CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

Ilmu Malaikat 44

Reply 458# cmf_Pandora

ermm... kata2 yg baguss.... walau pepun... xder ilmu yg leh berdamping dgn malaikattt... setinggi2 mana pun... dier xder berdmping dgn malaikatt... yg ader.. hanyalah.. bantuan.... dr malaikat... dgn perintah Allah....

saya ni mmg ler cetek ilmunyer,.mcm org ulu, kalau ader org cakap dier buat kapal dari besi,sebesar bukit dan boleh terbang..mmglee kiter skeptical kann..tapi ceritakanlah,jgnlah menudh trus kami ni x pandai..ckp ni rahsia..hnaya utk ahli dan trus blah mcm tu..
jgn marah eh,sebagai nasihat aje..kiter x pndai, x tau maner sapi maner susu,maner kaca atau permata..ader org mengaku jdi manikam tpi mcm maner nk tau yg btol2..mungkin si manikam ni kener con ker,so die ingat kaca tu permata and vice versa..dan jgnlah kiter sndiri terlalu taksub ingatkan sesuatu permata tapi rupernyer hanya kaca...sesungguhnye, the truth and absolute truth ader pd Al Quran dan Hadith,..yg lain tu kesahihannya boleh disanngah dan dipertikaikan...

saya sndiri agak skepticallah dgn claim saudari TT..ni yg sya pahamlah,mungkin pemahaman sya salah..mcm dlm surah rom,dimana ramai menamsir bahawa rom akan menang ditempat yg jauh,sdgkan mksdnyer ditempat yg rendah (yakni kawasan terendah dlm muka bumi) (sumber saaba islamic media)

so.
1) sya tau ajal dan kematian xleh dipercepat dan ditangguh..mmg ader malaikat yg dkat kt kiter..contoh malaikat maut dtg x silap berkali2 sehari,sepertimana petani tgh tunggu buah pisang dier masak nk petik..so x mungkinlah saudari boleh tangguhkan kematian..jika inggin bertemu ALLAH,bykkan amal dan inshaalaah kiter akan bertemu juga dgn pencipta kita...tidakkah ALLAh sgt kejam,meminta nyawa saudari utk berjumpa dgnya?..aper value nyawa saudari dimata ALLAH?

2)seingat sy hanyya rasullah s.a.w dan nabi musa a.s. yg pernah bercakap terus dgn ALLAH..agak mustahil utk saudari sndiri "terbang" ingin berjumpa dgn ALLAH..sedangkai malaikat2 dan rasul2 pon x dpt..mcm maner malaikat tu nk bawak,kalu dier sendiri x blh pergi ke singasana ALLAH..

3)saudari sndiri agak "panas" agak sukar akal yg malaikat akan berdampinggan dri contoh org yg alim,merendah diri,berkongsi ilmu and so on (sorry eh,pndapat sndiri jee)

4) mcm mner saudari tahu itu adalah suara malaikat,mungkin kah jin, ataupon "ilham"

5)kenapa haiwan takut dgn malaikat?, kenapa malaikat  bgi cari makanan yg halal hasih buruan..

6) KENAPA PERLU ADER ILMU DAN AMALAN YG SPESIFIC..sdangkan malaikat hanya patuh pada perintah ALLAH,..kenapa x mintak sahaja secara terus agar ALLAH mengindari kita dr bahaya,dari fitnah,dari sihir..adakah saudari claim ALLAH sndiri tidak mampu dan harus menghantar malaikatNya utk mendinding saudari..

7) jgn marah2 saudari,tengtang pendapat forumer,terutamanaya temtang tuan guru saudari..mungkin dia iklas, tpi ade jugak pakcik tu dlu iklas nk tunjuk jln mcm maner nk pgi rumah sipulan bin sipulan..tpi direction dier salah..walaupon dier dgn yakin percaya bahawa yg diberitau itu betul..

8)kalau btollah malaikat yg mendampingi saudari,sya rasa meke sgt risau..krna menshirikkan ALLAH amat mudah skali..kalo kiter percaya khadam,jin ker or even malaikat ada kuasa,boleh melindungi dan menyakiti..sya akut bleh tershirik...mempersamakan sifat ALLAH dgn yg lain..sya berharap saudari boleh berjumpa dgn ustaz2 terutamanya kt jabatan2 agama tu...jatuh shirik xder chan langsung masuk syurga..buat kepastian,siasat betol2..jgn main percaya jee...ader byk bukti yg manusia ni dr berok..tpi we know that isn't true kan...inggat kiter sbgai umat muhammad ader byk musuh,semuer x suka kiter ke tmpt yg sepatutnyer,iblis,setan,jin even manusia sndiri x suker..kan dah byk citer2 mcm mner org alim terkene con pastu terpakse melepak kt neraka..sebaik mana ilmu pon,sedinding maner pendinding tersebut,ssenang mner kehidupan krn ilmu itu didunia ni it will not worth it kalo kiter ke neraka kan?..apatah lgi insan seperti saudari yg sgt kasihkan ALLAH yg inggin bertemu dgn ALLAH, sampai sanggup bergadai nyawa

Post Last Edit by observateur at 18-6-2010 06:36

Belum tentu yg beramal dgn amalan kerohanian itu syirik & belum tentu yg menjauhi persoalan kerohanian itu sudah selamat dari syirik (khususnya syirik khafi).

Cukup sekadar berfahaman sekular pun boleh jatuh syirik khafi.

Ilmu Islam ni luas. Yg tersurat sekarang hanya ciput sebab baaaanyak yg dah hilang akibat kitab2 yg dibuang dlm sungai hingga hitam air (dek dakwat) oleh puak2 monggol ketika melanggar Baghdad.

Stengah org yg belajar dari ilmu tersurat yg seciput ni pun dah ada hati nak komen lebey2 pasal ulamak2 besar spt Imam Ghazali

sampai kesudah yerk tadek penjelasan tentang isu nih?

kurang2 bg la tau asal usul ilmu ni ke....

dan kalu susah sgt pong..... bg je la nama tok guru...
senang nk berkira...

yg ikut atuk TT tu bukan malaikat kot...tp mambang...
mambang mabuk minum brandy.... tu yg semua binatang lari...

jgn marah haaa TT... gurau jerr....

hal begini hnaya untuk ahli.. bila otak tak sama level ngn perkara yang dia cakap... ramai la yang kata sesat..

Sesat dari pandangn sendiri ..

Follow Us
bicare pasal ilmu biarlah same level..
takut ilmu yang baik dikatekan sesat..
sebab ilmu Allah ni amat luas..
ade kale rahsie biar lah tetap menjadi rahsie..
agar kita tak terus mendabik dada dan karam dan seterusnya menjadi isim.....

walahualam...

Reply 466# tenteraangin

kalu dah awal2 tau x sama level of thinking.... n darjat ilmu lebih tinggi dr org lain....
buat apa bukak thread nih kat public mcm nih?

bincang je lah dh usrah bulatan.... time mengaji kitab kuning... sesama ahli
(kan aku dh hangin )

bila dh dibukak kepada umum mcm porem nih....
so x dikira dh menjadi 'rahsia' sgt....

sebab tulah aku dah cakap benda ni susah. sepatutnya kita biarkan dulu TT habiskan ceritanya. Ini tak....lom lagi apa apa dah kondem kondem...mana dia nak teruskan.

lagipun aku ikut thread ni dari awal......memang aku ada pendapat aku, tapi aku layan je dulu...nak TT habiskan. tapi ada lak org duk kondem kondem.....padahal apa yg dikondem tu bukan maksud TT pun..........duk kondem sebab baca last page aje....tak baca dari awal....tu yg jadinya.

kelip_kertas, nampaknya kita gigit jari ajelah....hehe...TT dah majuk...

kalu ilmu dah tinggi jgnlah majuk2....
bukan kondem tp komen.... tu biasalah

hadoii....

pujuk laa balik...
aku pun amat berminat nak membace..even aku hanye berdiam diri..
tpi thread ni sgt menarik..

ape cer thread nih?.... aktif lg...

biase la org melayu kalo citer pasal jin mmg percaya... tapi citer pasal malaikat susah org nak percaya.. ade org percaya, ade org tak percaya... tp org lebih suka dan tertarik kalo citer pasal jin, saka, dan sama waktu dengannya.... padahal beriman kepada Malaikat tu salah satu rukum iman...  kalo cerita pasal berdamping dgn  Malaikat, dlm fikiran org lain tergambar sama ciri2 mcm berdamping dgn jin...

mana sama berdamping dgn Malaikat, dgn berdamping dgn Jin... dah tentu la Malaikat cuma menerima arahan dari Allah SWT... jadi org yg mengamalkan ilmu2 ni, dah tentulah cuma berdoa memohon kepada Allah SWT...

Dalam sirah2 Nabi lebih banyak cerita pasal Malaikat berbanding Jin... tapi org Islam lebih berminat pada Jin..... sebab nak ambil jalan singkat, cepat dan mudah... org lain sibuk nak quote ayat Quran pasal alam2 ghaib syurga dan neraka... tapi tak pernah pun bercerita pasal Malaikat Jibrail yg dah banyak kali turun ke bumi sebagai manusia..

tah TT nie cpt sgt nk merajuk...
berani kerana benar maaaaa....

susah nak bagi faham pada orang Islam yang kebanyakan mempunyai pengetahuan dasar.. Sebab tu ramai yang kata sesat..

"Jangan kata sesat terhadap sesuatu ilmu hingga ia terbukti sahih sesat, jika tidak, ia akan memusnahkan diri yang berkata sesat.

bg kamu... apa pndangan kamu pula...?? sbb kmu mesti bnyk belajar.. leh terangkan pd kami2 hehhehhee

aku de soaln yg tersasar sedikit..

kalau manusia dijadikan dr tanah
malaikat dr nur,
iblis dr api,

ikan lembu ayam binatang2 sumer tuh dr ape ye?
sorry kalo soalan ni mcm bodoh keee...
hamba cuma bertanya....  sbb dr skang hamba x tau2 lg.. mungkin dek ceteknye ilmu hamba...

dari zat..... zat makanan, zat pokok, zat tanah, zat batu, dan dari zat itu terciptanya haiwan.... nak cerita detail susah.... sebab macamana manusia boleh jadi dari tanah pon susah nak describe, atau syaitan tuhh dari api pon susah nak describe.....

kajian sains mengenai haiwan terjadi dari air kemudian dicampur dengan zat sekelilingnya terbentuk hingga jadi haiwan itu ada benarnya.....

cuma kejadian manusia ajerr yang kajian mereka agak tersasar..... bukan agak lagii.. mmg tersasar..... walaupun sains dengan buktinya bahawa kita daripada haiwan... maka, kita tidak dibenarkan percaya dengan kajian tersebut, tetapi seharusnya percaya dengan apa yang tertulis dalam KITABULLAH....

bila zaman semakin moden, kita diuji oleh ALLAH S.W.t dengan kepandaian manusia iaitu kajian sains... itu semua ujian semata-mata... bagi kita yang beragama ISLAM, bagaimana tinggi nya kita belajar dan mengkaji, jgn lupa berbalik kepada kitab dan rasulnya.....

Wallahualam....

dari zat..... zat makanan, zat pokok, zat tanah, zat batu, dan dari zat itu terciptanya haiwan.... n ...
edy137 Post at 23-6-2010 22:30

hmmm.. x paham sgt..
tp mcm best je kalau ada ilmu2 tambahan mcm nii..
selepas khatamkan thread ni baru tepk nk soal mcm tuh..
heheheh

mana TT ni yer.......majuk abis dah ke?

mana TT ni yer.......majuk abis dah ke?
Saat Post at 27-6-2010 12:47

Maaflah en. saat, saya bukan merajuk tapi sebab terkedu bila kena tegur.....

Bila kita sampaikan sesuatu yang bersifat ilmu diluar akal kalau salah sampai orang boleh jadi tak faham @ tersalah faham

Bila salah faham @ tak faham, benda tak takkan menjadi ilmu dan tak boleh dipakai...atau tersalah pakai.

Sebab tulah perkara2 yang tak tercapai dek akal manusia biasa tak boleh diceritakan kat publik. Nak belajar kena ada tertibnya bukan main tabur begitu jer.....bukan sebab kedekut tetapi lebih kepada sebab rasa bertanggungjawab.

Orang yang cintakan ilmu ibarat musafir dahaga, dah minum selautan air semalaman tapi dahaganya tak hilang2.
Sedangkan saya, orang yang bermegah dengan ilmu ni ibarat si mabuk! Baru teguk setengah gelas arak tapi mabuknya tak hilang2.

Jadi kalau saya teruskan jugak, saya jadi simabuklah kat sini. Ilmu tak seberapa tapi gahnya bukan main lagi.

Saya harap lepas ni tuan moderator tolong padamlah thread ni sebab lebih banyak mudarat dari mukjizat....

Saya mintak maaf kepada semua forumer kat sini atas ketelanjuran saya ini. Kepada forumer yang memberi komen membina dan teguran berbunga saya ucapkan bebanyak terima kasih kerana cepat menyedarkan saya yang selalu terlupa terperasan ini.

Sekian, harap maklum semua.