CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miss_mulan77

Super Junior SS4 tour confirmed this year? 2011?? pg67

Ni FA dr yun… gigih taip FA padahal keje melambak kat ofis ni… kalau ada yg tersalah ke, termerepek ke dan ter ter yg lain… minta maaf jelah.

Yun dan 3 adik perempuan (no 5, 6 dan 7) gerak dari JB dlm pukul 9.30 pg. yelah nak ajak pegi konsert berbayar manalah mampu nk support smpi 3 org…. dh alang-alang free angkut semua sekali… buat teman pun ye jugak…nasib baik adik yg lain tak ikut sama kalau tak… tak tahulah nk sumbat kat mana. Plan asal nk gerak dlm pukul 1.00 sbb kena keje hr sabtu tu… tp minggu sblm tu dh buat muka kesian kat sorang kakak kat ofis ni nak minta tukar off day dan akhirnya berjaya tukar dan dptlah gerak awal. Isi minyak, beli air dan jajan sikit. Kita pun teruskan perjalanan. Sampai kat Tebrau jln dah start jammed.. mana taknya dr 5 lane nk jd 2 lane. Lebih kurang satu jam setengah jugak sangkut kat situ. Masuk highway hujan pun turun. Kejap lebat kejap berenti… lepas tu hujan lagi lps tu berenti adalah 3-4 kali… tp apapun alhamdulillah perjalanan lancar smpi jumpa R&R Dengkil.

Sampai kat Dengkil dlm 1.45 ptg… masing-masing dah lapar jadi berenti jap utk makan dan solat. Dlm 2.30 ptg kitaorang sambung perjalanan menuju Putrajaya. Kali ni adik yg drive sbb kaki dh start sakit yun cuma jadi co-pilot je. Ni kali kedua pergi Putrajaya. Masa pertama kali pergi dgn ayah dia yg drive sampai sesat-sesat. Dari jauh dh nampak bangunan KBS… senyum dah melebar… kalau sorang-sorang mau dah menjerit tp dpn adik kenalah control. Tapi dorang pun dah tahu yang kakak dorang ni bila bab Suju memang dah tak betul . Masa mencari-cari jalan boleh adik yg no 7 tanya kenapa nama bangunan tu KBS… yg no 6 boleh pulak dia kasi jawapan sengal iaitu hanya chanel KBS je yg boleh tengok kat situ chanel lain tak boleh .  Akhirnya jumpa gak kawasan parking berpandukan signboard yg disediakan. Dah siap parking keta… kitaorang jalan perlahan-lahan mencari tempat pentas tu didirikan. Ingatkan nak naik shuttle tp tak tahu nak naik dari mana.

Matlamat utama datang ke Putrajaya nak tengok Suju M, jd booth yang ada kat sepanjang jln tu jgnkan singgah jenguk pun tidak…. Excited sgt smpi tk ingat apa dah. Sampai je kat depan stage tengok dah ramai yg menunggu. Cuba gak cari kelibat geng-geng cari tp langsung sorang pun tak nampak.. adalah dalam 15 min duk meninjau kat situ. Terus call kak Fid sebab nak ambik CD dari dia. Dia chop tempat berdekatan dengan tiang traffic light belah kanan. Dah ambik CD ingatkan nak blah tapi tak tahu nak kemana jadi terus panggil adik yg 3 org ajak dia join kat situ sebab rasanya port kat situ dah cukup baik. Dok asyik berbual dgn kak Fid, tiba-tiba dorang semua menjerit. Rupa-rupanya Suju M buat sound check. Yang tak bestnya masa budak-budak dari manatah boo suju. Kalau tak minat duduk diam-diam dahlah ni sibuk dok boo. Rasa nak sekel-sekel je dorang ni. :@

Dalam pukul 7.30 mlm pegi cari surau… pusing-pusing kat situ tak jumpa pun. Jumpa kak Fid kat toilet tanya dia kat mana surau tapi dia suruh pegi solat kat masjid. Jadi mulalah menapak ke masjid. Mak aii… pelik rasanya ruang solat wanita ngan lelaki langsung takde sebarang halangan atau tirai. Belasah jelah janji dapat solat. Lepas solat balik semula ke tempat konsert. Bila sampai dah sesak giler. Puaslah kena mengecikkan badan sebab nak menyelit. Akhirnya sampai gak kat tempat kitaorang lepak tapi kat situ pun dah penuh. Tapi yang tak puas hatinya adalah sorang fanboy ni dok menyelit kat kitaorang. Dah menyelit lepas tu tak reti nak berterima kasih…. Komplen je… tak boleh nak duduklah, tak selesalah, tak nampaklah… eeeeiiii byk sungguh komplen. Rasa macam nak halau je dari situ. :@

Konsert pun bermula… adik-adik yun memang dah nampak yun tak berapa selesa diri kat situ jd dorang panggil sama-sama dgn dorang diri atas kerusi. Nasib baik belakang dorang tu kamera jd takdelah menghalang pandangan org belakang. Kalau ada pun minta maaf jelah. Memang dah tak ingat apa pun masa…. Cuma nak enjoy performance Suju M je. Overall memang puas hatilah.. ingatkan setakat 4-5 lagu tup tup lebih kurang 8-9 lagu yg dorang nyanyi…. Memang puas hati… yelah dah nama free kan… kalau kena bayar mmglah tak puas.

Dah habis konsert baru dapat jumpa dengan Mulan dan Kia. Berbual kejap lepas tu ambik gambar dan terus gerak ke tempat parking. Oleh kerana kaki masing-masing dah sakit, nak sampai kat tempat parking tu punyalah seksa. Padahal masa datang ok je manapak… dalam 11.45 mlm kitaorg gerak balik ke JB. Sampai kat Tangkak ingatkan nak tido jap tapi memandangkan tempat tu sunyi jadi kitaorang ambik keputusan untuk teruskan perjalanan. Sampai kat rumah dalam pukul 3.45 pg nak mandi pun dah tak larat terus je tido.  

Sekian. Adehh panjang lah pulak yun merepek…

Ni FA dr yun… gigih taip FA padahal keje melambak kat ofis ni… kalau ada yg tersalah ke, termerepe ...
yun_283 Post at 31-5-2011 17:56

tak sangka yun pung dtg. Sonyap2 jer. At least dpt gak jumpa yun. Yg len tak jumpa pung. Balik mlm tuh gak. Jauh tu. Mulan yg dekat pung tumbang lps tuh huhhhhhhh

Reply 1545# yun_283

yuhuuu yun.. ko igt ai lagik x..?

gigih sgt kita yg luar kl neh nk dtg tgk suju kan...

mai nak share fan account aku yg tak seberapa neh..gigih hokeh!!`

aku dtg ngan teky..mamat sengal neh dtg opis aku..die janji nak awal..skali lmbt! kekdahnyer gigih perabiskan pelem hindustan kat tv3..nan hado jeh!! masa sampai tuh die parking blakang jabatan akauntan negara..aiiyyo..tmpt permulaan uols!! sakan jalan kaki gi carik stage.. aku rasa macam 5km jalan kaki..sambil2 coci mata tgk segala kat booth tuh..si jakun teky naik seme track askar yg di pamerkan kat booth tuh..jakun sngt!! malu haku..

masa jengjalan kat booth tuh..weols tak tau nak kata beruntung or what..jmpe retis Malaysian kpop wannabe..si gula2 ngan max24:7..teky gigih uh aku amik gambo derang..peminat katanyer..aku pon amik lah..sakan amik gambo macam aku neh fans jeh..gituh kan..die tak tau aku nak amik gambo nak buat bahan tuk kutuk jeh..

call limau..amy and the gang..depa kata takleh masuk kat tmpt stage tuh..tggu pas abis perasmian..tp weols berdua gigih gak gi..smpi akhirnyer!!..masa tuh plak mmg tyme perasmian..gigih join sekaki!!` orng bersorak..sakan gak memekak..tgk yg kat depan2 tuh belia yg gigih dtg sokong SJM uols..bukan nak dgr PM berucap..weols gigih dok bersila atas tar panas tuh.. siap smpt beli air mineral rm2 ..mahal tau!! cekik darah sngt..

masa dah start belia2 berwawasan yg lain2 tuh..seme dok pakat serbu ke depan!! aiiyyoo..adegan tolak menolak!! sama hebat masa beli tiket SS3.. dasat!! so adegan sauna percuma telah bermula..tyme neh amy..limau sama ewicks dah slamat smpi ke tmpt aku ngan teky..slamat lah perhimpunan belia melayu panatik SJM dari suku kaum kerabat cari.com.my ..

gler sakan berhimpit2... panas..sakit kaki!!~ sakit bahu..sbb bahu aku jdk meja tuk teky n limau!!:@ mentang2 lah aku pendek..nan hado.. masa konsert retis2 melayu nan hado yg siap aku pon tak kenal..aku kenal si farah OIAM tuh jeh.. wwuuaah!! amy sakan meroyan!! kekdahnyer gler sngt sker kat si azlan the typewriter tiuh..menjerit2 macam orng ilang akal..(matilah statement aku neh..miahne amy..)

..saba uosl..penat menaip..lerai jari tembam aku neh..nanti aku sambung part 2..

tak sangka yun pung dtg. Sonyap2 jer. At least dpt gak jumpa yun. Yg len tak jumpa pung. B ...
miss_mulan77 Post at 31-5-2011 18:10

hehehe... takut kalau war-warkan nanti tak jadi. pegi pun selain nak jumpa carian memang nak bawa adik-adik tgk Suju M live. kesian asyik kakak dia je meroyan tgk konsert. dorang setakat tgk gambar ngan tenet je...dah alang-alang free tu yang angkut dorang sekali. bukan selalu kan kerajaan nak bagi konsert free.

Reply  yun_283

yuhuuu yun.. ko igt ai lagik x..?

gigih sgt kita yg luar kl neh nk dt ...
airwickss Post at 31-5-2011 18:26

mestilah ingat... gigih tau cari ewik masa hr sabtu tu tp takde rezeki nak jumpa. jumpa mulan ngan kia pun time dh nak balik. ewik... bayaran utk surat cinta masa SS3 tu brapa? nnt pm no akaun ye..

Follow Us
Reply 1548# skymania

hoiiiiiiiii~~~

mestilah ingat... gigih tau cari ewik masa hr sabtu tu tp takde rezeki nak jumpa. jumpa mulan  ...
yun_283 Post at 31-5-2011 18:36

surat chenta suju dlu tu ai x gi byr pun lagik..
ko x yah bayar apa2 pun.. hr tu kn dah byr..

final two... sekian terima kasih..

[FanCam] 110528 Super Junior M @ Putrajaya ~ 命運線 (Destiny)

[FanCam] 110528 Super Junior M @ Putrajaya ~ Supergirl

credit to blankie @ MsAchieq
do not reupload

final two... sekian terima kasih..

[FanCam] 110528 Super Junior M @ Putrajaya ~ 命運線 (D ...
blankie Post at 31-5-2011 21:37

giler gigih ko amik sumer fancam ekekekek.. baguih2 leh den tgk balik mengimbas kenangan hahaha... ^^

giler gigih ko amik sumer fancam ekekekek.. baguih2 leh den tgk balik mengimbas kenangan h ...
miss_mulan77 Post at 31-5-2011 11:18 PM

semua aku amik kecuali lagu blue tomorrow, scene polok2, ngan ucapan kat stage depan.. kalau tak, combine2 semua boleh jadi full concert...

mmg lawak aaa korang2 nya FA. tp memandangkan keadaan yg berhimpit2 smpai dpt sauna free tuh....sib baik la akak tak pegi...mahu pengsan gamak nya kat situ

mmg lawak aaa korang2 nya FA. tp memandangkan keadaan yg berhimpit2 smpai dpt sauna free tuh....sib  ...
Jelita Post at 1-6-2011 08:43 AM

k jel.. memang dah lembik dah kaki masing2 kena asak.. memula kitorang duduk dekat area stage MC.. memang dekat dah.. tapi tu ler kena asak dari belakang.. depan kami pulak budak2 jantan yang tinggi2.. pastu takde perasaan.. macam nyemak je kat situ... ntah2 diorang tak kenal pun sujuM ni.. dah tu terus keluar duduk kat belakang.. walaupun jauh, pueh hati.. dapat bernafas..

suju M amsuk kosmo hari nih tapi gambo jer ekekekekek

Reply 1552# airwickss

jgnlah mcm tu... duit hr tu utk minyak + tol... yg nk kasi ni utk surat cinta...

thanx tuk korang2 yg pegi konsert free SUJU-M... bersesak2...
suke ngan gambar2 & vid2 yg korang tepek...

suju M amsuk kosmo hari nih tapi gambo jer ekekekekek
miss_mulan77 Post at 1-6-2011 09:27

Gambor je xde liputan..lambat skitkot.tp xpa,gmbarq penuh 1page

Slm,baru check in..best la tgk pic n video2 yg korang share..me hampeh je..byk fancam me yg skerat2 mcm too perfect akibat digasak jadi ttekan button stop..time another fave song 4uper girl,memry card dh full plak..aigoo..nak karang gak FA wlaupn mata hmpir ttutup..sat na

Ari tu aku smpai agak lewat..memnandang kan me n my fren sheila g. Wedding kwn kami kat bandar baru bangi..so dlm kul 4lebih baru smapi wlpun ktorg sbnar nya plan nak p awai..pastu kat wedding tu jmpa member2 lama..depa sibuk nak ikut..depa ni saja ja nak bjalan..so pusing2 cr parking skit nya ssh..kami dpt gak parking..pastu p jln2 dlu kt gerai2 tu smpat gak tgk keadaan kt tmpt kjadian nnti..alah stage ala2 sure heboh je..dlm ati me ckp wat malu je nnti dgn suju m..pastu ktorg p mlntak pizza dlu..kat padang..pastu ktorg trus bergegas ke tmpt kejadian..tgk2 je manusia dh penuh..kami smpat gak myelitkan diri kat tgh2 lautan manusia itu.ada gak suara2 sumbang yg merungut..sbb ni konsert free,bkn bayar pun so pndai2 la..bukan nya ktrog memblok view diorg pun...tjumpa dgn sorg minah ni 3 sekawan dtg dr alor setar smata2 suju m ..kagum btul..smapt kami btukar2 no tel..ada budak kat blkang kami yg pitam..tp dia degil gak x nak dibawa kuar..impress btul..lama btul tnggu dak suju m ni kuar..mmg ada sedikit prsaan kecewa sbb siwon n donghae xda..nasib baik la ada kyu pengubat ati... TO BE Continued

Akhirnya kemunculan suju M yg ditunggu2 telah smpai gak..lega..me x expect depa trus nyanyi lagu too perfect..kelam kabut rec fancam..tp mmandangkan keadaan yg snguh tense,tslh tekan butan stop aigoo..me xtngu smpai abis..me kuar gak pas kyu nye solo tgk kt blkg je sbb kaki dh nak patanh ..mmg capek btul la dh la smlm baru smpi dr sabah tgh mlm..dok kt blkg nampak byk pkcik2 yg kusyuk tgk kt big screen dlm ati kenal ke depa dgn artis korea ni hehe..abis tu trus blk je..plan nk tgk final man u vs barcelona pun x ter g sbb x larat sgt nak bangun..thanks la pd kerajaan yg snggup berhabisan demi mngumpulkan sejuta belia kt putrajaya..wlapun bila me tgk mcm x smpai sejuta pn hehe..sekian saja FA me..slmt mlm