CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: in_love

sakit ati and berdendam dgn mak mentua...

Reply 18# msrosse

buat aku seram nak jd MIL esok2.. dh la aku ada anak laki jer

tetau nak tolong mcmane...sebab setakat ni alhamdulillah..MIL aku ok dan sgt memahami...

mak aku selalu pesan...kalo org buat xbaik...kiter balas dgn perkara baik....nnt org tu akan malu sendiri...biala dier nak berprasangka buruk janji ALLAH tau sapa ko...

layan laa dier seadanya...selagi umur dier ada...dan selagi buleh tahan...tahanlaa...kalo xtahan...ckp laa elok2...insyaALLAH lembut ati MIL tu nnt...

Reply 13# cn7

part yang kena tuduh tu mmg sakit hati la... i penah kena suspect juga dulu dgn family in -law..
kisahnya duit MIL tiba2 kurang RM 1000 dari akaun. dan yang tau password kad atm dia i dgn husb.. so takkan la dia suspect husb i( anak dia ) kan?  balik2 diorang tanya i, sampai kan masa i tgh keja pun BIL i kol..tanya hal tu.. sakit hati tul.. last2pikir punya pikir barula MIL i ngaku ada keluarkan rm 1000 pakai beli barang, tapi masa bawa barang tu balik rumah  bukan main kata BIL i yang tolong belikan konon.... cheiss.. geram tul... sabo je la... i sampai skrg mmg tak dapat lupa kes yang tu..

sangat faham dengan situasi TT. Aku dulu pun lebih kurang cam tu... banyak la kalo nak cerita. Aku memang berdendam sangat dengan dia... tapi sekarang... MIL aku dah takde...
Sekarang ni... aku menyesal pulak... apa yang aku dah buat kat dia... huhuhu..

wow ganas betul menantu sekarang ni??? hehehehe

tapi aku rasa kalau boleh cuba le bebaik.. walaupun makan bertahun2 kesian kat laki kalau kita asyik bercakar ngan mak dia.. huuhhuuh

ada yang lahar aku nanti..

Reply  msrosse

buat aku seram nak jd MIL esok2.. dh la aku ada anak laki jer
IceCream_Soda Post at 3-3-2011 16:18

tula. aku pun seram sejuk nie bila baca nie.
maybe aku suh anak aku tu jgn kawen kot. anuar zain tak kawen2 takper pun.

Follow Us
tetau nak tolong mcmane...sebab setakat ni alhamdulillah..MIL aku ok dan sgt memahami...

mak aku  ...
hunny_bunny Post at 3-3-2011 04:40 PM

....tp kalo pasal baby, yg suap makan sebelum umur 6 bulan, memang no compromise... tp kalo me nak protes ape2 pun, sure thru hubby...

Laki aku anak lelaki sorang so aku sorang jer menantu dia.he...he..kembar dari segi sama peran ...
gticute Post at 3-3-2011 15:25

aku nak komen no.1 tu sebab ko dan aku adalah sama. jenis tak pakai tudung tapi, mak mertua idamkan menantu bertudung.
byk2 menantu (sebab mak mertua aku dah terima 3 org menantu baru), aku ajekk yang tak pakai tudung. masih free hair wp dah tua bangka.
jadi, aku boleh komen. lain2 aku takleh komen, sebab tak penah lalui situasi tersebut.

takyah ler buat mcm tu. kesian kat mak mertua ko. dah ler kalau duk kampung tu, jiran2 tu mcm rapat la. kejap2 ada kenduri. kejap2 ada rewang. kejap2 ada datang bertandang. kalau jiran2 jadikan ko sebagai topik perbualan, segan ler mak mertua ko tu karang. dah ler dia nak duduk kat kampung tu sampai ke liang lahad.
kalau org datang umah mak mertua ko, ko berlakun ajer la pakai tudung. takyah ler tunjuk rambut ko yang berkaler2. tunjuk kat mak mertua ko sorang takperla. kat adik2 ipar ko pun takperla. jangan kat orang luar.
tak rugi ler berlakon pakai tudung demi nak puaskan hati orang lain which mak laki ko jugak walaupun ko mmg tak pakai tudung sebenarnya.
berlakon kejap ajer. panas pakai tudung kejap ajer. muka buruk sebab pakai tudung pun kejap ajer.

_ ish, baik pulak aku nie. _

tak lama lagi ada kenduri lagi. setiap baju kena match dgn tudung. lecehnya kena cari tudung.
aku pulak berkenaan tudung mahal2 spt ariani...(sbb customer service nya 6 star). aku sebenarnya tak pandai match dgn baju dicampur dgn malas dicampur dgn boring. so, kalau gi ariani, aku bagi baju, sales person tu yang carikan. settle. pastu, startla "berlakon jadi menantu mithali depan orang lain"

....tp kalo pasal baby, yg suap makan sebelum umur 6 bulan, memang no compromise... tp  ...
MrsJohn Post at 3-3-2011 18:01

masa anak aku pun, ramai org (org2 kampung mmg cenggini kot?) suruh suap sblum 6 bulan. lebih2 lagi mak mertua aku.
aku buat dekk ajer. aku ckp la, doktor ckp tak boleh.
nanti dia jawab pulak - mak ada 10org anak, tahu la.
aku buat dekkk.
tapi, masa aku gi keje, dia suapkan jugak, tak tahu la.
depan aku, mmg takder disuapkan.

sabar TT....cer berbaik dulu slow2...

kalau tak suka tak apa.. tapi jangan lah berdendam..

dendam2 neh tak dak pekdah pun.. makin buat ko sakit hati lagi ada..

aku pun dolo2 bukan menantu idaman.. ya laa.. jakun sabahan katanya.. tapi dia tak tau.. jakun2 aku neh lah yang ajar anak dia diriving.. keh keh keh..

dulu2, jangankan nak datang rumah kena sediakan tempat tido bagai.. nak masuk rumah pun, lepas buka pintu, mak mertua aku terus berpaling dari pintu.. nak gi salam dia pun tak dapat.. bagi aku, lantak ko lah sana.. tak kurang aku punya chantek..

masa mengandung 1st, balik rumah MIL.. tengah2 jalan aku mengidam rasa nak makan ubi rebus.. belakang rumah MIL mmg banyak ubi.. so, aku soh hb tepon mak dia.. soh buatkan ubi rebus sbb nanti nak sampai nak makan.. ceceh2 dah air liur.. setelah lebih kurang 16jam perjalanan, sampai rumah dia, aku meluru ke dapo.. kuis hb suruh tanya mana ubi rebus.. MIL cakap gi cabut ubi sendirik.. terasa nak meraung ohhhh.. sedey gilaaa!!

lepas tuh, aku mmg tak mengharap apa2.. aku buat bodo aku jah kalau balik sana.. dia merepek aku pekakkan telnga.. buat2 tak dengo.. aku mmg betul2 buat hal aku jah!!.. seb baik hb aku tak berapa mendesak. dia pun tau perangai mak dia mcm mana..

nahh!!.. lepas tuh, daku menjadi menantu kesayangan.. now, boleh jadik mem besar kalau balik kampung MIL.. nak makan apa?.. order jah ngan MIL.. konfirm merasa!!

Reply 31# NURMIMIE

Dasat mu mimie....nak tergelak bila baca post kamu...  bab ubi rebus tu yang best!!!...padan muka....
tapi mcmana blh jadi mem besor lak skrg...

Reply 26# Hana

Cheq pun nak jadi mcm Hana....kita pujuk anak kita jgn kawin ek....

Seram nya kalau dapat menantu yang mcm antu ni....

Reply  NURMIMIE

Dasat mu mimie....nak tergelak bila baca post kamu...  ...
jazaa Post at 3-3-2011 19:08

tak ada yang best pun ko nak gelak haaa..

aku neh ekceli, bukan sebab apa lah kan MIL tak suka. just becoz aku jaoh jah.. hb aku tuh, anak sulung.. bila dia tau hb aku nak kawen ngan aku, meraung lah dia.. dia takut aku tak kasik balik hb aku tuh.. dia takut aku perap hb aku kat sabah neh haaa.. masa tuh hb aku kerja kat sabah tuh kan..

lagi pula.. dia dah ada calon menantu pilihan dia untuk di jodohkan kat hb aku tuh.. hb aku pulak bantah.. tak kenan ngan sedara mara even jauh2 kan.. tak best katanya..

masa tau berita hb aku call nak kawen ngan aku, 2 hari 2 malam dia nanges.. FIL aku ok.. cool jah orangnya.. masa kami nikah, MIL tak datng pun.. lantak sana!!..

mcm mana jadik menantu kesayangan?.. aku tak buat apa2 pun.. aku cuma tak dulik jah ngan dia.. kalau cuti panjang balik umah MIL, aku betul2 buat apa yang aku nak buat.. aku nak nyapu, aku nyapu.. aku nak masak, aku masak.. aku malas, aku tido.. tapi aku selalu bawak mesin jahit aku tuh laa.. bosan2 aku jahit baju.. MIL pula suka sembang.. aku layankan aja sembang dia.. lepas tuh dia minat pulak belajar menjahit gak.. so, aku ajar lah.. lama2 kami boleh close pula.. so, bila dia dah pandai sket tuh, aku kasik lah dia mesin jahit tuh.. biar dia busy sket ngan mesin tuh..

lagi pun, FIL aku baek.. dia selalu tarbiah MIL aku tuh.. cemberut jah muka MIL kalau kena tarbiah ngan FIL.. so, aku lah yang tukang layan dia kalau dia majok..

MIL pula cuma tak suka, tapi tak memrintah lah.. pot pet pot pet tuh biasa lah.. MIL aku banyak gadoh ngan laki aku sebenarnya.. hb aku pulak degil kan..   mmg tak berapa sebulu ngan mak dia.. neh semua pasal parti politik lah.. MIL aku orang kuat kerajaan.. hb aku lak orang kuat pembangkang.. kalau citer pasal politik, berapi2 dua beranak tuh.. sampai nanges2 MIL aku.. aku neh lah tukang slow down kan laki aku tuh.. ekceli, laki aku nyakat mak dia jah..

lepas FIL aku meninggal, aku lah yang banyak tanya pasal family belah sana.. aku tolong support lah kalau adik2 ipar nak buat itu ini.. nak belajar ka, duit elaun MIL pun aku yang tolong bank in kan.. sbb dia tau, hb aku kalau bab2 cengini, mmg alamat kelaparan lah dornag sana baru hb aku ada masa nak hantar duit etc..

tatau lah nak cakap apa.. family MIL aku neh kelakar jah banyak.. kehidupan dalam adik beradik hb aku mmg happening.. kami bukan macam ipar duai.. tapi macam geng2 keras.. kalau nak pekenakan MIL pun, kami pakat2 gitu.. my hb ada 5 adik beradik.. 3 dah kawen.. so, aku ada 4 ipar dan 2 biaras.. yang bestnya, aku ngan ipar2 aku, dan dengan biras2 aku, mmg rapat gila2.. dorang pun hormat kat aku.. so, aku senang dengan family hb aku.. jadi, bila sibuk macam mana pun hb aku tak boleh balik cuti, aku yang iya iya nak balik bercuti ke sana.. aku paksa hb aku cuti gak.. aku buat2 rindu nak makan itu ini.. bila aku cemberut, mmg hb aku kalah lah.. mmg dia mula buat alsan nak cuti gak.. haha.. bila kami balik, ipar2 dan biras2 yang dok merata malaya neh pun pakat balik sama gak.. so, kami selalu buat gathering family kat rumah my MIL.. selalunya, aku lah jadik mem.. tukang beli jah.. tukang arah jah.. ipar2 aku pandai2 masak semua.. yang biras2 pulak tak berat tulang.. soh panjat pokok kelapa depa gi.. so, setiap kali balik, setiap kali tuh mcm raya jah.. happening.. hehe..

12hb neh ada sedara kawen kat KL.. dah pakat2 ngan MIL n ipar duai berkampung kat KL.. kami sewa appartment hotel so boleh gathering beramai2 dengan bebas.. tak boleh numpang rumah sedara kat KL tuh, time2 kawen neh mesti sesak.. so, amik kesempatan neh poya2 ngan family kat hotel pula.. eeeee tak sabarrrr!!

Reply 34# NURMIMIE

So...kepada menantu2 & bakal menantu tu, tak yah lah nak keras kepala kan mimie....hidup kita ni mcm roda...singkat pulak tu....
skrg kita jadi menantu, tak lama lagi kita jadi mak mertua pulak....apa rasa kita bila menantu buat kat kita mcm tu..
berdendam & sakit hati buat tak senang hidup nak buat apa...pusing2 muka tu jugak kita nak mengadap kan....

TT..ko abaikan je mil ko tue....janji ko bahagia sudah nga suami n anak ko....

jaga jela anak ko elok2..... manusia mmg mmg xleh tutup ...semau nampak keburukan kita je....kalau aku jumpe mil camnie..aku tampar saje muke...

x guna simpan2.....org cam nie x perlu di hormati.....walau agak kasar...

heheheh

p/s: jgn ikut pesanan aku tue...ngeh2... cuma bersabar n bo layan je..lama2 senyapla tue..

Reply  NURMIMIE

So...kepada menantu2 & bakal menantu tu, tak yah lah nak k ...
jazaa Post at 3-3-2011 19:52

tu larr..

hidup terlalu singkat untuk nak sakit hati bagai..

masing2 akan melalui fasa yang sama.. tidak rugi mengalah.. apa yang patut dipertahankan, mmg kena pertahankan.. tapi tak perlu membalas keburukan dengan keburukan.. nanti putaran setan neh tak akan berhenti.. itu membuatkan kita sama keji dengan mereka..

Reply 35# jazaa

betul tu... what goes around, comes around..

ari ni kita buat camtu kat MIL kita, satu ari nnt kita akan jd MIL, kita belum tahu camner perangai kita.. kalau lah kita dpt menantu suka berdendam kan susah nnt...

maafkan jer lah kalau MIL tu pernah sakitkan hati kita.. TT ni bertuah duduk jauh, sekali sekala jer jumpa.. imagine menantu yg duduk skali atau ari2 kena jumpa MIL diaorg, tahap kesabaran tu kena up to the max.

anggap jer lah org tua tu dh menopause ker.. dh nyanyuk ker utk kurangkan sakit ati tu... klau dok lawan ngan dia, apa beza kita dgn dia. Cuba buat baik mcm akak mimie ckp, xrugi pun.. lama2 nnt dia akan lebih syg kita dr anak dia sendiri.. masa tu br lah TT rasa bertuahnyer badan jd mem kat umah mertua

Reply 38# IceCream_Soda

Entahlah....bila baca kat sini rasa gerun gak tengok menantu zaman sekarang....ada yang nak bagi penampar kat mentua, nak lawan sapa hebat menyakitkan hati satu sama lain...Cheq nanti kalau dapat menantu mcm tu, cheq ckap awal2, tak payah balik lah...hidup aku pun singkat je....baik aku duduk pondok belajar agama daripada nak melayan kerenah kau, nak buat apa....kau nak ambik anak aku, ambik lah....kat dalam kubur pun nanti sorang2 jugak...suka hati kau lah Temah...Bedah....

Reply 39# jazaa

aku tgh bayangkan camna rupa aku berperang ngan menantu aku 40thn lagi