CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nizamjogja

Jogja @ Yogyakarta - Part 2

Close [Copy link]
alyssasarah  159#

ok...nizam tunggu contact awak on the next

di jogja ada tak something like villa yg boleh accommodate family of 9 including 2 children (7 adults + 2 children)

Changa  162#

Ada pon villa kat jogja tu mahal le rate dia,lag pon tak banyak n jauh dari bandar jogja
U come in january 2010 isn`t it?

Changa  162#

Ada pon villa kat jogja tu mahal le rate dia,lag pon tak banyak n jauh dari bandar j ...
nizamjogja Post at 20-5-2010 20:35

jan 2011 (15-18th)
kalau villa mahal dan jauh drp town jogja then we prefer tinggal di hotel tgh bandar jogja....senang nak keluar makan dan shopping utk kaum wanita.
lagipun group kami ada drp kanak2 sampai org tua.

Changa #164

tengok PM,ok?

Changa #164

tengok PM,ok?
nizamjogja Post at 21-5-2010 09:34

i cannot access your facebook.

Follow Us
salam semua.....

sapa-sapa nak datang jogja,
please e mail nizam ke sahayudinnizam@yahoo.com
                                     www.facebook.com/nizamjogja
                                     +62 85 8686 3 9988

salam.. saya baru je balik dari trip ke yogya... pada 18hb mei.. erm.. komen saya begini.. pandai2 lah memilih tourist guide.. sbb ada yg cuma pandai bersembang je.. tapi.. info ttg yogya tersangat la kurangnya... tmpt2 yg d cadangkan.. ex. tmpt makan or tmpt shopping.. lebih kepada ikut selera dia atau mungkin depa ni.. dah ada kerjasama dgn tuan kedai... d borobudur.. erm.. ada kawan yg x perlu nak guna trick pun utk masuk tiket murah.. cukup dgn tourist guide yg bawak masuk tanpa d persoal.. tapi ada juga yg terpaksa kelentong sunat utk masuk .. huhu... ada bnyk tmpt makan yg bess d sana.. n lebih murah.... n nasihat saya jgn terpengaruh sgt dgn kata manis depa... sbb depa nak kan kita.. sambung n sambung lagi dari hari ke hari.. well.. pandai2 la.. rancang..

ok.. now... utk guide yg baru nak ke yogya.. mulakan.. wisata anda.. seawal 6pagi..(sbb d sana.. waktu siang yg panjang... dan kul 6ptg dah gelap.. so x syiok nak travel.. (tips utk wisata full day).. gerai2 d sekitar malioboro tu.. tutup jam 9malam dan d buka pada jam 9pagi.. baringharjo.. mula jam 10pagi dan.. tutup kul 5ptg,

tmpt yg wajib wisata.. disekitar yogya
kraton
gunung merapi
borobudur
parangtritis
tmpt barang kulit (murah giler)

masa aku gi tuari.. tourist guide aku kata.. solo x de benda sgt... tapi dia kata.. dia boleh bwak gi tour beberapa tmpt d solo.. ceh nak nambah duit le tu.. then kami ambil keputusan utk pegi by train (pramex) jimat seyh... Rp9000 per person sampai dah ke solo.. d sana.. leh dptkan teksi or kenderaan utk wisata d sekitar solo.. murahhhhhhhh.. berbanding.. tourist guide yg awal tu.. minta Rp550,000... huh..

d solo.... lebih murah... so, pesan gue.... kalu nak menyopping.. sila la ke pasar klewer solo.. jauh lebih murah dari baringharjo tu... dan.. utk peminat antik.. sila la ke pasar triwindu (tourist guide aku x tau pun ttg pasar ni) kat triwindu.. mmg superb murah beb... kalu yg berminat nak beli CD original dari artist indo.... harga Rp10,000 per CD....  hehehe

so... harap.. info ini membantu... kepada tourist guide tu... sila la.. pastikan anda betul2 berkebolehan dan ada ilmu pengetahuan ttg tmpt yg akan anda cadangkan... bukan sekadar tunjuk tmpt... GPS gue pun cukup kalu camtu.. hahhehehe..

walau apa pun... aku sgt enjoy d Yogya n Solo.. salam

Pasar BERINGHARJO (malioboro st ) bahagian selatan open at 8:00am-16:00pm
bukan nya open at 10:00am - 17:00pm(wrong info)...nizam bagi tau sebab nizam orang jogja.
round bandar jogja malam hari adalah bagus,sebab disisi malam lah kelebihan bandar jogja..bolih round kat UGM,angkring (kedai nasi bungkus) populer di malam harilikes kopi joss,di utara stesen kete api,.
SunSet kat parangtritis beach adalah kul 17:30pm la ni.
Bila rate ke solo selalunya travel agent akan tambah IDR.100K(city tour jarak dekat)...bila nak pegi ke Demak/kudus(overland) kira travel agen pon akan minta caj tambah around IDR.200K.
semua nya akan beza bila ambiq kenderaan dari jogja ke solo yang jarak dia 65km...sedangkan taxi (max 4 orang)dari bandar solo (publik transport)..sedangkan keta from Travel agen adalah private car(max 6 orang).tak bolih di samakan..semua ni tepuk dada tanya selera.
Lagi satu CD ori di Indonesia yang IDR.10K tu saya ingat tak de...paling murah pon IDR.15-17K....CD bajakan/cetak rompak antara harga IDR.7K-IDR.10K.
Pasar barang antik TRIWINDU dekat solo  kalau di jogja terkenal pasar klitikan di KUNCEN (jogja barat)

Pasar BERINGHARJO (malioboro st ) bahagian selatan open at 8:00am-16:00pm
bukan nya open at 10:00am ...
nizamjogja Post at 22-5-2010 00:09

Kalau nak guna servis Supir, cakap dulu nak ke mana, prefer tempat sejarah, shopping atau tempat sightseing...dah kompom semua baru tanya harga. Kalau dah advance nak putar boleh free and easy naik public transport etc. Kalau dah cekap GPS dalam kepala jer tak pe....kena pandai arrange masa & ongkosnya harus cukup!
Aku yg selalu ke BDO guna GPS pun tak accurate gak, nak save masa tangkap Supir atau taksi jer...tapi bab kena charge local rate dan foreigner rate tu memang nasib....cuba belek forum Jogja part 1.

hoho... rilex.. CD ori Rp10,000 comfirm.. bajakan Rp5,000.. tersangat comfirm..  

mmg betul la.. diorang akan minta tmbah Rp100,000 dari jogja ke solo... tapi.. kan saya dah kata.. pandai2 la.. atur acara dan xplore... hehehe...

by the way.. GPS mmg la x acccurate sgt.. tapi.. sgt cukup utk mencari tmpt.. welll ... jangan takut utk memilih agent plak lepas ni.... agent yg ada dlm ni smer nyer berbakat... cuma cukup info n x cukup info je...

walau apa pun.. gue sudah kangen sama solo.. hehe.. n dah terbeli plak tiket airasia 0 fare utk tahun depan ke solo... mmg syiok solo ni.. ada bnyk benda yg gue nak xplore berbanding yogya...

Terbaca kat FB some one...kat pic BOROBUDUR tu ditulis...
         "Borobudur adalah monumen Islam,lengkap seisi alam,terkandung rahasiaNya"
......................................................................................................................................
Menurut Nizam..."borobudur tu adalah monumen Budha..pasal untuk tempat sembahyang orang budha...berharap anda yang tulis kat FB tu dapat merubah tulisan tu,agar masyarakat Muslim yang terbaca kat FB awak tu tak terpesong plak.....may be time guide awak tu bagi crita pasal borobudur,U salah dengaq kot.Bukan I nak bagi salah -siapa salah kan...perbetul je ayat kat FB awak tu ...Solo bagus...jogja pon bagus untuk destiny pelancongan,sehingga diiktiraf sebagai bandar pelancongan terbaik tahun 2009.solo/jakarta/bandung/bali/...tepuk dada tanya selera.....semua bagus...sila datang melancong ke tempat bandar mana anda suka.semua ini milik ALLAH SWT.

Post Last Edit by alyssasarah at 22-5-2010 11:13

i pernah baca kat sini jugak........forummer dari umah 1 tuh kata solo tuh boring tak de papa........

so I guess tepok dada tanya selera lah........ada org suka ada org tak suka.....
tapi
macam bandung ngan jakarta..........sampai bila pon tak abis, ada kat bdo lagi murah lagi syok ada yg kata jkt lagi murah, mcaet tak pe janji murah byk choice.....yg cakap nih bukan sekali dua pegi......repeat paper memanjang

so moral of the story, lain org lain pandangan but at least sebelum pergi mana2 kumpul all the facts  then choose nak pegi mana.....kena beritau supir awal2.......and nak choose public transport or agent sume......ikut suka hati and poket memasing

mmg pakai supir tuh mahal sikit tapi for me bagus untuk first timer esp yg bawak budak2, org tua and rombongan ramai......and penting gak yg pegi sekejap, sume nak explore seberapa byk boleh...tapi kalo dah pegi 2-3 kali boleh ler adventurous sikit...

i jenis nak pegi sume tmpt, best tak best janji dah sampai......apa2 hal pon kena enjoy

hehehe... that y i said.. pandai2 la atur program.. jgn percaya or.. letak 100% kepada tour guide... hehehe.. opsss sory la.. kepada agent yg terasa...

yess aku punya.. FB yg mengatakan.. borobodur itu adalah monumen islam.. tapi kenal dulu apa itu islam... http://borobudur-alquran.blogspot.com/ nah baca d sini... mmg la adat dan budayanya serta sejarahnya adalah buddha... tetapi... kenali rahsia penciptaannya....

kadang2.. kita bukan sekadar melihat sesuatu itu dari sejarah.. tetapi.. keunikan dan rahsianya.. cari cari n cari.... kaji kaji n gali.. serta dalami...

betul tu. alyssa... tepuk dada tanya selera..... sbb lain org lain perspektif... so... kpd tour guide jgn nak pakat... 1hala je....

sorry la kalu ada tour guide yg terasa... aku skadar kongsi pengalaman dan pendapat... utk yg newbie melancong ke jogja n solo. xkan... xleh terima pandangan org lain... or maybe.. nak cerita yg indah2 shj....

tapi yogya - solo... mmg enjoy.. hehe..

wopppss.... gue dah kena sound plak dari agent kat dlm FB...hahhhahaa.a... rilex bro.... ini skadar kongsi pengalaman.. gue bukan agent nak sekat rezki ke apa..... skang ni..  forumer smer dah bijak.. so.. diorang boleh pk n nilaikan sendiri... kalu dah rezki lu.. tetap gak la rezki lu.. so.. jgn la marah2 ye....

aku skadar kongsi pengalaman dan pendapat.. sorry.. rasanya cukup la takat ni.. komentar dari gue... so, guys lu decide la sendiri..

hehehe... that y i said.. pandai2 la atur program.. jgn percaya or.. letak 100% kepada tour guide... ...
1seremban Post at 22-5-2010 11:48

kenapa muslims perlu utk claim segala mcm kat dunia ini adalah milik muslims?
semua org tahu burobudor itu adalah candi buddha, tidak perlu alternative pandangan dalam hal ini.
kadang2 saya sgt malu dgn pemikiran dan perangai org melayu muslims.

kenapa muslims perlu utk claim segala mcm kat dunia ini adalah milik muslims?
semua org tahu  ...
Changa Post at 22-5-2010 13:39

xpe.. kalu ko rasa itu buddha punya pun.. aku xleh nak kata apa.. tu persepsi ko... terpulang...hahahaa..... tapi.. kenapa pulak ulamak selalu sebut... segalanya milik Allah?.. xpe.. tu perkara x perlu d perdebatkan.. bergantung pada.. pandangan dan pendirian ko...

aku amin kan aje lah..

BOROBUDUR,PRAMBANAN,RATU BOKO...nak masuk ke 3 temple ni ade kena caj local fee  isnin-jum`at  IDR.15K/person   anak di bawah umur 6 tahun IDR.10K    untuk foreigner isnin-ahad kena caj IDR.135K/person kat dalam area candi tu pusing borobudur by keta panjang including.         local fee hari sabtu-ahad(cuti am) adalah IDR.17,500/person....nak tanya pendapat korang yang pegi borobudur,prambanan,ratu boko temple ...perlu kah driver korang tolong belikan local fee n than try masuk ngan local fee(pasal muka pon sama=melayu)...atau beli je lah yang international fee IDR.135K/person tu....nizam nak pendapat korang kat porem ni...makasih

esok 27hb mei...waisak day...so ..Borobudur pon seperti biasa dari pagi samapi kul 1 siang jalan menuju ke mendut temple dan borobudur(selari) akan ditutup untuk awam.so borobudur pon will be open at 1 siang esok..tu pon Nizam ingat local fee pon mahal sampai IDR.25K/person.
satu cite semalam..2 tamu mesia after pick up kat adisucipto airport(jogja) rounded bandar jogja sampai petang n dapat le jumpa bilik kosong kat Hotel Sakura,jl.sosrowijayan 5 minits je walk in to malioboro.yang paling syok tamu 2 mesia tu bayar untuk sampai tarikh 28hb mei...untung le...recepsionist pon tak constret ngan pekejaan diorang.sepatut nya tarikh 27hb -30hb tu kira dah masuk mid season..(makna) harga bilik akan naik 50K-80K...so ,tarikh 25hb-28hb mei dapat rate low season...area malioboro banyak-banyak time 27hb-30mei adalah full booked...