CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1898|Reply: 5

nk niaga apa yang laku skg?

salam ..aku just nak luah dan mohon pendapat.

aku penat...otak aku penat...anxiety aku jd btmbah trok klu trus menrus cmni...cite nye cmni..
suami aku seorang peniaga tepi jalan je..die jual goreng2 cmtu la...tp sejak akhir2 ni niaga die merundum teruk...dr dulu aku nasihat pelbagaikan jualan, tp die tak nak terima, smpai gaduh2 la kitorang sbb die ego n tak nak terima pendapat aku ...contoh klu setakat jual kopok , jual la sekali bende lain,biar untung sikit...ni tak...gaduh besar smpai meninggi suara...
     ada la buat sekali dua,pastu terus tak buat dah..tetap dgn jualan sejenis tu jekk...aku fedap tau tak...nak tau napa??sejak die niaga aku byk cover bil2,yuran skolah anak2..dia??asyik2 bayar stok niaga..lebih2 tu baru duit belanja makan hari2...ape sgtla niaga cmtu..aku penat la wehhh...kalau untung lebih skit,simpan sekejap jek pastu abes la...aku ni keje opis hour,byk tau duit aku cover niaga die,beli stok niaga die..smpai simpanan aku abes,smpai aku buatkan loan utk tmpung niaga dia..tp die tetapppp dengan ego baran dia..smpai aku dah fadeup tau.. hidup dah la xde ape2 aset,hutang banyak...korang cube selami ati aku ni ...aku nk nangisssss...
           dan aku pikir,aku baru nak loan skit dlm sribu,aku nk niaga aku sendiri (sbtu ahad cuti)..duit niaga tu aku nk simpan balik,nk cover balik duit simpanan aku yg byk habes kt dia...nak tunggu die ganti????ehermmmm...mmg ckp nak gnti tp tak ganti2..pendpt aku pon susah nk term...fedap aku..so aku nk tye pendpat korang,aku nk niaga apa dngan modal kecil....aku pikir nk jual beg tangan murah2 tu,pastu deco2 skit...atau apa yg viral??tlg la korang...aku xnk asyik tak de duit xde duit jek keje...dah tua xde duit..AKU NAK SIMPAN DUIT!! mohon jgn la kecam aku ye..aku dah murung rasanya ni..

Sis pergi kat tiktok, tgk live seller yg niaga. Tgk product apa yg view ramai, tgk cara2 seller berinteraksi dalam live. Yang penting sekali, jual benda yg sis minat. Kalau jual melalui tiktok tak payah fikir sewa tapak, lesen, etc. Saya pun terfikir juga nak start meniaga. Mcm2 idea ada based on hobi yg sy buat waktu lapang. Tapi tulah, jiwa sy tak kuat nak harung jatuh bangun dlm meniaga, kalau hari yg takde sale nanti mula lah down.

No. Please jgn jual henbeg sbb dkt shopee hrga terlampau2 murah. Brg deco plak modal besar n penjual buang hrga. Xdpt lawan nnti makin stress.

Klau minta laki u tambah jual air balang, dia ok x? Byk jgk untumg tu. Atau time weekend u turun tlg dia meniaga, tp u jual air tu untung semua dpt dkt u je sbb u yg buat.

Sis, buat dulu affiliate dekat tiktok tu. So that u tak payah nak loan2 keluar modal. Rajin2 buat affiliate tu. Niaga ni kena konsisten sis. I dulu masa nak raya haritu buat affiliate baju raya, sebulan boleh la dapat dalam 500 gitu. Tapi tulah, I x rajin. X konsisten. So pendapatan pun x rajin dan tak konsisten.

Semoga urusan u dipermudahkan ya!

maybe u boleh cuba buat dropship. Kawan i waktu kolej dulu buat, katanya boleh la dapat duit lebih sikit. Cuma kena rajin la selalu up dekat fb, ig, whatsapp.

semoga dimurahkan rezeki untuk u sekeluarga

cromboloni

Follow Us