CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Rombongan meminang meluat tuan rumah cerita harta pusaka... Label orang Kedah suka cakap kuat, sembang tak nak kalah

Edited by Dwdrum at 25-4-2024 04:18 PM

Aku rasa orang kedah jadi direct sebab states lain kuat complain/condemn ?
Sebab aku jenis cepat semak dengan kuat complain/comdemning bukan personal issue yang boleh ignore tetapi gigih mahu bercerita... Seperti ropa anak orang... Lifestyle orang etc...

Adakala, ibubapa bakal pengantin takde cakap apa² pun pada rombongan yg bertandang, tapi mokcik² bingit dia yg terlebih senduk dari kuah.

Dialah head of culinary dept, dialah head of pelamin decoration dept, dialah head of fashion designer dept dan dia jugaklah head of kawal selia RFID depan pelamin.

kawen dgn rakyat negeri masing2 je lah..
senang nak balek ghaya....
nak mengata senegeri...
if i can turn back the clock..
i would do the same...
bila dah semakin tua, terasalah...
penatnya nak travel jauh2...

Aku yg baru pindah kt Kedah ni. Stress gk tgk perangai bingit and nk tunjuk hebat. Last² aku jd introvert je bila kat sini.

Sebagai org Kedah aku setuju jugak yg org2 tua perempuan Kedah yg x berpelajaran mmg bingit dan main cakap lepas tak fikir perasaan org... Suka cakap besar dan direct je body shaming org.. Aku label makcik2 ni mulut jahat... Dengan depa ni hang kena jawab ja balik cara cakap besaq juga.. Pasti lepas tu pasti depa terdiam... Hahaha... Contohnya kalau depa kata ehhh... Sihat noo hang la ni! Maksudnya depa nak kata aku gemuk la tu.. Instead of redha je aku jawab je balik... Ya lah mana tak sihatnya.. Laki selalu jamu makan sedap2.. Asal sebut ja nak makan apa terus bawa pi makan.. Kadang2 sanggup ambik tiket flight semata2 nak bawak pi bini makan kat negeri atau negara lain... Bila aku cakap macam tu je terus makcik2 mulut jahat suka cakap besar ni akan terdiam...

Laki aku Johorean dan aku pun stay kat JB since kahwin.. Tapi bagusnya org Kedah ni sebab ramah tamah mudah sgt sesuaikan diri dengan org2 lain esp org tua2.. Aku baik giler dengan makcik2 laki aku dan disukai oleh mereka.. Maybe sebab aku rajin layan depa sembang kot..dan aku dah merantau keluar Kedah since umur 18 tahun... So Kedah aku maybe x pekat sgt.. Cakap Kedah aku pun x pekat sgt.. Dan aku akui sedara mara aku bila jumpa sembang mmg bising dan riuh tapi kami bukan bergaduh pun.. Org nampak macam bergaduh ja bercakap tapi kami ok je.. Parti politik lain2 pun boleh ja kutuk each other's choice depan2 lepas tu ketawa ja sama2... Makan2 dan kembali ke rutin harian tanpa ambik hati pun... Kalau org luar yg x biasa mmg x boleh masuk awalnya.. Laki aku mula2 pun macam tu tapi sekarang ok je..

Bab cerita harta pusaka tu aku rasa kat mana2 pun ada even kat Johor ni pun sama... So bab tu aku rasa atas individu.

orang utara ni kalau sembang kebanyakkan memang suara kuat...sembang kemaih ni selalu antara kawan2 jer... kalau orang tak biasa memang akan rasa bingit..

kalau jnis dengan orang tak kenal pun sembang kemaih, konon terpaling hebat, terpaling banyak harta tu isu peribadi dia..

aku ada jer jumpa orang johor pun banyak kali up diri sendiri, konon dia ada tu ada ni...

orang KL terpaling hebat, kenal dato ni, kenal datuk tu..ada kabel dgn ketua polis ni, polis tu...pernah sembang dengan TPM, melepak dengan menteri..padahal ahli parti je pun..bukannya ada jawatan

Follow Us
Lampuled replied at 26-4-2024 08:15 AM
Jenis sembang besar gini bkn faktor negeri tp faktor pelajaran dan circle. Makin kurang  pelajaran m ...

True...kalo org cerdik, lagi la depa akan private kan sume info psl family and circle depa.
Sbb nak lay low and x nak ada problem in d future psl personal attack etc
And lg la diorg mmg sembunyikan harta bende diorg sbb taknak org datang meminta2 mcm nak amik kesempatan kat diorg dgn pinjam duit la, nak ajak travel sesama sbb nak suruh org tu sponsor banyak belanja la.
So mmg aku dh lama tau, hanya org2 bodoh je yg duk sembang besar sume tu sbb insecure..nak org bg attention kt dia.cth mcm kes meminang ni, nk bagi org belah sana rs rendah diri and nk suruh org belah sana puja diorg sbb diorg kaya kononnya

Cyempaka replied at 26-4-2024 07:14 AM
Yang sembang xrebah tu individu kot. Kawan aku cina selangor pun sembang xjatuh asyik cerita harta d ...

sama kat ofis ni, cina jantan purely orang KL..jenis sembang tak kalah, duk zikir t20 lepak bangsar bagai..dia  ingat orang lain heran ke

so bab sembang harta ni memang perangai individu tak kira negeri mana tapi iols setuju orang kedah cakap hingaq macam influenzer semua tu..bingit sungguh iols memang block orang2 camtu

Tapi kalau buat hingaq, sembang kencang, pandai jual orang aku agree yang geng utagha ada advantage. Memang happening gak ahh. Masa kat kolej dulu mmg aku oun campuq qeng2 utagha ni..

Bukan benda yang negatif eh..
Dan Bukan cite pasal harta pusaka, itu semua pun buat.

Ke sebab org utagha ni dia punya loghat semua org kenai, pastu sebab tu senang nk associatekan benda dengan diorang

influencer kedah yg paling aku suka Abg aji, pak dia ckp elok ja manada ckp hingaq sropa influncer pompuan kedah, eh semak ahhh dengar hingaq2 mcm tu

cmf_premierleag replied at 26-4-2024 08:48 AM
True...kalo org cerdik, lagi la depa akan private kan sume info psl family and circle depa.
Sbb na ...

Gitu lah.. kalau jenis suka sembang bab harta tak kira tempat ni sebenarnya bkn berharta sgt pun. Harta sekangkang kera tu la modal nk bersembang. Kalau yg jenis harta byk ni sembang bab harta dlm pejabat lawyer je.
Lg satu kalau tgk yg jenis pakai brg kemas besar sauh smpai ke lengan pun sesuatu juga. Org betul simpan emas tak beli emas hiasan gedabak² pamer satu badan gitu. Org main emas beli gold bar or dinar simpan senyap² dlm holder siapa pun tak tahu.

kedah kelantan pompuan dia lawa2 maybe ade mix siam...aku tak berkenan dengan jantan kelantan yg level2 pendidikan rendah je..banyak jadi kaki pau kat kl ni..yg kawan2 aku kelantan level2 pendidikan tinggi je yg ok

naina replied at 26-4-2024 08:13 AM
Antara Kelantan dan Kedah aku lebih suka dengar orang perempuan kecek Klate..masih sopan dan halus.  ...

Rata2 influencer dan retis mai dr belah utara jenis hingaq dan rempit.com

Kawen jelah satu negeri. Benda sama juga saiz 2B

wanita2 utara ni memang bising skit...mungkin budaya berckp di utara...tapi wanita2 utara ni tetek kecik

rasanya sama je negeri mana2 pun kalau peel jenis sembang sampai ke langit tak turun2 ni.

sil iols org kedah masa merisik pun lbh krg camni la jugak citenya tp bkn cerita perihal harta. besan mak iols tu cerita dgn bangganya cucu dia retis (penyanyi sohor), sil i anak bongsu kiranya anak sedara dia lg tua dari dia la.
iols tak tgk show nanyi2 astro mmg x brp kenal la retis tu tp mmg glamer la kot sebut sini satu forum kenal agaknya la
dia punya gebang yg ni retis, anak dia yg tu pelukis buat pameran di istana budaya, yg ni blablabla. depa satu fmly darah seni kuat mengalir. sil iols pun arkitek+penyanyi (ada single tp sendu)+mua( mekap2 utk majalah pengantin dulu).

weols ni dgr je la...abg sulung iols pun jawab 'ooo yeke, maaf la pakcik sy tak kenal sgt sbb dok new york. ni pun balik semata utk merisik+tng adik jadi wakil sbb ayah dah meninggal.'
kitaorg tergelak...abg aku pun nak jugak membongak bgtau dia dok amereka berpuluh thn

***lepas nikoh ok je, mmg sejenis menyembang sampai kelangit hijau perihal anak2 cucu, mak iols ckp biar la peel dia gitu.

Edited by B40tastePosh at 26-4-2024 09:59 AM

Antara dialect Melayu yang aku tak suka tapi mengaku paling Standard Malay.

Acah2 Indon diorang ni...padahei manuskrip lama diorang semua tulisan Jawi guna dialect Johor sana

tapi org penang tak campuq melayu utara tau...org penang ni ada DNA keling skit...

epullipan replied at 26-4-2024 09:37 AM
kedah kelantan pompuan dia lawa2 maybe ade mix siam...aku tak berkenan dengan jantan kelantan yg lev ...

Diorang Mix Pakistan dan Nepal zaman purba dulu

ifanonline replied at 26-4-2024 09:57 AM
tapi org penang tak campuq melayu utara tau...org penang ni ada DNA keling skit...

Melayu utara dan kelantan Terengganu Mix Pakistan dan Nepal