CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: samshik

Artis & politik; Wardina mangsa keaadaan

kaki gosip tidur awal....

jangan le potong kredit aku....susah payah kumpul rezeki ni....

Reply 157# kallemari

Memang lah mase tu pisahkan Singapore dari Malaysia takde tunjuk harga berape. Tapi konsepnya bagi tanah orang Melayu kat org Cina. Itu bahasa kiasan je la bagero... len kali blaja BM

aku tanya tahun bila...bukan berapa harga...aku nak tau sejarah....

bagero tu menatang apa pulak....dah le introduced panggilan totok, ni bagero pulak...x paham aku...

che dead...ko sambung tidur ke ko dok kelebet buku sejarah...x payah jawab le soalan aku tu...aku saje je tanya nak tambah kredit...dah 3 tahun aku dok kaji sejarah + politik m'sia...so ko, get dressed gi kerja...

Reply  samshik

ramai artis sebenarnya  tp xlah syok sndri kan nk tulis2 politik kat fb twte ...
slm1710 Post at 3-7-2011 16:09

bukan kome jer yang cakap macam tru .. ader ramai jer forumer pasan yang die "fefeling bagus".. mek tak bukak blog die so mek tatau .. cer bagi url.. nak tengok sat...

Yasin (bekas anggota nasyid Brothers) pernah mengaku dlm satu akhbar yg dia sokong PKR..
Tapi a ...
snowey_dey Post at 3-7-2011 17:33

hm .. mungkin die raser perjuangan PKR sesuwei ngan jiwa die..??

Follow Us
kalau dia betul betul 'APOLITICAL' kenapa pulak buat bising dan marah sangat pasal penganjur nya PKR - ceramah yang dia buat pasal keluarga tak kena mengena dgn politik, memang betul masa dulu dia tak pakai tudung - kenapa pulak nak 'change history' tak boleh siar gambar tak bertudung ´??? mengada betul lah ini orang putih cakap ' wants to be whiter than white' , Wardina oi, you are only human ok - don't think you can erase your past and pretend you are born an angel and never buat kesilapan' !!! ehhh tak tahan betul with this pretentious attitude !!

kalau dia betul betul 'APOLITICAL' kenapa pulak buat bising dan marah sangat pasal penganjur nya PKR ...
Menceceh Post at 4-7-2011 10:07

kiter tunggu die smbung ker tak ngn tv3 nanti .. mcm tak dah jer...

ada hikmah di sebalik semua ni
mungkin Allah tak nak dia tayang muka & badan di media

cermin cermin lah

ni board gossip ke politik?
muak arr baca org duk berbalas2 posting politik neh...

Reply 165# samshik

die xde blog...kat fb n twetrko buka lah tgk
tp post2 yg biadap dh di delete oleh die...

Reply  samshik

die xde blog...kat fb n twetrko buka lah tgk
tp post2 yg biadap dh di delet ...
slm1710 Post at 4-7-2011 13:32

oo .. but supposingly kalu die betul2 nak potray yang die really clean, die tak patutla letak segala komen2 panas die kot.. ala, nak pilihan raya.. esok luse kalu lagi nak dekat .. si pejal tahir pegi singgah karnival PKR pun mungkin kena cop .. walhal die p saner nak p main fuinfair jer (kekononla ... )

Aduhai Wardina kesian lak aku tgk ko kena lahar 1 Malaysia. Aku mmg peminat ko ni 1 sejak2 ko bertud ...
akulala78 Post at 2-7-2011 02:30

I setuju dgn pendapat u nie..

Hmm..dia dah berhijrah menjadi muslimah itu memang bagus dan menunjukkan Allah boleh bagi pada sesiapa saja petunjuk dan hidayah tu pada mana2 org pun.
Memang byk benda yang mungkin Wardina nak kongsi; ilmu2 yg dia dpt dari kuliah2 agama yg dia pegi,or dari bacaannya dan share camne nak didik anak ke ape ke...Tapi mcm yg pernah I comment before this..n ni cuma pdgan dari I yg tak seberapa...jadi org berilmu ni kenalah makin lama makin humble,sbb takut2 di katakan riak..sbb tu konsep bersederhana ni perlu.
Sebagai contoh Ustaz Zahazan,Uztaz Zawawi(kini Datuk) ,pernah tak kita dengar mereka berdegar2 berckp macam mane mereka asuh anak mereka..Hmm anak2 Wardina pun masih kecil2 lagi so taktau dimasa depan camne so jgn mudah riak menunjukkan kaedah parenting dia terbaik(walaupun mb dia tak berniat begitu,tapi ramai forumer pun menafsir benda yg sama)
Kalau tgk pendakwah2 yg sebenar mereka lebih banyak memberi contoh Rasulullah S.A.W. Dan sometimes org2 alim,ustaz2 ni pun takut nak mendabik dada mengenai amalan2 mereka,cara asuhan mereka pada keluarga .Sebabnya tentulah mereka sedar ,yang Maha MENILAI itu lebih Mengetahui .Bimbang terjadinya RIAK..

Kita tak sedar yang terkadang masih ada kesombongan didalamdiri kita, yang kita tidak menyedarinya. Terkadang kita sombong dengan ilmuyang kita miliki.
Terkadang kita masih sombong dengan amal perbuatanyang telah kita perbuat. Terkadang kita masih sombong dengan ibadah yang kitalakukan.
Terkadang kita masih sombong dan menganggap kitalahyang paling pandai.

Terkadang kita masih sombong dan merasa kitapaling dekat dengan Allah SWT. Terkadang kita sombong terhadap saudara kita,dengan berbagai macam cara dan berbagai argumen kita berdebat dengan merekasahabat kita.
Padahal kita sendiri belum tahu, ridhakah AllahAzza Wa Jalla, dengan segala hal yang kita anggap sebagai wujud ibadah kita kepadaDia. Adakah dia berkenan dengan segala ibadah apa yang telah kita perbuat itu.

So I rasa apa yg terjadi ,sesamalah kita ambil iktibar.

I setuju dgn pendapat u nie..

Hmm..dia dah berhijrah menjadi muslimah itu memang bagus d ...
Nadyne Post at 5-7-2011 05:25

You are so very true... Sejujurnya ada sesuatu dlm diri Wardina ni yg menunjukkan sedikit riak. Bacalah apa komen dia dlm Fb kt atas. Beliau masih lg nk kondem org siap ada statement " apa nk jd dgn org Malaysia skang ni?". seolah2 dlm Malaysia dia sorang yg betul... Dan telitilah tulisan beliau ada sedikit kepoyoan juga. Mmg la hal ni kecil tp yg kecil itu juga melambangkan landasan peribadi kita. Kalau u gentle kenapa perlu delete semua statement panas dia dulu kan?

Soal didikan anak very subjektif. Selalu kita dgr anak imam tp perangai mengalahkan setan or anak penyamun tp tinggi budi pekerti dan bagus ilmu agamanya. Kita ibu bapa hanya boleh membimbing tp byk faktor lain seperti faktor kwn2, faktor pengaruh luaran, faktor dalaman, keperibadian, hinggalah ke takdir suratan anak tu sendiri. We never know, kita hanya boleh berusaha mengasuh sebaik mungkin.

Aku tetap rasa yg Wardina patut more dowh to earth. Buang fefeeling selebriti tu sebab u bknnya pelakon or penyanyi lg sebab itu kisah dulu skang u
lebih nk jd penceramah dan penyampai tv je so better u stay Cool. Amalkan resam padi makin tunduk bila berisi. Berterus teranglah x payah nk berselidung lagi. Mmg u support opponent so stop all the bullshit dont be a hipokrit

apo masalah eh?   nikat selangor kan so dia dengan kerajaan negeri bukan pembangkang

CI ker gosssip neh?????????

pandai2 ko la wardina, nak hidup....

aku pernah jumpa mek ni dtg buat drama kat rumah jiran aku n ...
kallemari Post at 3-7-2011 22:31

motif nak cerita benda ni? :re:

dari dulu i hate her so much... alhamdulillah...padan muka! len kali minah... sila tanyer dulu sebel ...
khyree Post at 4-7-2011 00:28

Sungguh IRONY :re:

seriously, sapa la angkat kau jadi mod ni? :re:

berani ke dia?..kaki dolak dalih gak nih..takde prinsip...tunjuk bagus je lebih...
lvsg8 Post at 3-7-2011 12:31

i like your posting

Reply 178# cmf_pinkie

Haah... sungguh memalukan dapat mod macam ni