CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Umur Baru 36 Tahun, Anak Dah Sepuluh- "Penat, Rancangan Asal Nak Beranak Empat Je"

ketambangkang replied at 17-1-2022 09:57 AM
kesian kat anak2 yg dh besar, mesti penat kena jaga adik2
-ckp berdasarkan pengalaman-

Kebnyakkan gtu la beranak ramai pastu suruh yg si sulung jage..kesian jgk kt yg si sulung..btw cite msti la nk yg manis2 je khen..tp kalo btl manis alhamdulillah

tengah imagine dia masak banyak mana
iols baru anak 3, rasa mcm masak dah banyak, tapi skelip mata dah lichinn

mrsamz replied at 17-1-2022 10:04 AM
Aku serius takleh paham jiwa pompuan yg suka mengandung beranak ramai2 ni..bagi aku yg dah 4 kali be ...

Anak2 dorang ni jenis tidur serentak ke semua dan duk dlm bilik memasing ke?
Yela tertanya gak cemana dia nak proses ank yg seterusnya kalau semuanya tidur ngn dia sebilik bagai.

Siblings arwah abah aku 3 org…siblings mak aku 14 org…so aku ikut arwah abah aku..3 org cukup..less drama….lom campur siblings aku 7 org..siblings laki 8 org…terpulg nk beranak ramai..jgn meminta2 sudah..cuma kesian dkt sulung ler nk kne jg adik2…

Kte sume ni beranak pinak mcm die jgk..kte pn melalui process mcm die jgk..jd kte tertanya2 betul ke semudah yg die ckp tu ank 10..

Suchi replied at 17-1-2022 11:37 AM
Anak2 dorang ni jenis tidur serentak ke semua dan duk dlm bilik memasing ke?
Yela tertanya gak cem ...

Gitulah..masing2 punya pilihan kan..aku yg anak 4 ni pun dok fikir camne nak bagi anak2 ada ruang privacy sendiri..buku2 sekolah lagi..ruang belajar ..baju2..aku jenis byk fikir..so mmg x sesuai rumah yg serabut2 ni

Follow Us
ank haku 3 org n ade dgr mulut2 org suruh tambah lg sbb umo haku baru 35 katanyer, haku mmg x nk ank lg..insyaallah...sbb pengalaman  haku sbg ank sulung n ank perempuan tunggal membesar ngn persekitaran manjang kene marah je sbb tanggungjwb beso Jaga adik2 n walaupun haku da kahwin n ade ank2 kdg2 haku cpt stress n trauma kalo ank2 ramai sgt

ketambangkang replied at 17-1-2022 09:57 AM
kesian kat anak2 yg dh besar, mesti penat kena jaga adik2
-ckp berdasarkan pengalaman-

Betul, iolls sendiri menyaksikan sepupu iolss yg tak sampai mid 30's, anak dah 5.

Untuk anak yg kecik sekali umur baru 3 tahun ni mmg banyak yg anak yg sulung & number 2 tolong jaga.

Since lahir yg paling kecik tu mmg anak2 yg tolong. So mmg dekat sini kita nmpk la tanggungjawap mak ayah tu dah pecah2 jadi tanggungjawap kaka abang.

Melayu ni beranak ramai, tapi lepas tu suruh si kakak jaga. Mak bapak goyang kaki. Yang tukang masak si sulung, tukang ganti pampers pun dia. Silap2 dapat kerja nanti duit kena guna untuk tampung adik belajar. Menyampah aku.

ketambangkang replied at 17-1-2022 10:47 AM
hmmm tak payah jauh2...sini pon ade

aku la tu

semoga u kuat n dipermudahkan urusan uu

gideoncross replied at 17-1-2022 10:40 AM
Aiol dh prnh tngok kat YT video dri US ke UK, parents jnis cenggini. Ank sulung dorg, llaki dh 15  ...

kris jenner mcm tu, die ngaku anak die si kendall dan kylie tu dia campak je suruh khloe tu jaga pastu dia pegi berjimba-jimba.  khloe ni tak silap meols satu2nye anak yg homeschool alasan kene buli kt sekolah pdhal meols rasa sbb nk suruh jaga adik-adik kt rumah

Samerosie replied at 17-1-2022 10:20 AM
Betul tu, susah payah membesarkan anak 10 orang aside.  Of course, one or two ada yg keras kepala  ...

Sama la kita 3 beradik...

Samerosie replied at 17-1-2022 10:22 AM
Iols rasa tu ok lagi, sebab bila adik2 tanya, sukati kaulah kau dah besar.

Iols paling stress bil ...

lagi sedih (pengalaman kawan aku)...  dia la huruhara kena handle adik2...  dah macam dia pulak mak...  tapi when it come to masak2 makan2, mak dia selalu cakap : ko masak la xxx, adik kan suka...  ko beli la xxx,  tu akak ko suka...  ko kenapa tak masak xxx, adik ko suka...  tak pernah sekali mak dia cakap : kita makan ni la sebab ko suka kan...  tu baru bab makan...  belum lagi bab dia la sediakan segalanya, makpak nak apa bagi, monthly allowance bulan2 besar, bawak sana sini, disuruh bagi pinjam duit (tapi tak bayar balik) kat adikberadik...  tapi yang dipukul canang, adikberadik yang boleh kira dengan jari berapa kali je memberi...  menyusahkan lagi ada la...

it is not easy tau bila ada adikberadik ramai ni...  kebarangkalian mak ko pilih kasih adalah sangat tinggi...

Wow, hebat ibu bapa ada ank ramai ni

Anak ramai2 kalau kualiti, tak pe. Persoalannya mak pak berlaku adil tak kpd anak2? Antara anak lelaki dan anak perempuan pun ada beza layanan.

Sama mcm my cuz anak 10. Mmg anak2 yg atas yg jaga adik2. Mak bapaknya kalau tgk org tak sangka anak 10. Mcm young couple slim melim perut flat melaram kebaya setiap kali raya. Nampak mcm happy family tapi tak tau dlm rumah mcm mana.

Yang akak and abg..mostly kakak..kena byk berkorban sampai.lah adik2 kau habis belajar..tak adil

kesian kakak dengan abang nak kena jaga adik2 bawah2, berdasarkan family members aku laa, anak umur 10 tahun dah ajar masak masakan dalam pantang dengan basuh berak kencing adik umor setahun, sementara itu mak sedang berpantang, dah jadi matang dr usia dah anak sulung tu, selfish

maknyaaa cantik jgk..
xpnt ke eh asik beranak jerrr...kita yg tgk ni rasa penat kot eh

xsakit ke asik beranak..sempat ke sembuh ....serammmmm lahhh...sbb i tnya mama..mama i xsuka beranak..trauma..kakak i pun sama....tp tgk org lain sng jer beranak 7-8...kwn opis ckp sakit dan tamo beranak dh lps beranak sorg..