CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: totokreturn

batu cincin bergerak

Reply 20# totokreturn

aku x minat cincin..
cuma kalo batu yg cantik aku suka..

permukaan meja = rata
permukaan batu = licin
cecair limau nipis = berasid

sendiri sudah tau ape tindakbalasnye.... {:1_144:}

permukaan meja = rata
permukaan batu = licin
cecair limau nipis = berasid

sendiri sudah tau ap ...
system_failure Post at 20-7-2010 00:25

permukaan meja rata tak bengkok... permukaan batu, kesat dan kasar.. cecair limau cam air besa jerk...

Sebenarnya tu trik nak menyakinkan pembeli saje. Cubelah try pada batu permata hatta yg murah pun titis air limau nipis atas tapak tangan, lengan...kesan asid akan bergerak. Jgn mudah tertipu dgn trik penjual.....sepatunya bila dia buat begitu jgn cepat kagum...cubala suruh die wat demo mcm2....spt tidak tahu dan ingin mengkaji. Kalau betul batu boleh bergerak mesti tak tertakluk pada limau nipis saje.

Kalau buntat dari buah-buahan spt buntat kelapa kita boleh persoalkan lagi kesahihannya hatta dari binatang pun. Maklumlah org skrg pandai main trik. Mcm buntat kelapa orang suntik dgn sejenis kimia jadi keras. Pastu die demolah kononnya dielah amat beruntung kerana hampir seluruh kepala jadi batu. Itu trik namanya.

TT.. maybe tindak balas dr bahan batu itu sendri... dan air yg digunakan.. so akan menghasilkan tindak balas.... ader gak yg dorng wat batu tu bergerak berpusing2... tp air yg digunakan beralkali atau pepe... klo leh.. try lah wat kajian.. dgn mengunakan air dr lain2 bahan.. misalnya.. dr limau nipis ker limau purut ker.. pastu tukar2.. leh tgok hasilnya sendrii.....

tok.. cer test ngan cuka.. ngan lain2 lak tgk apa hasilan..

Follow Us
Post Last Edit by totokreturn at 20-7-2010 01:01
Sebenarnya tu trik nak menyakinkan pembeli saje. Cubelah try pada batu permata hatta yg murah pun ti ...
te_peng Post at 20-7-2010 00:52

opss... maaf, batu cincin tuh aku tak beli yer.. orang tu cuma bagi free ajer sebab aku cakap perniagaan aku merudum dan bermacam cara usaha  tetap sama gak.... ia ada sepasang dan disuruh pakai kiri dan kanan, ia diambil dari kiyai indon....

aku rasa batu dari tumbuhan kot, tapi ia betul2 keras cam batu... aku tak la sampai percaya, tapi kita usaha jerk....
aku jumpa orang pengubat tuh pun sebab nak tanya kenapa orang tak nampak tempat perniagaan aku, itu ajer... maybe ada orang dengki kot.. tak tau nak ckap...jadi dia ubatkan la... batu cincin tuh sajer jer dia bagi aku, dia cakap batu tuh kesayangan dia... aku pun bagi ikhlas sikit jerk, takder pun letak2 harga....

TT.. maybe tindak balas dr bahan batu itu sendri... dan air yg digunakan.. so akan menghasilkan tind ...
anonymous Post at 20-7-2010 00:53

nanti aku cuba guna limau purut atau air beteri nanti sebab ia berakhali sebelum dia jadi cincin.......

tok.. cer test ngan cuka.. ngan lain2 lak tgk apa hasilan..
halimi78 Post at 20-7-2010 00:58

nanti aku test, kalu rosak batu tuh nanti camna... hahahahaaa

Reply 27# totokreturn

adess.. org x nampak kedai ko?

Reply 29# totokreturn

err.. kalo rosak... sdiri tanggung leh?

Reply  totokreturn

err.. kalo rosak... sdiri tanggung leh?
halimi78 Post at 20-7-2010 01:04

ceh.. baik aku pakai trus, orang bagi pree, bukan kena beli ratus2 pun...dapat pree... dan dia pun bukan pengumpul cincin dan dia tak pakai cincin pun...
kita cuma usaha, bak kata orang yg berubat tuh.. sebelum nih kita keje jalan kaki, lambat amat, jadi kena la kerja naik keta, baru cepat dan pantas skit bekerja....

TT... hahaha.. sendri rosak sndri tanggung lahh.. hehee.. lg pun ader sepsang kann?? ehehehe ilng satu.. ader lg satuu.. hehehe sini cuma nk jelaskan kekuatirkan TT aja...
dan anon der bca.. ader batu yg leh bergerak.. di permukaan yg tandus.....tp lupa di mana... kkdang batu ni leh gerak beratus2 kilometer..... hehehhehe

Reply  totokreturn

adess.. org x nampak kedai ko?
halimi78 Post at 20-7-2010 01:03

yer la.. sapai ada orang tuh tetiba datang dia cakap baru buka ker niaga sini, 4-5 kali dia pusing2 kat tepi jalan, tak pernah nampak pun tempat perniagaan aku nih... aku cakap uishh.. dah 2-3 tahun dah dok sini..... padahal tempat perniagaan aku cukup meriah dah dengan designnya....

Reply 32# totokreturn

ko katne ni tok? kalo dekat.. nak gak aku tgk hak real...

cam cantik je.. siyes.. tingin nak tgk...

bisnes ko cane? apa citenya? stori2 la sket..

Reply 34# totokreturn

kiranya ko baru pasan la nih?

erm TT... rasanya klo cam nier.. maybe... klo yg lain ader mengatakan.. terkena buatann... dan diletak makhluk menghalang kedai TT.... tp kkdang pelik jua.. cina xmahu plak jd.. slalu bngsa sndri ja kene... heheheh.....

cuba TT meriahkan kedai TT.. bukan dgn design.. tp promosi..  maybe bleh...  dan sertailah dgn usaha2 yg lain.. dgn bacaan n pagar kedai... sedekahh.... wat sekolah agama n masjid2.. maybe leh bantu.....

Maaf harap jgnlah sampai terasa, saya hanya cerita sahaja. Ok baguslah kalau begitu nasib baik tak kene paw riban2.

Smpi kedai tak nampak...teruk bebenor jenis manusia pendengki nih. Ginilah cubalah buat solat hajat ramai di kedai tu, takpun buat dimasjid mintak ahli jemaah solat hajat. Saya kire kaedah sebegitu lebih aman.

TT... hahaha.. sendri rosak sndri tanggung lahh.. hehee.. lg pun ader sepsang kann?? ehehehe ilng sa ...
anonymous Post at 20-7-2010 01:11

batu idup pun ada gak, cam kat sungai2 tuh, makin lama, jadi makin besar.. mmg hidup... cuma batu dan khasiatnya adalah berbeza....

Reply 37# anonymous

cina xmahu plak jd..

rasanya kat tred blkg2 ada jek kawan kita cite psl cha yg anta kat tpt dia..