CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ultra78

[Tempatan] Rupanya ramai tidak mampu beli baju raya tahun ini

anony-mous replied at 25-3-2024 08:11 AM
Xde parent yg lengkap. So bg i xbest pon raya. Mak i kalau raya akn “lari” stay hotel. Dah besar ...

Dia penat nak layan tetamu kott..

Raya tak semestinya kena sambut dgn kedua2 parents.. kan ada kuarga lain juga..

aku beli baju raya tahu ni harga rm69.90 je...menggelupur aku beli bila dia restock baju tu sebab takut sold out. mcm tahun lepas beli baju dekat rega 200 pakai berapa kali je sebab sayang pastu renyah xleh masuk mesin basuh... lepas tu beli sepasang lagi anggun cotton pun rm69... sudah... anak2 pun beli baju kebaya tiktok shop rm40...

Tinot7 replied at 25-3-2024 08:22 AM
Ada juai ka? Bkn ka aritu dah kena haram.. kat param takde juai ka?

bunga api blh kan? yg xblh tu mercun kan?..xpegi param lg thn ni...

akies replied at 25-3-2024 12:35 AM
Kalau pandai cari baju akan jumpe je baju ikut harga poket/bajet masing2.
Iols beli baju melayu en s ...

ye..ok je beli baju2 yg ada sale mcm tu, off season ke tak bukan duit org ye dak. tp ok jer kalau tak shopping baju baru pun, pakai je lah baju2 pegi ofis tu haa (org gomen lah yg bnyk stok baju2 kurung kebaya ni). ada org yg mmg tiap bulan buat baju, pada i kalau mcm tu, tak payah beli baru utk raya pun takpe. teringat arwah abah i dulu, bertahun2 pakai baju melayu samping yg sama. warna kelabu taik anjing katanya tp baju2 mak dgn ktorg anak2 semua mesti baru pada dia.

cmf_premierleag replied at 25-3-2024 07:04 AM
Sbb tu sblm nk kawen, pi la recce dulu family members pasangan
Kalo dpt spesis bini MIL PIL Inlaws ...

Ya betull, aku sokong sangat. Tapi budak budak noobi, bbnu hormon tengah mencanak canak naik mana nak tahu pasal recce bakal suami/isteri ni tadak sapa nak bagitahu diaorang. Lagi satu kalau jenis spesis bakal suami/isteri/inlaws  yang kerja dia senang ja duk dalam ofis ja duk dalam ekon, kerja tak sakit kepala tak susah macam polis, nurse, doktor, engineer so dia ingat orang lain pun sama kerja senang macam dia senang nak cuti selalu balik kampung, boleh balik on time macam dia, ada duit banyak, gaji banyak.

ada dhuet beli,,, takde dhuet lek2 sudehh

janji dapat puasa & sambut raya dgn kuarge terchentaaaa

Follow Us
iols every year baju anak2 beli time sale hjg thn (krismas/blackfriday/endyear sale) mmg murah. iols beli utk setahun terus. mmg habis byk sikit time ni tp lepas tu mmg iols tak beli dah. sekali harung baju raya+raya haji+baju jalan2 sume dgn skincare iols pun.
baju melayu+kurung iols beli time yg clearance sale before nak start masuk stok baru mmg dpt 50% or more. iols sejak tak kerja ni mmg beli je baju kurung mana yg nmpk ok&selesa sbb most of the time mmg tak pakai pun dok terperuk dlm lemari smpai la ade kenduri baru sarung balik.
hsbd iols lagi dahsyat, ulang pakai baju melayu yg nikoh dulu ada 4psg pastu 5thn selepas beli lagi 3psg. dari awal kawen smpai 16thn ni dia dok ulang tu je la lgpun blh bilang brp kali je dia blk raya.
tema kami mcm biasa kalerful asalkan semua org rasa cun dan ensem dlm pic meletop.
takde istilah paksaan boria dlm fmly iols...feel free to choose girtuhh

cmf_premierleag replied at 25-3-2024 07:04 AM
Sbb tu sblm nk kawen, pi la recce dulu family members pasangan
Kalo dpt spesis bini MIL PIL Inlaws ...

haha..bnyk org terlepas pandang hal ni..masa bertunang sekadar berkenal kenalan gitu2 je, patut masa tu la tanya, kerap tak balik kampung, mak ayah mcm mana..adik beradik mcm mana, ada kah jenis meminta2..kang daring sangat soalan mcm tu mmg putus terus kot

iols beli awal masa bulan 1, tengok yg sekarang lagi lawa tapi takpe lah janji dah lepas.. nak sekali harung bulan 3 mmg idok ler.. tapi mmg dah simpan duit awal2 untuk sekolah, untuk puasa, untuk raya..

lepas raya kang menyimpan lah balik, in shaa Allah..

betul ke ramai tak mampu?
mebe tu yg kat belah2 kampung2 agaknya
yg duk kalng valley ni smpai habis stock kat designer butik
bukan murah baju2nya ya beratus2 sepasang
yg membeli tu pun bukan kaya nau2
muka2 acik gomen gred 19 gred 23 aje pun
tak caya tgk la kat tt

bg aku, xde baju baru utk raya, xpa la, recycle je yg thn2 lps punya. salunya budak2 ler excited baju baru di hari raya ni. aku penah je lalui masa kecik, ada satu thn ni mak aku ckp kt kitaorg, thn ni duit x cukup, jd kita xde baju baru utk raya. aku accept je sbb dah nk wat camana kan? yg penting mcmana kita meraikan raya tu, with family. sejak mco dulu kami sefamili mmg xde bju raya pun. tahun ni je baru p buat, sorg sepsg je. ayah aku je aku kasik special, dia dpt 3 psg sbb dia pakai baju melayu dia yg sblm2 ni ke masjid tiap2 hari, lusuh dah

cmf_premierleag replied at 25-3-2024 07:00 AM
Bab2 sedondon ni Jgn kata baju raya je
Org meleis suka sedondon ms time majlis kawen
Pastu paksa sed ...

heh i pernah family kata tema pengantin pompuan peach, sbb i tkde baju peach , i bantai je pakai hijau, rerupanya pengantin lelaki punya family hijau masa kat kenduri semua usik i salah masuk family, suruh i join family pengantin lelaki

otai_g replied at 24-3-2024 11:38 PM
Budaya sedondon ni adalah budaya paling suwey dlm masyarakat. Tiap2 tahun kena Bali bj baru sbb ka ...

Xder org paksa ikut pun, hak sendiri nk pilih.... Hahahaha

pengecatbintang replied at 25-3-2024 05:07 AM
kita melayu ni...

bisanya suka ikut yg x ok..

Kat berita bertimbun2 cina bangkrap oit. Jangan ko ingat cina punya financial knowledge hebat gila. Diorang lagi pakar show off satu sama lain. Anak cina kalau main game, lagi gila babeng haru banding anak melayu.

i last time bertahun tak beli baju raya..
sebab pakainya sekejap je..
pastu terperuk dalam almari..
dah la baju raya since few years back berdesign design..
takde dah nak pakai baju pesak traditional..
kadang i terpikir..
korang beli baju raya kemahen berbatu berdesign, lepas tu baju tu korang pakai gi mana?

kepompong replied at 25-3-2024 08:56 AM
heh i pernah family kata tema pengantin pompuan peach, sbb i tkde baju peach , i bantai je pakai h ...

Yg kes iols lak, ni weols yg pi kenduri kawan kt kampung dia..bukan buat kt dewan ada catering pun.
Kawan aku si A ni pakai la kaler purple
Skali dtg2 je, eh tuan rumah sume kaler purple laa.smpi ke kemah pelamin hantaran pun kaler purple.
Pastu bleh lak ada satu makcik ni pi request air suam kt dia sbb ingatkan dia tuan rumah sbb kenduri ni ala2 kampung..tak pakai catering pun.mmg gotong royong kenduri rewang la.
Bukan sekali dia kene tegur.....ramai gak makcik2 segala request mcm2 kat dia termasuk la nk tisu la,sudu x cukup la

Hessa replied at 25-3-2024 08:45 AM
haha..bnyk org terlepas pandang hal ni..masa bertunang sekadar berkenal kenalan gitu2 je, patut ma ...

Ya...mesti ramai ingat mcm kita ni demand sgt la nk tanya mcm2 kan..padahal kita tgh buat our due diligence la before kawen
Sbb perangai in laws ni pun bleh pengaruh life kita lps kawen.
Kalo dh tgk bakal MIL in laws sume tu mengada2, blah je and bg je alasan, awak terlalu baik utk saya

asmurai replied at 25-3-2024 08:34 AM
Ya betull, aku sokong sangat. Tapi budak budak noobi, bbnu hormon tengah mencanak canak naik mana  ...

Ya..bab2 cuti ni pun mmg ada je aku tgk org dewasa yg x reti bahasa lg
Kalo budak2 ke, aku paham la jugak sbb diorg x habis explore dunia ni lagi
Ni yg dah tua bangka ni, duk la merempan kemain lg hanya sbb anak2/pasangan x dpt blk raya sbb x dpt cuti
Dah kalo dia keje bhgn logistic (utiliti mcm TNB SYABAS etc) kalo blekout ms raya,sapo nk handle
And kalo dia keje dgn MNC kampeni US German etc, ingat bleh cuti ke ms raya bagai
Mmg nakkk je aku sekeh mangkuk2 yg selfish ni
Pegi la explore hidup kt dunia luar sana tu biar terbukakkk sket minda tu kan

lurve82 replied at 25-3-2024 08:14 AM
aku dok mencari bunga api plak ni hah...dkt mana jual dkt seremban 2 ni?

Kat area mydin tu xde lagi ke? Last year ada nampak orang jual pacak payung.

cmf_premierleag replied at 25-3-2024 09:46 AM
Ya...mesti ramai ingat mcm kita ni demand sgt la nk tanya mcm2 kan..padahal kita tgh buat our due  ...

haha khennn..dari ujung2 gaduh tah hape, paling teruk boleh sampai cerai berai..baik siap sedia dari awal.