CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

Ilmu Malaikat 44

mengarut saja semua nih.....
gunakan lah akal dan fikiran....

banyak ilmu lain yang boleh dipelajari,
tak payahlah belajar ilmu2 khurafat semua nih; damping jin, damping setan, damping hantu, damping malaikat.....mengaruutttttt.......

Ilmu yang selari dengan tuntutan Islam a.k.a ilmu putih. Nak mendapatkanya kenalah berguru.... ...
Fieza-mira Post at 8-6-2010 11:25

sebelum tido ambil wuduk baca surah al mulk ayat 14 byk-2 smpila tetido....niat mintak petunjuk drpd allah swt...

soklan yg kwn2 lain tanya xde jwb lg....

manusia bukan manusia...

TQ

menarik thread nih.....

aku speku : yg ada pd TT adalah saka. yg diamanahkan oleh atoknya jaga ke ...
kelip_kertas Post at 9-6-2010 15:04

itu lar..aku pun nak speku mende yg sama... sebabnya, kenapa bila arwah atuk dia masuk hutan utk berburu mesti akan pulang dgn tangan kosong/hampa..menurut cerita sbb binatang semua akan lari sorok bagai sbb takutkan arwah atuk.. part ni je dah mendatangkan sangsi..sbb kalau malaikat yg mendampingi arwah atuk dia tu..kenapa binatang nak takut sedangkan dlm hutan tu pun mesti ada para malaikat yg ada tugas-tugasnya di sana, dan juga unsur2 lain mcm jin etc kiranya mesti binatang dah biasa lar kan..ni bila arwah atuk TT masuk hutan dia org lari bersembunyi plak...nampak gaya mcm TERSANGAT takut...hmm..

saya pun nak berspeku jugaklah....rasa2nyer macam saka....(Jgn marah yer TT....ampun...speku jer)
Tapi, wallahualam.....
Amboi Edy, siap scan lagi tu....

oh lagi satu..part yg 'ada manusia bukan manusia tetapi haiwan yang pandai berkata-kata' kalau secara literal..mmg banyak..contohnya.. perogol kanak-kanak, perompak, pembunuh etc tp TT yakin yg statement tu ada kebenarannya..jadi sebolehnya minta TT usulkan bukti atau fakta atau mana2 statement yg boleh TT guna sebagai landasan kpd keyakinan TT tu..
bolehlah kita semua sama2 belajar perkara baru kan...

Follow Us
Reply 14# hantukiller

aku setuju ngan ko...pasti ke tu malaikat?kadang2 kita ni bukan tau sgt n kadang2 cuma ikut tanpa selidik btl2 dulu...

aku layan jer...
nak menyampuk, takder ilmu plak aku nie....

cuma apa yg aku pelajari,
sesetengah ilmu/pengtahuan yg ada patut disembunyikan/tidak dibincangan secara umum...
jenis2 ilmu yg tinggi tarafnya patut dibincangkan dengan ahlinya saja...

kenapa?
1. sbb sesetengah ilmu nie, mmg tak terfikir pun kebenarannya pada pemikiran org2 awam (cam aku), walaupun pada hakikatnya ianya ilmu yg baik.

2. Dibimbangi pengetahuan yg kita sebarkan bulih menyebabkan pergaduhan, cabar mencabar, percanggahan pendapat dan lebih parah lagi saling menuduh satu pihak itu salah/seleweng...
(sedangkan ilmu yg kita ada belum tentu sampai pada darjat pihak yg satu lagi)

sebagai contoh...
Ramai org kata ilmu kebal tu mengarut... kalu tak kenapa para sahabat atau nabi luka2 dan ada yg wafat ketika perang?
Jawapannya mudah saja. Ilmu kebal2 nie sejak zaman sebelum Nabi Sulaiman sudah ada. Dan ilmu2 ini makin berkembang seiring dgn keinginan manusia yg tak terbatas.
ok. sehinggalah zaman nabi kita, ilmu ini masih ada.. tetapi para sahabat tidak mengamalkan ilmu2 ini, kerana cita2 mereka utk berperang adalah satu saja... gugur sebgai syahid (para syuhada'). End.

......................................................................................................
pesanku pada tuan rumah kedaun...

1. Andai kata, pegangan tuan rumah pada apa yg telah diperkatakan di benang nie adalah benar, better keep it for urself. tak guna pamirkan disini, nt lagi banyak keraguan yg timbul, sementelaah tuan tanah sendiri pun nampaknya tak upaya nak menangkis persoalan yg timbul dari forumers yg rata2nya bukan ahli dlm pesoalan malaikan ini.

2. Ada baiknya, tuan rumah kedaun merujuk pada guru2 agama yg berkelayakkan (bukan ustaz2 sekolah - bukan diskriminasi atau bias, tapi rata2 yg aku jumpa ustaz2 sekolah nie masih cetek pengetahuan melainkan mahir utk silibus sekolah jer).

3. kami kat sini, seronok membaca tapi tak semestinya pengetahuan yang kami ada cukup utk absorb apa yg pembuka thread paparkan. sebab tu la, ada kata2 atau pertanyaan yg mungkin tak disangka2.

Saya berpendapat pengalaman awak tu memang betul, sebab saya sendiri pun ada pengalaman yang hampir serupa, cuma itu bukannya Malaikat, mungkin daripada golongan jin atau roh gentayangan kot.

Reply 169# St.Yeepi

x seram ke?

Banyaknya soalan tak tahu nak jawab mana satu....

Masa tu saya tak terfikir nak teliti rupa paras malaikat. Yang saya tahu mereka ada nampak dengan ekor mata saja kehadiran mereka. Ada figure tapi tak berwajah.

Bila saya kata saya tahu itu malaikat & suara malaikat bukan tahu teka2 tapi tahu berisi. Sama seperti kita kenal apa itu warna merah dan apa itu warna putih.

Bila kita dah tahu mana orang lain permainkan kita tunjuk kain putih lepas cakap tu tain merah.

Pengalaman berjumpa dengan malaikat maut & iblis tu bukan kebetulan. Memang saya dah bersedia selama beberapa bulan dengan beramal setiap malam.

Guru saya tanya: Kamu tak teringin ke berjumpa Allah??

Tentu saya rasa gayat sebab hanya nabi2 & rasul2 je boleh bertemu Allah tapi saya jawab nak.

Dia kata boleh dengan syarat kamu rela serahkan nyawa. Barang paling tinggi nilainya dalam hidup kita ialah nyawa kita sendiri.

Dia beri saya amalan dalam 3 bulan dan bersedia menempuh maut dan tak ada jaminan dapat kembali ke dunia ini.

Saya nekad mati terus pun takpe asal dapat bertemu Allah. Saya kecundang sebab sakit kematian tu terlalu berat dan kalah dengan godaan iblis.

makin lama...aku rasa x sedap hati lah....

TT......ada sesuatu yg pelik pada TT ni...harap2 x menyimpang la,takut nnt akn mencabar kewarasan diri sendiri....takut jd macam kes dgr suara dari langit suh membunuh

Bila baca pengalaman TT teringat thread 'adakah anda seorang indigo...' kat thread mitos, lagenda , sejarah ...mcm lebey kurang pengalaman TT ...ada adegan terbang2, pegi menjenguk perkampungan 'bukan dimensi ' ni lah .. dengar suara dll

cuba TT baca ada pengalaman yg sama tak ....yg golongan ni pon suka kata yg 'org biasa' ni tak boleh berfikir sedalam mereka..pengetahuan dorang lebih bnyk dri org2 biasa yg cetek pengetahuan  ni ...

http://eforum6.cari.com.my/viewt ... mp;highlight=indigo

* TT jgn marah klu org konpius yea..sbb mula2 TT cakap tak tahu pape psl ilmu ni ..dah skrg konfiden betul  TT yg mendampingi adalah malaikat ... siap berguru lagi ..jadi dlam sedar tak sedar bnyk percanggahan dari  pihak TT sendri  - Wallahualam

Post Last Edit by edy137 at 9-6-2010 16:53

alahhh.... izinkan ajerr si hantukiller bunuh... apa susah... hamba takde main bunuh2 nihh... main benam2 ajerr...... tapi buat apa kann menganiaya makhluk walaupun ianya JIN......

dan hasil 'check' hamba malam tadi ianya ada kaitan dengan ROH nihh..... dan ada unsur JIN sket..... wallahualam.... tapi itu yang dapat dilihat hasil dari bermohon kepada ALLAH S.W.t

terpulang la nak percaye atau pon tidak...... dah tua nanti akan nampak kesannya..... cuma jgn taksub dengan satu GURU.... hamba sendiri tak pernah TAKSUB dengan mana2 GURU hamba......  

nak beza malaikat ngn JIN pon masih tak beri jawapan..... takde jawapan yang concrete pon masalahnye nihh....

Deyy...  heheh.... orang tanye pasal manusia haiwan yang pandai berkata-kata pon tak jawab lagii....  takmao laa pusing kiri pusing kanan..... bosan laa... jawab laa mana manusia spesies haiwan yang pandai berkata-kata..... masih tak nampak bayang jawapan lagi nihh.... cemane nak berdiskusi nihh....

jawapan tentang malaikat 44 tuhh dah jelas dan terang dahhh.... syukurr ke hadrat Illahi....

dodgy betul citer nih...

dia ngn puak2 dia ajerr ilmu tinggi boleh terbang2.....  dah sampai tingkat langit ke 5 or 6 punya tinggi ilmu..... boleh masuk alam barzakh lagii tuhh.... orang lain mana sama.... baru takat atas pohon kelapa jerr....  itu pon tercungap-cungap nak sampai puncak pohon kelapa....

hahahah...

tak abih2 lagi pasal pelawaan abe Hantukiller kiter tuh....

Bila kamu semua tanya macamana saya tahu itu suara malaikat & yang datang tu malaikat dan suruh saya buktikan.

Ia satu soalan yang sangat menjengkelkan sebab saya yang mengalami dan kamu semua pulak yang pertikaikan.

Dia sama seperti bila kita bercakap dengan sibuta kata saya hari pakai baju warna merah. Lepas tu sibuta ni pulak cakap apa buktinya kamu pakai baju merah hari ni?

????