CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Cikgu Zulaikha Tegur Ibu Bapa Manjakan Anak,WhatsApp Group ini untuk makluman penting berkaitan sekolah,bukan untuk ibu-ibu mengadu anak tidak siap kerja

makita replied at 28-3-2024 08:16 AM
Masa anak meols darjah 1, tak ada grup wasap ya.
Tapi masa hari ambil duit RM150 tu, ada parents am ...

Last year anak darjah 3, ada sorg mak ni hari2 wasap ai tanya homework...
mula2 ok la, layan kan.. lepas tu anak ai tak suka dia tanya pasal homework..
dia cakap kawan dia ni suka main buat benda lain dalam kelas..
rasa dah darjah 3 keatas anak2 pun kena alert la pasal homework sendiri..
kita ni makpak pantau je..
ai pun rimas gak kalau group tahap 2 & sekolah menengah tanya soalan merepek ni..

snowflakes replied at 28-3-2024 08:33 AM
Betullah cikgu tu cakap... budak2 patut belajar ingat apa homework diaorang sendiri... bertanggungja ...

Betul sangat2. Ni jenis mak2 yg bila anak2 exam, diorang duduk tunggu kat kantin. Lawak dan pelik. Nanti anak2 pi interview kerja, masuklah sekali dlm bilik.

nuryakmal replied at 28-3-2024 06:26 AM
Patutnya cikgu tu pin whassap untuk kerja sekolah hari tersebut. Atau apa2 benda penting. Benda bo ...

sama juga cikgu dah pinned  pun soalan yang sama drg tanya...

zaman dulu antar anak gi skolah settle seme cg yg urus ..

so insecure and mismanage parent nowdays ..

snowflakes replied at 28-3-2024 08:33 AM
Betullah cikgu tu cakap... budak2 patut belajar ingat apa homework diaorang sendiri... bertanggungja ...

ni aku setuju... dah form 1 pun mak pak yang tanyakan jadual kat group kelas. ok , maybe anak takde hp..apsal tak suruh anak tanya sendiri kat sekolah? anak kau yang pergi sekolah kan.. mesti lah cikgu bagi jadual kat kelas..

Baik tak payah langsung buatkan grop. Dulu 3 anak aku tkde grop bgai elok je semua. Yg ada grop dri sekolah rendah smi menegah last yg kecik ni je. Kita sbgi mak secara tk lgsung amik port hal2 dlm tu bila dh cigu suh kita monitor dan soal isu semasa di sekolah. Aku pun tk setuju keperluan ada grop tele  dan ws ni. Biarlah mcm dulu2 biar budak2 tu sdri yg kena setel dan apa2 hal penting dia kena bgitau sdri kt ibubapa kalau tak pelajar tu harus kena denda sbab amik mudah.

Tapi last f1 je masuk f2 dh takde gro tele lgi. Nak tnya jgak knpa ntila ada masa aku gi tnya cgu kt skolah tu agi2 masa htr anak.

Follow Us
kena sebat skali x siap homework
.taubattttt...zaman skrg siap x siap gaji cikgu tetap jalan dik..ko la yg bengap..my doter kalau asyik dgn hp kena jerkah jugak...ada skali je aku luah perasaan kat cikgu..tapi bkn dlm grup..aku kata knp bebudak skrg xde kesedaran yg kehidupan skrg ni susah..blajar sambil lewa je...mcm la mak bapak ni blh tanggung dorang seumur hidup...dia kata skolah pun ada buat program motivasi pengisian rohani...sbb aku dah penat membebel

kepompong replied at 28-3-2024 06:06 AM
zaman i... cikgu punyalah singa, kalau sakit macamana pun pagi tu (psychologically) terus baik tak ...

my attendance masa skolah menengah full...setakat demam sikit xde hal lah...kalau anak2 aku..ibu ibu..rasa leher kita mcm panaskan...eeee

saya sebagai parents dalam whatsapp group kelas anak pun rasa macam nak tegur je mak bapak budak-budak ni. asik le tanya soalan yg sama, tak reti nak scroll atas tengok...pastu asik le mintak sharekan timetable...tak reti nak save ke timetable tu or print ke...tapi tidaklah saya tegur...tegur dalam hati je...hahaha...

nafizzz replied at 28-3-2024 04:40 AM
Hmm,
Daripada cikgu tegur parents panjang2, baik bgtau siap2 apa kerja sekolah hari ni. Boleh tak ma ...

Bukan tugas guru kelas utk inform parents psl homework anak di skolah. Inilah penyebab anak2 jadi tak bertanggungjawab bila diberi keja rumah masa kat skolah menengah, helicopter parents. Bila benang ni wujud, barulah iols faham kenapa susah sangat budak2 skrg buat keja rumah. Dgn wasap group parents tu jaga keja anak2, tak ada kepercayaan langsung kat anaks2 sampai deyols jadi manusia tak bertanggungjawab. Esok lusa dah masuk keja boleh buat wasap group ngan majikan, parents tanya "anak aku buat keja apa harini, ada buat excel key in data, buat presentation utk client ke?" Gitew.

dua_chzy replied at 28-3-2024 01:14 AM
Ada baca pasal ni semalam.

Agak kerek la bahasa cikgu tu walau beribu komen sokong sheols. Kalau me ...

Aku baca tu boleh dengar bingit je cikgu tu bebelan cikgu tu...haha...

duku replied at 28-3-2024 09:57 AM
Last year anak darjah 3, ada sorg mak ni hari2 wasap ai tanya homework...
mula2 ok la, layan kan.. ...

Anak iols i tgk dia ada grup lain grup bebdk classmates...situ ada la org tanya apa homework...ada yg yg jawab...ada yg buat lawak bodo...ala...gaya bebdk la...
Dah besor panjang ni sesekali aku susun buku dia bila nampak bersepah..ngk ada rompong mmg nak kena...n seswkali kena tgk n ajar bab2 sains n math...ini perlu skills takleh baca...sejarah apa mende lain..pepandai la baca sendiri kang...

dua_chzy replied at 28-3-2024 01:14 AM
Ada baca pasal ni semalam.

Agak kerek la bahasa cikgu tu walau beribu komen sokong sheols. Kalau me ...

betulla apa cikgu tu cakap...mmg kena kerek sikit dgn mak2 bawang dlm tu...melainkan ko pun sama perangai mcm mak2 bawang dlm tu..dahla mesej wasap shortform mcm bbnu, takde hormat pada cikgu langsung

darjah 4 agak tak logik utk makpak tnya itu ini berkenaan hw unless ada info berkenaan aktiviti lain utk sek.
dah nama pun dok dlm kelas mesti la tau hw yg cikgu bg/tak pun tnya kwn2. yg suka main opkos la tatau apa tggu je la kene denda dgn cikgu.
ni sejenis runsing anak kene denda pastu tantrum blk umah taknak p sek kot. ujung2 makpak la yg buatkan semua smpaikan hw pun tlg tnyakan

kalau bdk tahap 1 ok lagi kot.

perspektif:

aku nampak kezen aku hari2 stress dgn anak dia pasal homework.

homework manjang siap, manjang takde kalau harapkan si anak.

mmg budak ni have no sense about schooling sbb dlm kepala dah siap nak jadi successful influencer so bodoh in school is not an issue.

jadi kalau anak korang ok, syukur je lah.

ninajaybee replied at 28-3-2024 09:55 AM
Gelinya cikgu yg panggil murid dia anak2. Nanti murid2 pula dipaksa panggil bunda.

Cikgu cina yg jd cikgu kelas anak sulung..x de makna nye nak berbunda2...yg berbunda2 tu cikgu HEM petang...anak sulung tanya bunda tu ape..dia Sjkc x tau.. sy ckp bunda tu Ibu..anak ckp geli tekak..hehehe...ok la bl dia ckp anak2 saya jd anak2 murid rs dihargai... Dr panggil budak2...budak dah form 3 cikgu guna pendekatan lain kot... X mcm zmn kita dl .x de makna nye nak berbunda2...tu pemadam papan hitam melayang2 kesana kesini

lightheaded67 replied at 28-3-2024 12:02 AM
dh padam dh post ori dia, tu lah rasa dia sound tu pun ckup dah, pastu dia topap pulak kasi viral. s ...

E eh dah delete eh. Kena sound la tu. Sebab tu seblom pi viral2 bangga2 post ko berani marah mak bapak stoden di FB, fikir kesan jangka pendek dan panjang dolu.

kakigebang replied at 28-3-2024 03:30 AM
betulla apa cikgu tu cakap...mmg kena kerek sikit dgn mak2 bawang dlm tu...melainkan ko pun sama p ...

Mak bawang tu mungkin hada yang oku lembam. Bukan suma orang pandai macam ko.

dua_chzy replied at 28-3-2024 01:50 PM
E eh dah delete eh. Kena sound la tu. Sebab tu seblom pi viral2 bangga2 post ko berani marah mak b ...

tu lah dh delete.. dia ikut pd cekgu jugak lah, ade cekgu nak dan mampu layan, dorg layan.. ada cekgu takmo melayan takleh paksa jugak lah kan, ckup lah dia dh sound mak pak dlm wasap tu, smpei ke viral tiber2 beso nanti lain cerita

Tu baru group sekolah rendah

Macik duduk dalam group tele kelas menengah
Ya ampun
Bahasa parents nyaaaaaaa

Perati je perangai parents yang entitled
Terpaling berkarier grad degree
Terpaling prihatin cakna
Terpaling badan beruniform

Cikgu kena buli wehhh
Salah satu yang macik ingat
Sorang parents ni dengan bahasa rempit

“Slm…bj sukn tu wjb pki ke skrg?”