CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

Ilmu Malaikat 44

utk tt, hal2 mcm ni kalau di hebahkan sebagai cerita2, satu jawapan kepada satu persoalan akan menyebabkan timbulnya persoalan yang lain dan akan begitulah seterusnya. yang kalau terus2 dijawap, akan menimbulkan masalah yang lain.

i'm out from this topic....

jd SR jew...x tau mana nk celah

mebi cam kata klip kertas...kita cuma haiwan coz cetek ilmu...

tapi saya bukan haiwan.. ngeh ngeh ngeh

penat aku dok ikut dr page 1 smpai 17 last2 tergantung je....

kesudahan, wujud lak manusia2 yg ngaku haiwan... hadoiiii....

so apa citer nye ni ??????

tak sangka ada gak ilmu cmni..first time dengar kekdahnyew..

Follow Us
jgn ckp byk.. nnti dicop haiwan yg pndai berkata2..

ada terbaca di forum sebelah (indo) pasal tajuk lebih kurang manusia yang kelihatan seperti binatang...mungkin orang terbuka hijabnya boleh melihat  keadaan seseorang spt binatang..disitu ada yg komen..

dari penjelasan yg pernah saya dengar adalah sifat-sifat dan akhlak orang terwujud dalam rupa berbagai binatang.

pendapat di atas membezakan antara "orang" dg "manusia", tidak setiap orang otomatik menjadi manusia. hanya orang-orang berakhlak baik yang memiliki wajah manusia. dan sangat berkaitan dengan kalimat "manusia adalah khalifah di muka bumi"

Dan sesungguhnya Kami jadikan untuk (isi neraka Jahannam) kebanyakan dari jin dan manusia, mereka mempunyai hati, tetapi tidak dipergunakannya untuk memahami (ayat-ayat Allah) dan mereka mempunyai mata (tetapi) tidak dipergunakannya untuk melihat (tanda-tanda kekuasaan Allah), dan mereka mempunyai telinga (tetapi) tidak dipergunakannya untuk mendengar (ayat-ayat Allah). Mereka itu sebagai binatang ternak, bahkan mereka lebih sesat lagi. Mereka itulah orang-orang yang lalai. (QS 7:179)

Dari tadi mel speeding bace thread nih..ade yg nak tgelak pon ade..heheh mcm2 btul korang nih.. ntahla mel nih bknnye arif tapi apa yg mel belajar kat sekolah agama dulu,kite berlindung hanyalah pada allah swt..dan rasenye syirik kite kalau nak mintak "penjaga" bagai dan xpnah la plak mel dengar malaikat tuh bole bkhidmat untuk manusia..setau mel,malaikat ade tugas2 yg ditugaskan oleh allah swt.
Dan pada pndapat mel la,rasenye cukupla kita pgang pada rukun islam dan rukun iman je..xpyhla sampai nak bljr ke tahap yg tinggi sampai ta'rikat ke bagai..sbb yg wajib pun xcukup kite amalkan nih kan plak nak belajar sampai ke tahap tinggi..berat tuh..nih pada pndapat mel la..org lain,lain plak pndapatnye..peace no war

Cuba bagi rujukan yg sahih mengenai apa yg dikatakan malaikat 44 tuh? samaada quran atau hadith atau paling kurang pun kata2 ulama.... err... lum jumpak lagi setakat kejahilan aku nih... aku pun nak tau apa menda malaikat 44 nih

menarik.. dah lama jadi silent reader.. kali ni MANUSIA yg  satu ni nak suara plak hehe. tak tahu asal mana sesuatu ilmu baik jgn amalkan sehingga kita tahu betul2 ilmu itu tidak menyalahi syariat. tentang ilmu TT tu saya tak tahu so diam sajela. saya tak tahu mana asal malaikat 44 so tak pernah langsung sebut 'simpang malaikat 44' or sebgainya. dari opinion hamba yg sangat hina.

Manja pun rasa ada yg tak kena dgn TT. tapi semuanya hanya Allah swt sahaja yg tahu..

Malaikat 44 ni boleh saja malaikat, tapi mungkin juga "malaikat 44" ini para rijalul ghaib. Kalau mrk dtg berkhidmat pun, atas izin Tuhan.

Takkan kebatilan saja ada hak eksklusif utk hal2 supernatural (bantuan jin, setan) sedangkan kebenaran terpaksa pakai tulang 4 kerat - usaha lahiriah (kalau dah supernatural aje jatuh sesat)?

Apa2 pun, kalau ada amalan pun, biarlah bersih niat semata2 utk menjadi org bertaqwa - bukan nak dapat khidmat malaikat, khadam....etc. Kalau dapat khidmat tanpa diminta, kira anugerah Tuhan la.

Post Last Edit by observateur at 16-6-2010 11:36

Reply 429# melinda_gordon

"dan rasenye syirik kite kalau nak mintak "penjaga" bagai ..."

dgn manusia pun boleh syirik spt:
- yakin HANYA dgn degree saja menjamin masa depan.
- statement politaik ala-ala: "HANYA dgn bn saja kita boleh maju & makmur" atau "HANYA dgn pas aje Islam boleh dimartabatkan..."

Walaupun mende ghaib, tapi kalau yakin mrk tak berkuasa tanpa izin Tuhan, belum tentu syirik.

Bagi aku, tiada beza kita minta drpd mende ghaib dgn minta drpd manusia utk perkara baik. Yg penting keyakinan mereka tiada berkuasa apa-apa & hanya boleh bertindak atas izin Tuhan.

Kalau tak boleh minta drpd "malaikat 44" atau rijal/khadam, maka takleh minta juga drpd manusia juga. Nak buat apa2 - minta terus drpd Tuhan. Surat2 rekomen minta kerja, projek...etc. kira dah jatuh syirik, dak gitu?

kalau demam, kita mkn ubat2 spt pnadol n sembuh..
takleh la nk kata pnadol tu  yg sembuhkan kita.
tapi dengan izin Allah, kita sembuh. sebab kita berusaha...

betulkan jika sy silap..

Reply 435# aries_cowboy

betul la tu. Usaha tu tanda kita ni hamba (akur perintah Tuhan) - sebab Tuhan suruh kita berusaha (usaha lahiriah ataupun usaha rohaniah/ghaib).

Tapi yg mengizinkan tetap Tuhan.

Reply 431# memberKawanKau

hemm dah jadik trend kan kalo kata selisih malaikat 44 dari dulu...ckp pasal ni laki aku selalu marah kalo aku sebut.so aku pun dah tukar jadikan selisih kerana Allah...sbb ayat ni pun mak aku selalu guna..

Reply 435# aries_cowboy

yup!setuju jgk..

Antara kelebihan nya yang lain kita dapat berita dengan cepat seperti berita kematian kerabat jauh a ...
Fieza-mira Post at 8-6-2010 10:13 AM

Hrmm ni lah kita manusia.. bila x de cari untuk ada...
Org yg ada sibuk nak membuang nye plakk...

khodam sebenarnya jin jugak......cuma ada setengah pihak cuba nak alih perhatian. contoh khodam  ...
Saat Post at 10-6-2010 09:10

Ya Allah selama ni inilah yang suami saya ni percayakan..katanya khadam ni bukan jin dan bukan malaikat.
Pakcik dan ayah mertua saya la bagi dia pecaya benda2 ni..katanya ada dalam satu ayat quran surah apa ntah sebut pasal khadam ni.
saya kata kat dia mengarut je...yg ada hanya manusia, jin dan malaikat. tp saya nak argue lebih2 pun bukannya saya ni ada ilmu ke apa..