal pagi..kul 4 am bertolak dari jogja...sampai Dieng kul 7 am.
Kat Dieng pon ade kena caj International fee.
.................................................................................................................................................
Tahniah time gi Prambanan temple hari tu(16hb june) 5 orang leh lepas ngan local fee IDR.15K /sorang...Rohin(India) plak kena caj IDR.107K
..........................................................................................................................................
juga kita hari tu gi candi sari,candi kalasan,candi sambisari
........................................................................................................................................
makasih kerana dah belikan Horlicks untuk nizam....teringat time makan kat kedai di malaysia sering minum Horlicks..he..he..he

puhhhhh..........akhirnya pulang semula ke malaysia...

baru balik jogja semalam.best sangat2.untuk pengatahuan semua, my trip like homestay.best sgt2.tinggal di rumah orang jawa, Magelang di daerah Mutilan. best dpt rasai kehidupan orang jawa.

ari ke-3 kat sana dapat pergi kenduri orang jawa dan dpt tengok adat orang jawa kahwin.totally different malaysia style. sepanjang kat rumah jawa sana, makan kelinci (arnab) bakar dan masak paprik.

yang pasti masuk borubodur dan pramanan just bayar local fee sbb jalan dgn anak2 jawa kat sana.beli barang pun dpt murah. pandai anak2 jawa tu tawar.

assalamualaikum....semoge semua sihat hari ini....dan seterusnya.....amien...

sambung lagi cerita...
thanks to nizam.trip 1st day memang best. sure tak dpt lupa makan jagung bakar kat pantai parangtritis.memang sedap perisa masin tu.nizam...tolong ambik resipi.hahhahaa

thanks jugak kat nizam sbb byk bersabar dgn keranah saya.hahhaha.besa la teruja di jogja.satu2 tempat sure lama punya. yg best tentang jogja ni  sbb orang2nya penyabar.kat jogja city agak susah nak dengar hon kereta.

tpi masa 1st day tu saya simpati dgn nizam sbb ada orang langgar side mirror kereta avanza dia.tapi bukan salah nizam.saya sendiri tgk dan bukti memang tunjuk org tu salah.yg best kat jogja ni, org yg langgar tu tak lari.kalau kat malaysia, sure lari ntah ke mana. then kitaorang tukar kereta, tak sampai  1 jam kereta yg accident tadi dah repair.cepat betul2.saya sendiri terkejut. terus terang cakap saya memang puas hati dgn nizam.dia memang baik dan sabar. sampai saya kat rumah homestay dengan bayaran yg sama. matur nuwun (bahasa jawa = terima kasih).

saya beli byk brg smpai keluarga angkat tu bagi 1 beg utk isi brg2 yg  beli.sbb dah terlalu byk brg.saya suka teh jogja, so beli la byk utk org2 opis dan kampung.tak mahal pun baru 1-2k.yg uncang baru 3k 1 kotak. beli beg tangan buat mak cik-mak cik kampung. beli beg tu kat borubodur. saya tawar habis-hbisan.mula2 dia tak bagi then saya pun blah .then dia dtg cari saya.sbb peniaganya dulu pernah keja di kedah.

keluarga angkat nak bagi kelinci (arnab) and hamster.tapi tapi tak boleh bawa balik naik flight .klu boleh, sure saya baa balik. bagi sapa yg minat naik moto, kat jogja memang murah helmet.cantik betul. insyaallah akan dtg lagi visit keluarga angkat.

lagi cerita kat next post k....bye bye bye

Keyboardmouse#Yen#Azreen

mesej sampai dah pon ...oic...balik malaysia dah ke?
Tu le...rizky kau le Yen...dapat masuk Prambanan+Borobudur ngan local fee..he he he.
Jagung bakaq recipi...adoi...mana le nizam tau....tu le pantai parangtritis.unic beaches..pasir hitam,andong(kete kuda),jagung bakaq,rumah tumpangan murah...apa lagi ha...ombak kuat.nice sun set view..time ni kurang sikit,pasal matahari terbenam di darat bukan di laut.
.............................................................................................................................................
Ini lah jogja..when U compared with another cities di Indonesia..jogja kurang dan susah nak dengaq hon kete/motor bike.
...........................................................................................................................................
side mirror..he.he.he...nizam memang prof nak setle masalah hari tu...memeng budaya di jogja(Indonesia)...lemah lembut,penyabar,slow...hang pon dah buktikan time,U stayed kat rumah member hang tu kan?sapa nama member hang tu? Saiful dan Sohib
............................................................................................................................................
Kak khuzaimah,Rohin and the gang seramai 6 orang,jumpa lagi on the next.jangan lupa up load pic..jumpa kat FB,www.facebook.com/nizamjogja   Nizam nak pic kat Dieng tu..yang Nizam dan kak Na tarik bulu bebiri swidish tu....juga time makan kat Pantai Depok...hari tu nice sun set le.....