CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

‘Syamsul Yusof tak balik raya, saya tidak ambil hati pun’

toksop cakap, kawan2 & sepupu2 sol ada bagitau, yg sol akan balik jumpa mak ayah dia, tapi taktau lah tahun bila pulak

irah dgn kazar ada post gambo2 beraya ke?

HujanBatuTiga replied at 18-4-2024 10:52 AM
Taraf ps tu sampai bila² mahram dgn bekas mentua dia. Apa pulak yg kata dia dh takde kaitan?

dah tau mahram
knp nak ckp BEKAS mertua?
sampai khiamat pun mertua menantu derr

noor2 replied at 17-4-2024 11:38 AM
Perlu ke ko nak cerita satu dunia ttg anak ko yg negatif...patutla anak ko x balik2

Kan noor, masalahnya dua2 eko ni suka ckp dgn press psl sol begitu sol begini, belum lagi post datin seko tu kutuk bini sol tak ke sudah. Anak2 mana pun tak sukalah parents mcm ni. Sendiri punya perangaiii pun tak jaga lps tu duk kecoh anak tak balik. Sbb korg mulot tak henti2, bini ko yg huduh tu mulott mcm celaka duk kutuk bini dia tok selammm oiii, mcm mana dia nak balikkk. Agak2 lah skitt. Baik dia jauhkan diri dr ibu toxic dr nak peningkan kepala.

Orenn1 replied at 18-4-2024 07:43 PM
Kan noor, masalahnya dua2 eko ni suka ckp dgn press psl sol begitu sol begini, belum lagi post dat ...

Setuju sgt2...bayangkan mak ayah kira x abis2 mengata kita depan public....itula yg sol rasa...ada je org lain yg x balik2 jenguk mak ayah sb terasa hati...bukan sol sorang je ..ramai je mcm ni

noor2 replied at 18-4-2024 12:00 PM
Setuju sgt2...bayangkan mak ayah kira x abis2 mengata kita depan public....itula yg sol rasa...ada ...

Betull, ramai je anak2 yg merajuk jadi kurabg balik n jauhkan diri dr parents sbb mulot parents jugak, itu baru parents org biasa, belum lagi parents dorg ckp hal dorg pd press mcm sol duk kena ni. Mmg tak balik le sol tu, dgn mulot mak dia tak habis2 kutuk wife dia in public. Mmg merajuklah dia terasa hati. Padanlah dgn org tua dua eko ni pun. Patutnya hal rmhtangga anak menantu, tak perlu lah sampai dorg ke depan main keluar statements tak henti2 kat public bagaii. Just nasihat mainkan peranan belakang taber sudahlah kan, takyah buat jadi lagi kecoh. Skrg rasakan lah anak pun dah jauh hati dia jauhkan diri. Cashhh utk org tua dua eko ni yg tak tahu bawak diri

Follow Us
noor2 replied at 18-4-2024 12:00 PM
Setuju sgt2...bayangkan mak ayah kira x abis2 mengata kita depan public....itula yg sol rasa...ada ...

Noor bila kita blh sembang? esok ok tak

Orenn1 replied at 18-4-2024 08:29 PM
Noor bila kita blh sembang? esok ok tak

Esok i kerja...sabtu ahad ok je..

Tak rindu ka kuey tiow mak hang buat
Mkn panas2 ngn air teh

noor2 replied at 18-4-2024 12:43 PM
Esok i kerja...sabtu ahad ok je..

Ok boleh

Acik2kepam replied at 18-4-2024 08:45 PM
Tak rindu ka kuey tiow mak hang buat
Mkn panas2 ngn air teh

dia mmg suka mkn ckt ker?
dulu gi rumah aron ajiz pun sebab dok mkn 2 pinggan ckt
sampai skrg kita dok tunggu bin aron ajiz share resepi terpaling sedap
sampai berulang samdol mkn kata aron

Bini muda ada ank da ke.. Senyap je.. X de ke jiran2 dia yg berkuntum kt forum ni

anilanil replied at 17-4-2024 06:41 PM
Tak bijak dak sol ni. Bukan ke bighah dah berniqop. Ko bawak je balik. Ckp je lembaga berniqob tu PA ...

Mana tau dia dah berniqob?

OsHiN_hOnEy replied at 17-4-2024 06:20 PM
dia malas kot nak balik
selagi sarah tak kawen baru
sebab dparti suka tb moment2 sarah masih isteri  ...

Aku pun rasa mcm ni ..dia nak mak n bapak dia terima hakikat dia dh xde hati kat PS n jodoh dia dgn PS dh berakhir..mak bapak dia pun kena lah faham mybe baik di mata mak bapak dia tp bukan di mata dia ..tgok mak alep ajis rela d maki hamun tp anak dia tetap ank dia ..so alip pon x tggal mak bapak dia.ni dh la masa jd suami ps pun mak bapak x pnah nk dgr luahan ank sndiri asyik dgr luahan menantu je..faham syg menantu tp nnti kata lah sarah kwen lain cmne ank ko dgn ko punya hubungan? Sarah dh tentu ada family mertua bru ..
Tgok nora n fasha tu .. ada ke mak jejai buang jejai walau dia syg nora dlu ..sama mak aidil pun ada ke dia buang ank dia walau apa org kata kat ank dia... DF dgn DY je dok keje marah anak n menang kan ank org lagi dari ank sndiri.patut dorang xyah masuk campur pun hal ank dorang n umahtangga ank dorang aritu Sol bkn ank tunggal pun.

noor2 replied at 18-4-2024 08:00 PM

Aku lah salah sorang nya haha .. jgn kata x balik tgok bapak aku sakit masuk sepital berbulan pun ..raya pun aku x mesej .bru ni anak kesayangan dia kwen pun aku x pegi jgn kata x pegi x balik langsung raya umah dia. Org ckp aku akan menyesal tapi aku x rasa menyesal pun. Bapak aku sakit teruk pun aku x rasa apa-apa pun.. adik aku ckp nnti kalau bapak aku mati aku nangis x? Aku ckp jgn kata nangis entah balik ke tdk pun xtau...dlu kalau dgr bapak aku sakit menitik gak airmata aku ..nak jgak aku tadah tangan mintak doa kat Tuhan sembuh kan bapak aku now dh xde sume tu....doa aku utk dia terlalu mahal ..full stop..

Orenn1 replied at 18-4-2024 08:12 PM
Betull, ramai je anak2 yg merajuk jadi kurabg balik n jauhkan diri dr parents sbb mulot parents ju ...

Anak menantu lain ada lagi raikan je lah .. sibuk nk menageh kasih menanti berbekas tu dh kenapa..

Edited by BLoOmiNg_LeaF at 19-4-2024 01:26 AM

xtau pihak mne yg betol /salah sbnr2nya.. brpunca dr spe dlu pon xtau...

AWEKSAMURAI replied at 19-4-2024 12:31 AM
Aku lah salah sorang nya haha .. jgn kata x balik tgok bapak aku sakit masuk sepital berbulan pun  ...

Bukan you sorang je dlm forum ni...ada je ai terbaca ramai juga forumer yg sakit hati dgn mak pak masing2 yang toxic....ye la kita manusia kan...bila terasa hati mcm ni lah...

Mcm la sol tu jahat sgt ...mak pak sol ni mmg x serik2 main mediasoc untuk aibkan anak...

Orenn1 replied at 18-4-2024 08:54 PM
Ok boleh

Ok yunk..ai tunggu....

noor2 replied at 19-4-2024 04:01 AM
Bukan you sorang je dlm forum ni...ada je ai terbaca ramai juga forumer yg sakit hati dgn mak pak  ...

Yaaa... X abeh lah dok ank deharka menyampah aku ..bapak aku tu time sihat jgn kata nk angkat call dari aku ..aku mesej pun bluetick je jauh hati gila weh aku ni.. lpas tu bila sakit teruk tau plak dok ckp kat adik-adik n ank2 aku ..aku ni x teringin ke nk balik tgok dia sakit..sakit je bru ingat aku ni ank dia dh x sakit sambung kata balik..kalau org lain kata kita xpe lagi x de lah sakit hati sgt ni bapak kita sendiri serupa kita request plak nk lahir dari benih dorang.