CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amazed

bahtera nabi nuh dijumpai 4000m lereng gunung ararat!!!

aku bet mereka pun tak tahu apa itu taqlid!

aku rasa bleh kalau nak agak zaman nabi2 dulu
-kalau mcm cthnya nabi musa, dia zaman firaun ramses  ...
sekngucing Post at 29-4-2010 21:11

pengkaji2 kitab dah lama dah buat susur-galur nabi2 ni semua....
    tapi melayu cukup sensitip kalu dirujuk maklumat dlm talmud ka bible ka...sbb dah dipesong katanya...jadinya takyah rujuklah...nanti bergegar lak iman...
tapi depa tau ka dak apa yg dipesong, apa yg secara amnya selari dgn apa yg dinyatakan dlm quran dan kajian bidang ilmu moden?
aku tak rasa depa tahu...ckp main hembus, ayat2 cliche jah...

mentaliti masih berkisarkan reban ayam...kau tak buleh letakkan harapan tinggi sgt...payah nak u ...
C.K Post at 29-4-2010 21:31

mungkin golongan inilah yg terpedaya dan nganga saja bila datang salesman kayu kokka, kayu kokka ni ajaib nooooooo....bahtera nabi nuh pun buat dgn kayu ni....

Post Last Edit by nanat87 at 29-4-2010 21:46

wakakakaka....haku baru nak habaq bendo hok CK n sekngucim habaq....mmg berlambak kawan2 haku org melayu isele nenek moyam nih yg sikit2 rujuk qoran ke hulu rujuk qoran ke hileq tp diri sundri tah ka baca qoran nuh....betoi apa sekngucim habaq, kununnya suma bendo ada dlm qoran...

takat ostad pom ada lagu nih...kununnya suma bendo dh diceritakan...tuhan dah habaq lagu mana nk buat kapalterbang bagai dlm surah israk tuh...katanya laa...gilo ka apa.yg cm CK kata tuh pom berlambak...siap igt suma kisah2 sahabat, kisah2 nabi yg ado unsur israeliyat n kisah2 yg tokok tambah melayu nenek moyam sumanya dilamsam dalam quran...itu pasai sumanya kata quran habaq itu quran habaq nih....padahai perencah ababi melayu isele jah....mcm kisah anak adam yg dua org tuh...pasai labuda iqlima suma tuh nama dlm israeliyat n pom tak sebot dlm qoran tapi ado yg memandai kata qoran sebot....siap tokok tambah cerita...mmg geram haku perencah2 masakan ababi nih....dah tahap israelimalayuiyat doh.

mmg bebuih mulot nk nasihat worang lagu nih.dia igt dia dok maen hembos tuh tak dak sapa tau dia kelentong bagai...dia igt qoran tuh kitab setebai tebainya yg merangkumi segala mala benda samapi tak kan ada se sapa penah hapai segala isinya...mmg tipikal melayu isele nenek moyang

kalu ikut kitab2 para anbiya hok anok2 ulama tofsir karang...ada disebut kalu kata nama kembar pompuan habil ngan qabil tu....labuda & iqlima tapi ado ketegori...depa kata tu sumbernya dhoif....hok mana kita kena paham memang takdop lam quran sebut...tapi tak ramai org melayu hat paham gini...aku asa kena ada penerangan lengkap jugaklaa kalu misalkata kita nak pakai sumber2 dhoif neh...pasai takut depa pikir kita petik betui2 dari quran

mungkin golongan inilah yg terpedaya dan nganga saja bila datang salesman kayu kokka, kayu ...
hzln Post at 29-4-2010 09:42 PM

kayu kokka tu mai dari burma ayah aku cite...ada pekedai kat arab sana hat jenis jujur...depa cerita product2 depa mai dari mana tu pon kena pandai kecek arab gak...pohon kokka bulih hidup ke kat tanah mekah sana?

Follow Us
mungkin betui la malayu ni the lost tribe, the 13th tribe of israel, pasal dok asyik rujuk kisah2 israeliyyat

Post Last Edit by nanat87 at 29-4-2010 22:00

takpa pom kalu nk dengaq kisah2 israeliyat....dlm tafsir selalu terangkan kisah di sebalik cerita ringkas yg qoran habaq dgn israeliyat tp kena pandai beza la mana yg disebot dlm qoran n maana hok tak disebot.....cerita dlm qoran tuh asas jah...yg detail2 tuh selalunya israeliyat...tp bohkan utk dibuat hukum...ni samapi ada yg kata tuhan ada jadikan bangsa hodoh sbb si adik habil tuh dia jadikan hodoh..jd keturunan dia tuh hodoh la...apa ka banggang ponya ulasan....ngok sunggoih...yg adik habil tuh hodoh samapi dia takmo kawen tu perencah2 adabi suma tuh...tak penting pom bahagian tuh...

ado hikmah la pasaipa tuhan tak cerita detail sbb tak dok masalah apo pom...yg kisah qabil habil tuh sikit jah...quran sentoh sikit pasai masa depa nk buat korban n masa qabil tuh bunoh habil...n tunjuk burung ponya ajaran...lepaih tu tuhan sebot pasai hukom bunoh...ni yg penting..tp yg gigih diamek oleh omat melayu ialah cerita nk kawen pmpuan cantik samapi bebunohan ngn adik sundri...n keturunan yg burok tuh jd bangsa hodoh...

byk cantik moka worang melayu lagu nih...gila ka apa...sikit2 bangsa itu bangsa ini....mmg haku akan burokkan depa slagi depa tak berenti2 ckp pasai bangsa

pokok kokka ni sejenis pokok palma kan? sespesis dgn kelapa sawit kalau tak silap aku
-mcmana pokok palma buleh dibuat jadi kapal?

takpa pom kalu nk dengaq kisah2 israeliyat....dlm tafsir selalu terangkan kisah di sebalik cerita ri ...
nanat87 Post at 29-4-2010 09:57 PM

haha...hat ang certa neh..aku pom hala2 ada terpengaruh jugok ngan certa neh...kata habil dan kembaqnya tu berkulit gelap...pasi tu qabil takmboh kat dia...ouh aku takcam pom itu adalah unsur2 israiliyat

ade cakap rangka2 ratusan ribu taun dlu tu spesis monyet gergasi zaman jurasic dulu.bukan manusia.katenye la.pas tu ade la persoalan timbul,cam ne kalo monyet tu mati,taw plak monyet yang lain gali lubang tanam mayat kawan die.di balas dengan hujah,kucing nak berak pun taw nak korek lubang,ni kan monyet!

haha...hat ang certa neh..aku pom hala2 ada terpengaruh jugok ngan certa neh...kata habil dan ke ...
C.K Post at 29-4-2010 22:04

ada sekali aku baca kisah malaikat harut dan marut...masa memula tu eloklah citer....lama2 makin mengarut, last2 pompuan yg diuji kat kedua2 malaikat tu jadi planet venus....huhhhhh?

Post Last Edit by sherliza_sc at 29-4-2010 22:50
SO?  
takyah kaji apa2 lah kan...kaji camana pun tetap ibarat setitis air saja...juster ...
hzln Post at 29-4-2010 21:22

itu sbb Nabi AS mengalakan umatnye menuntut ilmu walaupun sampai negari China...
supaya kiter umat islam lebih berilmu.. jgn asyik dok nak sentap x n menyirap tentu pasal..

ilmu pengetahuan manusia ibarat setitis air dari seluruh lautan tu pun kata2 dr kitap suci kiter...

betul ka rasulullah ckp mcm tu?

kawan2...tulung aku...aku speechless dah ni....

buleh buktikan rasulullah kata kena belajar sampai negeri cina?betul ke menda kau cakap ni?sahih?ke kau dgr dari mulut ke mulut nenek moyang kau?

Post Last Edit by sherliza_sc at 29-4-2010 22:48

gud nite uols...

:re::re::re: (still speechless)

macit hanya membaca org cerdik pandai maqam tertinggi berhujah je, nak nyampuk maqam macit rendahh sesangat...

ada sekali aku baca kisah malaikat harut dan marut...masa memula tu eloklah citer....lama2 ...
hzln Post at 29-4-2010 22:18

wakakaka.kisah nih yahudi tepengaroh ngn pagan dewa dewi yunani....tak pepasal jd israeliyat pulok

itu sbb Nabi AS mengalakan umatnye menuntut ilmu walaupun sampai negari China...
supaya kiter umat islam lebih berilmu.. jgn asyik dok nak sentap x n menyirap tentu pasal..

ilmu pengetahuan manusia ibarat setitis air dari seluruh lautan tu pun kata2 dr kitap suci kiter...

sherliza_sc Post at 29-4-2010 22:31 [/quote]

nabi pom sentap kalu worang tuh pitnah kata2 dia!