CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

Ilmu Malaikat 44

hurmmm satu saranan yang terbaik dan sangat baik..... bukan nak jelaskan penipuan... supaya tknak makin ramai yang kedhaifan ilmu terpecaya pulak cerita 1001 malam..... sorrii laa ekk.... tersasul pulakk....

setakat nihh hamba bersua muka dengan mana2 forumer dlm nihh pon takde hall... tapi itu hak kamu.... hamba tak boleh paksa.....

pasal sembahyang hajat pon boleh dibuat... selain itu saya ada cara dengan amalan saya bahawasanya yang atuk awak dampingkan itu bukan dikalangan MALAIKAT.....

sebab tuhh saya minta nama penuh atuk anda dan nama ibunya..... kalau tak kesah laa.... kita buktikan ianya bersama.....

perkara yang HAQ buat apa diselindungkan kan..... kan..... kan....... kalau kamu betul hamba ucapkan syukur Alhamdulillah..... kalau hamba betul pon hamba akan ucapkan Alhamdulillah.....

win-win kann....

Saya baru buka cerita manusia berdamping dengan malaikat dah ramai yang melatah.......belum lagi saya bukak cerita manusia berdamping dengan Allah!

Tapi cerita manusia berdamping dengan species satu lagi tu...ok pulak ye....takde pulak sesiapa nak cabar mencabar.

dengan ALLAH bukan dipanggil berdamping cik akak oit.... ALLAH adalah MAHA PENCIPTA... manusia pula adalah makhluk yang bertaraf HAMBA....... so,

kenapa nak bezakan mcm tuhh... ALLAH ngn JIN tuhh sama taraf kerr??? kata dah dalami HAKIKAT nihh.... macamane pulak jadi berdamping dgn ALLAH S.W.t nihh.... adoyai...

takde siapa pon yang melatah cik akak oiii.... kitoran relax ajerr... cuma nakkan penjelasan yang lebih concrete ajerr... tak lebih tak kurang....

kenapa takut nak bagi nama atuk weihh.... kata perkara yang HAQ.... jeng...jeng...jeng...

pernah dengar ilmu KAF40..... suatu ilmu ancient yang hampir pupus.... persatuan naungan hamba pon dahulu kala ada turunkan amalan itu melalui GURU hamba....

asalnya ianya boleh memberikan kekuatan dan syafaat dan dilindungi oleh malaikat....

group hamba dah buat kajian dahh ponn.... ilmu itu ada keburukannya juga jika disalah ertikan... nak cerita kat sini agak sulit... tapi yang pastinya, ada keburukannya....

ilmu putih tuhh... dolu2 orang semua bertegang urat kata itu ilmu HAQ.... hamba pon dah tak amalkan lagii..... setelah tau yang HAQ.....

so,

bagaimana dgn ilmu arwah atuk kamu itu???? takkan taknak tau kebenaran kott.... takkan sekadar YAKIN atas dasar YAKIN.... mcmane nak sampai ke tingkatan HAQQUL YAKKIN!!!

hurmmm satu saranan yang terbaik dan sangat baik..... bukan nak jelaskan penipuan... supaya tknak ma ...
edy137 Post at 8-6-2010 21:24

Ya...teruskan. Semoga tercapai hajat awak tu. Pasal nama atuk dan moyang saya tak boleh bagi sebab saya tak tahu nama moyang perempuan saya. Kalau saya tahu sekali pun saya takkan bagi.

Kalau dah dimakbulkan dipersilakanlah perturunkan kesini apa pun keputusannya saya terima...

Follow Us
Saya baru buka cerita manusia berdamping dengan malaikat dah ramai yang melatah.......belum lagi say ...
Fieza-mira Post at 8-6-2010 21:39

Macam nie lah, awak dah kata saya salah, tapi kenapa tak jelaskan secara terperinci mengenai perkara nie? Saya menolak ada sebab, saya dah nyatakan sebab sebab saya menolak, kenapa awak tak berikan fakta fakta supaya saya boleh faham tentang ilmu nie.

dengan ALLAH bukan dipanggil berdamping cik akak oit.... ALLAH adalah MAHA PENCIPTA... manusia pula adalah makhluk yang bertaraf HAMBA....... so,

kenapa nak bezakan mcm tuhh... ALLAH ngn JIN tuhh sama taraf kerr??? kata dah dalami HAKIKAT nihh.... macamane pulak jadi berdamping dgn ALLAH S.W.t nihh.... adoyai...

takde siapa pon yang melatah cik akak oiii.... kitoran relax ajerr... cuma nakkan penjelasan yang lebih concrete ajerr... tak lebih tak kurang....

kenapa takut nak bagi nama atuk weihh.... kata perkara yang HAQ.... jeng...jeng...jeng...
edy137 Post at 8-6-2010 21:43

Manusia dengan ALLAH bukan berdamping tapi beserta......

Apasal kamu rasa tergugat? Kalau kamu dah ada ilmu HAK takde apa yang nak dirisaukan pegang jer lah ilmu kamu sampai ke liang lahat. Tak payah nak bertanding ilmu siapa paling HAK.

susah nk muzakarah kalau mcm nihh.... benda yang tak tahu sangat... dengar dari mulut ke mulut tapi YAKIN mengalahkan HAQQUL YAKKIN......

kalau benda tuhh betul, kan boleh kita buktikan secara amalan atau ilmu..... apa yang nak takut sangat....

tapi takpe laa.... suke hati laa..... kebenarannya akan kelihatan jua nanti..... mana tahu 5 tahun atau 10 tahun akan dtg bila dah mendalami ilmu2 mcm nihh akan terbuka juga kebenarannya......

Apasal kamu rasa tergugat? Kalau kam ...
Fieza-mira Post at 8-6-2010 22:00

Part Manusia - Tuhan dah masuk bahagian Falsafah tu. Lain aliran tarekat lain pemahaman, yang nie kalau silap silap discuss boleh berbunuh korang kat sini

Apasal kamu rasa tergugat? Kalau kamu dah ada ilmu HAK takde apa yang nak dirisaukan pegang jer lah ilmu kamu sampai ke liang lahat. Tak payah nak bertanding ilmu siapa paling HAK.
Fieza-mira Post at 8-6-2010 22:00

siapa yang tergugat???? siapa yang nak bertanding???? :siapa yang melatah nihh sebenarnya... relax arr.... takde apa yang tergugat dan takde siapa yang nak bertanding nihh..... peliks btol laa....

Part Manusia - Tuhan dah masuk bahagian Falsafah tu. Lain aliran tarekat lain pemahaman, yang nie  ...
St.Yeepi Post at 8-6-2010 22:05

tgk pada ayat ALLAH itu berserta nampak gaya mcm tare'qat..... tare'qat mana??? nak tau jugakk.... bagi golongan HAKIKAT lain pemahamannya... begitu juga dengan SYARIAT lagi lain hujahnya...... insyaallah kalau dah sampai pada MAQAM nye takkan sampai berbunuhan punye... insyaallah... jauh sgt tuhh perginye.... heheh....

Saya pertikaikan sebab faktor di atas tu, manusia boleh berdamping dengan jin/syaitan/puaka/jembalan ...
St.Yeepi Post at 8-6-2010 21:03

Kalau nak cerita tentang siapa manusia, tak tahu nak start kat mana terlalu panjang sejarah asal usulnya. Yang terdapat dalam Al-Quran hanyalah sekadar 'tips of the iceberg' saja. Terlalu banyak rahsia. Kalau bukak rahsia manusia maka terbukalah rahsa Allah.

Saya hanya boleh bagi tahu bukan semua yang 6 billion populasi kat dunia nih manusia. Tak sampai 0.000000000001 persen saja yang manusia selebihnya ialah 'haiwan yang pandai berkata2'.

Macamana nak kenal manusia?? Tak ada petanda hanya yang mencipta saja yang tahu siapa diantara kita ni manusia dan siapa yang bukan.

hurmmm nampaknya sama mcm hujah saudari Genot.... walaubagaimana pon hamba tolak hujah dia yang itu bahawa bukan semua manusia itu adalah manusia.... kerana hujah dia orang kulit hitam itu bukan manusia tetapi spesies haiwan yang boleh berkata2......

hujah dah sama nihh.... nanti hamba huraikan pulakk pasal kenapa manusia itu adalah sememangnya adalah manusia yang diberikan satu RAHSIA semasa kelahirannya....

takpe... kita cuba muzakarah dulu....

hurmmm nampaknya sama mcm hujah saudari Genot.... walaubagaimana pon hamba tolak hujah dia yang itu bahawa bukan semua manusia itu adalah manusia.... kerana hujah dia orang kulit hitam itu bukan manusia tetapi spesies haiwan yang boleh berkata2......

hujah dah sama nihh.... nanti hamba huraikan pulakk pasal kenapa manusia itu adalah sememangnya adalah manusia yang diberikan satu RAHSIA semasa kelahirannya....

takpe... kita cuba muzakarah dulu....
edy137 Post at 8-6-2010 22:17

Sebenarnya falsafah ni juga dipegang oleh kaum yahudi tetapi dah terpesong sebab mereka merujuk kepada kaum/bangsa. Pegangan mereka hanya kaum yahudi sahaja manusia bangsa lain tu adalah haiwan. Kat situlah mereka dah tersesat.

Saya diajar manusia tu tak kira bangsa. Tak pernah guru mengajar mengatakan negro tu species haiwan yang pandai berkata2.  Hitam atau putih itu sifat luaran tak boleh dijadikan ukuran untuk mengenal manusia.

so... yang mana satu manusia dan yang mana satu haiwan???? boleh cerita detail sket tak supaya senang kita nak lakukan penghujahan..... kalau ada bukti lagi baik.... tunjukkan rupanya mana satu manusia yang berkategori haiwan yang pandai berkata-kata tuhh....

cuba jelaskan ianya....

dan jgn lupa... banyak hadis, pegangan, ayat al-quran, kajian genetik, dan lain2 kebanyakannya telah diputarbelitkan oleh kaum YAHUDI.... paling popular sekitar tahun 90an dulu adalah hadis yang berbunyi begini

'jika pada akhir zaman nanti, tiada lagi para alim, ulama, orang2 agama dan kitab Al-quran hampir lenyap, maka berpeganglah pada kitab2 yahudi dan juga rujuklah kepada ulama2 yahudi'

lebih kurang begitulah bunyi nya.... hadis maudhu' tuhh....

dan tak mustahil, kebanyakan tare'qat dan juga perguruan atau pegangan orang islam ada yang tercampur aduk dengan pegangan yahudi.... sikit2 laa... sikiiiiitttttt ajerr... ta banyak.. tapi cukup kuat untuk melemahkan pegangan akidah kita....

sebab itulah hamba minta dibuktikan bagaimana rupanya manusia yang berkategori haiwan yang pandai berkata-kata????

buktikan????

pernah dengar ilmu KAF40..... suatu ilmu ancient yang hampir pupus.... persatuan naungan hamba pon dahulu kala ada turunkan amalan itu melalui GURU hamba....

asalnya ianya boleh memberikan kekuatan dan syafaat dan dilindungi oleh malaikat....

group hamba dah buat kajian dahh ponn.... ilmu itu ada keburukannya juga jika disalah ertikan... nak cerita kat sini agak sulit... tapi yang pastinya, ada keburukannya....

ilmu putih tuhh... dolu2 orang semua bertegang urat kata itu ilmu HAQ.... hamba pon dah tak amalkan lagii..... setelah tau yang HAQ.....

so,

bagaimana dgn ilmu arwah atuk kamu itu???? takkan taknak tau kebenaran kott.... takkan sekadar YAKIN atas dasar YAKIN.... mcmane nak sampai ke tingkatan HAQQUL YAKKIN!!!
edy137 Post at 8-6-2010 21:47

Saya tak pernah berguru dengan datuk saya jadi saya tak tahu pasal ilmu malaikat 44 tu. Hanya mendengar cerita mak jer. Disebabkan cerita dia interesting saya cubalah korek2 kat mana2 pasal info dari orang lain pulak.

Bila dah besar panjang dan pergi berguru takde pulak guru saya bukak cerita malaikat 44 nih. Cuma dia kata tak mustahil manusia berdamping dengan malaikat. Jadi saya simpulkan ada kebenarannya cerita datuk saya ada ilmu malaikat 44 berdasarkan info yang sangat terhad.

so... yang mana satu manusia dan yang mana satu haiwan???? boleh cerita detail sket tak supaya senang kita nak lakukan penghujahan..... kalau ada bukti lagi baik.... tunjukkan rupanya mana satu manusia yang berkategori haiwan yang pandai berkata-kata tuhh....

cuba jelaskan ianya....
edy137 Post at 8-6-2010 22:35

Cuba kamu baca penjelasan saya tu. Takde penanda kat wajah atau tubuh yang boleh dikenal. Ini urusan pencipta. Soal batin a.k.a dalaman.

Manusia itu hak Allah dan akan pulang ke Allah. Mana yang sampai ke Allah maka dialah manusia sesuai dengan janji Allah.

Saya tak pernah berguru dengan datuk saya jadi saya tak tahu pasal ilmu malaikat 44 tu. Hanya mendengar cerita mak jer. Disebabkan cerita dia interesting saya cubalah korek2 kat mana2 pasal info dari orang lain pulak.

Bila dah besar panjang dan pergi berguru takde pulak guru saya bukak cerita malaikat 44 nih. Cuma dia kata tak mustahil manusia berdamping dengan malaikat. Jadi saya simpulkan ada kebenarannya cerita datuk saya ada ilmu malaikat 44 berdasarkan info yang sangat terhad.
Fieza-mira Post at 8-6-2010 22:46

so, jelas dan teranglah ianya suatu kesimpulan peribadi yerr.... hurmmm.... akhirnya dah tahu dahh jawapan terakhirnye.... maksudnya ianya tidak pernah dibuktikan melalui sesetengah amalan atau ilmu......

kesimpulan hanyalah suatu kesimpulan jika kita tidak menghuraikan simpulan itu.......

but, kenapa beriya2 nak mempertahankan sesuatu atas dasar kesimpulan peribadi..... hamba cuba menyatakan sesuatu kebenaran.... bukan atas kesimpulan..... tapi tak kesah lahh... akhirnya dah dapat jawapan yang pasti tentang itu....

bagaimana pula cerita tentang manusia yang kategori manusia yang pandai berkata-kata itu???? atau nak buka thread lain untuk huraikan ianya.... sebab jawapan pasal malaikat dah jelas dahh....