CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

Ilmu Malaikat 44

teringat dulu pengalaman member sorang masuk tare'qat aliran naqsyabandi...... skang pon member lagii... tapi tuhh laa kalau dgr dia punye berbuall.... mmg spesen..... ada jerr nak selindung sana selindung sini, dia mmg dulu taksub gile ngn GURU dia.... nak bitau dia tare'qat apa pon susah, nak berahsia sangat....

deyy... tare'qat mesti bersusurgalur dengan Rasulullah..... kalau ianya dari RASULULLAH hukum nya harus menyampaikan.... bukan diselindungkan....

tapi berbeza dgn auntie ku... aliran tare'qat jugak, takde laa nak selndung2 bagai..... relax ajerr..... bukan kata tak bagus tare'qat nihh... tapi kena selari dengan Syariat dan Hakikat... barulah sampai ke martabat makrifat..... dan peroleh KEISTIMEWAAN dari NYA....

tapi no comment laa.... kamu pon tak cakap kamu perguruan apa kann... so, hamba takmao laa tuduh2... cuma hamba dah jumpa beberapa orang jugak yang mcm saudari nihh dalam hayat hamba...

Pengalaman saya dengan malaikat takde kena mengena dengan datuk saya punya malaikat 44. Cuma bila saya alami dan tahu peranan malaikat saya cuba cari logik ilmu malaikat 44 datuk saya tu. Saya tak tahu apa2 tentang ilmu dan amalan dia tu sebab tu saya buka thread ni nak cari kot2 ada forumer yang tahu.

Saya sangkakan ia hanya amalan biasa orang tua2 menjaga diri dan boleh dikongsi bersama sebab saya tahu amalan saya memang bukan untuk orang biasa.

saya nk mohon pd TT.....
jwb soklan ttg manusia bukan sebenarnya manusia..... dan manusia haiwan yang pandai berkata-kata tuh....

sbb menarik perhatian saya....

kalu ikut pemahaman sy.... manusia tu berasal dr perkataan arab nun siin yaa - semua baris atas..... nasiyya..... yg bermaksud lupa...

so logik la.... kalu manusia yg lupa dan lalai tuh (kurang beriman/xberiman kpd Allah SWT) tu.... jd mcm yg TT ckp manusia haiwan yg pandai berkata2.... cth mcm poremer lain ckp.... perogol, penjenayah n etc....

tu pemahaman aku ler yg x berilmu nih....

betul tuh....

kalu namanya ilmu, tak patut selindung2.

ada kawan aku pernah ikut ajaran songsang nie. tapi bukan jadik pengikut la, sekadar meyiasat.
nak pegi kat tempat belajar tu, kene naik van, kene tutup mata.

Maksudnya, kalu dah sebegini susah nak blajar, maknanya ada something wrong dgn ilmu tuh...

sebab saya tahu amalan saya memang bukan untuk orang biasa.
Fieza-mira Post at 9-6-2010 17:04

deyy.. kalau amalan kamu bukan untuk orang biasa kira amalan kamu untuk siapa???? alien??? badak???? jin yang berterbangan atau untuk zirafah????

sebelum kamu jadi orang yang luar biasa..... kamu juga manusia biasa kann...  so, macamana hamba nak join jadi manusia luar biasa mcm kamu????

Reply 181# edy137

aku mmg x tau sgt psl ilmu tasawuff nih.....
tapi pakcik aku (belah laki) tarikat ni ada 4 cabang (ke apa ntah dia ckp iaitu ayat yg tepat)

1) syariat
2) hakikat
3) jismiyy (jisim)
4) qalbiyy

dia dok terangkan maksud disebalik Syahadah....dan bagaimana mengenal Allah SWT...
aku dok mendengar lopong ajek....sbb x fhm sgt...

tp seronok dgr....
dan aku x tau la dia tarikat apa...

sorry off topic sket

Follow Us
Apasal pelawaan aku untuk test pendamping tu malaikat atau jin tak disambut? kalau jin, mati, kalau malaikat tak mati, kalau roh gentayangan kasi kunci!!!

Adakah sayang sangat pendamping tu? kalau pasti ia malaikat, apa nak risau, tak de apa apanya malaikat tu..masih terus berdamping

dia dah dedor tuhh hantukiller..... menggeletar satu tubuh... dia kan manusia luar biasa... mana ley compare ngn kita manusia2 biasa nihh.... taraf nye lain kann.....  kan dia ingat dia sorang yang dalami perkara2 ghaib mcm nihh.... atau dia ingat perguruan dia ajerr yang paling btoll..... pooddeyy......

saya nk mohon pd TT.....
jwb soklan ttg manusia bukan sebenarnya manusia..... dan manusia haiwan y ...
kelip_kertas Post at 9-6-2010 17:06

Ini dah masuk bab lain yang jauh lebih berat dari persoalan malaikat 44. Tujuan saya nak masuk sini bukan untuk diskuss benda2 berat macam ni. Saya cuma ingat nak bersantai saja sebab kita dah biasa dengan istilah selisih malaikat 44.

Tak sangka saya ilmu malaikat 44 bukan tajuk santai.

ngelak lagiiii...... konar2..... heheh..... pusing kiri pusing kanan..... jawapan taknak beri...... lagi dua soalan ajerr......

mana satu manusia yang kategori haiwan pandai berkata-kata???

macamana aku nak join untuk jadi manusia luar biasa mcm kamu???

kalau santai bukan disini tempatnya...
ni tempat serius punya k...

citer la semua yg awk tahu....
caring is sharing
eh terbalik..

yg saya tau kelahiran anak adama didampingi 1 malaikat yg membisikkan kebaikan dan 1 syaitan yg membisikkan kejahatan...

jap jap.. aku bukan ilmu tinggi just sekadar orang biasa je...
cume aku ade beberapa persoalan...

1) malaikat ni jahat ke sampai binatang pun takut.. bukan malaikat ni jenis mesra alam ke? takde la dari mane mane kanyataan aku tau dari al-Quran tapi logik la..

2) zalim sangat ke  Allah sampai g haji banyak kali pun boleh di kategorikan sebagai binatang kalau buat dengan ikhlas dan tiada cacat cela dalam hati pun(walaupun mustahil tapi contoh la)sekalipun tapi sebab yang tak diketahui boleh jadi binatang.. gile punye statement...

3) aish pelik lak al-Quran tak semua ilmu kat dalam tu? pelik giler... bukan Quran itu lengkap selengkap lengkapnye ke? kerja utama untukmencari cume memahami ape yang tersirat je.. jarak bumi ngan bulan boleh kire ngan tepat bedasrkan ayat Quran.. kelajuan cahaya pun boleh kire ngan tepat sampai 14 titik perpuluhan.. tu baru hal kejadian alam.. tak lagi campur untuk ilmu akhirat...semua dah ade kerja kite cume mencari je kan? ke aku silap?

4) kenapa TT nak samakan malaikat ,Allah ngan jin ngan setan? memang r jin ngan setan boleh berdamping.. dah jenis hina.. jenis dibuang ke dunia.. bukan jenis kat atas langit sane...

5) weh giler r bleh kenal jumpe malaikat.. camne lah plak.. nabi 1st time jumpe malaikat bleh demam.. ko rilek je? tabik dow.. tapi siyesli la, apesal ko macam lebih hebat dari nabi je.. ko bleh jumpe malaikat ikut dari amalan(atas kehendak).. nabi pun tak mintak jumpe malaikat atas kehendak..

6) weh bleh plak ko delay mase mati ko eh? nabi pun berserah je kalo nak mati... berani plak setan nak mendekati malaikat maut eh? ni macam citer omputih ke ade yang bergelung atas kepala satu ade yang pakai tongkat Man UTD 1 tu ke? kire ko dengar yang bertongkat tu cakap r?

7) weh.. nabi punye peristiwa israk mikraj tu ko pun bleh rase ke? giler best... ko setanding ke ngan nabi?

8) hah? ko bleh tengok arwah ayah ko? jap.. setau aku la(kalo salah betul kan), bukan manusia yang tak g mane mane ke selagi sebelum akhirat.. akan dibangkitkan kembali untuk dihisab(mase akhirat) kemudia baru di beri balasan yang sesuai. kalo baik, baru diberi ganjartan kebaikan.. so maknenye, ayah ko skip la proses tu dan dapat ganjaran tu?

~sori pertanyaan aku ni mungkin cam bodoh sket sebab aku bukan la ade ilmu sangat dan aku sekadar manusia dengan ilmu pendidikan islam kat skolah je paling tinggi pun(bapak aku la ajar advance sikit(sikit sangat) tapi siyesli aku betul nak tau jawapan persoalan aku tu.. siyes dow lain giler dari ape aku paham.. aku harap dapat penjelasan.. jangan sesatkan orang.. nasib baik ilmu aku ok sket, bayangkan orang yang cetek.. lagi parah.. so plis jelaskan aku siyes nak tau~

Salam tt,

Menarik topik ni.......

setelah aku baca dari page 1 sehingga khatam ni....hehe.. setakat ini aku bersetuju dengan dua dua pihak. bagi pihak yg pertikaian bahawa bukan malaikat tetapi adalah jin pendamping, dengan alasan dan hujah hujahnya....aku setuju.

Bagi TT yg mempertahankan bahawa ia adalah malaikat tapi bila diminta bukti bagaimana tt tau adalah malaikat dan bukan jin, disini tt tidak dapat berikan bukti. jadi, pada aku, walaupun tt tidak dpt bukti ia adalah malaikat........aku masih faham, bahawa kegagalan membuktikannya bukan bereti tt salah sbb ada setengah setengah rahsia , memang sukar dibuktikan dgn kata kata. jadi kita tidak boleh mengatakan tt salah hanya semata dia gagal berikan bukti. Ini soal agama yg terdiri dari zahir dan batin.....yang zahir bolehlah diberikan kupasan dan dalil...tetapi soal batin ni adakalanya sukar nak diceritakan dgn kata kata.

aku tak hairan kalau Allah perintahkan malaikat untuk menjaga manusia....walaupun ada yang kata mana dalil kononnya Allah perintahkan malaikat jaga manusia (contohlah).

Bagi aku, ilmu ni sangat luas, kadang kadang hari ini kita pertahankan satu satu perkara dengan fahaman, pembelajaran dan pengalaman kita. kita ada dalil dan bukti. tapi apabila ilmu kita semakin meningkat dan pembelajaran makin kedalam.....pada satu hari nanti kita sendiri sudah tidak pertahankan pendirian yg selama ini kita pertahankan kerana adanya dalil dan bukti terbaru sesuai dengan kemajuan ilmu dan rohani kita.

maka itu, samada malaikat atau jin yg mendampingi TT , setakat ini aku tak berani nak komen. aku masih bersikap terbuka dan masih ingin ikuti penjelasan dari tt dengan lebih lanjut.

Bagi aku, penjelasan TT ini tidak perlulah dicabar oleh mana mana pihak...dia hanya ceritakan pengalaman dan kepercayaan dia. cukuplah sekadar kita menjelaskan pendirian kita kenapa tidak setuju. cabar mencabar ini kurang manis laa rasanya....

lagipun TT dari awal dah kata, arwh atuknya telah meninggal sejak dia kecil lagi...dia pun tak tahu sgt pasal malaikat 44 tu dan sbb tulah dia bukak thread ini kalau kalau ada yang tahu. dari awal lagi TT dah kata mcm tu....so kita paksa paksa minta bukti pun susah jugak kan.....

mengenai pengalaman dia dalam mimpi tu.....hanya Allah lebih tahu betul ke malaikat yang datang bawa dia bersiar siar.....boleh jadi jin jugak, dan tidak mustahil malaikat jugak dengan izin Allah.....so aku lebih suka bersikap terbuka dan tidak membuat kesimpulan buat masa ini.

Harap tt dapat berikan nama Guru TT dan perguruan yang tt sedang pelajari, ini penting agar semua dapat buat rujukan. Dan harap TT dapat terang lebih lanjut lagi mengenai perguruan TT, dari situ mungkin lebih banyak isu yang boleh kita menilai sebelum masing masing buat kesimpulan.

Reply 176# edy137

Yang kamu scan tu bukan datuk saya. Biarkan dia 'rest in peace'. Kalau kamu hebat scanlah saya boleh tahu siapa yang berdamping dengan saya tapi saya takkan dedahkan ID saya kat sini.

f.y.i. Guru saya pun dah meninggal so, jangan fitnah orang tua tu bawak ajaran sonsang ke apa ke. Dia dah selamat sampai ke destinasi.

Reply  St.Yeepi

x seram ke?
kelip_kertas Post at 9-6-2010 16:30
Demam jugak lah dua tiga hari

Ini dah masuk bab lain yang jauh lebih berat dari persoalan malaikat 44. Tujuan saya nak masuk ...
Fieza-mira Post at 9-6-2010 17:28

Fieza,
kalau dah masuk bab akidah dan pemahaman tentang akidah, dah tak boleh dipanggil santai..
kalau citer mr bean atau bleach, bolehlah main santai2..
melopong gak yenil baca thread ni..walopun ada yg kita dah tau..tapi kekdg pemahaman kita tak betul..
teruskan berbincang..

Salam tt,

Menarik topik ni.......

setelah aku baca dari page 1 sehingga khatam ni....hehe.. se ...
Saat Post at 9-6-2010 17:49
Dgn izin Allah tu memang betul, tapi kena ingat juga setiap yang terjadi ada penghuraiannya, nie memang dah ketetapan alam yang di set kan oleh Allah. Contoh ler hukum alam mengatakan lelaki tak boleh mengandung, tetapi dengan izin Allah, seorang lelaki mengandung, but still kalau dikaji ada sebab musabab bagaimana seorang lelaki tu mengandung.....

Yang kamu scan tu bukan datuk saya. Biarkan dia 'rest in peace'. Kalau kamu hebat scanlah saya boleh tahu siapa yang berdamping dengan saya tapi saya takkan dedahkan ID saya kat sini.

f.y.i. Guru saya pun dah meninggal so, jangan fitnah orang tua tu bawak ajaran sonsang ke apa ke. Dia dah selamat sampai ke destinasi.
Fieza-mira Post at 9-6-2010 17:51

aku mmg menyampah btoll laa minah grong greng yang suka konar sana konar sini.... deyy... aku kan tanye dua soalan tuhh....  jawablaaa.... nak suruh aku jawab soalan ko... ko jawab dulu soalan aku.....

kan aku dah jawab pon sebenarnya.. ko yang tak perasan.... ko jawab laa soalan aku tuhhh....

deyy minah.... aku tau laa taraf ko taraf wali ke ape kerr.... orang kat sini orang biasa2 jerr beb.. tak mcm ko ilmu tinggii... kalau ilmu tuhh tinggi ko jelaskan laa pada kami2 nihh yang ilmu tak berapa nak tinggi nihh... poodeyy, mcm dia sorang ajerr yang berGURU.....

Dgn izin Allah tu memang betul, tapi kena ingat juga setiap yang terjadi ada penghuraiannya, nie memang dah ketetapan alam yang di set kan oleh Allah. Contoh ler hukum alam mengatakan lelaki tak boleh mengandung, tetapi dengan izin Allah, seorang lelaki mengandung, but still kalau dikaji ada sebab musabab bagaimana seorang lelaki tu mengandung.....
St.Yeepi Post at 9-6-2010 17:57

yang nihh hamba sokong.... tepat dan bernas....

tulah kan, Allah dah tetapkan hukum lelaki tak boleh mengandung, tetapi dgn izinnya ada gak kes terpencil lelaki mengandung.

bagi akulah, sama jugak penjelasan tt tu......mungkin dia bebetul dibawa malaikat dalam mimpi walaupun kita berikan dalil adalah jin.

sebab tu aku tak berani nak simpulkan jin atau malaikat.... secara yang kita pelajari sepatutnya jin la....tapi mana tau kan kes terpencil? hehehe...

apa pun teruskan perbincangan...tapi bincang sebagai tukar pendapat dan fikiran..bagus tu, walaupun tak sehaluan...but elakkanlah sampai bertelagah...

thread panas skit tak pe....taklah boring sangat, tp jaga terlalu panas dah le...hehehe