CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dio5774

[Jenayah] Bapa tendang, pukul anak perempuan guna kerusi..apo kono jang

cantthinkofany replied at 26-1-2024 11:31 AM
sadly....there are many lawyers who are willing to be that bad person as a strategy to sell their s ...

Tu lah kerjaya lawyer ni pon jadi x best. Xkan xde rasa bersalah pada org teraniaya kalau lawyer berjaya menangkan pesalah. Haiishhh stress pulak

SalenaGomez replied at 26-1-2024 06:13 PM
Tu lah kerjaya lawyer ni pon jadi x best. Xkan xde rasa bersalah pada org teraniaya kalau lawyer b ...

aku pernah tanya soalan yg sama ko tanya ni....their answer is....why nak rasa bersalah when you have evidence yg membuktikan tak bersalah...tak kisah la evidence tu sudah di-tailor-made to suit your objective....di urut2 agar moulded to your needs....and evidence tu pulak diterima oleh hakim yg membuat keputusan...so yg patut rasa bersalah is hakim....lawyer kemukan je...yg final ketuk tukul is hakim....

contoh...ramai orang kata staff aku sorang ni ambik dadah...tengok cara dia lalok mmg 99% boleh confim dia ambik dadah....kawan2 semua kata mmg dia ada ambik...tapi tak de siapa nampak dia masa dia ambik dadah tu...tak de gambar yg diambik membuktikan dia ambik.....tiada transaction yg membuktikan dia beli dadah...so with that 1% doubt mmg tak boleh nak terminate sbb tak de hard evidence...hear-say tak lepas pun...

mcm kes ni 99% confirmation against 1% unsurety....can lead him to being acquitted.....

cantthinkofany replied at 29-1-2024 08:49 AM
aku pernah tanya soalan yg sama ko tanya ni....their answer is....why nak rasa bersalah when you h ...

Tq cant for such brief. Fikir logik, maybe lawyer percaya dan practice semua human being have their own rights. So x salah kalau fight utk pesalah. Sebab tu undang2 islam is the best utk di praktik kan

SalenaGomez replied at 29-1-2024 09:46 AM
Tq cant for such brief. Fikir logik, maybe lawyer percaya dan practice semua human being have thei ...

..........anytimeeeeeeeeeeeeee.....sama2 kasih....

aku pernah masuk court kes bapak r@Gol anak ni....mmg masa memula masuk and duduk...meyirap aku marah ngan orang tua tu...dah bangka tak sedar diri....umpatan and makian pada orang tua tu dah mcm zikir kat mulut aku....tapi bila aku tengok org tua tu berdiri dalam kandang salah tu...rambut tak terurus...muka penuh garis-garis tua....berdiri bongkok je macam berat sangat beban yg ditanggung....daif sangat aku tengok....datang kesian aku...sungguh aku bersyukur aku tak dilahirkan utk jadi peguam atau hakim....mau tsunami hidup aku antara tanggungjawab dan kehendak jiwa aku....dan aku rasa huru hara dunia ni...sbb aku lepaskan semua pesalah hanya kerana aku kesian tgk muka diarang....huhuhu

cantthinkofany replied at 29-1-2024 10:00 AM
..........anytimeeeeeeeeeeeeee.....sama2 kasih....

aku pernah masuk court kes bapak r@Gol anak  ...

Pada SG, feel after tu yg x best even during ko kerja jiwa rasa kental. Tapi bila umur meningkat sikit2 mesti ada rasa x best dan bersalah pada victim. Keje lawyer ni mmg la slalu berduit. tapi sebab kita ni human being, sedikit sebanyak mesti ada rasa bersalah dan kesian

mesti adik ni trauma kan....aduhhh..
Bell sendiri ada bapa yg baran cuma tak pernah naik tangan kat mak dan adik beradik...tapi suka hempas, baling dn pecahkan barang...itupun dah cukup mendatangkan trauma dan satu macam perasaan sampai sekarang....benci pun ada..menyampah pun ada...entah lah..

semoga ada yang sudi membantu adik ini dalam memulihkan semangat beliau....

Follow Us