CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alya1

mcm mana aku tak sentap ngan mertua kalau.....

Reply  g2606

I agree...dulu awal2 kawen ade gak ler aku dok terhegeh-hegeh konon2 nak join ...
PulutHitam Post at 2-11-2011 14:44

sabo yeaaa....camtulah i ..klau balik umah mertua buat apa yg ptt memasak pastu layan anak .. bg tido pastu i layan perasaan i lak ..duk main laptop ...smpi masa zzzzzzzzzzzz..heheee..kdg2 mertua tnya tido dh ..i jwb ahaaa mak ngantuk penat ..hee

Reply 181# g2606

tu la..sabo nih..kalau ikut kan tak sabo..dah lama aku tinggalkan....berkat nasihat mak abah aku...aku masih di sini..dalam pada tu ade gak aku cuba2 ruqyahkan laki aku tu ngan ustaz kat tempat aku tu..1-2 minggu sekali. Setakat nih..improve la sket laki aku tu. Ade la rupe 'suami orang'..tak de la cam org gile time balik kampung. Klu tidak..mak aii..asal balik kampung x pedulik anak bini..dah balik kl pon x pedulik anak bini...dok melayan perasaaan...

Reply  g2606

I agree...dulu awal2 kawen ade gak ler aku dok terhegeh-hegeh konon2 nak join ...
PulutHitam Post at 2-11-2011 10:44

tak sangka perangai suami saya pun sama, bila masuk dlm family dia anak bini dia lupa, lantak la anak nak main apa, bini buat apa. mmg rasa terpinggir sgt. mula2 kahwin mmg sedih tak tertahan2, tengok ipar2 lain best jer suami diorg layan mcm ratu. tapi suami aku, tak peduli langsung anak bini. tp skang saya dah tak kisah. sama mcm pulut, buat hal sendri bila kat umah mertua. lantak la korang. yg penting aku jaga diri aku dan anak2 aku. (tak pasal2 kita jd mcm ni disebabkan diorg kan, tak nak sebenarnya buat mcm ni tp dah diorg layan kita ni mcm org luar sgt, sedih hati).

tak sangka perangai suami saya pun sama, bila masuk dlm family dia anak bini dia lupa, lant ...
zapid Post at 2-11-2011 11:30

Dalam masa tu cuba2 la..ikhtiarkan something kat somi tu. Cam pulut dulu ..mula2 tu mak ngan abah pulut suh baca bismillah 200x time dia tido..pastu hembus kat dia...insyaallah..lps tu bila dah bleh di bawak bincang sket..tu yg pulut bawak dia gi ruqyah tu...

Reply  TaWaR

saya lebih suka kalau mil berterus terang. kalau x suka saya cakap je terus. senang ...
alya1 Post at 1-11-2011 20:27

perasaan saya dikala ni pun sama mcm awak. mmg berserah sgt. hari2 ada jer yg tak kena pada mata suami. tak tau sampai bila blh bertahan. kalo jodoh panjang, saya kena kuat sabar. hanya Allah yg tahu perasaan saya dikala ni.

Reply 184# PulutHitam

pulut, usahkan rukyah, ajak tengok semanis kurma kat tibi pun dia tak layan. dunia dia, berita semasa, politik, sukan, kaki pancing. yg lain dia tak minat. semoga Allah bg Hidayah kat suami saya.

Follow Us
Reply 182# PulutHitam
akk ni.....x pernah mgadu ngan mak sendiri. sampai mak saya sgt2x sayangkan somi saya. kalau dtg rumah siap bawa makanan kegemaran somi. naik  bas pun sanggup punggah segala mcm termskla benda wajib ulam-ulaman (suka sgt bg somi makan ulaman yg baru dipetik), ikan pekasam (siap buat sbl dtg), pantang ade ulam baru, bawak nk soh somi rasa. sbb tu sy x sanggup saya nk rosakan reputasi somi di mata mak. (tp rasa2nya mak saya tahu masalah saya tp mgkin buat2x x tahu, nnti sy citer)

pernah mak saya ckp depan2x somi.....yang saya ni bertuah bersuamikan somi saya tu. nak menitis airmata sya mendengarnya.

berbeza sgt2x klu mak somi yg dtg. kadang sy mgusik somi, bestnya abang dpt mak mertua yg sayangkan abg, bwk mcm2x. bersyukurla. bukan senang nk dpt mertua yg baik. bestnya klu mertua saya pn layan sy cam tu.
somi diam la klu sy ckp gitu.

pernah jg sy ckp (scr bergurau2x)......eh! hairan ye, mcm mertua abg boleh sayangkn abg mcm tu sekali, padahal abg x pernah pn buat apa2x kt rmh mertua. x pernah pn cuci tandas, x pernah pn sapu2x kt laman tu. x pernah buat apa2x pn. tp sy buat mcm2x kt rmh mertua saya, basuh baju, masak, kemas, buat itu, buat ini.....tp mertua sy x sayang pun. abg x kesian ke kt saya.

somi diam jg................sambil senyum serba salah.

Reply 186# zapid

Ego lelaki ni memang....biar la dia dengan dunia dia...macam pulut pun..baru2 ni la dia ok sikit dah nak dekat satu dekad dah menanggung rasa...sampai penah sekali kuar dari mulut nih "The biggest mistakes that I probably did in my life is marrying you. Coz my kids also been dragged in your horrible game! I wish they will forgife me on that. Selagi tak hilang luka hati i nih..selagi tu la hidup u all sengsara".

Masa i cakap tu i memang nekad dah..ape nak jadik kat rumah tangga i jadik la. Stressed giler2 time tu anak pulut sakit...doktor cakap dah 50-50. Itu pun dia still nak mengesahkan suku sakat dia tuh...

itu la. mertua saya pun sama, nak masuk campur sgt pasal rumahtangga org. nak tentukan itu ini. ada satu kes, suka hati dia jer nak suruh saya berentikan bg susu kat anak2 saya bila dah 2 thn. katanya benyak belanja. suami pun asyik membebel jgn bg susu lagi kat anak. sbb ikut sgt cakap mak ngan adik beradik dia tu.

"eh. suka hati kita la nak bg anak kita minum makan apa. susu tu sampai ke tua org suh minum tau. kalo abg tak nak beli susu pampers anak2 tak per saya blh beli." diam suami. dan sampai sekarang anak saya 5thn, 3thn, 2thn  masih minum susu. dan masih lagi suami yg beli.

saya kalo bab anak mmg  tak blh mengalah. kalo yg bertentangan tu mmg saya cantas terus, suami ker sapa ker saya tak peduli.

dan sbb anak la saya tahan jer diorg buat kat saya selama ni. dan kalo dah sampai tahap teruk, saya tak kan lepaskan anak2 saya kat suami. sbb saya tak percayakan dia dan keluarga dia lg.

Reply 188# PulutHitam

sameee.............akk pun pernah ckp kt somi '' perkahwinan kita ni mungkin satu kesilapan''

tp somi tegur la...nasihat , seme tu dugaan. dah takdir...bla2x.....

Reply 189# zapid

ya Allah. mil zapid sama je ngan mil akk. sampai skg akk x boleh maafkan mil dan diri akk sendiri kerana mgikut kata mil suh berentikan anak minum susu. konon dah ada adik, abangnya x leh minum botol lg. sudanhnya ank akk x nk minum susu dah sampai. sekarang seme anak2x x nak minum susu.

bayangkan anak akk selang setahun atau dua tahun sorang je, umur 7-8 bln dan setahun lebih dah x minum botol. dpt adik je x leh minum botol, byk mana sgt budak tu nk minum susu klu guna cwn, last2x dah x mau minum susu sampai sudah. sedih sgt sbb akk ni mcm boleh jd bobo sgt2x, ikut je. konon menantu mithali. akk x menjwb lsg. ikut je. bodonya akk. maafkan ibu, anak2xku. kejamnya ibu kerana menyekat keghairahn meminum susu anak2x ibu. time tu mana budak2x tu boleh ckp lg melainkan menangis aje (kena minum susu ngan cwn). maafkan ibuuuu...............

bila tgk ank kwn yg masih minum susu botol umur 7 tahun, akk sedih sgt. kwn tu ckp '' yg penting nk dpt khasiat susu tu, x kisah la pakai botol ke apa, asal ank nk minum susu''

menyesal sgt2x atas kebodohan akkk.

Reply 187# alya1

Masa tu muda lagi kak (hehehe 26 tahun..muda la kot..). Rasa dah cam nak pecah dada ni menanggung...mak abah je la tempat nak mengadu. Masa tu somi saya selalu jer kutuk2 family saya. Sedih kakkk...dah ler family dia layan kita cam orang luar..kutuk2 family saya...adik beradik saya...padahal adik beradik dia pun paling bagus pon ade degree jer..itu pon sorang jer..lain2 tu biasa jer...mentang2 ler masa tu adik2 saya ni sekolah lagi..
  Tapi tu la Allah tu adil...berapa tahun jer kan..adik saya yang lelaki tu sume dah berjaya skrg nih. Bila susah2 family saya la yg datang jauh2 tolong..hari tu dia sakit..saya sakit..2-2 nak kene admit..adik2 ngan parent saya la datang amik kitorang ni anak beranak..tolong bela anak sume time kitorang admit...bayor duit hospital sume...harap kan family dia..huh...toksah ler..time2 susah ni..bukan sedara...bila senang..berduit..baru ngaku sedara...

Reply  zapid

ya Allah. mil zapid sama je ngan mil akk. sampai skg akk x boleh maafkan mil dan di ...
alya1 Post at 2-11-2011 12:20

Itu la kak..sebab tu saya cakap...sebab diorang anak saya derita...dan sebab tu jugak la saya sumpah diorang sume tu..selagi mana anak saya tanggung derita atas ape yang diorang buat..saya tak redha...bala la atas diorang tuh sume...

kak alya, jgn rasa bersalah, cuba ganti khasiat susu tu ngan bagi apa2 vitamin kat anak.

bg saya anak2 ni, masa kecik jer kita susah sikit, masa kecik jer kita blh didik dia bg yg terbaik. bila dia dah besar nnti kita jugak yg senang.

nampaknya suami/mertua saya, kak alya dan pulut sepesen yer. sudah nasib kita kan.

alya; boleh cuba gantikan dengan cheese, cheese tart blueberry ke, unsur2 cheese... tu pun boleh ganti kalsium.. anak akak no 1,2,3 seme minum botol sampai 7 tahun, janji dapat khasiat, yg no 4 dia benti sendiri masa umur 3 tahun, dan gigi nya buruk yg depan tu 4 batang gara-gara sikit minum susu..

Akak buat telinga tuli je time MIL bebel dan perli2 pasal dah besar minum botol lagi... peduli hapa akak, janji anak kita dapat kalsium, esok dah beso belum 40 dah sakit lutut, sapa yg susah, mak juga kan.. bukan MIL..

So, skrg anak suka sangat makan roti letak cheese atas pastu bakar dalam oven kecik tu.. dia buat sendiri... skrg umur dia dah 6 tahun, gigi kacip baru dah tumbuh menggantikan gigi buruk tu...

(eh lari dari topik la plak)...

perasaan saya dikala ni pun sama mcm awak. mmg berserah sgt. hari2 ada jer yg tak kena pada ma ...
zapid Post at 2-11-2011 11:36

x juge lelaki nie ego.. sebab saye nie lelaki...bini yg mintak cerai.. selama hampir sebulan saye buat istikharah. ape yg saye nampak dlm petunjuk masjid runtuh manakala anak menanggis keseorangan di tgh2 laman.. hiba sungguh hati..
lps tu buat plak solat hajat mintak ALLAH tabahkan hati semua org..

Reply 196# TaWaR

saya ada baca thread en. tawar. turut simpati.
kalo mertua tak masuk campur masalah tak berlarutan kan.

sama mcm saya, selama 6thn ni, saya blh lagi bersabar hadap perangai suami sorang jer. tapi tak sangka rupa2nya mertua ngan ipar/biras belakang duk kutuk2 saya, yg tu mmg tak blh nak terima. pun kes mertua ipar/biras campur tangan. tp saya tetap berdoa semoga suami saya berubah jg suami yang sebenar2 SOLEH.

Reply 195# liya71a

terima kasih atas nasihat. mmg selepas tersedar kebodohan akk tu, akk nak cover balik apa yg anak2x x dpt tu. akk beli mcm2x. segala jenis vitamin, madu dan mcm2x.

tapi perasaan bersalah akk tu tidak pernah hilang kerana menyekat keghairahan anak2x minum susu tu. kalau akk gi klinik ke mana2x ke kalau akk tgk ada budak minum susu botol akk akan terasa sgt. sedih x tahu nk cerita. rasa kejam sgt sbb susu kan kira satu2xnya kegemaran/ keghairahan anak2x masa kecil. kira minum susu tu satu kenikmatan pd mereka.

dan  x tau la nk kata kesan drp itu ke apa ke, sampai skg semua anak2x akk, sorang pun x suka minum susu hatta fresh milk sekali pun  (pujuk minum pn menangis2x, ada yg akn muntah terus). susu tepung jauh sekali. minum minuman bersusu sejat tu pun x berapa. x habis secawan. buat milo pun milo tanpa susu (buh gula sikit). padahal milo susu tu kan sedap......
kesimpulannya...apa2x saja benda yang base susu ank akk x suka, contohnya cheese, puding2x, .......

padahal masa sebelum akk stop susu botol tu mmg mereka tu hantu susu. kyusuk je minum susu botol. siap sbl tidur akk bancuh sebotol standby kt tempat tidur mereka. ok je. normal je minum susu. mgkin bila dah start minum pakai cwn merka sll menangis2x minum tu yg mereka jadi fobia ngan susu. x puas minum.

semoga Allah memaafkan akk menyeksa jiwa ank2x. menyekat fitrah anak2x minum susu.

Reply  liya71a

terima kasih atas nasihat. mmg selepas tersedar kebodohan akk tu, akk nak cover b ...
alya1 Post at 3-11-2011 10:12

tak masuk akai pasal susu pun MIL nak masuk campur. betullah kalau dah ada adik takyah menyusu lg, tp tengoklah jarak umur tu. kalau setahun sorang, tu dah kejam namanya. anak saya 4 thn sorang, bila baby menyusu, yg 4 thn tu pun saya buat sama. susu pun dah kenyang sebenarnya,

kadang2 menyampah jugak MIL yg melebih2 ni. lg menyampah kalau suami pun ikut sama. tahulah mak dia, tp berpada2lah. setakat nak ambil hati mak dia, oklah, tp jgn sampai semua kata2 mak tu nak diikut sampai memudaratkan family sndiri. at least kena jaga jugak hati isteri.

saya takde pengalaman MIL yg melampau2 ni sbb MIL saya baik. mak saya sndiri pun layan menantu baik je.

bab2 susu ni...aku pun pelik apa yg org2 tua hebohkan sangat kalo budak2 suka minum susu sampai ke beso. ye lah...kot asik nak minum guna botol, may be tak berapa elok...tapi anak2 aku...sampai nak masuk skolah tahun 1 baru stop guna botol but still minum susu guna cawan...until now pun, semua still minum susu, cuma yg kecik 5 yrs je minum guna botol. itu pun ada jugak mak mentua aku perli2 or gurau2 kat anak aku..kata eh...tak malu ke dah besar2 minum susu dlm botol...anak aku pulak...(mulut tak de insuran time tu) boleh lak menjawap....ala...mak wan tu pun minum susu jugak....tak malu jugak...(mak mentua aku minum susu enlene)...hahaha....senyap terus...