CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ms.delko

kubur P.Ramlee kat kampung baru

Salam semua...

Ini pengalaman saya sendiri pergi menziarahi kubur arwah P.Ramlee bersama-sama sua ...
zaimis98 Post at 19-11-2010 15:25

betul tu, dulu kita lalu dalam kubur tu naik motor memang ada bau yang harum mewangi (selalu juga ada)...  nak kata orang tabur bunga tak kan kuat sangat baunya...

Ye..memang kuat bau nya kan...

kawasan kubur ni terletak belakang je office aku kerja dulu..so selalu park keta kat area ni...
ada guard yg bertugas kat menara bank tersebut cerita dorang pernah terjumpa dgn lembaga arwah..tapi aku tak tau la..betul ke tidak..sbb guard tu yg cerita...   

selalu je lalu situ xpenah perasan ada perkuburan..

pas baca lam porem ni, barula aku tergerak hati nak usha2 between the carpark and the chinese school tu..

haah laa..

nanti aku lalu aku snap pics okes.

Cuma yang kelakonye....dari ramai potensi hantu kat kubur Jalan Ampang tu...nape orang nampak P Ramlee aje, tak Saloma atau antu sape2 aje kena kebumi kat situ?Cuma yang kelakonye....dari ramai potensi hantu kat kubur Jalan Ampang tu...nape orang nampak P Ramlee aje, tak Saloma atau antu sape2 aje kena kebumi kat situ?
alphawolf Post at 20-6-2010 14:31

Aku punya abang ipar cerita dia punya adik punya kawan pernah naik LRT yg terakhir lalu bawah kubur Jln Ampang tu, berenti kat situ dan kemudian dia nampak kelibat satu couple yg naik, bila dia toleh dia nampak P Ramlee dan Saloma bergandingan tangan naik, kemudian duduk kat sebuah kerusi...masa tu isteri dia kat sebelah tak perasan pun. Bila dia nampak dia terus terdiam kaku tak dapat berkata-kata apa pun kpd isteri yg disebelah, bila dia toleh balik kearah couple tu tengok2 dah hilang.....

Sampai rumah terus dia demam, terkedu dan hanya bila dia dah baik seminggu kemudian baru dia cerita kat isteri apa yg telah berlaku.

Apa yg dia nampak sebenarnya? Jelmaan atau manusia couple yg seiras dgn P ramlee dan Saloma? Wallahu'alam...

Apapun jika benar couple itu adalah jelmaan maka hantu2 itu mengambil satu langkah kedepan menggunakan kecangihan teknologi pengangkutan, sesuatu yg tidak terdapat pada zaman P Ramlee dan Saloma selama masih hidup dulu.

pelandok dua serupa kot, yang selalu menyanyi lagu2 p.ramlee tu.. apa nama dia ntah dah lupa plak.. muka ada iras2 gak.

Follow Us
isssshhhhhh...... gler takottt....... mnyeramkan aje cte korang ni.... aku kadang2 suke jgk kua g jalan2 nek lrt mlm2...... skrg cm takot plok...... so how about thatttt?????????? wooooooooo..........

Salam semua...

Ini pengalaman saya sendiri pergi menziarahi kubur arwah P.Ramlee bersama-sama sua ...
zaimis98 Post at 19-11-2010 15:25

Mungkinkah itu wangi pahala...dpt pahala jika berbuat kebaikan kan....

saje nak menyedapkan cerita je dorang tu..
mana ada hantu p.ramlee

Tanah Perkuburan Jalan Ampang. Sebelah hotel Maya & Wisma Selangor Dredging. Persemadian org2 besar dulu2. Tak tahulah ada kosong sana lg.

Yang paling lama bejiran sebealh kubur ini sekolah Cina itu. Sek Cina pun nampak horror juga.

Entah apa,kalau duduk di kubur itu mmg rasa sejuk dingin bkn seram, bila tengok atas nampaklah KLCC dll. Mesti ada cucu ahli2 kubur duk terkinja2 di Zouk.

Post Last Edit by Changa at 19-2-2011 18:19
kubur p ramle ni xsalah aku diapit oleh tmpt parking kete ngan sekolah cina....malam2 nk g kat kete( ...
careforlife Post at 21-6-2010 14:20

dulu2 saya selalu park kereta yg parking area opposite MATIC/saloma bistro itu yg ada pokok2 besar mmg selalu kena park kereta sebelah belakang rumah usang itu berdekatan kubur sbb saya kerja masuk lewat maka belah depan mmg akan penuh sudah.
selalu juga balik lewat malam, tapi takde la sgt yg misteri nya cuma ada 2 occasions sahaja yg misteri sedikit.

ada sekali masa berjalan ingin ke parking ada terdengar kanak2 berlari dan bermain2 sekitar atas bangunan yg tgh dibina belakang renaissance hotel itu, but then itu mungkin juga kanak2 bermain sekitar swimming pool hotel renaissance?
dan satu occasion lagi semasa berjalan di bawah pokok besar yg exactly belakang rumah usang itu saya menghidu bau harum semacam bungan kemboja or apa orang panggil yang warna putih kecil itu.

semasa saya terhidu bau itu saya tidak fikir apa2, selepas lewati pokok itu dan sudah tiada bau baru saya perasan kenapa tadi bau harum bunga itu, but then saya buat tidak tahu sahaja lah, as long as tidak tunjuk rupa depan saya, maka saya tidak peduli dan tidak melayani nya.

dulu penah dengar citer... kalo org nek lrt lewat2 malam, slalu nampak 'p ramlee' dok tunggu lrt kot ...
gitarpurple Post at 24-6-2010 21:47

bagi saya itu hanya myth sebab terlalu banyak versi tentang hantu p ramle dan putra lrt itu .bagi saya dongeng sahaja.

cuma nak share,
kawan aku minat giler lgu2 p.ramlee nih sampai dlm pendrive mmg berlonggok2 lgu p.r ...
pelastik Post at 16-8-2010 18:44

cerita sebegini pun sudah selalu sgt dengar.mungkin di ulang2 sahaja seperti mana2 cerita dongeng yg lain.

Kawan aku punya kawan terlibat masa buat presentation kat Tun M pasal nak bina LRT ni.. mulanya  ...
mnaa Post at 15-9-2010 23:16

dulu2 pun dengar, mahathir yang bagi idea pasal dua tiang yang support jejantas KLCC itu, di mana tiang itu akan berubah mengikut pergerakan bangunan,

wallahualam, itu gossip dahulu kala

bak kata ayah mertuaku, kalau kita nampak hantu, itu bukan hasil daripada org2 yg meninggal, tetapi itu hasil mainan jin dan syaitan. manakala org yg dah meninggal, roh yg masih berkeliaran, umpama meminta kita sedekahkan al-fatihah pada dorang. wallahu'alam.

last aku pegi zouk taun 2004.. ke 2005? aku pun xigt haha

Mesti ada cucu ahli2 kubur duk terkinja2 di Zouk.
mehmet Post at 19-2-2011 14:39

huhu mungkin jgk

pehhh...dekat betol hotel tu dgn kubur...
xmo aku cek in kat situ...
babette Post at 18-8-2010 14:27

penah stay kat hotel maya last year.. mmg cantik siap ada kolam renang air panas.. tak sangka pula kubur arwah P Ramlee kat belakang tu.. kalau tau blh visit.. mmg perasan belakang tu ada kubur.. mujur bilik hotel tak mengadap kubur tu..   

kat hotel tu tak de la pengalaman buruk ke apa tapi ada pengalaman lucu dan memalukan yg tak leh lupa..

dulu2 saya selalu park kereta yg parking area opposite MATIC/saloma bistro itu yg ada pokok ...
Changa Post at 19-2-2011 10:17

Cerita anda yg berbau wangi dekat pokok besar itu seakan akan sama dgn cerita Mek Kelate....apakah anda berdua berada di tempat kejadian pada masa yg sama?

Tapi ader yang cakap terowong Putra LRT ini ditebuk bawah sungai dan melalui tanah lapang berhampiran tanah perkuburan Islam dijalan Ampang.Katanya bukan lalu betul2 dibawah kawasan tanah kubur walaupun terowong ini ditebuk dengan lebih dalam.Ada pulak yang cakap terowong ini betul 'crossline'bawah tanah perkuburan itu.Tak tau mana yang betul...Wallahwualam Bissawab.