CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13916|Reply: 108

minta pendapat:cara2 nak putuskan hubungan dengan efek negetip yg minima

:... camner ek......
mende mmg salah aku la...aku stat relation ni ngan menipu...mula2 dl ms kenal ckp lum kawin lagi..(dlm hati lagi satu..tp aku x sebut:cf..skang dah blalu kat 3 tahun...dia x tau lagi...adeh penatnyer la menipu....lame2 aku dah mmg betul sygkan dia...tp tu lahkan..org umah aku mn nak letak...dia mmg membangka kalo masuk bab ni......skang ni aku dah serba salah....ade x cr paling HALUS aku nak bgtau dia....

skang ni ape aku wat aku cube la berdiam diri..nak ilang2 gtu la konon....harap2 dia jemu dan cr penganti..tp takut lak kalo dia ni diam jer pastu tgg aku.kesian la plak...membe2 dia ngan family dia tau hubungan kitorang..tp dorang pun x tau aku da kawin.... cadangan?

mula2 dl ms kenal ckp lum kawin lagi..(dlm hati lagi satu..tp aku x sebut:cf..cucur Post at 8-3-2011 00:26

lawak la ko ni

aku rasa jangan buat cara paling halus.. sebab perempuan ni LEMBAB. iaitu lembab nak faham realiti

kalau cepat PICK-UP sekalipun, boleh ke dioraang terima kenyataan?

jalan paling reasonable - terus terang bahawa selama ni ko adalah laki orang. pastu tengok apa reaksi dia.

1. marah, kecewa dan jauhkan diri dari ko (ko pon kena jauhkan diri dari dia lepas tu) - senang sebab dia redha.

2. sanggup bermadu - yg ni susah. even dia sanggup bermadu, ko ada faktor menolak iaitu BINI kau dan KEMAMPUAN kau.

kalau takde masalah dari segi kemampuan, so apa lagi... kawen je la kat Siam :re: . tapi isu kahwin siam ni akan jadi rumit tau. sebab akan menghasilkan kesan yg NGERI

Rate

1

aku benci laki yg cm ko ni...mase mule2 dulu nape ko tak pikir sume ni akan jadi 1ari nanti?:@

skrg ni,nak taknak ,ko mesti bertanggungjawab atas ape yg ko wat...ko mesti berterus terang kt awek ko tu yg ko da kawen n ko takleh truskan relationship ni...

of course die akan rase sgt frust bile tau knyataan...tapi ko mesti wat gak dari masalah berterusan sampai tahap yg lebih buruk...

selaen tu,byk2 la wat solat sunat,mintak ampun ngan Allah sbb da lukekan@akan lukekan ati org laen...

seriously,aku bnci laki cm ko ni...:@:@:@

aku benci laki yg cm ko ni...mase mule2 dulu nape ko tak pikir sume ni akan jadi 1ari nanti?

sk ...
shalin2011 Post at 8-3-2011 09:14

sabar.. sabar

sebenarnya aku pon benci dgn perangai TT ni . sebab dia dah buang masa seorang wanita.. TT takpe la, dah kawen. yg pempuan tu tak pasal2 jadi andartu sebab nak tunggu TT punya pasal  

TT, ko kena bagi ganti rugi kat GF ko tu.

bersedia utk di lahar..

Follow Us
mende mmg salah aku la...aku stat relation ni ngan menipu...mula2 dl ms  ...
cucur Post at 8-3-2011 00:26

pelagi... bitau jer perkara sebenar.. dah mmg salah ko menipu.. terima jela akibat nye.. awek tu mmg berhak tau perkara sebenar.. bile die dah tau lagi senang die nak lupekan ko.. kalo kasik alasan lain susah kot die nak lupekan ko..

sabar.. sabar

sebenarnya aku pon benci dgn perangai TT ni  . sebab dia dah bu ...
wanitajelita Post at 8-3-2011 09:24

bkn takat buang mase je WJ,die jugak mencederakan ati n perasaan pompuan tu....org pompuan ni kan ati lembut...kalau da syg tu,ape je snggup wat...byk bnda yg TT ni cederakan pade gf die tu...WAJIB BAYAR GANTI RUGI KT GF TU...

aku yg sakit ati benor ni..nape la wujud laki cm TT kt dunia ni??

ko boleh blah!

bkn takat buang mase je WJ,die jugak mencederakan ati n perasaan pompuan tu....org pompuan ni ka ...
shalin2011 Post at 8-3-2011 09:31

tapi pelik la, kalau aku takde laa sampai bertahun2 kena tipu kot, takkan la pempuan tu tak boleh detect langsung TT ni laki orang.  

tu pasal la aku cakap.. TT sila BAYAR GANTI RUGI. sebab TT dah buang masa pempuan tu.. tapi aku rasa TT takkan bayar punya

kalau aku jadi pempuan tu, siap la... aku takkan lepaskan, aku akan sengsara kan hidup lelaki mcm ni.. rasainnn

yer..yer...tau mmg la org benci..... mmg nak gtau dia gak...tapi camner caranyer...

berdepan kah?(face to face)..sms jer kah? telpon jerkah..sari ke ari aku asik tangguh jer ni...dari setahun ke setahun....:cry:

Bro..mcm mana ko menten hubungan tu sampai skang??? 3 tahun plak tu.. kaki auta kuat nih... aku suke nk tahu cmne ko kuar ngn dia? xde org nampak ke? weekend plak ko buat ape? dia xkan x kol ko kt umah? wwahh banyak nk tanye ni....

Reply 10# wanitajelita

aku pun pelik..tapi lebih pelik tang pompuan tu.bertahun2 dgn TT, takkan pompuan tu tak penah nak jumpa family TT?or sebenarnya pompuan tu just nak kawan @ pakaibuang jer dgn TT, so tak kisahla TT nie sapa..even warganegara mana pun tak kisah...bangla ker..lombok ker..

aku mmg pelik dgn pompuan skrg..dah kawen baru mengaku ditipu...abes tu...time berkasehan, tak plak siasat latar blakang lelaki tu...well, mana2 pompuan kat luar yg tgh mencari jodoh, aku mohon jgn la desperado sgt nak cari pasangan sampai tak tau bakal somi tu sebenarnya somi org ka...ada penyakit aids ka...hish!

tapi pelik la, kalau aku takde laa sampai bertahun2 kena tipu kot, takkan la pempuan tu tak ...
wanitajelita Post at 8-3-2011 09:57

ha'ah...pelik gak...takkan pompuan tu langsung takde syak tindak tanduk si TT ni...
kalau setahun tu mungkin la gak...ni da 3tahun kot!

wahhh bagusnyer tt ni...byk kene belajo nihhh

Reply 11# cucur

ko ckp jer terus terang..siap bwk gambar family ko cth:gmbr terkini, gmbar kawen...utk dijadikan bukti...sekiranya sanggup juga bersama TT, haruslah berterus terang dgn bini TT plak....tp sebelum tu, sela2 tgk dlm poket dan akaun..cukup tak nak bina 2 rumah?

sagoo: bukan auta lah.....aku kuar cam bese la..tp x selalu...setakat ni x de la org nampak lagi...wiken kadang kua ngan dia..kadang ngan family...kadang ngan kawan2..kdg mmg aku lekat jer kat umah..dia ni lak jenis x pandai call..sms jer..

wanitajelita:maksud gantirugi tu camner??..bayor duit ker?..aku x kesah..sanggup jer rsnyer nak wat papepun kalo leh mengurangkan luke hati dia(aku bayo ansur2 le kekdahnyer nanti)

pakcik, awak jangan pepandai nak break up cara sms, email bagai. be a man! face to face, ngerti?

yer..yer...tau mmg la org benci..... mmg nak gtau dia gak...tapi camner caranyer...

berdepan kah? ...
cucur Post at 8-3-2011 09:58

hallo cucoq,ko da ayat baek punye ngan gf ko,da auta mcm2,bile nk putus ko ade terpikir utk sms ja ka?aku tembak ko ngan senapang gajah kang baru tau!:@:@:@:@:@

ko wajib p ngadap gf ko tu utk cite dar a sampai z...mintak ampun dan maap seikhlas2nye kot2 esok luse ko mati,die blum nak maapkan ko,pree2 je ko kena kt sana...dan bersiap sedia la utk trime penampar sulong @ tumbukan padu dari gf ko pastu...

3tahun bukan 1 tempoh masa yang singkat hokkey!kalau kawen da bley ade 2org anak kot...

sagoo: bukan auta lah.....aku kuar cam bese la..tp x selalu...setakat ni x de la org nampak lagi...w ...
cucur Post at 8-3-2011 10:12

kalau aku jadi gf ko,aku tuntut tiap2 bulan ko kena bank in aku duet 'nafkah' selame 3tahun yg da ko bazirkan mase n prasaan aku...bley cmtu?